Hlavní Háčkování dětské oblečeníVytvořte rytířský hrad - postavte si s dětmi skvělé hrady

Vytvořte rytířský hrad - postavte si s dětmi skvělé hrady

Hradní zámky fascinují dodnes - dospělé i děti. Samozřejmě byste mohli zajet do nejbližšího obchodu s hračkami a koupit si hotový výrobek od Lego. Ale není mnohem zajímavější vyrobit si hračku sami ">

Ať už dívka nebo chlapec, žena nebo muž: Téměř každý může být nad rytířským hradem nadšený. Konečně budovy představují důležitou součást historie - odrážejí vzrušující středověk. Chcete-li mít takovou továrnu doma, nemusíte nutně investovat spoustu peněz do popravy Lego. Náš podrobný průvodce vám ukáže, jak vytvořit okouzlující rytířský hrad s jednoduchými prostředky, z nichž většina můžete mít na skladě. Uspořádejte příjemné rodinné odpoledne v rodinném kruhu a rozdělte jednotlivé úkoly - včetně vašich dětí!

Řemeslný rytířský hrad vyrobený z papíru

Potřebujete toto:

 • obdélníkový box
 • dostatek lepenky nebo silné lepenky
 • 4 papírové ručníky
 • některé noviny
 • bílý stavební papír
 • Shashlik špízy nebo párátka
 • řemeslo lepidlo
 • maskovací pásky
 • Tapeta vložit a kbelík
 • (dlouhé) pravítko
 • svinovací metr
 • Cuttermesser
 • nůžky
 • tužka
 • kružítko
 • Barevné tužky nebo fixy
 • Vodové nebo akrylové barvy
 • štětec
 • naše šablona

Zde si můžete stáhnout naši řemeslnou šablonu ve formátu PDF: Vytváření šablony: Bergfried

Jak postupovat:

(Odkaz na obrázky: //www.bastelkleber.com/wir-basteln-uns-eine-ritterburg-aus-pappmache.php)

Krok 1: Jako základ pro rytířský hrad potřebujete krabici bez víka. Lepení krabice na kus lepenky nebo silné lepenky s dostatkem podlahové plochy, která je několik centimetrů kolem. Můžete použít řemeslné lepidlo nebo maskovací pásku.

Krok 2: Nyní začnete stavět věže hradu. Za tímto účelem je nejlepší použít čtyři čipy nebo role kuchyňského papíru. V závislosti na tom, jak velký je box, byste měli zvolit typ zkumavek.

Vezměte tužku a zkumavku označte na dvou místech. Nejlepší je vymyslet konvenční hodinky a umístit značky na pozici 3 a 6 hodin. Potom zkumavky ořízněte na označených místech po 10 cm. Díky zaseknutým oblastem nyní můžete věže položit na čtyři okraje základny hradu.

Pomocí maskovací pásky dodatečně stabilizujete věže.

Krok 3: Nakreslete padací most do přední stěny a opatrně jej vystřihněte nožem.

Tip: Pokud chcete, můžete vyříznutou část nalepit zpět na jednu stranu hradní brány maskovací páskou. V opačném případě ji prostě pusťte (a zahoďte).

4. krok: na vašem hradě nemusí chybět cimbuří. Chcete-li to navrhnout, musíte nejprve změřit vzdálenost od jedné věže k druhé. Pro dlouhé pravítko nebo konvenční pásku opatření jsou vhodné. Poté vyzvedněte karton a nakreslete čtyři obdélníky (jeden pro každý meziprostor věže). Délky obdélníků odpovídají dříve změřeným vzdálenostem mezi věžemi. Všichni dostávají šířku 3, 5 cm. Nyní jsou na všech čtyřech obdélnících cívky o šířce 1, 5 cm rozděleny a vyříznuty.

Lepte cimbuří na obou stranách hradu z vnějšku pomocí lepidla na řemesla.

Tip: S klipy můžete jednotlivé díly uschnout.

Krok 5: Věže také chtějí být vybaveny cimbuřím. Jednoduše nalepte malé kartony o rozměrech 2 cm x 2 cm na horní hrany čtyř věží.

Krok 6: Poté pomocí kompasu nakreslete čtyři kruhy na kus lepenky se stejným průměrem lepenkových trubic. Vystřihněte je a přilepte je na čtyři zkumavky, abyste je uzavřeli.

Krok 7: Další je cimbuří. Chcete-li to provést, znovu ořízněte a ořízněte tři obdélníky z lepenky: jeden větší s 13 x 3 cm a dva menší s 2, 5 x 10 cm. Poté vyzvedněte dva menší obdélníky. Ty se třikrát složí přesně o 2, 5 cm doprava. První a poslední povrch přilepte k sobě oba obdélníky. Tím získáte dva stabilní trojúhelníky. Tyto trojúhelníky jsou nyní nalepeny jako úhly k většímu kusu lepenky. Tuto „polici“ přilepte řemeslným lepidlem asi 2 cm pod cimbuří na hradní zdi nad branou.

Krok 8: Vyřízněte několik kusů lepenky, abyste ozdobili oblouk. Ten dostává autentičtější pohled prostřednictvím dekorace. Kromě toho můžete kameny rozložit po celém zámku.

Takto vypadá rytířský hrad:

Krok 9: Rytířský hrad bohatý na detaily si také potřebuje udržet. K tomu stačí převést zdi z naší šablony na karton a vystřihnout. Šablonu sestavte čtyřikrát. Nakonec na poslední stránce nakreslete svislou lepicí chlopeň. Přeložte stěny do věže a přilepte je spolu s řemeslným lepidlem. Boky věže mají šířku 8 cm - tak vyřízněte karton čtvercového kartonu o rozměrech 8 cm x 8 cm a poté ho nalepte jako podstavec ve věži. Pevnost je pak přilepena ke středu hradu na zemi.

10. krok: Nyní se do hry vloží tapeta. Zamíchejte to do kbelíku. Nezapomeňte dodržovat doporučení výrobce, aby lepidlo nezůstalo příliš tenké nebo příliš silné. Při míchání se nesmí tvořit hrudky, takže musíte vodu neustále udržovat v pohybu. To také znamená, že před přidáním pasty byste měli nejdříve dostat vodu. Přestaňte míchat, když je prášek úplně zamíchán - nikdy předtím.

Krok 11: Vezměte novinový papír a roztrhněte jej na kousky. Kousky kartáčem přilepte na rytířský hrad. Zakryjte všechny jeho části vrstvou novin. Poté následují další dvě vrstvy kombinace novin a past.

Tip: Je vhodné roztrhat noviny na kousky ještě před smícháním lepidla, abyste mohli začít okamžitě a riskovat zasychání lepidla příliš rychle. Alternativní návrh: Nechte své děti rozbít noviny, zatímco se o pastu staráte.

Krok 12: Jako zvýraznění můžete přilepit větší a menší balvany vedle hradu rytířů. Chcete-li to provést, jednoduše zmačkejte noviny na koule a připojte je k povrchu několika vrstvami papíru.

Krok 13: Jakmile je rytířský hrad zcela suchý, můžete ho podle potřeby natřít vodou nebo akrylovou barvou.

Krok 14: Nyní je čas zvednout vlajky. Malovat erb na bílý stavební papír. Všimněte si, že obě poloviny vlajky musí přesně zapadat. Vystřihněte vlajky a obarvte je pomocí barevných per nebo fixů. Vezměte dvě ražby špejle nebo párátka a jednu vložte do středu vlajky. Potom můžete přilepit vlajky společně.

Krok 15: Přilepte nebo nalepte vlajky na nebo do věží. Váš rytířský hrad je připraven!

Nyní, když jste se svými dětmi vytvořili skvělý hrad, můžete dát dětem stručné vysvětlení nejdůležitějšího tématu:

Hradní zámky byly postaveny ve středověku. Jejich majiteli byli obvykle králové, pánové, vévodové nebo šlechtici. Fascinující budovy byly často stavěny na kopcích nebo v příkopu. Často si člověk zaměňuje zámek s palácem. Velký rozdíl spočívá v tom, že bývalý sloužil k ochraně lidí před útočníky, zatímco palác byl krásná budova s ​​obrovskou zahradou a měl zajišťovat pohodu obyvatel.

Podívejte se na průvodce rytířskou helmou "> Výroba rytířské helmy

Najdete také seznam jmen rytířů a dam, což je ideální pro každou rytířskou hru: rytířská jména

Obnovte a odstraňte staré silikonové spoje - pouze ve 4 krocích
Pletací prstové rukavice - návody pro dětské postýlky zdarma