Hlavní VšeobecnéŠicí klobouk - návod a vzor pro šálu

Šicí klobouk - návod a vzor pro šálu

obsah

  • Materiál a řez
  • Pokyny k šití - klobouk
    • soustružení verze
    • plyšová verze
    • Jiné varianty
  • Stručný návod

Kdo neví ">

Šití jednoduchého klobouku se zipem ve dvou variantách

Zabijte dva ptáky jedním kamenem a ušijte své malé roztomilé čepice, aby je nosili trpaslíci. Dnes vám ukážu dva příklady: reverzibilní verzi a mazlivou variantu, každý s rohem.

Kromě toho v dalších variantách popisuji další možnosti designu, jako je vyhledávaný drak, zejména u chlapců, kde jsou na přední straně švy hroty.

Obtížnost 1/5
(tato příručka je pro začátečníky)

Náklady na materiál 1/5
(v závislosti na výběru materiálu na čepici / šálu kolem 2-5 Euro)

Požadovaný čas 1.5 / 5
(v závislosti na úrovni znalostí 30 - 60 min na cap)

Materiál a řez

Vzorek

V této příručce vám dám vzor šála čepice, kterou můžete použít jako základní vzor, ​​a tím se přizpůsobit vašim přáním. Klobouk se špičatou špičkou je určen pro dětské hlavy s obvodem hlavy maximálně 54 cm. Můžete jednoduše snížit vzor pro hlavy s menším obvodem o procento. Měření platí pro pružnou látku, jako je dres. Přídavek na švy NENÍ součástí vzoru a musí se vzít při řezání.

Zde si můžete stáhnout vzor na dvou stránkách jako PDF v původním formátu, jak je popsáno na obrázku: Stáhnout - vzor pro klobouk

Tip: Na každé straně šálu jsem ponechal na každé straně pouze 4 cm látky, takže na přední i zadní straně je „bryndáček“ se šířkou 8 cm. To je pro mé účely dostačující. Pokud byste chtěli mít pro klobouk širší „bryndáček“, zmenšete šířku spodního výstřihu. Udržujte výšku šálu čepice nezměněnou!

Pro obě verze klobouku: Použijte roztažitelný steh! Obzvláště pružný by měl být steh pro manžetový šev. Pro ostatní švy můžete také použít 0, 5 cm cik-cak. Samozřejmě lze obě varianty šálu čepice ušít pomocí Zipfelu s overlockem.

Pokyny k šití - klobouk

soustružení verze

Pro oboustrannou šálu s krajkou používám dvě různé trikotové textilie s manžetou, která odpovídá barvě obou tkanin, v mém případě žlutá. Tkaniny s dvěma motivy dresu jsou nyní vždy rozřezány. Tím se vytvoří dvě protilehlé vrstvy tkaniny.

Tip: Při řezání se ujistěte, že jsou motivy ve správné poloze, abyste nestáli „vzhůru nohama“.

Nyní sešijte přední šev klobouku a zadní šev, který vede od čela ke krku. Omezte přídavek švu v rohu na obou stranách pod úhlem, aby se bod mohl po otočení zužovat.

Změřte délku čela šálu a vypočítejte 0, 7krát. Poté přidejte přídavek švu 1 cm a nařežte manžetu na délku přestávky. Šířka manžety včetně NZ by měla být asi 3, 5 - 4 cm.

Tip: Výška manžety by ve skutečnosti neměla být menší než 3, 5 cm včetně přídavku na švy, jinak je na jedné straně šití docela choulostivé a na druhé straně manžeta není neustále ohnutá směrem ven a můžete vidět šev.

Přišijte otevřenou stranu k sobě - ​​v mém příkladu jsem to udělal s černou přízí, abyste ji viděli lépe. Příjemnou barvou by však byla barevná příze. Šijte na začátek a konec švu.

Složte NZ manžety dohromady a vložte ji podélně do přídi. Zvenku umístěte manžetový šev přesně na spodní obličejový šev (kde bude brada dítěte později) a všechny vrstvy připněte. Nyní položte místo se záhybem na opačný šev (místo, kde bude čelo dítěte později) a také jej připojte. Mimochodem, nezáleží na tom, které motivické látky berete. Jen se ujistěte, že manžeta je připevněna k pravé (tj. „Hezké“) straně tkaniny.

Tip: Začátečníci usnadní další krok šitím manžety a hlavní tkaniny dohromady v rámci švu. Natahujte dvouvrstvou manžetovou tkaninu, dokud se hlavní látka nepřestane rýhovat a ujistěte se, že všechny tři okraje jsou přesně na sobě.

V mém pokynu k šití na manžetách je také přesně vysvětleno, jak určit pevné body značení pro bezpečnost, takže manžeta je stejně napnutá ve všech bodech a nenarušuje tak nepříjemný klobouk.

Nyní položte druhou látku s motivem kolem manžety tak, aby dvě látky s motivem ležely vpravo nahoře (tj. Spolu s „pěknými“ stranami). Pravidelně přidržujte všechny vrstvy a vše šijte společně s roztažitelným stehem. Začátek a konec švu jsou opět šity dobře. Rád začínám pár centimetrů od bradového švu.

Otočte uzávěry tak, aby obě látky byly na pravé straně, a potom zatlačte jeden hadřík do druhého.

Ve spodním otvoru - tj. Na výstřihu - ohněte povolenky na švy obou vrstev textilu dovnitř a pevně je přilepte.

Nezapomeňte předem oddělit povolenky na švy. Takže se snadněji šít a nosit méně později. Všude kolem sešijte pevně. Pro ještě krásnější výsledek žehlím znovu všechny okraje šálu, dokonce i na obličeji.

Klobouk se zipem je připraven.

plyšová verze

Pro tuto verzi šálu čepice s krajkou používám tkaninu dresu pro vnější a zdrsněnou potovou tkaninu pro mazlivou uvnitř. K tomu jsou zvláště vhodné tenčí látky, jako je celosezónní bavlna. Protože mazlivá strana by měla být uvnitř, používám strany obrácené, takže levá (ve skutečnosti světle šedá) a pravá strana tkaniny (ve skutečnosti tmavě šedá) obrácená!

POZOR! Pro tuto verzi jsem odstranil ramenní otvor! Ale to musí být

Čepice se vydává od výšky brady po několik palců širší. Jako vodítko přidejte k dolní hraně nejméně 2 cm na každé straně a táhněte rovně až do výšky brady. Tuto variantu můžete samozřejmě také ušít výřezy ramen!

Stejně jako u oboustranné verze čepice se špičkou i v přestávce si střiháte dres s motivem a mikinu.

Tip: Zkontrolujte, zda je látka motivu správným směrem! To je opravdu běžná chyba, nejen pro začátečníky!

Na obou částech kapuce opět našijte bradu a přední šev.

Zkraťte povolený šev v rozích, abyste zabránili vyboulení. Otočte vnější kapuci z motivu tak, aby pravá (tj. „Hezká“ strana) spočinula na vnější straně a zasuňte ji do potního uzávěru. Položte všechny otvory dohromady.

Spodní otvory zašijte dohromady. Vložte oba uzávěry otvorem na obličej a vytáhněte je od sebe.

POZOR! Samozřejmě, pokud jste šili s výřezy ramen, tento krok vypadá trochu jinak, ale princip je stejný!

Vložte vnitřní víčko do vnějšího víčka a umístěte čelní otvor tak, aby všechny švy (tj. Čelní a bradové švy) ležely přesně na sobě.

Změřte otvor na obličeji jako v jiné variantě, vynásobte jej 0, 7 a přidejte přídavek na šev 1 cm. Jak je popsáno v Průvodci šicími manžetami, pro větší pohodlí můžete zvýraznit čtyři místa a připevnit manžety složené podélně zleva doleva. Našijte manžetu lehkým tahem tak, aby se dvě tkaniny už nevrásčily. Šijte na začátek a konec švu.

Znovu se žehlím přes všechny hrany, pod a na čelním otvoru.

Je tak připravena druhá varianta šálu s Zipfelem!

Při nošení si nyní můžete pohodlně vložit dva „bryndáčky“ šálu do přední a zadní části bundy. Takže na krk nebo v bundě už nepřichází žádná zima!

Jiné varianty

Domnívám se, že varianta se Zipfelem je velmi pěkná, ale samozřejmě můžete také ušit klobouk bez. Bobble místo špičky krajky vypadá velmi sladce, zejména u tkanin s pleteným vzhledem. Nebo nechají šálu čepici kolem zadní části hlavy a nepoužívají žádné zdobení.

Obzvláště oblíbené u chlapců: zoubkovaný hřeben podél předního švu, takže vypadáte jako draky nebo dinosaury. Snadno se šije:

Vystřihněte pruh látky na délku hlavního švu o šířce asi 10 cm - jako v kontrastní barvě nebo z manžetové tkaniny. Přeložte toto právo doprava (tj. „Pěknými“ stranami textilie k sobě) a přilepte jej k okrajům. V dolní části označte šířku přidělení švu pomlčkou. Nakreslete hroty, které nad nimi chcete. Protože luk je nahoře, ve skutečnosti nepotřebují žádné tipy na švy. Ale ráda začínám a končím na čele a krku menšími hroty a pak odříznu přebytečnou látku. Sešijte své devítky 3x přímým stehem, odřízněte mezery od přídě k úzkým švům, naneste pás a vyžehlte jej. Při šití předního švu jej jednoduše vložte mezi dva kusy látky a přišijte jej sebou!

Pokud chcete ke svému klobouku připojit aplikace, je nejlepší to udělat před spuštěním prvního stehu. To je nejjednodušší způsob. Uzávěr můžete stále šit i po šití, ale je to také jednodušší předem nebo pokud by motiv měl přes šev, vždy po jednotlivých švech.

Mezitím existuje také spousta pružných stužek, které můžete použít v šálu, místo manžety. Pokud není povrch švu příliš drsný, otestujte jej pouze předem. V takovém případě byste měli ušít na druhou variantu (čalouněný klobouk) možná další pásek na ochranu proti poškrábání.

Místo horní části hlavy můžete také použít splétaný cop vyrobený z vlněných stuh nebo různých barevných pruhů látky. Ať se vám a vašim dětem líbí. Délka "podbradníků" je variabilní. Jen trochu vyzkoušejte! Čepice je šitá rychle, rychle se najde perfektní varianta!

Zejména u plyšové verze je také zbytkové využití: Protože vnitřek klobouku je krmen plyšovou látkou, švy nepoškrábávají hlavu dítěte! Jednoduše je přišijete náhodně (například jako v takzvané „bláznivé patchwork“) dohromady různé dresy dohromady. Vzor lze libovolně rozdělit! Povolenky na švy vždy vyžehlujte stejným směrem. Pokud má vaše patchworková tkanina správnou velikost, vložte ji do rozbití a nasaďte vzor pro šálu. Tuto příručku můžete také implementovat 1: 1. V tomto případě není tragické, pokud je jeden nebo druhý motiv vzhůru nohama.

Další tip na opravdu chladné zimní měsíce:

Na vnitřní stranu šálu čepice použijte hustou plyšovou tkaninu, jako je alpský fleece. Vzhledem k tomu, že se tato látka nanáší o něco více, měli byste si čepici ušít o 1 - 2 cm větší. Tady bych také rozšířil "bryndáčky" a natáhl se o několik centimetrů, aby se zima konečně zamkla.

Pokud vaše děti nechtějí nosit klobouk, najdete zde také pokyny k jednoduchým kloboukům, čepičkám a smyčkám na zhonyingli.com. Nebo si jednoduše šijete šálu čepici! ????

Stručný návod

1. Rozdělte kousky látky v mezeru
2. Přišijte bradu a přední švy, zkraťte povolenky na švy v rozích

Oboustranný uzávěr varianty 1

3. Změřte obličej a upravte manžety
4. V případě potřeby našijte manžety na jedné z hlavních tkanin uvnitř NZ
5. Šijte manžety mezi tkaninami
6. Otočení a nasazení (kapuce v kapuci)
7. Otočte spodní NZ a steh úzkým okrajem.

A hotovo! (je-li to nutné znovu nažehlit spodní okraj)

Klobouk Variant 2

3. Uzávěry nasaďte na pravou stranu a přišijte k sobě dole
4. Otočte a složte
5. Změřte obličej a upravte manžety
6. Šijte manžety

A hotovo!

Zkroucený pirát

Kategorie:
Obnovte a odstraňte staré silikonové spoje - pouze ve 4 krocích
Pletací prstové rukavice - návody pro dětské postýlky zdarma