Hlavní Háčkování dětské oblečeníŘezná pěna správně - pokyny a tipy pro nástroj

Řezná pěna správně - pokyny a tipy pro nástroj

obsah

 • Řez pěna
  • Správný nástroj
  • kartonu nůžky
  • Ostrý nůž
  • Elektrický kuchyňský nůž
  • Nůž nebo řezačka na tapety
  • Horký drát
 • Řezná pěna instrukce
  • Alternativní zmrazit

Tepelná izolace, ale není snadné ji zpracovat. Pěna se vyznačuje řadou vlastností, které se efektivně používají v domácnosti a na zahradě a jsou dobré pro zlepšení domova a fandy. Při řezání textilie však často dochází k problémům, protože hustota pěny neumožňuje jednoduchý a rovný střih. Přesto existuje účinný nástroj pro řez.

Pěna je uměle vytvořená textilie, která, jak název napovídá, je plastická pěna. Protože téměř všechny plasty mohou být dále zpracovány na pěny, existují různé varianty pro různé aplikace. Například, tepelně izolační pěny jsou založeny na jiném plastu než zvukotěsné pěny.

Přesto mají všechny pěny stejný problém: je obtížné je řezat obvyklým způsobem. Z tohoto důvodu potřebujete pro tento projekt správný nástroj pro různé typy a tloušťky pěny, aby se neroztrhly na pěně, nebo je to šupinaté. Tomu se přesně chcete vyhnout.

Řez pěna

Správný nástroj

Pěny rychle ztrácejí tlak ve srovnání s jinými tkaninami a nezachovávají si pevný tvar během řezu. Pokud si nevyberete velmi tenké pěny, můžete na řez zapomenout běžným nožem nebo nůžkami. Jde pouze o pokřivený střih, který nakonec poškodí látku a může nás učinit nepoužitelnými. Při řezání pěn pomocí nesprávných nástrojů jsou velmi běžné následující problémy .

 • Řezná hrana se pokazí
 • Řezná hrana je nerovná
 • Látky se zlomí
 • jednotlivé kusy se mohou vytrhnout
 • Tkanina začíná šupinatit
 • Hrany hrany
Pěna Struktura Type

Abyste se těmto problémům vyhnuli, potřebujete vhodné nástroje, které snadno proniknou pěnou kvůli jejich povaze a použití. To snižuje negativní účinky a umožňuje řezání pěn co nejrovnější a nejčistší .

Než budete moci pěny rozřezat na požadovaný tvar, měli byste vybrat správný nástroj. Jednotlivé nástroje jsou vhodné pro různé typy pěny, a proto by měly být vybrány tak, aby se snadno prořízly tkaninou. Normální metody tuto látku ve skutečnosti nevytěsňují, protože hustota je příliš nízká. Proto se trhání vyskytuje ve většině případů, což není ideální. Následující nástroje jsou vhodné pro použití v domácí dílně.

kartonu nůžky

Kartonové nůžky lze ve větší míře použít pro pěny s maximální tloušťkou 4 cm. Díky jejich velmi vysoké řezné síle pronikají materiálem snadněji než jiné nůžky. Nejlepší je vybrat si těžký, protože vám umožní použít více síly k rychlému a efektivnímu proniknutí do textilie. Při použití kartonových nůžek čím je tkanina tenčí, tím snazší je stříhat nůžkami.

Ostrý nůž

Pokud zvolíte nůž, musí být dostatečně dlouhý. Čím déle je nůž, tím snazší může proklouznout tkaninou, i když pro tento projekt není nejvhodnějším nástrojem. Nicméně, řezání může pracovat s nožem, zejména pokud nejsou potřeba přesně měřené kusy, ale pouze hrubý tvar . Nože lze použít pouze pro pěny v rozsahu střední tvrdosti a v různých tloušťkách (v závislosti na délce nože). Použijte nůž se zoubkovanou hranou.

Elektrický kuchyňský nůž

Tato zařízení jsou ideální pro všechny měkké pěny, které jsou flexibilní. Protože zde jsou dvě lopatky proti sobě, napětí pěny může být rozpuštěno snadněji, což má za následek čistou řeznou hranu, která se nerozpadne. S elektrickým kuchyňským nožem můžete řešit i složité projekty, které vyžadují velkou přesnost.

Nůž nebo řezačka na tapety

Obě varianty jsou vhodné pro řezání následujících typů pěny.

 • polyethylen
 • Neopolen
 • Basotect
 • pěnová guma

Pracují stejně efektivně jako elektrický kuchyňský nůž, ale nabízejí pouze pro tyto typy, protože klouzají po jiných pěnách pouze na tkanině a ne ve skutečném řezu. Velikost frézy by měla být přizpůsobena tloušťce materiálu.

Horký drát

Tento stroj používejte výhradně pro pěnu Styrodur, nikdy pro jiné typy. U jiných typů pěny riskujete, že teplo bude rozmazávat, roztavit nebo dokonce zapálit tkaninu. Protože je Styrodur tvrdý a tuhý, horký drát je docela dobrý, ale nikdy byste neměli používat tento světelný srdíčko, jinak by mohlo dojít k potížím a požáru.

I když existují i ​​jiné nástroje, jako jsou kruhové nože, které jsou speciálně navrženy pro pěnu, ale ve skutečnosti mají doma nejmenší zlepšení doma. Rovněž to zahrnuje způsob řezání ostrým vodním paprskem, který se také používá pouze v průmyslu. Výše uvedený nástroj je nejlepší pro zlepšení domova a pro lidi, kteří chtějí s materiálem realizovat své vlastní projekty. Nepoužívejte pily. Tyto pěny trhají obvykle jen na polovinu.

Tip: Pěny si můžete nechat nařezat v železářství nebo ve specializovaných prodejnách, zejména pokud potřebujete přesný a čistý řez, který by se neměl lišit od měřených velikostí. Ačkoli to bude vyžadovat malý poplatek, pokud přesně víte, kolik mezer je potřeba a v jaké velikosti, bude tato metoda účinná.

Řezná pěna instrukce

Abyste mohli pěny účinně a co nejčistěji řezat, musíte být opatrní a do procesu začlenit vlastnosti každého nástroje . K přípravě potřebujete pouze rovný, střih av případě horkého drátu ohnivzdornou podložku, pravítko a pero, abyste mohli malovat možné značky na tkanině.

Poté postupujte následovně:

Krok 1: Vyberte si nástroj a připravte jej. Stejně tak pěnové desky, které chcete řezat.

Krok 2: Pokud znáte rozměry, které potřebujete pro každý kus, použijte pero a pravítko, které vám pomůže a nakreslí vodítka na tkanině. Do pěn byste neměli příliš tlačit, jinak by mohlo dojít k otvorům, které by mohly ovlivnit povrch.

Krok 3: Po dokončení označení můžete začít řezat. Pokud budete krájet velmi velké kousky, je vhodné použít jinou osobu jako pomocnou ruku.

kuchyňský nůž

Krok 4: Pokud se rozhodnete pro nůž a máte pocit, že to nefunguje, měli byste ho posypat trochou olivového nebo slunečnicového oleje. To uvolňuje napětí pěny a usnadňuje řezání. U všech ostatních nástrojů se můžete bez toho obejít.

Krok 5: Jinak je řez proveden jako všechna ostatní řezná opatření, kromě toho, že byste měli s každým nástrojem dávat pozor, abyste jej vědomě používali, abyste se sami nezranili. Zejména u pěn může rychle dojít k nesprávnému řezu, zejména pokud během řezání nedržíte nástroj úplně na dohled.

Krok 6: Po řezání byste měli odpojit elektrické zařízení od napájení a nechat horký drát vychladnout. Poté zlikvidujte zbývající pěnu, kterou již nepotřebujete.

Pokud se rozhodnete pro profesionální střih, musíte vždy očekávat, že požadovanou hmotnost nelze plně implementovat. Často se nejedná o milimetr, ale o centimetrový rozsah, zejména s nůžkami a noži.

Alternativní zmrazit

Jako alternativa k klasickému řezu je dobrá volba zmrazení a následné řezání pilou. Výše bylo popsáno, že pila není vhodná pro řezání pěn, ale to již neplatí, jakmile je látka zamrzlá. Ve zmrazeném stavu se tkanina jen těžko ohýbá a nevytváří, což je ideální pro pilu.

Postupujte takto:

 • Umístěte pěnu do vodní lázně nebo vany a nechte ji namočit
 • poté na několik hodin v mrazáku nebo mrazáku

 • Jakmile látka zcela zamrzne, vyjměte ji z chladicího prostoru
 • Nyní můžete řezat jednoduché kusy pomocí pily
 • poté se pěna jednoduše nechá venku rozmrazit a uschnout
Která minerální omítka pro fasády - omítka minerální nebo silikonová pryskyřice?
Cenový podlahový talíř - tyto náklady jsou za m²