Hlavní VšeobecnéŠijte na zip - DIY pokyny

Šijte na zip - DIY pokyny

obsah

  • volba materiálu
  • kontinuální zip
  • vystřihnout
    • Polokrytý zip
    • "Normální" zip
    • Skrytý zip

Jednou z nejčastějších otázek je po šití zipu. Proto vám chci dnes ukázat tři různé varianty: jednou „normální“ šitý (s viditelným zipem bez viditelných švů), polokrytý zip a nakonec skrytý zip.

Úroveň obtížnosti 2.5 / 5
(podmíněně vhodné pro začátečníky)

Náklady na materiál 1/5
(v závislosti na výběru materiálu a délky mezi 0, - € od zbývající hodnoty a 5, - €)

Časové výdaje 1/5
(asi 0, 5 hodiny)

volba materiálu

Výchozím materiálem je obvykle obrobek, na kterém právě pracujete. V mém případě jsem se rozhodl pro vysoce kvalitní bavlněné tkaniny. Kromě toho potřebujete pouze zip. Rád pracuji s nekonečnými zipy, protože doma mám vždy správnou délku pro svůj projekt. Ale můžete si také vzít jakýkoli jiný zip, který se hodí pro projekt a výběr tkaniny. Obvykle najdete odpovídající informace o typu a délce požadovaného zipu v příslušném vzoru.
Záměrně jsem zvolil různé barvy pro látky a zipy, abyste viděli všechno dobře.

kontinuální zip

Jak správně navléknout nekonečný zip je obtížné vysvětlit. Na internetu je však spousta vzdělávacích videí. Zpočátku to nemusí fungovat tak dobře, ale jakmile to zvládnete, bude to docela rychlé.

Tip: Pokud si nejste na začátku jisti, zamkněte nekonečný zip před šitím, pak nic nemůže sklouznout a jezdec není náhodně tlačen hroty.

vystřihnout

Nebudete jej muset řezat, protože již máte hotový střih a potřebujete pouze nějakou pomoc s vložením zipu. Vyřízl jsem menší kousky textilie z bavlněné tkaniny. Samozřejmě můžete také pracovat s dresem nebo jinými tkaninami.

Polokrytý zip

Nejprve jsou textilie hotové! Ale určitě jste to již udělali.

Poté položte obě textilie zprava doprava (tj. S krásnými stranami) dohromady a stehem spojte jednoduchým rovným stehem, do kterého by měl být našitý zip. Chcete-li to provést, označte předem plánovanou délku zipu a tuto oblast uložte. Oba švy jsou šity na obou stranách.

Pak následuje důležitý krok: Šev je žehlen zleva! Na přední straně máte dvě krásné rovné hrany.

Nyní vložte zip do středu švu a připněte obě strany. Potom se obrobek otočí. Poté vložte vše znovu od začátku a sejměte zadní jehly.

Tip: V ideálním případě použijte pro šicí stroj vlastní nohu na zip. Samozřejmě můžete také šít standardní nohou, v takovém případě je však vhodné umístit jehlu vlevo nebo vpravo.

Nyní trochu otevřete posuvník a začněte šít. Šijte úplně kolem místa, kam dáte jehly. Kdykoli posuvník přijde, spusťte jehlu do tkaniny, zvedněte nohu, trochu ji otočte a jemně ji přesuňte. Takže můžete pokračovat v šití. A zip je již všitý.

"Normální" zip

Na začátku je materiál připraven znovu: pokud máte nekonečný zip, navlékněte jezdec. V případě potřeby konce zajistěte.

Nyní je zip otevřen asi na půl cesty a položíte jej přesně na hranu zprava doprava na látku. Potom šijte jednoduchým rovným stehem poblíž okraje. Když se dostanete k posuvníku, spusťte jehlu do tkaniny, znovu zvedněte přítlačnou patku a jemně ji zatlačte, aby se pokračovalo v šití. Poté položte druhý okraj zipu na protilehlý okraj látky (zprava doprava), pevně ji položte a tuto stranu zašijte stejně jako první. Až se vrátíte k posuvníku, uvolněte jehlu v tkanině, zvedněte přítlačnou patku a zatlačte ji nahoru. Nyní musí být zip uzavřen a otočen.

Tip: Než začnete šít zip, zkontrolujte, zda leží pravou stranou ven!

Skrytý zip

Stejně jako u posledních dvou variant zde materiál znovu připravte. Navlékněte jezdec na nekonečný zip a v případě potřeby jej zajistěte.

Nejprve položte dva kusy textilie zprava na sebe a pak sešívejte co největším možným přímým stehem asi 2 cm od okraje. Začátek a konec jsou šity v každém případě.

Nyní vyžehlte výsledné povolenky na švy.

Nyní položte zip pravou stranou dolů do středu švu a pevně jej vložte na místo. Pak se zip otevře. Nyní ušijte první stranu zipu tak, že vnější okraj přítlačné patky je zarovnán s okrajem švu. Nyní otočte obrobek a otevřete zip, abyste mohli tkaninu opět spojit krátkým lemem. Pak je zip zavřený a uvíznete začátek a konec na obou stranách, takže tkanina spočívá pěkně hladce. Nyní obrobek znovu otočte a kolíky umístěte ve vzdálenosti 1, 5 cm od okraje švu.

Na této lince šijete. Pokud je během šití dosaženo posuvného prvku, spusťte jehlu do tkaniny a zvedněte přítlačnou patku. Pak už můžete začít sešívací šev oddělit (ten od začátku), abyste mohli uchopit jezdec a vytáhnout jej doprava. Nyní stačí pouze křížový steh ve spodní části až do konce záhybu a šít dvěma stehy. Potom oddělte zbývající švy a Voilá: skrytý zip je připraven!

Rychlý průvodce Varianta 1 - polokrytý zip:

1. Odstraňte okraje tkaniny
2. Hrubě prošívejte textilie zprava doprava (asi 2 cm od okraje)
3. Žehlička na šev
4. Připravte zip (nit v případě kontinuálního zipu a v případě potřeby zajistěte)
5. Umístěte zip do středu a upevněte jej
6. Šijte na zip (na jedné straně, na druhé straně) a zajistěte jej
7. Turning - ready!

Stručný průvodce Verze 2 - "normální" zip:

1. Odstraňte okraje tkaniny
2. Připravte zip (nit s nekonečným zipem a v případě potřeby zajistěte)
3. Otevřete zip, položte jej na okraje na pravé straně a zajistěte jej
4. Šijte na zip (první na jedné, poté na druhé) a zajistěte
5. Turning - ready!

Stručný průvodce Varianta 3 - skrytý zip:

1. Odstraňte okraje tkaniny
2. Šití tkanin k sobě doprava (zapínání na zip)
3. Připravte zip (nit s nekonečným zipem a v případě potřeby zajistěte)
4. Žehlička na šev
5. Umístěte zip do středu a upevněte jej
6. Otevřete a našijte zip (první strana) a zašijte
7. Sešít okraj a okraj okraje zipu
8. Zavřete zip, otočte jej a připevněte na začátek a na konec
9. Vložte značku a značku ve vzdálenosti 1, 5 cm od okraje švu
10. Šijte podél této čáry, odřízněte sešívací šev na sklíčku a protlačte jej
11. Otočte o 90 ° a přišijte k přídi a šít
12. Oddělte zbývající švy a odstraňte vlákna - hotovo!

Zkroucený pirát

Kategorie:
Která minerální omítka pro fasády - omítka minerální nebo silikonová pryskyřice?
Cenový podlahový talíř - tyto náklady jsou za m²