Hlavní VšeobecnéPletací čepice - Pokyny pro pletenou čepici balónu

Pletací čepice - Pokyny pro pletenou čepici balónu

obsah

 • Materiál a příprava
 • základy
 • Pletená čepice
  • klobouk
  • štít
  • kompletní
 • Možné variace

Fouká ledový vítr, ale zároveň slunce oslňuje - v takových případech je pletená čepice optimální. Hustá vlna se zahřeje a obrazovka chrání oči. V této příručce vám ukážeme, jak plést praktické pokrývky hlavy s malým úsilím.

Pletený klobouk z klobouku se pro vás zdá být obtížným projektem "> Materiál a příprava

K pletené čepici potřebujete asi 200 gramů vlny . Aby se pokrývky hlavy optimálně zahřívaly, je vhodné spoléhat se na směsi materiálů s novou vlnou. Při nákupu se ujistěte, že příze je snadno pratelná v pračce. Informace o tom najdete na kapele a informace o příslušné velikosti jehly. V této příručce jsme použili sílu 5 a 6 pro pletenou čepici balónu . Dobrý kus je tedy připraven k použití po dvou večerech manuální práce. Naplánujte asi deset eur za materiál.

vzorník

Než začnete pletení víčka hledí, stehů . Tím bude zajištěno, že hotový kus zapadne. Plette malé kousky s různými velikostmi jehel ve vzoru žebra a zjistěte, které z nich vám dodají požadovanou sílu ve vašem pletacím stylu.

Pro pletený balónový klobouk musíte mít dvě různé síly: S tlustší byste měli být schopni pohodlně zamotat svou vlnu, ale mezi okem by měla být pouze malá mezera, aby vítr nepřijal nepříjemně skrz čepici. Tenčí jehly jsou potřebné pro spodní okraj a obrazovku. Tyto části musí být pleteny velmi těsně, aby pokrývky hlavy dobře seděly a deštník nezůstal viset. Doporučujeme milimetrový rozdíl mezi těmito dvěma silami.

Po výběru vhodné tloušťky změřte, kolik stehů a řad budete muset plést s tlustšími jehlami, abyste získali čtverec o deseti centimetrech . Vynechejte první a poslední steh v řadě, protože by často pokračovaly v selhání a tím zkreslily výsledek. Během měření neprotahujte látku. Čísla uvedená v této příručce jsou určena pro ok o velikosti 18 a 16 řádků a o obvodu 56 centimetrů . Pokud se vaše výsledky liší, postupujte podle pokynů k měření v závorkách.

Potřebujete pletenou čepici:

 • 200 g vlny
 • 2 jehlové hry v různých silách
 • Pletací jehlice v tenčí velikosti jehly
 • Jehla pro šití

základy

žebro vzor

Výsledkem žebrového vzoru je pevná a zároveň roztažitelná pletenina, která se na okrajích neohýbá. Pracujete střídavě pravý a levý steh. Pamatujte: pravé stehy tvoří uzel za prací, levé stehy před ním. Na druhé straně se nit nastaví do tvaru V. V každém kole (nebo řadě) plette stehy, jak jste viděli v předchozím kole. Výsledkem je, že překrývající se V-tvarovaná žebra, mezi nimiž zmizí uzly.

Dvojité stehy

Plette steh podle vzoru doprava nebo doleva, ale nenechte končetinu sklouznout z levé jehly. Pracujte znovu stejným stehem iu ostatních pletenin. Vaše síť se zvýšila o jednu.

Plette dva stehy dohromady

Štípněte do dvou stehů současně a splette je, jako by to byl steh. Můžete plést steh vpravo nebo vlevo. Poznamenejte si strukturu sousedních sítí, abyste se rozhodli. Cílem je co nejpřesněji pokračovat ve vzoru žebra při všech nárůstu a poklesu, takže vedle sebe leží co nejméně dvou stejně pletených stehů.

Kettrand

Okraj řetězu používáme pro krásné hrany na obrazovce. Před zahájením práce zvedněte první steh v každé řadě na pravou jehlu a položte nit. Tento steh zůstává bez obav. Poslední steh je vždy pleten vpravo bez ohledu na vzor.

Pletená čepice

klobouk

Použijte tenčí jehly k zasažení 82 stehů (nebo počtu stehů, které musíte obejít po obvodu hlavy).

Rozdělte stehy rovnoměrně na čtyři jehly jehly a dokončete kolo.

Před začátkem používání stehů pro tvar klobouku splétejte dva řádky (nebo až dva palce vysoké) do vzoru žebra .

Tip: Plette první steh na každou jehlu, abyste zabránili volnému přechodu mezi jehlami.

3. řada: první steh první a třetí dvojité jehly = 84 stehů
4. řada: první steh druhé a čtvrté jehly dvojitý = 86 stehů
5. řada: bez zvýšení, poté změna na silnější jehlu
6. řada: první steh první a třetí dvojité jehly = 88 stehů
7. řada: první steh druhé a čtvrté jehly dvojitý = 90 stehů
8. řádek: bez zvýšení
9. řada: první steh první a třetí dvojité jehly = 92 stehů
10. řada: první steh druhé a čtvrté jehly dvojitý = 94 stehů
11. řada: první steh první a třetí dvojité jehly = 96 stehů

(Nebo vyměňte jehly na celkem tři centimetry a přidejte až 6, 5 palce rovnoměrně rozložených 15-20% počátečního počtu ok.)

Plette až do a včetně 24. řady bez jakýchkoli změn v počtu stehů (nebo dokud nebude váš kus pletení vysoký 15 centimetrů).

Od této chvíle odstraňte stehy pro horní část čepičky.

25. řada: pletete první dva stehy první a třetí jehly = 94 stehů
26. řada až 32. řada: plette první dva stehy každé jehly = 4 stehy odebrané za kolo, na konci 66 stehů

(Nebo plette do rovnoměrně rozložených stehů natolik, že při pádu na jehly vytvoří asi o 20% méně stehů než 20 palců.)

V poslední řadě spojte dva stehy dohromady a snižte počet stehů na polovinu.

Pro horní konec nitě s vrcholovým uzávěrem pracovní nit pomocí vlněné jehly jednou přes každý steh. Odstraňte pletací jehlice a utáhněte nit, dokud nebude otvor zcela uzavřen. Šijte konec zevnitř.

Tip: Pokud po vytažení zůstane malý otvor, zašijte jej neviditelně nití.

štít

Deštník je pleten v řadách. Proto nepoužíváte hru na děrování jehly, ale pár běžných pletacích jehel. Vyjměte 36 stehů (nebo číslo, které odpovídá 22 centimetrům) přímo z dorazové hrany klobouku. Za tímto účelem ovinte přízi kolem ruky tak, jak jste zvyklí od stehu. Položte pletení před sebe tak, aby klobouk směřoval k vám. Nyní vložte pletací jehlu mezi dva stehy v první řadě kusu.

Ve vzoru žebra můžete snadno rozeznat mezeru: leží mezi uzlíkem a V. Zabalte kousek nitě mezi ukazováčkem a palcem kolem jehly, stejně jako u zarážky. Nepřecházejte však jehlou přes palec. Místo toho ji vytáhněte zpět mezi obě stehy. Nyní máte na jehle nový steh. Vložte do mezery nalevo od první a postup opakujte nepřetržitě.

Tip: Oblast sítě označte různě barevnými vlněnými vlákny, takže při nahrávání nemusíte počítat.

Práce ve žebrovém vzoru se čtyřmi řadami Kettrand bez odmítnutí. V páté až desáté řadě spojte oba stehy na obou stranách vedle okrajového stehu, což znamená, že vezmete celkem dvanáct stehů . Vyjměte zbývajících 24 stehů . (Nebo opracujte obrazovku o délce 6 palců a rovnoměrně odstraňte jednu třetinu oka.)

kompletní

Šít na všechna vlákna. Navlékněte nit z obrazovky podél okrajů stehů dovnitř klobouku a upevněte jej tam.

Tip: Pomocí nitě z horní části klobouku sešije mezera v dorazové hraně vytvořené při zavřeném klíně.

Možné variace

1. Vyzdobte si pletenou čepici knoflíky, květy nebo podobně. Dekoraci zašijte například při přechodu mezi bočním okrajem deštníku a čepicí.

2. Kromě vzoru žebra existují i ​​jiné vhodné vzory, ve kterých můžete plést čepici. Zkuste to například v hruškovém vzoru . Za tímto účelem pletete v každém kole nebo řadě opak předchozího řádku, to znamená, že na uzlu levého stehu přichází V pravého stehu a naopak. Všimněte si, že se rozměry vzorku ok výrazně mění v závislosti na vzoru.

Kategorie:
Měření běhounu pneumatiky - Určete hloubku běhounu bez měřícího zařízení
Po tolika dnech je potěr choditelný - tipy a rady