Hlavní VšeobecnéCrochet Snake - bezplatný průvodce Amgiurumi

Crochet Snake - bezplatný průvodce Amgiurumi

obsah

 • Materiál a příprava
 • Háčkování hada
  • Špička ocasu
  • Tělo
  • Hlava
  • Tvář

Hadi jsou kluzké, jedovaté a kousavé. V podstatě jsou to něco jiného než vycpaná zvířata. To se netýká našeho háčkovaného hada! Jako plyšový Amigurumi je dokonalým mazlivým partnerem pro mladé i staré. Pohodlně se plazí přes opěradlo a ráda chodí po ramenou. V odpovídající délce dokonce slouží jako zarážka před tahem před dveřmi místnosti.

Háčkování hada jako amigurumi je skvělá zábava. Hlava je zdaleka nejsložitější částí. Zbytek háčkovaného hada lze pohodlně vyrobit během dobré konverzace nebo napínavého filmu. Navíc je to perfektní háčkovací projekt pro zbývající využití. Kdo říká, že hady musí být vždy zelené nebo šedé "> Materiál a příprava

Potřebujete háčkovaného hada:

 • Háčkované příze se stejnou délkou běhu v různých barvách
 • Vyšívací nit v černé barvě
 • odpovídající háčkový háček
 • vlna jehly
 • vyšívací jehla
 • nádivka

Tento Amigurumi jsme vybrali pro zbytky čisté bavlněné příze o délce 50 g na 85 m. Celkem bylo použito šest různých barev. Háčkovací had je asi 60 cm dlouhý se specifikovaným materiálem o průměru 4 cm.

Předchozí znalosti:

 • závit kroužek
 • Pevné stehy
 • stehy
 • Zvyšujte a snižujte stehy

Háčkování hada

Špička ocasu

Začínají svým hadem na konci ocasu. Háčkování v barvě dle vašeho výběru nitěný kroužek se 6 pevnými stehy. Zdvojnásobte počet stehů v dalším kole. To provedete háčkováním 2 sad stehu v každém stehu předběžného kola. Proveďte další 2 kola s 12 stehy.

Tip: Vezměte kousek vlákna nebo značku stehu a označte začátek každého kola.

V dalším kole háčkujte 2 sts v každém dalším stehu. Chcete-li zvýšit počet stehů na otáčku na 18, pak existují další 2 kola, ve kterých háčkujete jeden steh na steh.

Nyní zvýšíte počet ok ještě jednou o 6. Za tímto účelem háčkujte 2 stehy v každém třetím stehu na jedno kolo. Háčkování 4 další kola po 24 stehech.

Tělo

V tomto okamžiku přejděte na jinou barvu vlákna. Střih nitě předchozí barvy na 3 cm. Při háčkování několika stehů novou barvou spojte počáteční vlákno koncovým vláknem předchozí barvy. Konce jsou ponechány přežít dlouho. Stejně zmizí uvnitř vašeho amigurumi.

Aby byl barevný přechod trochu zajímavější, v prvním kole bodejte na každý třetí steh. Namísto bodnutí do dalšího stehu dejte do vhodného stehu kolo ještě předtím. Následuje 2 konvenční pevné stehy. V kole 24 stehů získáte 8 hlubších stehů.

Ve zbývajících 4 kolech háčkujte normální prosté stehy. Po celkem 5 otocích vždy změníte barvu. Střídali jsme šest různých barev ve stejném rytmu: světle zelená, oranžová, béžová, tmavě zelená, červená, šedá. Jste vítáni k použití více či méně barev. Pevná sekvence není povinná. Buďte kreativní a navrhněte svého hada tak, jak se vám líbí.

Poznámka: Nemusíte vždy háčkovat 5 tahů v jedné barvě. Dokonce i varianta s více či méně koly může vypadat velmi pěkně.

Nejpozději po 40 kolách si pamatujte na háčkování hada. Použijte svůj odvážný materiál a háček na tužku nebo háčkování. Jakmile je tělo dlouhé 50 cm, nedostanete se do špičky ocasu. Pravidelné doplňování je proto velmi důležité.

Hlava

Vyberte si barvu pro hlavu hada. Po obvyklém kole s přechodem barev začnou zvyšování. Je mírně zvětšená, takže horní část hlavy zůstává plochá a pěkně spočívá.

Pro první kolo hlavy zdvojnásobte každé 3 stehy 6krát za sebou. Háčkujte posledních 6 stehů obvykle jako jednoduché jednoduché stehy. Následující dvě kola se podobají podobnému schématu: Za prvé, zdvojnásobte každý šestý steh 6krát. Zbývá 6 stehů. Poté zdvojnásobte každý 5. steh. Posledních 6 stehů kola jsou pevné stehy. Celkem počítáte 42 stehů najednou.

Poté následují 4 kola, ve kterých háčkujete jednu háčkování na steh předběžného kola. Nyní přicházejí úbytky. Jsou založeny na stejném principu jako zvýšení. Háčkování každých 5. a 6. steh dohromady 6krát. Háčkujte zbývajících 6 stehů jako obvykle. Následuje kolo, ve kterém háčkujete každé 4. a 5. steh šestkrát a další kolo, ve kterém se sčítáte každé 3. a 4. steh šestkrát. Nyní jste zpět na 24 stehů v kole. Háčkování závěrečné kolo s jedním stehem na steh.

Pro ústí háčkovaného hada musí být zbývající otvor nyní rozdělen na dva. Před háčkováním vyrazte co nejdále. Nyní udělejte 3 robustní stehy a pak 6-ti meshový řetěz. Na posledním pevném stehu spočítejte zpět 12 stehů v kole. Ve 12. stehu vytvořte pevnou smyčku. Výsledkem je, že řetěz ok se rozprostírá přes zbývající díru.

Háčkujte zbývajících 11 stehů, až dorazíte na začátek řetízkového stehu. V každé vzduchové síti přichází těsná síť. Nové malé kolo, které nyní obdržíte, zbývá pouze 18 stehů. Háčkujte celkem 7 kol za těchto 18 stehů. Potom zredukujte na 12 stehů seskupením každé 2. a 3. steh. Háčkování 2 stehy dohromady v posledním kole. Odřízněte nit a uzavřete zbývající otvor vlněnou jehlou. Dolní čelist vašeho hada je nyní hotová.

U horní čelisti začněte na začátku spodní čelisti. Začněte uprostřed řetízku stehů háčkovaných na začátku dolní čelisti. Háčkování 3 stehy k okraji. Pak následujte 12 stehů původního kola. Uzavřete kolo 3 dalšími pevnými stehy na spodní části dolní čelisti. Háčkujte toto horní kolo 18 stehů 7krát. Zavřete horní a dolní čelist.

Tvář

Teď tvůj obličej hada chybí. Pro oči připravte 2 kuličky z bílé příze. Začněte každý závitovým kroužkem se 6 pevnými stehy. Háčkování 3 kola s 6 stehů každý. Uzavřete zbývající otvor a vytvořte malou kouli.

Koule zašijte vyčnívajícím nitem na levé a pravé straně hlavy, těsně nad ňufákem. Pro zauzlení obou koncových závitů je vhodné vystrčit trochu dále dozadu na hlavě na stejném místě. Tam můžete pevně uzel oba nitě a zatlačit uzel do hlavy.

Pomocí černé vyšívací nitě vyšívejte háčkovaného hadího žáka a obočí. Pro žáka propíchněte zadní část hlavy a vystřihněte z oční bulvy. Od tohoto okamžiku vyšívejte hvězdu třemi malými paprsky. Počínaje středem, nyní tkáte žáka kolem tří paprsků. Za tímto účelem vždy přejdete vlákno přes to a pod další níže. Netahejte vlákno pevně, ale použijte vyšívací jehlu k vytvoření krásných kol. Obočí přicházejí na konec přes horní část oční bulvy.

Pokud se vám líbí, had stále chybí dvě nosní dírky v horní části úst. Jedná se o dva jednoduché tahy shora dolů s černou výšivkou.
Nakonec had stále dostane její jazyk. K tomu je nejlepší použít červenou přízi. Háčkování smyčky 14 mesh. Posledním stehem je spirálová vzduchová síť. Poté následuje 10 pevných stehů v zadní řadě. Zbývá 3 vzduchová mřížka. Háčkujte další 3 stehy na konci řádku. To vám dává obvyklý rozštěpený jazyk pro hada. Nyní musíte sešívat uzavřený konec pouze jednoduchým stehem v krku.

Nyní je váš mazlivý Amigurumi připraven. Bavte se se svým hadem se sladkýma očima!

Kategorie:
Ohněte měděnou trubku sami - Pokyny pro tenkostěnné trubky
Tvorba Origami Peace Dove - skládací holub: Pokyny + originál