Hlavní šití dětské oblečeníŠicí dětské bloomery - návody a vzor šití zdarma

Šicí dětské bloomery - návody a vzor šití zdarma

obsah

 • materiál
  • množství materiálu
 • vzory
  • Udělejte řez
  • vystřihnout
 • Šijte bloomery
  • kalhoty
  • Šijte manžety
   • doplňující informace
 • Varianta pro batolata

Jste noví rodiče ">

Rychlé a snadno šité bloomery / dětské kalhoty

V poslední době se vyvíjí trend, který mě obzvláště potěší: Stále více a více nastávající a nově razené matky objevují šití pro sebe! Často pak přichází otázka, s čím začít, protože „všechno“ vypadá zpočátku velmi obtížně a možná stačí, když stačí šátek, který chcete cvičit, stačit. Ale vidím to úplně jinak: KAŽDÝ MŮŽE ZOBRAZIT! Se správným vzorem a dobrým vysvětlením můžete také začít přímo s dětským oblečením. Pokud jsou písemné pokyny zpočátku nedostatečné, existuje na internetu také spousta videí, která popisují podrobný postup.

Na začátku se doporučuje šít dresem. Tento typ textilie neměří a neomlouvá malé chyby a nepravidelnosti, které se mohou občas objevit na začátku. Zejména pro kojence Jersey je obvykle látkou volby, protože je pružná a měkká. Není tedy nic špatného na tom, jak začít hned první láskou s prvním kusem oblečení. V současné době jsou požadovány kalhotové kalhoty s veselými vzory, u nichž není omezena svoboda pohybu.

Obtížnost 2/5
(vhodné pro začátečníky)

Náklady na materiál 1.5 / 5
(v závislosti na výběru tkaniny mezi 0, - EUR od zbývajícího využití a 20, - EUR)

Časové výdaje 2/5
(včetně vzoru asi 2 hodiny)

materiál

Jak již bylo zmíněno, v tomto případě je Jersey první volbou pro začátečníky. V zásadě však lze použít jakýkoli typ tkaniny. Pravidlo je: Pokud je textilie, která se zpracovává, tužší, silnější a méně pružná, měli byste v zásadě přišít o jednu větší větší část a pak ji pomocí manžet upravit na správnou velikost. Rozhodl jsem se pro organický bavlněný dres s designem slonů a duhy (Rainbowphant od Lillestoff).

množství materiálu

V závislosti na vzoru se množství materiálu může mírně lišit. Mnoho prodejců tkanin nabízí standardní přírůstky 0, 5 m krát VB (plná šířka). To je více než dost pro dětské kalhotky (do velikosti 98) a mělo by rozhodně vycházet z pozůstatků látky i kapoty.

vzory

Na internetu existují různé vzory pro bloomery pro každý vkus. Mnoho z nich lze také stáhnout zdarma, některé jsou zpoplatněné. Ve všech jsou obrázky, které vám pomohou vidět hotový kus jako celek. V tomto tutoriálu jsem se rozhodl pro řez "Summer Sea" z populární designové brožury OTTOBRE (3/2013). Zvolil jsem tento střih, protože je velmi snadné jej implementovat pouze se dvěma švy, a jakmile přenesete vzor ve správné velikosti, můžete je několik rychle zašít.

Udělejte řez

Varianta Internet:
Vytisknete vzor, ​​přilepte příslušné strany k sobě a buď vystřihnete příslušnou velikost nebo odpovídající velikost. Abpausen má velkou výhodu v tom, že můžete později přenést i jiné velikosti, aniž byste znovu tiskli a drželi pohromadě.

Módní varianta brožury:
Vyberete ten správný vzor pro pravý řez a pak jej přizpůsobíte v požadované velikosti.

Tip: Každý kus vzoru označuji přímo jménem, ​​brožurou, velikostí, dalšími informacemi (jako je výška manžety), zlomem materiálu (pokud je k dispozici), závitem, číslováním kusů (např. Pokud je řez řezán několika kusů) a informacemi, pokud jsou již zahrnuty povolenky na švy nebo dokonce musí být přidány. To vám ušetří dlouhé hledání, pokud chcete řez po určité době znovu ušít.

Můžete se zastavit na různých materiálech - ale mají osvědčený tenký papírový svitek nebo pevný, průhledný film.

Poznámka: V tomto tutoriálu chci ukázat oba své oblíbené opěrné materiály a alternativu k nohavickým manžetám pro větší velikosti, a tak jsem se rozhodl také šít sourozenecké kalhoty ze stejné tkaniny (o několik velikostí větší).

Jaká by měla být ve skutečnosti velikost ">

Stejně jako u nákupního oblečení odpovídá velikost vzoru výšce dítěte. Protože jsou však štíhlejší a silnější kojenci a batolata, vždy existují rozdíly ve velikosti. Pokud chcete být na bezpečné straně, vložte vedle svého střihu dobře padnoucí kalhoty a vyberte správnou velikost.

vystřihnout

Po vytvoření vzoru můžete začít řezat přímo. Threadline (FL) je název linie podél bočního okraje. Rozbití materiálu znamená, že jsem tkaninu v tomto bodě přeložil a rozdělil na dvě vrstvy. Pokud si nejste jisti na začátku závitu, představte si, jak by měl vypadat design na hotových kalhotách a podle toho položte vzor. U návrhů skvělých dětí je buď velmi jasné, co je nahoru a dolů, nebo jsou tak vzorované, že na tom nezáleží. Poté by však měla být věnována pozornost tématu.

V mých bloomatech je rozbití materiálu uprostřed, protože pouze v zadní části hýždí je zajištěn šev. Mým motivem je vzor, ​​takže pro mě není důležité mít konkrétní místo přímo uprostřed. Pokud je to váš případ, složte tkaninu PŘESNĚ NA TOMTO BODU, aby došlo k rozbití materiálu a bez přídavku švu!

Šijte bloomery

kalhoty

Teď jsem si dal vzor a připnul ho jehly, aby nic neklouzlo. Teď můžu oříznout. Dělám to okem s povolením na švy. Pokud si stále nejste jisti, můžete v pravidelných intervalech umisťovat značky přibližně 0, 5 - 0, 7 cm od vzoru (v závislosti na nastavení šicího stroje nebo overlocku), abyste se při výřezu mohli orientovat.

Nyní odeberu vzor a položím dvě textilní vrstvy dohromady na zadní stranu, podél prvního švu (hýždí šev). Pokud nyní otevřu dvě vrstvy tkaniny a zarovnáme zadní šev tak, aby zůstal uprostřed, můžete již vidět dvě „nohy“ na spodní straně.

Takže jsem znovu připnul, počínaje uprostřed, a uzavřel tento šev. Teď otočím svůj obrobek a vy už můžete hádat, jak vypadají hotové kalhoty.

Tip: U strečových tkanin vždy vyberte vhodný typ stehu pro váš šicí stroj. Pokud není k dispozici žádný dres ani napínací steh, zvolte pevnou klikatou hůl, aby nedošlo k roztržení švu, když je napnutý! I s použitou jehlou byste měli věnovat pozornost správnému výběru. Nejlepší způsob, jak přečíst pokyny v příručce výrobce.

Šijte manžety

Dalšího průvodce manžetou najdete také v článku o dětské tašce: //www.zhonyingli.com/pucksack-naehen/

Nyní změřte horní otvor kalhotek ze strany na stranu. Toto číslo vynásobte 2 a poté 0, 7. Poté přidejte přídavek na šev 1 cm - již máte šířku manžety.

Výška se může lišit. Pokud mají kalhoty zapadat do několika velikostí (miminka rostou déle než na šířku), vezměte si vyšší manžetu, kterou můžete podle potřeby složit nebo rozložit. To platí jak pro břišní, tak i pro nohy. V mém případě by měla být manžeta vysoká 5 cm. To samé s nohavičkami.

Aby bylo možné šít rychle, snadno a krásně, změřím ji dvakrát výškou, tedy 10 cm. (Pokud má být manžeta vysoká 10 cm, je nutná výška 20 cm atd.)

Polovinu manžetové textilie na polovinu napřed roztečte („pruhy“ v tkanině vedou shora dolů, je šité bočně) a přikrývejte ji jednoduchým rovným stehem. Na protilehlých rozích vyznačte přední středové kolíky. Rozložte povolenky švu od sebe a položte látku tak, aby povolenky švu byly nahoře.

Nyní složte manžetovou tkaninu nahoru tak, aby se okraje spojily. Zajistěte obě vrstvy povolenek na švy kolíkem. Nyní sklopte horní vrstvu a položte ji na všechny tři další vrstvy tak, aby směřovala dolů. „Pěkná“ strana vaší manžetové tkaniny je nyní na vnější straně. Nyní položte manžetu tak, aby jehla zůstala stát na jedné straně, vyhlaďte látku a také označte protější stranu jehlou. Nyní položte manžetovou tkaninu tak, aby se obě jehly vzájemně překrývaly, a také označte vnější okraje kolíky. Tedy manžeta je „čtvrtkovaná“ kolíky.

Na těchto kalhotách si vyznačte i tyto kalhoty - stejně jako manžety, zkušené švadlenky umí i ve dvou bodových značkách, přední a zadní nabídka se nabízí. Manžeta je nyní umístěna venku na pravé („krásné“) straně textilie a připnuta na čtvrtinových značkách. Musíte manžetu lehce protáhnout. Poprvé to není snadné, ale rychle to vyjdete. Manžetový šev je nejlépe umístěn na zadní straně stehenního švu kalhot.

Nyní ušijte všechny tři vrstvy tkaniny (jednou kalhotovou tkaninu a dvakrát manžetovou tkaninu) obvyklým povolením na šití všude kolem a šít na začátku a na konci.

doplňující informace

Pokud šijete manžetu poprvé, zde je několik drobných doplňujících informací:

Začněte hned po hýždím švu a šít začátek. Spusťte jehlu do tkaniny a spusťte přítlačnou patku. Nyní vezměte místo s dalším špendlíkem v levé ruce a jemně zatáhněte za látku, dokud manžeta nebude mít stejnou délku jako materiál kalhot a nejsou vidět žádné vrásky. Nyní zarovnejte okraje zarovnané s pravou rukou a pokračujte v pomalém šití, zatímco v levé ruce držte napětí se stejnou silou. Šijte, dokud nebude čep na přítlačné patce a vyjměte jej. Nyní pokračujte také s ostatními „ubikace“, dokud se nevrátíte na začátek. Nakonec šít přes hýždě šev a šít. Na fotografiích je tento šev šitý overlockovým stehem, nemusí být šitý.

Pokud chcete, můžete nyní připojit štítek velikosti nebo podobný. Jinak manžetu jednoduše složte nahoru. U malých řezů není nutný žádný další krok. Postupujte podle stejných pokynů pro nožní manžety a vaše první bloomery jsou připraveny!

Varianta pro batolata

Jak jsem slíbil, ukážu zde také variantu pro větší velikosti. Vzor je opět vybrán podle vašich preferencí. Nakreslil jsem si vlastní (pokyny naleznete také na internetu, ale můžete také vysledovat a ušit dobře přiléhavé kalhoty). Znovu nasaďte, připněte a ořízněte (v tomto případě řezaným papírem).

Důležité: Pro konce končetin musí být přidány 5 - 7 cm (podle potřeby), jak je lemováno!

Tip: Vzhledem k tomu, že přední a zadní strana jsou v tomto řezu velmi podobné, můžete přední strany označit například „V“ vloženými kolíky. Toto označení lze rychle a beze zbytku odstranit, jakmile již není potřeba.

Zde jsou celkem čtyři řezy (2x vpředu, 2x vzadu), které mohou být rozřezány v rozbití tkaniny, ale s povolením na švy a které jsou nejprve sešity dohromady a potom zpět, poté po stranách a nakonec mezi nohama k sobě (tj. Celkem 5 švů).

Tady, když připínáčky, vrstvy začaly znovu uprostřed. V tomto případě můžete jednoduše položit přední a zadní švy na sebe a povolenky na švy jsou umístěny v opačném směru, takže ne příliš mnoho vrstev textilie leží nad sebou.

Tip: Jersey může způsobit zvlnění okrajů látky. Chcete-li tomu čelit, můžete obě vrstvy textilie před použitím řezu fixovat špendlíkem.

Tyto kalhoty jsou tedy v podstatě hotové a lze je otáčet.

Břišní manžeta je vyrobena stejným způsobem jako u dětské figuríny. Ve větších velikostech šiju stejně jako v přípojce znovu zvenčí na přídavek na švy, takže se nevstanou a nelže. To je zvláště nutné, když je manžeta velmi nízká, jako jsou trička a manžety.

Výřezy nohou jsou lemované s láskyplně nazývanou „línou místností“. Pro tento účel funguje - v závislosti na žádosti - 5 - 7 cm látky směrem ven (zprava doprava - tedy „krásné“ strany na sobě) a bezprostředně poté hrana zpět k rozbití materiálu. Tyto tři vrstvy jsou přilepeny a přišity obvyklým švem. Pak je sklopíte dolů a znovu zašijete na vnější straně okraje přes šev.

A sourozenecká sada je hotová!

Stručný návod:

1. Vytvořte nebo připravte střih, zajistěte manžetovou tkaninu
2. Oříznutí s povolenkami na švy
3. Přišijte hýždě šev a přišijte švu
4. Vypočítat manžety a snížit, vytvořit boční šev
5. Připojte značky k manžetám a kalhotovým otvorům ve čtvrtině
6. Připojte textilie a manžety k označení
7. Šijte a šít kolem nahoře
8. Skládejte manžety nahoru, podle potřeby připojte štítky, v případě potřeby připojte ozdobné prošívání
9. Stejným způsobem připojte manžety nohou
10. Hotovo!

Zkroucený pirát

Vysušte suterén - pokyny pro vytvoření vlastního
Háčkování panenka sami - zdarma pokyny pro háčkování panenka s vlasy