Hlavní Háčkování dětské oblečeníVytvořte si náramek Rocailles sami - pokyny k tkaní

Vytvořte si náramek Rocailles sami - pokyny k tkaní

obsah

 • Náramek na rokajl - 2 instrukce
  • Osivo korálky tkát
  • Závit na korálcích
 • Extra: Vytvořte korálkové zvíře

Znáte již tyto malé barevné skleněné korálky, nazývané také perly Rocailles ">

Klasická technika výroby náramku ze semen korálků je tkaní. Na to opravdu nepotřebujete tkací zařízení - ukážeme vám, jak se k takovému náramku dostanete i bez tkalcovského stavu. Dále vám ukážeme skvělý a chytrý nápad pro kutily s bezpečnostními kolíky.

Náramek na rokajl - 2 instrukce

Osivo korálky tkát

Potřebujete toto:

 • Rokajl v jasných barvách
 • větší dřevěná korálek
 • Rámeček obrázku bez disku
 • nůžky
 • šablona
 • příze odolná proti roztržení (tenká šicí nit a silnější ruční příze)
 • páska

Krok 1: Na začátku byste měli přemýšlet o vzoru, designu, jak chcete uspořádat semínka v náramku.

Připravili jsme pro vás vzorky zde. Můžete je vytisknout.

Jak již vytvořená šablona, ​​tak bílá šablona pro samoléčení:

 • Osivo korálky: vzor
 • Rocailles šablona: Pro barvení

Krok 2: Zvedněte rámeček obrázku a ovinte silnější řemeslnou přízi kolem rámu. Připojte konec k rámu pomocí malého kusu pásky. Omotávejte přízi kolem rámu tolikrát, že máte osm vláken vedle sebe. Potom přízi obtočte ještě několikrát. Tento kus potřebujete pro uzavření. Odřízněte přízi.

3. krok: Potom vezměte tenčí šicí nit a odřízněte dostatečně dlouhý kus, nejméně 2 m. Připevněte přízi uzlem k levému vnějšímu tkacímu niti. Ponechejte 3 až 5 cm od horního okraje.

Krok 4: Nyní protáhněte konec šicí nitě šicí jehlou.

Krok 5: Nyní je čas na osivo korálky, tkaní. Každá řada se skládá ze 7 perel. Nyní postupujte podle vzoru. Začněte v prvním řádku.

Na jehlu navlékněte 7 kuliček ve správném pořadí.

Krok 6: Veďte jehlu zleva doprava pod tkací nitě. Vlákno zcela protáhněte kuličkami až do konce. Potom zatlačte sedm kuliček ukazováčkem zdola mezi osm tkacích nití. Vlákno a perla se musí vždy střídat. Jehla s nití je nyní na pravé straně. Pak je nechte projít přes tkané nitě přes všech sedm korálků. Vlákno je pečlivě vytaženo.

Krok 7: Šicí nit je pevně zatažena tak, aby korálky zůstaly na svém místě. Opakujte krok 6 pro každou řadu kuliček. Práce zleva doprava pod webovými vlákny a zprava doleva nahoře.

Tip: Buďte opatrní, aby jehla na cestě zpět skutečně protékala nad tkacími niti.

Krok 8: Nyní navlékněte náramek Rocailles tak, aby řady perel kolem vašeho zápěstí.

9. krok: Po dokončení náramku otočte rám a prořízněte tkané nitě uprostřed. Náramek má nyní na každé straně 8 dlouhých nití pro uzavření.

Krok 10: Nyní můžete navrhnout sponu, jak si přejete. Na jednu stranu rocaillského náramku jsme splétali dva malé copánky a zapnuli je do smyčky. Na druhou stranu jsme připojili větší korálek. To pak může být provedeno pro uzavření náramku smyčkou na druhé straně.

Domácí náramek Rocailles je hotový. Zvláštností této techniky je, že můžete opravdu pracovat individuálně a podle svých vlastních vzorových nápadů. Například můžete také použít nápis s korálky.

Závit na korálcích

Druhý perlový náramek je méně komplikovaný než ten první, ale o nic méně krásný. Kdo by si myslel, že sponky a perly by mohly být zdrojem takových šperků? Zkuste to, stojí za to!

Potřebujete toto:

 • Seed *
 • Zavírací špendlíky **
 • stabilní kabel ***
 • tenká šicí jehla
 • nůžky

* Barvy a velikosti korálků záleží na vás. Rozhodli jsme se o extravagantní kombinaci zlata a stříbra (často opovrhovaná kombinace obou tónů vypadá opravdu elegantně a je v souladu s trendem).

Tip: Alternativně doporučujeme dvě různé červené nebo zelené, které se střídají v řádcích.

** Barvy bezpečnostních kolíků by měly být v souladu s tóny perel, pokud je to možné. Pokud to nefunguje 100%, stačí zvolit černé prvky a vytvořit neutrální základnu.

*** Šňůra může být vyrobena z tkaniny, gumy nebo dokonce kůže. Máte na výběr.

Tip: Doporučuje se gumička. Nabízí velkou flexibilitu při výrobě a nošení. V tomto případě náramek nemusí přesně sedět kolem zápěstí, ale může být o něco menší, protože může být protažen gumovou šňůrou (ale ne příliš silnou!).

Krok 1: Na každý bezpečnostní špendlík navlékněte tři nebo čtyři kuličky (v závislosti na tom, jak velké jsou jehly a kuličky).

Tip: V našem příkladu mají všechny perly bezpečnostního špendlíku stejnou barvu (stříbrnou nebo zlatou). Polovina jehel má stříbrnou barvu a druhou zlatou barvu.

Krok 2: Pryžový pás rozdělte na dvě stejné části.

Důležité: Výsledné části strun musí být tak dlouhé, aby mohly nést všechny bezpečnostní špendlíky (tolik, aby vaše zápěstí bylo na konci úplně zabalené do perel).

Krok 3: Provlékněte provázek skrz horní otvory bezpečnostních kolíků.
Důležité poznámky:

a) Použijte stejný otvor pro každou jehlu pro celkový celkový vzhled.

Krok 4: Druhou jehlu provlékněte přes bezpečnostní kolíky. Toto funguje nejlépe s jehlou.

Krok 5: Nechte druhý nit projít všemi jehlami. Konce pásů jsou pevně svázány dohromady.

Krok 6: Poté zatáhněte druhou nit na každém klipu dolů do malého otvoru. Se silnější jehlou pro gumičku se nedostanou skrz otvor, takže budete muset udělat tento krok později.

Krok 7: Odřízněte konec příze (je-li to nutné) a všechny šňůry pevně a pěkně spojte. Náramek Rocailles je hotový!

Extra: Vytvořte korálkové zvíře

Líbilo se vám malé barevné korálky? "> Vyrobte korálková zvířata.

Ohněte měděnou trubku sami - Pokyny pro tenkostěnné trubky
Tvorba Origami Peace Dove - skládací holub: Pokyny + originál