Hlavní VšeobecnéNechte zaujatost zaujmout a řádně ji zašijte - pokyny pro kutily

Nechte zaujatost zaujmout a řádně ji zašijte - pokyny pro kutily

obsah

  • volba materiálu
    • množství materiálu
  • vzory
  • Nominace a žehlení
  • Přišijte vázání zkreslení
  • variace

Nastavte akcenty a dejte svým sešitým kusům čisté hrany a hrany - díky předpojaté vazbě mohou být špinavé hrany skryty a zkrášlovány současně. V této příručce vám ukážeme, jak šít a zpracovat vazbu zkreslení.

Obtížnost 1, 5 / 5
(vhodné pro začátečníky)

Náklady na materiál 1/5
(v závislosti na výběru tkaniny mezi 0, - EUR od zbývajícího využití a 10, - €)

Časové výdaje 1/5
(včetně připoutání v závislosti na cvičení)

Proč vůbec potřebujete zkreslenou pásku ">

Proč se tomu říká zkreslená páska?

Při výrobě vazby pro zkreslení je tkanina řezána šikmo (tj. Pod úhlem 45 °), takže i u převážně nepružných typů tkanin, jako je tkanina, je vytvořena nejvyšší možná „roztažitelnost“, která je uvedena v diagonále. Tyto křivky a další křivky mohou být ohraničeny krásnými a bez vrásek. Kromě toho jsou textilie vyříznuté části delší díky šikmému řezání a je vyžadováno méně zapletení.

V zásadě jsou předpínací pásy vyrobeny z nepružných bavlněných tkanin. Pokud je však ve vzoru doporučena věta „elastická předpínací páska“, jedná se většinou o předpínací pásku vyrobenou z úpletu nebo jiných natažených materiálů.

volba materiálu

bavlna

V tomto tutoriálu pracuji s bavlnou (tkanou textilií) jako základním materiálem a krok za krokem vysvětluji postup. Elastické předpínací pásky se vyrábějí stejným způsobem, kromě toho, že se používá například pletená tkanina. Toto je poněkud obtížnější zpracovat kvůli jeho pružnosti. Není také snadné připevnit záhyby a některé látky dresu po řezání se valí.

elastická tkanina

Šikmý řez tento problém zmírňuje, ale není zcela odstraněn. Pro začátečníky se proto doporučuje bavlna.

množství materiálu

Šířka pásma musí být vždy čtyřikrát větší než požadovaná viditelná šířka na oděvu nebo obrobku. Pokud chcete dosáhnout ohraničení o šířce 1 cm, musíte vypočítat šířku 4 cm na proužek. Šikmé pruhy s konečnou šířkou 1 cm jsou spíše neobvyklé a pro obtížnější zpracování také nevhodné pro začátečníky. Pokud však chcete například zahrnout velký strop, může být pásmo mnohem širší. Faktor čtyři je zachován.

Délka pásky by měla být o něco větší než požadovaná délka nebo o něco větší než obvod. Kromě toho musí být zahrnuty povolenky na švy příslušných označení v pásmu. Proto, v ideálním případě, jakmile jste sešívali jednotlivé weby, změřte pásku znovu, abyste zjistili, zda je dost dlouho, než začnete zpracovávat.

vzory

V tomto smyslu neexistují žádné vzory. Tkanina podle vašeho výběru je oříznuta pod úhlem 45 ° k okraji tkaniny v požadované šířce (faktor 4!). Pokud nemáte po ruce trojúhelníkový trojúhelník, složte látku tak, aby boční okraj byl na okraji látky a žehlte nad výsledným přeložením - vodítko již máte pod úhlem 45 °.

Odtud pomocí pravítka nakreslete předpínací pásky v příslušných intervalech a ořízněte je pomocí rotačního nože.

Tip: Pokud nemáte po ruce řezací pravítko, můžete pro zaznamenání odpovídajících čar použít také skládací pravidlo nebo jiný rovný a tvrdý předmět. Místo rotačního nože lze samozřejmě použít nůžky. Píšu látkové nůžky, protože byste neměli používat vaše nůžky, s nimiž jste si stříhali látky, pro jiné materiály, protože se tím nudí.

Konec látky není v tomto případě kvůli dalšímu zpracování nutný.

Nominace a žehlení

Chcete-li spojit jednotlivé panely do dlouhého pruhu, položte je jeden nad druhým pod úhlem 90 ° a šijte z jednoho průniku na druhý. Jako pomoc k úhlu umístěte trojúhelník pod dva panely.

Tip: Místo trojúhelníku lze použít libovolný objekt, který má pravý úhel, například knihu nebo knihu.

Nyní je šev vyžehlen a potom vyčnívající textilní rohy jsou jednoduše odříznuty.

Tato páska je pak složena a žehlena podélně, což vytváří mírné zmačkání. Potom tkaninu znovu otevřete a první složte a poté druhou stranu směrem ke středu tak, aby okraje spočívaly na záhybu. Nyní je páska opět složena uprostřed a dobře žehlena. Tkanina je nyní čtyři vrstvy.

Hotovou předpínací pásku buď zabalte na cívku, nebo ji ihned zpracovávejte.

Tip: Pokud vytvoříte předpínací pásky pro pozdější použití a nemáte po ruce cívku, můžete také zabalit prázdnou kuchyňskou rolku nebo kus lepenky a zakončit ji špendlíkem.

Přišijte vázání zkreslení

Nyní můžete začít někde na hraně, ale nejlépe ne v rohu, ale nejlépe na rovné hraně. Dvakrát složíte jednu stranu a na pravou stranu spodní tkaniny položíte okraje k okraji.

V závislosti na tom, jak silný je váš oděv nebo obrobek, nyní ušijte trochu vpravo od prvního záhybu jednoduchým rovným stehem - vzdálenost by měla být alespoň 1 mm. Ale začnete šít po 2-3cm začátku předpětí pásky.

Chcete-li také uzavřít roh, přišijte jej tak, aby patka šicího stroje byla ve výšce s příčným okrajem vpředu (jehla 1-1, 5 cm před okrajem) a přišijte.

Tip: Čím silnější je váš oděv nebo obrobek, tím více by měl být napravo odšita záhyb.

Nyní vyjměte obrobek ze stroje a otočte jej o 90 stupňů tak, aby byl před vámi a roh vpravo nahoře. Pak ohněte lem lem o 90 stupňů a sklopte jej zpět na horním okraji.

U silnějších obrobků nyní držte tkaninu předpětí vazby vpravo nahoře a opatrně vytáhněte přebytečnou tkaninu doleva. Pokud si nejste jisti, zajistěte roh pomocí špendlíku.

Začněte šití další délky strany tak, aby přítlačná patka spočívala rovně před „korálkem tkaniny“ (asi 1, 5–2 cm od okraje) a pokračujte v šití. Udělejte totéž se všemi následujícími rohy.

Až se vrátíte na začátek svého lemu, porazte jej 1-2 cm, položte na něj otevřený konec a pokračujte v šití, dokud se švy nepřekrývají.

Nyní jednou ohněte lemovací pás, otočte obrobek, udeřte a znovu ušijte ve stejné vzdálenosti na druhé straně. Ujistěte se, že střední záhyb zůstává rovný. Rohy jsou nyní také šité snadno:

Několik centimetrů, než se dostanete do rohu, zastavte stroj (přítlačná patka a jehla jsou spuštěny). Nyní vytáhněte špendlíky a stáhněte okraj dolů. Potom zatlačte prst do rohu a potom narovnejte látku a zatlačte ji do právě vytvořeného sáčku tak, aby „záhyb“ byl v úhlu 45 stupňů.

Potom zašijte až těsně před tímto záhybem (jehla v tkanině, přítlačná patka nahoru), zvedněte roh a zkontrolujte dno (je-li to nutné, přečtěte si), otočte obrobek o 45 stupňů a šijte ven do rohu. Otočte jej těsně před koncem (jehla v tkanině, přítlačná patka vysoká, 180 stupňů) a zašijte zpět do výchozího bodu. Potom otáčejte obrobkem, dokud nebude vnější okraj doprava, a pokračujte v šití další délky.

Nakonec šít přes počáteční bod lemování a šít.

A hotovo!

variace

V zásadě funguje stejně pro kulaté části oblečení a obrobky. Musíte však protáhnout vázání zkreslení tak, aby ležel v křivkách a křivkách bez vrásek. Konec zde může být trochu rozmazaný, ale ušetříte se od rohů šití.

Rychlý průvodce - vazba zkreslení:

1. Označte látku a ořízněte předpínací pásky pod úhlem 45 ° (faktor 4)
2. Řezané proužky pod úhlem 90 °, žehlení na mezerách švů a okrajích oříznutí
3. Před zpracováním znovu zkontrolujte konečnou délku
4. Složte předpětí vazby do středu a železa
5. Znovu otevřete, přeložte oba okraje ke střednímu záhybu a znovu žehlte
6. znovu složte (4vrstvý) a dobře vyžehlte
7. Naviňte nebo pokračujte v používání - hotovo!

Quick Start - šít vázání zkreslení:

1. Šijte na rovnou hranu (ne v rohu) po 2-3 cm
2. Šijte nejméně 1 mm vpravo od prvního záhybu přímým stehem
(čím silnější je obrobek, tím dále doprava)
3. V rozích:
Šijte podle tloušťky nejméně 1 cm před okrajem
Otočení obrobku (roh vpravo nahoře)
Položte pásku nahoru a poté ji na okraji sklopte
Pokračujte v šití nejméně 1 cm od horního okraje
4. Před začátkem sešijte na 2 cm
5. Zahněte začátek, nasaďte konec a přišijte, přišijte
6. Při ohýbání aplikujte stejně dobře vázání, natahujte se pocitem - hotovo.

Zkroucený pirát

Kategorie:
Fold Christmas Star - 5 nápadů pro tvorbu
Dýňová semínka suchá - je to tak snadné