Hlavní VšeobecnéHáčkovaný sněhulák ve stylu Amigurumi - bezplatný průvodce

Háčkovaný sněhulák ve stylu Amigurumi - bezplatný průvodce

obsah

 • Materiál a příprava
 • Häkelanleitung
  • 1. hlava
  • 2. Tělo
  • 3. zbraně
  • 4. nos
  • 5. šátek
  • 6. klobouk
  • 7. Sešijte dohromady
  • 8. Dokončení

Háčkování je úžasně univerzální technika, kterou lze použít k vytvoření neuvěřitelného množství různých věcí. Tento tutoriál je o výrobě roztomilého sněhuláka ve stylu Amigurumi. Je to v podstatě velmi jednoduchý postup. Háčkují tělo hlavou, potom předměty jako paže, klobouk atd. A na konci je ušívají do plného trupu.

Amigurumi je původně japonské umění, které se týká výroby malých postav v rozsahu velikostí až do asi 15 cm. Objekty mohou být realistická zvířata, jídlo nebo předměty. Ale představivost nezná hranice. Jakmile pochopíte základní princip Amigurumi, můžete být kreativní. Panenky, fantasy stvoření, pohádkové postavy - vše, co si dokážete představit, je možné.

Tato příručka je o háčkování sněhuláka. Je roztomilý a zdobí zimní byt. Produkce je poměrně rychlá, i když byste neměli být profesionálním podvodníkem. V tomto tutoriálu se od začátku naučíte, jak háčkovat hlavu a tělo Amigurumi, které se střídají v jednom kuse. V končetinách je postup obvykle podobný pro různá zvířata po Amigurumi. Další příslušenství se může ve stylu více lišit. Jako příklad malých podrobností obsahuje tento průvodce klobouk a mrkvový nos.

Materiál a příprava

Materiál pro sněhuláka

 • Háčkový háček (3, 5 mm)
 • Háčkovaná příze (100% bavlna, 50 g / 125 m) v bílé, oranžové, světle modré a tmavě červené
 • vlna jehly
 • fiberfill
 • 2 oči Amigurumi (průměr 8 mm)
 • bílá šicí nit
 • 3 krátké kolíky s velkou modrou hlavou

Při výběru materiálu se můžete zcela volně měnit. Kvůli poznání by měl být sněhulák držen v bílém a mrkvový nos v oranžové barvě. Ale ať už si vyberete bavlnu, která dělá povrch spíše hladkým, nebo syntetické vlákno, které vypadá trochu nadýchaně, je to záležitost vkusu. Klobouk a šátek, stejně jako knoflíky pro sněhuláka, můžete například ve své oblíbené barevné práci.

Znalosti pro sněhuláka

 • stehy
 • závit kroužek
 • Pevné stehy
 • hůlky
 • Zvětšete síť
 • Odstraňte stehy

Häkelanleitung

1. hlava

Kolo 1-5

Začněte s hlavou sněhuláka bílým závitem vyrobeným ze 6 silných stehů. Zavřete kroužek háčkováním 2 silných stehů v prvním stehu niti. Všech 6 stehů je nyní zdvojnásobeno, takže na konci druhého kola získáte 12 stehů. Ve 3. kole se každý druhý steh zdvojnásobí, což vede k celkem 18 stehům. Stejně tak ve 4. kole háčkujte 2 stehy z každého 3. stehu. Nakonec se v 5. kole zdvojnásobí každý 4. steh. Nyní byste měli mít 30 stehů v kole.

Tip: Začátek kola označte jinou vlněnou nití nebo pojistným kolíkem.

Kolo 6-10

Nyní háčkujte silný steh do každého stehu předběžného kola po 5 kol. Celkem tak zůstává na 30 stehech.

Kolo 11-12

V jedenáctém kole prohrajete: Háčkujte každý druhý a třetí steh v pevném stehu. To znamená, že v prvním stehu háčkujete pevně steh jako obvykle. Potom provlékněte nit druhým stehem a poté přímo třetím stehem. Nyní háčkujte všechny tři stehy, které jsou nyní na jehle společně. Ve 12. kole bude každý 3. a 4. steh háčkován společně. Na konci kola 12 byste měli mít 15 stehů v kole. Teď to jde přímo s tělem.

2. Tělo

Kolo 1-5

Nyní jsou na přechodu z hlavy do těla. Chcete-li získat pěkné, kulaté tělo sněhuláka, musíte se znovu zvýšit. Zdvojnásobte se v 1. kole každých 3. z 15 stehů. Ve druhém kole zdvojnásobíte každý druhý steh. Pozor: Ve třetím stehu se zdvojnásobí pouze každý 5. steh. Na konci tohoto kola máte 36 stehů v kole. Pak se každý šestý steh zdvojnásobí, v 5. kole každý sedmý steh.

Naplňte hlavu

V tomto okamžiku vezměte plnicí bavlnu po ruce. Naplňte si tím hlavu. Vezměte dostatek bavlny, aby vaše hlava zůstala ve formě, ale ne příliš tvrdá.

Kolo 6-15

Pro dalších 10 kol háčkujte jednu háčkování v každém ze 48 stehů. Tělo nyní výrazně roste na délku.

Kolo 16-20

Nyní je čas zavřít tělo sněhuláka. Za tímto účelem háčkujete každý sedmý a osmý steh v 16. kole, každý šestý a sedmý v následujícím kole, pak každý pátý a šestý, každý čtvrtý a pátý a nakonec v 20. kole každý 3. a 4. stehy.

Vyplňte a kolo 21-22

Naplňte také tělo náplní bavlny. V 21. kole háčkování každý druhý a třetí steh dohromady. V posledním kole se kombinuje každý 1. a 2. steh. Pro zavření stále viditelného otvoru důkladně odřízněte pracovní nit. Navlékněte ji vlněnou jehlou z vnějšku dovnitř skrz vnější síťový prvek všech 6 stehů. Utáhněte nit a vložte jehlu do středu sotva viditelného otvoru uprostřed. Vytáhněte jehlu z boku těla a vytáhněte mírné zakřivení otvoru směrem dovnitř. Vezměte jehlu zpět stejným otvorem zpět do otvoru a zašijte tam nit.

3. zbraně

I nadále používají bílou přízi. Ramena začínají opět závitovým kroužkem se 6 pevnými stehy. Ve druhém kole zdvojnásobíte každý steh. Potom háčkujte silný steh do každého z 12 stehů na 2 kola. V 5. kole háčkujte každý 1. a 2. steh dohromady. Následuje 5 kol, ve kterých háčkujete steh do každého ze 6 stehů. Pak je první rameno připraveno. Opakujte také pokyny pro druhou ruku.

4. nos

Náš sněhulák má tradičně nos mrkve. K tomu použijete oranžovou přízi. Vytvořte závitový kroužek se 6 pevnými stehy. Pokračujte 2 kola s 6 pevnými stehy na kolo. Nyní shrňte každý 1. a 2. steh. Nos se stává stále více špičatým. Uchopte stehy k sobě tak dlouho, jak jen můžete. Na konci odřízněte nit a vtáhněte ji vlněnou jehlou dovnitř mrkve.

5. šátek

Protože takový sněhulák musí často stát dlouho v chladu, dostane kolem krku oteplovací šálu. V závislosti na vašem vkusu se to může lišit od pokynů a může být delší, kratší, širší nebo užší. K tomu používáme světle modrou přízi. Pro zvukovou délku, jak je ukázáno v příkladu, háčkujte řetězec stehů s 45 stehů. Ve druhé řadě je háčkováno 45 háčků - jeden za vzduchový steh. Pokud šátek není dostatečně široký, můžete háčkovat více řádků.

6. klobouk

K klobouku použijte tmavě červenou vlnu. Znovu začněte závitovým kroužkem se 6 pevnými stehy. Ve druhém kole se každý steh zdvojnásobí, ve 3. kole se každý druhý steh a ve 4. kole se zdvojnásobí každý třetí steh. Takže dostanete 24 stehů v kole. V 5. kole háčkujte steh v každém stehu. Protože se jedná o okraj klobouku, bodnete pouze vnitřním okem. Hrana se tak později zřetelněji usadí.

Následuje 5 kol, ve kterých jsou stehy háčkovány stehy. Poslední kolo uzavřete štěrbinovým stehem a začněte nové kolo se 3 stehy. V dalším stehu přichází hůl. Prorazit pouze přes vnější síťový prvek. Dostanete tak hezkou výhodu na okraj klobouku. Pokračujte v tomto kole jednou hůlkou do vnějšího stehu smyčky z předběžného kola.

Dokončete toto kolo řetízkovým stehem ve 3. vzduchovém pletivu od začátku kola. Poslední kolo začíná znovu se 3 vzduchovými oky. Háčkování 2 lepí v následujícím stehu. Další steh dostane hůlky, další, ale znovu 2. Pokračujte v této změně jedné a dvou tyčí po celé kolo. Uzavřete znovu řetízkovým stehem ve 3. stehu ok od začátku kola. Prořízněte nit a protáhněte ji přes řetězový steh.

7. Sešijte dohromady

Nejprve jsou oči připevněny k hlavě. Použijte tenký bílý šicí nit. Oči položte přibližně na čáru mezi horní třetinou a dolní dvě třetiny hlavy. Oči by měly být od sebe 3 ok.

Nyní nos přichází uprostřed mezi očima s asi řádkovou vzdáleností. K našití použijte vlněnou jehlu a vyčnívající počáteční nit mrkve. K utažení nosu stačí 2 až 3 cílené stehy. Uzel neviditelně zavřete na nosní základnu.

Udělejte si klobouk se stejnou přízí, ze které jste háčkovali. 4 stehů postačuje podél Hutsaumů. Klobouk má zločinný účinek, pokud je přišitý na straně s mírným posunem.

Připevněte šátek kolem krku jednoduchým uzlem.

Navlékněte bílou háčkovanou nit do vlněné jehly na ruce. Zavřete horní otvor paží 2 až 3 stehy. Šijte rameno asi 3 řady pod krkem na straně sněhuláka. V závislosti na tom, jak přesně nastavíte stehy, vypadá paže přímo dolů nebo mírně dopředu k břiše.

8. Dokončení

Nakonec umístěte kolíky do řady jako knoflíky na kabát na přední straně těla. Aby sněhulák stál dobře, zatlačte jeho spodní část mírně dovnitř. Nyní je váš Amigurumi připraven!

Tip: Sněhuláka nepřetahujte, aby mohl být lépe tvarován pro pevné postavení.

Jak již bylo zmíněno, Amigurumi nemá žádné limity. Tento tutoriál obsahuje pouze návrhy, jak vyrobit sněhuláka. Bylo by také myslitelné například háčkování malého klobouku místo klobouku. Při plnění si můžete vybrat mezi viskózou a polyesterem. Někteří dělníci sbírají zbytky vlny a plní si amigurumis.

V závislosti na tom, kdo sněhuláka háčkujete, se možná budete muset odchýlit od pokynů. Pokud je určen pro dítě, kolíky by měly být nutně nahrazeny malými knoflíky nebo vyšívané nití. Dokonce i oči mohou být vyšívány. Alternativně existují také plug-in oči, které drží velmi dobře. Musíte je však připevnit dříve, než vycpáte hlavu.

Kategorie:
Ohněte měděnou trubku sami - Pokyny pro tenkostěnné trubky
Tvorba Origami Peace Dove - skládací holub: Pokyny + originál