Hlavní Háčkování dětské oblečeníDIY školní taška - nápady pro chlapce a dívky

DIY školní taška - nápady pro chlapce a dívky

Věděli jste, že školní tašky jsou v Německu známy již od 19. století ">."

Ačkoli školní brašny obvykle obsahují hlavně chutné sladkosti a nějaký další dárek pro dceru nebo syna, měly by tyto dary také zahrnovat užitečné náčiní pro zahájení školy. Je zapotřebí kompletní balíček. Ale dříve, než budete muset naplnit pytel. Logicky je můžete koupit připravené k prodeji - ale můžete je také vyrobit sami. Náš průvodce základním modelem je základem, jehož další vývoj je zcela ve vašich rukou. Poskytujeme vám podrobná vysvětlení i krátké inspirace. Udělejte si něco pěkného a bavte se s ním!

Vytvořte školní brašnu

Pokud chcete vyrobit individuální školní brašnu, vždy začnete vytvořením základního modelu. Poté můžete navrhovat, zdobit a vyplňovat, jak chcete. Pro základnu potřebujete jen několik materiálů, které získáte v každém řemeslném obchodě za rozumnou celkovou cenu asi 5 až 10 eur.

Potřebujete toto:

 • stabilní kartonová krabice (rolovací, 80 x 80 cm)
 • Krepový papír NEBO tylu v požadované barvě
 • Balicí papír v požadovaném provedení (volitelné)
 • Pravítko a tužka
 • stabilní nůžky
 • páska
 • tekuté papírové lepidlo nebo horké lepidlo
 • Ozdoby (peří, knoflíky, samolepky, umyvadla, stuhy atd.)
 • šňůra

Jak postupovat:

Krok 1: Zvedněte rolovatelnou lepenku a nařežte ji na 80 x 80 cm.

Krok 2: Vytvořte kruh ze provázku a tužky - nakreslete kruh o poloměru 80 cm počínaje v rohu naproti diagonálním rohům. Odřízněte tento kvadrant.

Krok 3: Potom vyndáte pěknou tašku z krabice. Horní konec by měl mít průměr asi 25 cm. Kromě toho musí být spodní konec namířen, jak víte ze školních tašek z obchodů.

4. krok: Lepte sáček nyní lepidlem na papír nebo horkým lepidlem. V případě potřeby můžete také použít lepicí pásku.

Tip: Pokud nechcete zabalit cukrový sáček balicím papírem poté, ale nalepte ho do dekorů, doporučujeme nalepit lepicí proužky dovnitř. To je jediný způsob, jak dosáhnout bezchybného povrchu na vnější straně.

Krok 5: Odřízněte vyčnívající horní část vaku. Nezapomeňte se dostat co nejrovnější.

Krok 6: Horní okraj školní brašny slepte lepicí páskou nebo washi páskou. Prázdná školní taška je nyní pěkně srolovaná a dosáhla tak prvního milníku. Další je vyzdoben.

Krok 7: Nyní jste v podstatě připraveni ozdobit školní brašnu podle svého vkusu, protože se vytvoří nezbytný základ. Nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak dostat tašku k slušnému závěru, je zabalit ji do vhodného balicího papíru. Nyní vysvětlíme, jak to udělat.

Zabalte školní tašku balicím papírem

a) Rozložte požadovaný balicí papír a položte jej na velkou plochu.

b) Naneste několik proužků papírového lepidla na blank školní brašny.

c) Polotovar opatrně zabalte do připraveného balicího papíru.

d) Ujistěte se, že přenos dárkového papíru na krepový papír nebo tylový límec je co nejpřesnější. V případě potřeby pomozte s nůžkami. Hotovo!

 • Co takhle vytvořit tašku s koláží z nejkrásnějších a / nebo nejzábavnějších rodinných fotek ">

  Krok 8: Popadněte krepový papír nebo tyl podle vašeho výběru (pokud jde o barvu) a materiál přilepte na horní vnitřní okraj vaku všude kolem pomocí papírového lepidla.

  Lepili jsme tři vrstvy v různých délkách - zelený, žlutý a modrý krepový papír. U zeleného a žlutého papíru jsme několikrát složili krep a nakrájeli na kulatou stranu a namířili na jednu stranu.

  Ujistěte se, že "límec" vyčnívá asi 30 cm na horním okraji vaku a je pevně připojen k kartonu. Takže máte na konci dost materiálu na uzavření vaku. V našem příkladu musí být jen modrý krepový papír. Další dvě vrstvy slouží pouze jako dekorace a nejsou spojeny později.

  Tip: Abyste dosáhli (ještě) krásnějšího vzhledu, můžete před lepením shromáždit krepový papír nebo tylek.

  S inspiracemi v této příručce se vám nejen podaří vytvořit krásné vílové a pirátské tašky pro chlapce nebo dívky. Díky mnoha základním informacím máte nyní potřebné know-how k vytvoření své vlastní školní brašny. Nechte svou kreativitu běžet divoce!

  V našem průvodci vyplněním školních tašek získáte více praktických informací! Zde je příspěvek: Naplňte školní batoh

  Zde vám ukážeme dvě varianty mini školních tašek jako drobné suvenýry nebo ozdobné kusy pro přihlašovací párty: Vytvořte mini školní tašku

Bílá plíseň na zdi - co dělat? Zbavte se bílé plísně!
Pletení Long Beanie - Pokyny pro klobouk s kruhovou jehlou