Hlavní VšeobecnéŠití v rukávech: Pokyny pro začátečníky - takto se provádí šití

Šití v rukávech: Pokyny pro začátečníky - takto se provádí šití

obsah

  • Materiál a příprava
    • rukávů asymetrie
    • Správné sázení
  • Šijte rukávy

Ať už se jedná o pulovry, bundy, vesty nebo topy pro děti: Šití na rukávech je nezbytnou součástí práce a může být pro nás jednou z překážek. Pokud vzor nebyl použit se správným povolením švu nebo není-li pouzdro vyříznuto v opačném směru, bude téměř nemožné šití pouzdra pěkně a rovnoměrně ušít.

Délka od ramene k ramenu je obvykle rozhodující. Obvykle tato délka dokonale zapadá do otvoru rukávu na přední a zadní části horní části. Používáte-li nesprávné nebo zrcadlené pouzdro, je proto příliš krátké nebo příliš dlouhé a kousky textilie nelze srovnávat.

V dnešním průvodci pro začátečníky vám ukážu, jak snadno ušít rukávy pomocí několika skvělých triků.

Materiál a příprava

rukávů asymetrie

Asymetrie rukávu

Pokud se podíváte pozorně na své vzory, všimnete si, že rukávy složené svisle nemohou být symetrické. To proto, že lidské tělo na přední a zadní straně nevypadá stejně. Zadní část rukávu - a následně hrdlo rukávu - je mnohem delší než na přední straně, protože zadní svaly jsou širší a zaoblenější. Proto je důležité pro každý projekt zkrátit rukáv „normální“ a dokonce zrcadlově převrátit .

TIP: Při vykreslování nebo řezání rukávu přeneste průsečíky zaznamenané na vzoru. Každý z nich může být naskládán při připnutí a následném šití.

Kromě toho jsem označil každý z levého a pravého rukávu textilním perem, abych mohl později ušit pravý rukáv na příslušné straně. Kromě toho je označen nejvyšší bod ramene (obvykle nakreslený ve vzoru).

Správné sázení

Krok 1: Nejprve se přední a zadní část horní části spojí na pravá ramena a zašijí se, aby se rukávy mohly připevnit.

Při připevňování a šití rukávů hraje hlavní roli materiál tkaniny. S dresy je v podstatě mnohem snazší pracovat, protože jsou pružné a pružné. U jiných - ne elastických - materiálů je připnutí již mnohem obtížnější. Při zpětném pohledu zde nemůžete upravovat ani táhnout!

2. krok: Nyní by měl být ramenní bod označen a připnut. Obvykle je nejvyšší vzor ramene nakreslen do vzoru a může být přenesen do tkaniny.

Tento bod upevníte přímo na švu mezi přední a zadní částí vaší košile.

Krok 3: Dále upevněte dva body na spodní straně rukávu, abyste zabránili příliš dlouhému nebo příliš krátkému tahání látky. Připnutí rukávů je vždy trochu obtížné, protože musí být upevněny dva protilehlé zaoblení.

Nyní můžete opravit zbývající body podél výstřihu rukávu.

Šijte rukávy

Krok 1: Po připnutí lze nyní přišroubovat rukáv. K získání elastického švu použijte buď overlock, nebo klikatý steh šicího stroje .

TIP: Šijte rukáv velmi pomalu. Nejlepší je nepřetržitě škubat látku tak, aby okraje látky byly vždy optimálně umístěny na sebe. Vzhledem k tomu, že rukáv sestává ze dvou stejných křivek, může být textilie při šití občas ztracena. Pomocí škubání zabráníte, aby okraje „zmizely“ těsně před přítlačnou patkou.

Krok 2: Švy by nyní měly vypadat takto.

Dále jsou rukávy připevněny podélně a po stranách vrchu. Tady znovu jste první, kdo stáhl švy pod paží. Při šití by oba švy měly být co nejblíže k sobě!

Poté můžete zbývající body připnout a přišít je šicím strojem nebo overlockem . Nyní otočte horní část směrem ven na pravou stranu tkaniny.

Doufám, že vám náš průvodce pomůže přišití vašeho dalšího rukávu. Bavte se šití!

Kategorie:
Vysušte suterén - pokyny pro vytvoření vlastního
Háčkování panenka sami - zdarma pokyny pro háčkování panenka s vlasy