Hlavní VšeobecnéŠijte klíčenku sami - pokyny pro pouzdro na klíč

Šijte klíčenku sami - pokyny pro pouzdro na klíč

obsah

  • Materiál a příprava
    • Výběr materiálu
    • Vzorek
  • Šít kapsa na klíč
  • variace
  • Stručný návod

Jaký klíčový případ ve skutečnosti ">

V této příručce vám ukážu, jak to udělat. Je jen na vás, zda chcete pro svůj klíč pouze pěkné úložiště nebo současně malou kapsičku na doplňky. Rozdíl v šití je minimální.

Obtížnost 1, 5 / 5
(nejvhodnější pro začátečníky)

Náklady na materiál 1.5 / 5
(v závislosti na výběru tkaniny na brašnu na klíče nebo pouzdro na klíče mezi 0, - EUR od zbývajícího využití a 20, - EUR)

Požadovaný čas 1.5 / 5
(na sáček na pero asi 1-1, 5 h)

Materiál a příprava

Výběr materiálu

V ideálním případě nepoužívejte pružné, tenké, tkané textilie, jako jsou bavlněné nebo lněné tkaniny. Také v kombinaci s potaženými tkaninami. Samozřejmě můžete také pracovat s dresem, který byste měli vyztužit předem, ale nutně s žehlicí vložkou. Zejména se doporučuje patchworkové tkaniny, protože jsou velmi kvalitní a dostanete je jako dokonale koordinovanou řadu v menších řezech pod názvem "Fat Quaters". Všechny části můžete odříznout ze stejné tkaniny nebo z důvodu zbývajícího využití každou část z jiného motivu. Lze kombinovat také různé typy tkanin. Je však snazší šití, jsou-li všechny řezané části kapsy na klíč vyrobeny ze stejného typu tkaniny.

V této příručce jsem použil dvě různé tkaniny pro kapsu na klíč, takže můžete lépe vidět, co se děje a co je níže. Na vrchol jsem vzal světle modrou vzorovanou patchworkovou tkaninu, na dno tmavě modré, tenké džínoviny. Potřebujete také zip o délce nejméně 15 cm (jako spojitý zip) a pár centimetrů tkané pásky.

Vzorek

Vzor je velmi jednoduchý a lze jej snadno přizpůsobit vašim individuálním potřebám. Jako základ mám jen obdélník s rozměry
10 x 13 cm. Zde jsou již zahrnuty povolenky na švy. Vystřihněte obdélník 4krát - dvakrát pro horní část pouzdra na klíče a dvakrát pro dolní část.

Šít kapsa na klíč

Oba vrcholy jsou podélně přehnuty zleva doleva a žehleny. U běžných zipů by okraje popruhu byly nyní šity vlevo a vpravo od plastové housenky z horní části zipu. Ale pro svou kapsu na klíč jsem si vybral velmi pěkný zip, který nechci skrývat, a tak jsem dal látku pod zip, všechno položil pomocí špendlíků a stepu na jednu stranu a potom na druhou stranu.

Pro spodní část jsem dal dva obdélníky zleva doleva na sebe (s "pěknými" stranami ven). Pak jsem odřízl vazbu déle (asi 2/3 délky sáčku) a kratší (asi 1/2 délky kapsy), konce uzavřete „vrtáním“ se zapalovačem, přeložte popruhy uprostřed a položte je vlevo a vpravo na střed Výška na mých obdélnících.

Tip: Tkané pásky by měly být přesně uprostřed pouzdra na klíče. Jednoduše sklopte obdélník podélně a střed označte kolíkem nebo malým zaklapnutím uvnitř povoleného švu.

V delší „smyčce“ jsem nyní vložil prsten na klíče, než jsem připevnil obě tkané stuhy k okraji a steh dovnitř švu.

Těžko uvěřit, ale už jsme udělali více než polovinu požadovaných kroků!

Důležité !!! Nyní otevřete zip alespoň do středu, jinak nelze klíčenku otočit!

Položte horní a dolní část dohromady tak, aby smyčka s kroužkem na klíče spočinula na straně, kde je sklíčko zipu v uzavřené poloze. Takže na stránce, která je nyní zcela otevřená.

Hrany by měly končit co nejblíže.

Tip: Pokud si nejste jisti, zamkněte otevřenou stranu zipu několika stehy předem.

Lepte všechno dobře nebo zajistěte všechny vrstvy textilie pomocí Wonderclips. Nyní šijte kolem s normálním povolením švu. K tomu použijte normální rovný steh (nebo trojitý rovný steh, pokud má být šev obzvláště robustní).

Nyní odřízněte všechny vyčnívající části - zip, přebytečné nitě a odřízněte rohy. Dbejte na to, abyste neřezali nůžkami ve švu.

Tip: U tkanin, které se mohou roztřepit, byste nyní měli nutně šev. Týká se to hlavně tkaných textilií.

Nyní aplikujte vše pomocí zipu a pěkně tvarujte rohy.
A vaše nová taška na klíče je hotová!

Bavte se šití!

variace

Taška pouze na klíče

Pokud chcete použít novou peněženku výhradně pro svůj klíč, můžete také nasadit kroužek na kroužek na klíče uvnitř pouzdra, takže zip můžete vždy úplně zavřít. Jednoduše umístěte tkanou smyčku pásky pod dvě vrstvy spodní tkaniny. Ostatní pokyny zůstávají zcela stejné, kromě toho, že menší pravá smyčka je stejně jako na fotografii, čím větší vlevo s kroužkem na klíče, ale ponecháno pod látkou.

Stejně jako většina ostatních projektů můžete použít „Crazy Patchwork“ k sešívání různých zbytků textilie a kříznutí řezů. Před šitím lze připojit i případné zdobení, jako je krajka, volánky, vyšívané, vykreslené. Tlačítka, stehy, stuhy a další 3D efekty jsou na konci lépe našity.

Jsou také možné vnitřní kapsy a malé gumové smyčky jako držáky per. Nechte svou kreativitu běžet divoce!

Stručný návod

1. V případě potřeby upravte vzor a oříznutí čtyřikrát
2. Žehlete horní polovinu podélně zleva doleva
3. našijte vrchy lukem na zoubkovanou housenku na zip (v závislosti na zipu shora nebo zespodu)
4. Boční části a kapesní čtverce sešijte zprava doprava (otočení otvoru!)
5. Vystřihněte pásky a konce utěsněte
6. Přeložte tkací pásky doprostřed, navlékněte prsten s klíčem na delší a poté steh ve výšce švu ve střední výšce
7. Otevřete zip!
8. Sloučte horní a dolní pravý okraj k pravému okraji a steh s normálním povolením švu
9. Omezte povolenky švu a přebytečný materiál, zkoste rohy
10. Otočte otvorem na zip a vytvořte rohy
11. Připojte a vyplňte klíč

Zkroucený pirát

Kategorie:
Obnovte a odstraňte staré silikonové spoje - pouze ve 4 krocích
Pletací prstové rukavice - návody pro dětské postýlky zdarma