Hlavní VšeobecnéSew spací maska ​​- pokyny a vzory pro spací brýle

Sew spací maska ​​- pokyny a vzory pro spací brýle

obsah

  • Příprava a materiál
  • Šijte masku na spaní

Nedostatek spánku kvůli příliš velké práci, dlouhým nocím nebo aktivním dětem ">

V následujících pokynech vám ukážu, jak velmi snadno a s malým úsilím ušít krásnou spací masku, individuálně navrženou podle vlastního vkusu a také jako dárek pro nejlepšího přítele!

Obtížnost 2/5
s trochou praxe vhodné i pro začátečníky

Náklady na materiál 1/5
mezi 5-10 EUR, v závislosti na tom, co už máte doma

Časové výdaje 2/5
asi 30 - 40 minut

Příprava a materiál

Potřebujete toto:

  • dva obdélníkové kousky látky
  • elastická gumová páska nebo odpovídající manžetová tkanina
  • polo tlustý objemový průtok (obvykle používám průtok přibližně 120 g / m2)
  • další bavlněná tkanina pro zpracování předpětí a gumové pásky
  • náš vzor
  • možná stará dárková stuha pro ozdobu
  • nůžky
  • pero

1. Nejprve vytiskněte náš vzor na list papíru A4. Při tisku se ujistěte, že je velikost nastavena na 100%, jinak mohou být spací brýle příliš malé. Obě označení na stranách musí být také přenesena perem, aby páska byla později na správném místě.

Klikněte zde: Pro stažení vzoru

2. Potom jsme vystřihli šablonu a umístili ji na levou stranu textilie našich bavlněných zbytků a objemový tok. Jedna z tkanin bude přední stranou brýlí, druhá bude na zadní straně obličeje.

Tip: Zadek může být také vyroben s dresem nebo starou tekutou přikrývkou, obě látky jsou o něco měkčí.

3. Přední a zadní část a plnění sklenic jsou nyní vystřiženy.

4. Aby brýle vydržely dobře, potřebujeme gumičku. To jsme seřízli na délku asi 30 cm. Protože samotný gumový pramen nevypadá opravdu pěkně, obvykle vás oblékám jedním z mých bavlněných kousků. Řezal jsem to na délku 40 cm a šířku 6 cm. Díky přebytku textilie se ujistíme, že můžeme pásku na konci pěkně protáhnout.

Tip: Pokud je obvaz pryže příliš práce, můžete si koupit odpovídající gumové pásky na internetu.

5. Pro okraj brýlí si vytvoříme vlastní předpětí: Z tohoto bavlněného materiálu vyřízneme 60 cm dlouhý a 4 cm široký pruh látky. Pokud jsou k dispozici pouze kratší proužky, můžete proužky jednoduše sešívat zprava doprava pomocí rovného stehu.

Pokud jsme vše připravili, jde to již do šicího stroje!

Šijte masku na spaní

1. Položujeme strany textilie na sebe, jak chceme, aby byly s naší spací maskou později. To znamená, že pravá strana textilie je venku, uprostřed je objemový tok.

Nejlepší je znovu přilepit tři vrstvy textilie kolíky nebo Wonderclipy, aby během šití nedošlo ke skluzu.

2. Nyní přikrýváme spací brýle rovným stehem našeho šicího stroje. Současně zůstáváme asi 5 mm vedle okraje, takže šev je pěkně zakryt předpjatou vazbou.

V tomto bodě jsme opět nasadili šablonu na spací brýle a pomocí pera přenesli po stranách značky pro stuhu.

3. Nyní se obracíme k naší vlastní předpjaté páske. K tomu bereme pás textilie a žehlíme parní žehličkou jednou přes střed, takže pravá strana textilie je vždy venku.

Pak znovu otevřete pásku a žehlíme obě strany znovu dovnitř, aby byly zarovnány se středovým záhybem.

Naše vazba zkreslení je tedy již hotová.

Tip: K dispozici je také připravená vazba zkreslení, která nesmí být řezána ani vyžehlena. Raději však ušívám vlastními tkaninami, takže to funguje lépe při koordinaci barev a mohu "pustit páru" ????

4. Hotovou předpínací pásku lze nyní připnout na masku spánku. Za tímto účelem zůstávají přehnuté okraje uvnitř a jsou tímto způsobem fixovány. Opravte celou věc kolíky, aby nic neklouzlo. Když se páska překrývá asi 2 cm, odřízněte ji a konec ohněte směrem dovnitř, aby byl přechod čistě šitý.

Tip: Protože vázání předpětí na dvou vnějších křivkách spacích brýlí je nyní příliš produktivní, je vhodné jednou popruh složit na bočních značkách (kde se popruh později upevní). Toto místo můžete vyzdobit později stehem a čára již není viditelná.

5. Místo zaseknutí obrysu jednoduchým rovným stehem můžete také použít dekorativní steh nebo pěkný klikatý steh. V závislosti na tom, co váš šicí stroj dává, vše dává.

6. Spací brýle jsou téměř hotové - nyní potřebujeme pouze náš elastický pásek. Pro podšívku gumičky potřebujeme náš 40 cm dlouhý pás tkaniny. Toto se skládáme uprostřed délky zprava doprava a poklepáváme na stránky rovným stehem. Potom otočíme nově vytvořenou trubici tak, aby krásná strana textilie směřovala ven. Toto je velmi malá práce a vyžaduje nějakou praxi.

7. Nyní protáhneme gumovou pásku hadicí a znovu začneme a začneme stehem, aby gumové lano neklouzlo do hadice. Tkanina by nyní měla mít příjemné shromáždění:

Tip: Na začátku gumové pásky připevněte pojistný kolík a protáhněte jej hadicí!

8. Nakonec připojíme právě hotovou kapelu ke spánkové masce. Abychom toho dosáhli, přikrýváme konce na zadní straně brýlí rovným stehem a věnujeme pozornost dříve přenesené boční značce.

Tip: Pokud nemáte gumový pramen, můžete si také přišít trubku z odpovídající manžetové tkaniny. To je snadno roztažitelné, a proto se dobře hodí jako zádržný pás pro naše spací brýle. Ujistěte se, že manžetová tkanina musí být oříznuta proti niti, aby byla co nejvíce elastická.

9. S dárkovou stuhou můžeme nyní vyrobit 1-2 smyčky, které později připevníme ke stranám.

Smyčky lze k masku na spaní připojit buď textilním lepidlem, nebo několika stehy.

To je vše! Naše spací maska ​​je připravena a připravena k každodennímu použití a mnoha klidným hodinám.

Kategorie:
Obnovte a odstraňte staré silikonové spoje - pouze ve 4 krocích
Pletací prstové rukavice - návody pro dětské postýlky zdarma