Hlavní Háčkování dětské oblečeníLakujte slané těsto a barvivo - všechny varianty testu

Lakujte slané těsto a barvivo - všechny varianty testu

obsah

 • Zbarvte potravinářskými barvami
 • Barevné solné těsto s přírodními produkty
 • akvarely
 • akrylové barvy
 • poster barvy
 • finger paint
 • Natřete slané těsto fixy
 • Malování lakem na nehty
 • Poté malovat

Slané těsto se snadno vyrábí a je levné. On také nabízí příležitost dělat skvělé dekorace. To zahrnuje experimentování s barvami. Ve skutečnosti existuje mnoho možností, jak z tradičního solného těsta udělat nádherně barevný řemeslný materiál. V této příručce vám představíme nejběžnější a nejzajímavější varianty barvení a lakování slaného těsta s mnoha zajímavými detaily.

Po rychlém a levném vytvoření solného těsta, kterému zde můžete rozumět: recept na slané těsto ve formě podrobných pokynů, musíte zvážit, zda chcete zabarvit craftingový materiál a pokud ano, jak to konkrétně udělat. V následující části vám představíme často používané metody a konkrétnější nápady, které až dosud sloužily jako „zasvěcené tipy“. Přečtěte si komplexní informace a rozhodněte se, kterou variantu se vám bude nejvíce líbit!

Zbarvte potravinářskými barvami

Postup u potravinářských barviv je myslitelně jednoduchý:

Krok 1: Rozdělte slané těsto na několik malých hromádek. Počet těchto hromádek závisí na tom, kolik barev chcete integrovat do své kresby.

Krok 2: Vyzvedněte první hromadu a jednu z vašich potravinových barev. Na hromádku naneste několik kapek barvy a dobře a rovnoměrně promíchejte - dokud nebude kus úplně zbarven.

Krok 3: Opakujte druhý krok se zbývajícími hromádkami a barvami.

Barevné solné těsto s přírodními produkty

Jako alternativa k potravinářským barvám přicházejí v úvahu různé přírodní produkty, z nichž každá produkuje různé tóny. Zde je výběr možných nástrojů:

a) Kakao nebo káva pro tmavě hnědou barvu
b) sladová káva pro světlejší hnědou barvu
c) kurkuma, kari nebo šafrán pro žluté
d) Paprika nebo Cayenne koření pro rezavý stín
e) šťáva z červené řepy (čistá) pro bohatou růžovou červenou
f) šťáva z červené řepy (zředěná) pro růžovou

Pro zelené tóny můžete použít trávy a zelené listy zvenku, máta peprná, špenát nebo meduňka. Sbíráme a / nebo roztrháme části příslušné složky a smícháme je s vodou - ale ne příliš tekuté, nakonec by výsledná barva měla přilnout k solnému tělu.

Obecně doporučujeme experimentovat s různými ingrediencemi. Určitě najdete v průběhu dalších přírodních produktů, kterými můžete barvit slané těsto. Protože, jak víte, snaží se to o studiu.

akvarely

Jednou z často praktikovaných možností získání zbarveného solného těsta je barvení akvarely.

Krok 1: Solné těsto napěňte nejprve neprůhlednou bílou nebo bílou fasádní barvou. Použijte štětinový kartáč.

Poznámka: Bez tohoto kroku nakreslete barvu těsta do těsta, takže se pokusíte zdarma.

Krok 2: Použijte barvy vody co nejsilnější. S příliš vodnatými tóny obvykle nedosáhnete žádných pěkných výsledků.

Krok 3: Před zpracováním výtvorů solného těsta nechte barvy dobře zaschnout.

akrylové barvy

Akrylové barvy patří mezi nejvšestrannější metody barvení - nejen z hlediska solného těsta. Mohou být zpracovány velmi odlišnými způsoby - od akvarelů až po pastovité (silné nebo viskózní). Při barvení slaného těsta byste měli upřednostnit techniku ​​impasto. V případě příliš vodnaté procedury se to samé stane s vodovými barvami: Nátěr proniká do těsta místo toho, aby na něj ležel.

K lakování solného těsta akrylovými barvami potřebujete nejen odpovídající výrobky, ale také kartáče, pomocí kterých si můžete objednat. Jak to funguje podrobně:

Krok 1: Smíchejte požadované barvy na paletě nebo vyřazené keramické nebo porcelánové desce.

Krok 2: Natřete prvky solného těsta připravenými barvami plus štětcem.

Krok 3: Před zpracováním čísel nechte dobře uschnout.

Tipy:

 • Nebuďte překvapeni, pokud barvy vypadají při smíchání a aplikaci velmi jasně. To je normální. V usušeném stavu získají skutečnou nuanci.
 • Akrylové hmoty jsou samy o sobě relativně rychle na dotek a suché. Nikdy však nedosáhnou stavu úplného sucha. Z tohoto důvodu byste neměli ukládat umělecká díla s lakovanými povrchy k sobě. Jinak se po chvíli přilepí. To se samozřejmě nevztahuje pouze na výtvory vyrobené ze solného těsta, ale obecně na práci s akrylovými barvami.
 • Ihned po natření kartáče důkladně omyjte. Pokud budete čekat příliš dlouho, akrylové barvy vyschnou a ztvrdnou, takže již nebudete moci používat kartáče a vyhazovat je.

poster barvy

Práce s barvami plakátů je podobná malbě akrylovými barvami. První z nich však nejsou ve srovnání s posledně jmenovatelnými. To není ani dodatečná myšlenka, ani výhoda, ale pouze skutečnost, která stojí za zmínku. Barvy plakátů jsou v zásadě považovány za snadno použitelné, které jsou zvláště vhodné pro děti. Pokud tedy chcete barvit své motivy slaného těsta svým potomkem, udělejte rozumné rozhodnutí pomocí barev plakátů.

finger paint

Stejně jako barvy plakátů jsou barvy prstů vhodné také pro kreativní dívky a chlapce - z jednoho jednoduchého důvodu: při zacházení s barvami prstů nepotřebujete žádné speciální technické znalosti ani štětce. Můžete jen unášet a vychutnat si přímý pocit z barev na vašich rukou. Kromě toho je obvykle snadné odstranit barvu prstů z oblečení atd., Pokud by se něco pokazilo. Nemluvě o tom, že pomůcky obvykle neobsahují žádné toxické látky, a jsou proto naprosto neškodné. Neexistuje žádný skvělý průvodce malováním prstů. náš

Tip: Jednoduše namočte prsty do příslušné barvy a úhledně „osolte“ solné těsto. Ale: Pokud se jedná o menší děti, je vhodné před uměleckým jednáním zakrýt nábytek a další ohrožené oblasti plastovou fólií a chránit jej. Doporučujeme také distribuovat barvy, které se mají použít na desky, v menším množství. Pokud budou děti pracovat se správnými „sudy“, riziko „nehod“ je mnohem vyšší.

Natřete slané těsto fixy

Pokud nemáte velký zájem o koupi nových barev pro lakování slaného těsta, můžete také použít jednoduchá fixa s fixkou. Ty jsou často na skladě doma a nemusí se nijak zvlášť znepokojovat. Zejména u menších předmětů ze solného těsta jsou pera dobrým kompromisem, protože pro malování motivů pak nepotřebujete příliš mnoho barev, a proto k dokončení uměleckých děl nepotřebujete věčnost.

Tip: U větších prvků solného těsta se vyplatí spoléhat na barvy, které lze použít rychleji. Kromě toho můžete stále používat plstěná pera, například pro malování detailů (tváře atd.).

Malování lakem na nehty

Jste rádi, že si namalujete nehty a často "" lakujete

Ať už chcete barvit své motivy slaného těsta nebo je nechat čisté: V každém případě byste měli skončit chybějící vrstvou lesklého nebo matně čirého laku. To zlepší vzhled vašich produktů a prodlouží jejich životnost.

Tip: Sama o sobě můžete pro tento účel použít také konvenční lak na vlasy. Výsledky však nejsou tak pěkné a kvalitní jako u správného průhledného kabátu.

Pojďme to shrnout znovu: slané těsto může být s

a) potravinářské barvy,
b) přírodní produkty,
c) barvy vody,
d) akrylové barvy,
e) barvy plakátů,
f) barvy na prsty,
g) fixy,
h) lak na nehty a
i) malovat čirý kabát

Jak vidíte z našeho poměrně hojného seznamu, máte mnoho možností pro zabarvení vašich výtvorů slaného těsta. Pro menší děti se zvláště doporučuje barva plakátů a prstů. Na rozdíl od toho by přírodní produkty, akvarely, akryl, lak na nehty a čirý lak měly používat pouze „dospělejší“ dívky, chlapci a dospělí.

Další poznámka na závěr: Která z prezentovaných variant poskytuje nejlepší výsledky, dozvíte se ve druhé části naší průvodce pro barvení slaného těsta: výhody a nevýhody způsobů barvení

Obnovte a odstraňte staré silikonové spoje - pouze ve 4 krocích
Pletací prstové rukavice - návody pro dětské postýlky zdarma