Hlavní VšeobecnéOdstraňte zápach potu z oděvů - 4 účinných látek

Odstraňte zápach potu z oděvů - 4 účinných látek

obsah

 • Odbornost a příprava
  • Použijte alternativy
 • Domácí opravné prostředky
  • Svařování citronem
  • Odstranění zápachu s octem
  • Mycí soda proti potu
  • Mýdlo a kartáč proti tvrdému potu
  • Závěr - domácí opravné prostředky pomáhají

V souvislosti s pachem potu člověk myslí především na pračku a předpokládá, že přetrvávající pot po praní již není problém. Ale realita je jiná. Zejména u sportovního oblečení nebo textilu vyrobeného ze syntetických vláken se pot pevně usadí v materiálu. Vytváří se tak zatuchlý, velmi nepříjemný zápach.

Pach potu má různé příčiny a je založen na tvorbě bakterií, které hnízdí v oděvním materiálu. To může vést k nepříjemnému pronikání zápachu. Samotný pot je bez zápachu, a proto by nepředstavoval problém. Poskytuje však živnou půdu pro bakterii Corynebacterium jeikeium . Bakterie nejen v oděvu, ale také v pračce nacházejí spoustu jídla a vyživují se natrvalo. Takto mytí může dokonce zvýšit vůni. Nakonec to způsobí, že oblečení po potu ještě intenzivně voní a je prakticky nemožné nosit. V tomto článku jsou užitečné tipy, jak potlačit zápach potu a účinně ho odstranit z textilu.

Odbornost a příprava

 • Baktérie Corynebacterium jeikeium odumírají pouze při 60 ° C
 • Přihrádka na mycí prostředky ve stroji musí být pravidelně čištěna a zbavena zbytků pracích prostředků
 • dvířka a přihrádka na prací prostředky musí být po pracím cyklu ponechány otevřené a suché
 • Textilie citlivé na teplo vyžadují alternativní ošetření
 • Připravte ocet nebo citron
 • alternativně použijte mýdlové mýdlo

Vůně oblečení zejména v podpaží je velmi přísná

Proto potřebujete alternativní podporu, čehož lze dosáhnout různými domácími prostředky a bez chemického klubu, který vám poskytne svěží vůni v oblečení. Pro základní vybavení proti přetrvávajícímu potu potřebujete:

 • Prací prášek místo pracího gelu
 • tvaroh mýdlo
 • ocet
 • čerstvý citron
 • v perzistentních případech prací prostředek s bělidlem

Pokud nemůžete prádlo prát při teplotě 60 ° C nebo vyšší, nebude čištění v pračce úspěšné. Vodní lázeň obsahující 5% citronu nebo octa je účinnější a měla by být provedena před vlastním omytím. Protože vůně octa nebo citronu je těkavá, nemusíte se obávat trvalého poškození oblečení. Dokonce i tvarohové mýdlo se osvědčilo a vede ke smrti bakterií, pokud intenzivně otíráte postižené oblasti vašeho oblečení. Nejlepší je nechat směs vody a mýdla namočit asi hodinu a potom přivést oblečení do pračky. Tam je můžete umýt jako obvykle a při nízké teplotě.

Domácí opravné prostředky

Proti potu, a tedy proti pachu potu bakteriemi, se žádný prostředek pěstuje. I přes četnou reklamu na deodoranty s účinkem snižujícím pot se nedá s nepříjemnou ucpáním bojovat. Obvykle je to ještě silnější, čím více pracujete s deodoranty nebo chcete zakrýt vůni potu parfémem. Zápach potu nesmí být trvalým stavem a oděv nesmí být vyřazen, protože poskytuje účinný prostředek k boji proti bakteriím, a tak jednoduše eliminuje příčinu pronikajícího pachu. Zejména u barevného a tmavého prádla je vyloučeno horké praní. Proto je nutné, aby pot šel do límce jinak a zabil bakterie před praním.

K odstranění zápachu potu potřebujete:

 • kbelík nebo velká mísa s vodou
 • šťáva z čerstvého citronu
 • nebo lžíci octa
 • Mytí sodu z lékárny
 • Hořčičné mýdlo a středně měkký kartáč.

Svařování citronem

Řešení pro boj s bakteriemi Corynebacterium jeikeium se nachází ve směsi sestávající z 5% citronové šťávy a zbytku vody. Citron nevyčerpává vůni, ale zbavuje bakterie hnízda a vede k zániku. U zvláště odolných skvrn potu v podpaží sportovního oblečení nebo těsných svetrů a košil může být užitečné intenzivně otřít postižená místa a za tímto účelem použít kartáč.

Citron proti pachům

Tip: Citron by neměl být distribuován pod podpaží oblečení, protože má odbarvovací účinek a ve výrazných barvách nebo černé oblečení přitahuje nežádoucí světelné skvrny.

Odstranění zápachu s octem

Existují dvě možnosti použití octa. Při silném zápachu potu je výhodné, když je prádlo před praním uloženo v kbelíku nebo misce s vodou a octem. Zde byste je měli namočit na jednu až dvě hodiny a poté vytéct vodu. Pečlivé zacházení s octem by mělo být v popředí, protože může poskytnout příliš velké množství pro dlouhodobější kyselé pachy, které nelze úplně odstranit ani při mytí. Ocet je vhodný jako dobrý domácí lék na tmavé a barevné oblečení, protože nezbarví a nezanechává viditelné stopy po ošetření. Také při mytí lze do pracího prostředku přidat malé množství octa, zejména pokud jde o okrajové pachy nebo ošetření již v nakládaném oblečení.

Ocet účinný proti pachům

Mycí soda proti potu

Prací soda je k dispozici v lékárně a prokázala se jako užitečný prostředek v boji proti bakteriím Corynebacterium jeikeium . Pro 10 litrů vody je jedna lžička promývací sody naprosto dostačující, směs by měla čerpat asi půl hodiny. Teprve potom páchnoucí oblečení vložte do kbelíku a nechte je na jednu noc nasáknout. Po opláchnutí sody se textilie očistí obvyklým způsobem a zbaví se nepříjemného zápachu.

Mýdlo a kartáč proti tvrdému potu

I když tato metoda není vhodná pro velmi tenké textilie a jemné textilie, prokázalo se, že ošetření jádrovým mýdlem je účinné na silnější textilie, bavlněné oděvy a například na cvičební bundy. Jádro mýdla se nanáší na postižené oblasti na mokrou textilii a poté se vtírá hluboko do vláken středně měkkým kartáčem. Pro kontrolu zápachu a účinného boje s ním by měl být otřený oděv změkčen po dobu asi 2 až 4 hodin a umístěn do kbelíku vlažné vody. K odstranění zbytků jádra mýdla a propláchnutí bakterií z oděvu postačuje následné praní při 40 ° C.

Závěr - domácí opravné prostředky pomáhají

Zápach potu nepotřebuje chemický klub a není důvod k rozloučení se svým oblíbeným oblečením. Spíše existuje celá řada užitečných přírodních prostředků, které účinně působí proti bakteriím, které způsobují zápach, a vylučují, že prádlo dokonce zvyšuje zatuchlý zápach a šíří bakterie v celém oděvu. S těmito tipy je snadné odstranit vůni fyzické a fyzické aktivity z textilu a zůstat sebevědomým a čistým v životě prostřednictvím čerstvé vůně

Kategorie:
Stick boty sám a opravit boty
Pokyny: Jak odstranit staré silikonové spoje