Hlavní Háčkování dětské oblečeníScrapbooking - Pokyny a nápady pro první zápisníku

Scrapbooking - Pokyny a nápady pro první zápisníku

obsah

 • Scrapbooking - materiál
 • Vytvoření zápisníku
  • Scrapbook s kroužky
  • Kravata s páskou Washi
  • Vytvořte zámek
 • Různá rozložení
 • nápady

Scrapbooking je jedním z nejkrásnějších trendů ze Spojených států, které také bouraly místní oblasti. Propracovaný zápisník lze právem považovat za sofistikované umělecké dílo. Ale i začátečníci se mohou kdykoli pustit do barevného světa sešrotování jednoduchými metodami pro začátečníky. Ukážeme vám první kroky, dva jednoduché způsoby vazby vlastních knih a četné designové triky

Každý zápisník je velmi osobní projekt. Sotva existují pravidla, veškerý design záleží na vaší vlastní fantazii. Proto se omezujeme na velmi obecného průvodce a mnoho skvělých inspirací pro vaše individuální uspořádání. V závislosti na vašich požadavcích může scrapbooking používat pouze několik základních materiálů nebo zahrnovat velkorysou řadu vzrušujících pomůcek. Výsledné materiálové náklady závisí na rozsahu návrhu by měly být. Stejně tak může být doba mezi několika hodinami a několika dny nebo dokonce týdny. Pro začátečníky je vhodné začít menší a postupně sestavovat hodgepodge nádobí s více zkušeností se scrapbookingem. Dokonce ani na úrovni obtížnosti neexistují téměř žádné limity. Kdokoli však může začít a dosáhnout skvělých výsledků hned od začátku!

Scrapbooking - materiál

Scrapbooking je především o tvorbě kreativně navržených fotoalb. Jednotlivé stránky dostávají propracované dekorace. Uprostřed mnohovrstevných dekorativních prvků jsou fotografie inscenovány a další memorabilia z papíru jsou efektivně uloženy. Patří sem například lístky, pohlednice, štítky a vše, co si chceme uchovat, abychom si vzpomněli na krásné okamžiky. Existují také malé texty a nadpisy. Celkově každá scrapbook vypráví svůj vlastní příběh.

Díky této konstrukci je scrapbooking ideální pro zachycení světelných vrcholů života. Následující události mohou poskytnout skvělé téma pro váš první zápisník:

 • cestovní
 • Narozeniny (jako dárek k narozeninám)
 • Narozeniny, svatby a podobné slavnosti
 • roční hodnocení
 • Emoční spojení jako přátelství, láska, rodina
 • Domácí zvířata
 • Dokumentujte dospívání dítěte
Nástroje a nástrojemateriály
 • Různé nůžky, navíc optimální: řezačka, řezací stroj
 • kružítko
 • tužka
 • Pera, jako je fineliner, eddings, pastelky nebo akrylové barvy
 • pinzeta
 • pravítko
 • Punch / Punch
 • Univerzální lepicí oboustranná lepicí páska nebo lepicí tyčinky na fotografie
 • Falzbein nebo podobné
 • papír
 • fotografie
 • Struktura nůžky
 • punč
 • razítko
 • pásy
 • Washi páska
 • kamínky
 • nálepka
 • Sprühglitter
 • lepící hranice
 • Inkoust v nouzi + houba

Na požadovaný papír:

 • Základní papír 135 g / m² (dostatečně silný, aby poskytl stabilitu základním stránkám)
 • Papírové bloky s různými vzory a strukturami vhodné pro všechny představitelné příležitosti (řemeslné potřeby nebo online)
 • v případě potřeby šedá lepenka na krytí

Vytvoření zápisníku

Nejprve se rozhodněte, jaký druh zápisníku by měl být vaším prvním dílem. Máte příležitost vytvořit knihu zcela stránku po stránce a svázat ji sami. Co zní jako obrovské úsilí, je v pokročilých verzích, jako je. Naštěstí existují také dvě skvělé metody pro začátečníky, na které se podíváme blíže.

Kdokoli, kdo je více nadšený kreativním zdobením jednotlivých stránek knihy, ale Scrapbooking může také pracovat s předem zakoupenou prázdnou fotoknihou. V tomto případě si navrhnete vlastní osobní rozvržení pro design každé stránky a můžete celé album zkrášlit také různými způsoby. Za tímto účelem přeskočíte metody vazby a budete pokračovat ve čtení přímo v tématu Rozvržení.

Scrapbook s kroužky

Varianta s kruhovou vazbou ponechává mezi jednotlivými stránkami mnoho prostoru, takže lze podle potřeby nalepit více objemné prvky. To nezaručuje možnost s pěknými stuhami, to shrnuje stránky docela těsně spolu. Vypadá to velmi romanticky.

 • Další materiál: zavěšené kroužky na vázání knih (řemeslná dílna nebo online za pár eur)

Krok 1: Nejprve určete, jak velký by měl být váš zápisník. Jsou možné všechny velikosti. Tento formát má velikost 15 cm x 30 cm

Krok 2: Ořízněte tyto základní stránky napůl podélně. Skládaná kniha má konečný formát 15 cm x 15 cm.

Krok 3: Rozhodněte se, kolik chcete přinést, a pokud chcete přidat další jednotlivé vzorové stránky nebo tašky (viz část Nápady na design).

Krok 4: Na uzavřené skládací hraně základních stran změřte rovnoměrně dva nebo tři body pro perforaci. Vzdálenost by měla být na všech stranách přesně stejná.

Krok 5: Nyní vyrazte předem označené oblasti svým úderem nebo úderníkem.

Krok 6: Položte všechny stránky v požadovaném uspořádání na sebe. V horní a dolní části knihy jsou použity obálky, které chrání obsah a dávají stabilitu vaší práci.

Robustní obaly na knihy pro tuto metodu vázání jsou vyrobeny ze šedé lepenky. Měří vás na stejné úrovni jako vaše stránky. Volitelně mohou být víka také v závislosti na vašem vkusu o něco větší. Pak je pěkně přilepíte zvenku i zvenku vzorkovým papírem.

Krok 7: Sestavte vše vložením vázacích kroužků do děrovaných otvorů nebo - s poměrně tenkým zápisníkem - navlékněte dárkovou stuhu a vše uzavřete uzlem a smyčkou.

Kravata s páskou Washi

Alternativně je možné snadno a vkusně vložit vaše stránky do samostatně navrženého vnějšího obalu s jednoduchou páskou Washi Tape. Výhodou je jednoznačně nízká cena materiálů. S holou páskou a krásným papírem již můžete vytvořit velmi účinný zápisník.

Krok 1: U zápisníku ve formátu A5 (ze polovin stran A4) nejprve připravíte požadovaný počet stránek a dáte je dohromady, protože se objeví později v dokončeném albu. Změřte výšku tohoto zásobníku.

Krok 2: Vaše vnější vazba je vyrobena z šedé lepenky. Tentokrát je však změřte následujícím způsobem: výška 21 cm + výška zásobníku + 0, 5 cm další + 2 x 15 cm

Tip: Rozměry jsou výška vašich stránek A5, výška páteře (výška zásobníku), malý přírůstek pro spoje nebo silnější prvky a dvojnásobná šířka stránek Din A5.

Krok 3: Přeložte kryt tak velké velikosti a vystřihněte jej doleva a doprava, přičemž vynechejte výšku stohu plus další část uprostřed. To znamená, že každý z 15 cm na vodorovném papíru změříte zleva z vnějšku a zprava ven a přeložte šedou lepenku do typického tvaru knihy.

4. krok: Nyní nalepte kryt, páteř a zadní kryt vzorovým papírem nejprve zvnějšku.

Krok 5: Oblasti, které jsou později uvnitř, nejsou až do úplného zakrytí exteriéru, což vede k čistšímu výsledku.

Krok 6: Nyní můžete pokrýt všechny přeložené hrany pomocí Washi Tape. To vypadá pěkně a navíc se stabilizuje.

Krok 7: Propojte své jednotlivé stránky do celku tak, že si vezmete první dvojitou stránku, zakrývající uzavřenou vnější hranu shora dolů pomocí Washi Tape, která se drží přesně polovinu papíru, ale druhá polovina je stále volná zůstává.

Krok 8: Opatrně položte další stranu na volný okraj lepidla.

Krok 9: Umístěte zadní okraj jiné strany na zadní okraj poslední připojené strany a rovnoměrně zakryjte oba okraje proužkem Washi Tape. Pokračujte, dokud nejsou všechny strany slepeny k sobě.

Krok 10: Stejným způsobem také vložte stránky do obálky: Zakryjte stoh stránky krytem, ​​rozložte jeho kryt a připojte jeho přední okraj k zadnímu okraji první strany.

Krok 11: Udělejte totéž s poslední stranou a zadní hranou obálky.

Vytvořte zámek

Uzavření Scrapbooku můžete snadno pohladit tlačítkem, gumičkou a horkým lepidlem.

Uzly konce gumy na konci vytvořte prsten. Přilepte uzel horkým lepidlem na zadní stranu knihy. Aby to již nebylo vidět, přikryjte uzel kouskem vzorku papíru. Na přední straně je tlačítko nalepeno v odpovídající vzdálenosti. Hotovo!

Různá rozložení

Srdcem scrapbookingu je samozřejmě design každé stránky. Můžete to udělat buď zcela naplánované, nebo se postupně nechat inspirovat.

Ti, kteří dávají přednost vytvoření jakéhokoli půdorysu v poznámkovém bloku nebo na velkém listu papíru. V nich vždy namalujete sousední dvojstránku a vaše nápady zachytíte obrazně. Označují obrysy, kde by později měly být fotografie a kterým směrem, doplňují vaše dekorace nebo speciální prvky. S takovýmto náčrtem můžete sledovat - například, zda je více stránek dobře sladěno, zda můžete pojmout všechny existující fotografie atd. Vaše páteř navíc slouží jako připomenutí, pokud na svém zápisníku dlouhodobě pracujete nebo můžete to udělat později.

Jakmile je navrženo základní rozvržení, ozdobte stránky designovým papírem a dalšími nápady na design před dokončením přidávání fotografií. To je obvyklý postup. Vytváření jedné stránky současně však není úplně v pořádku. Tato metoda se doporučuje zejména pro intuitivní scrapbooking bez velkého plánování.

Existuje nekonečná řada možných rozvržení, která se skládají z fotografií, dalších memorabilií, případně malých tašek a podobných štítků (viz návrhové nápady), textových bloků, nadpisů, rámečků a čistě dekorativních prvků. Rozložení pro váš zápisník můžete volně sestavit nebo se nechat inspirovat online pomocí kreativních šablon.

Čtvercový formát

Klikněte zde: Stáhnout Scrapbooking Layouts Square

Obdélníkový formát

Klikněte zde: Stáhnout Scrapbooking Layouts Rectangular

nápady

Následující přehled nabízí malý úvod k nekonečným designovým možnostem scrapbookingu. Které a kolik z roztržených vzorů použijete, je na vašem vkusu.

1. Položte vzorový papír na základní papír

Každý, kdo umístí tematicky shodné části vzorového papíru na základní papír, dosáhne intenzivního efektu bez velkého úsilí a dává rozvržení okamžitý rozměr a hloubku. V řemeslných výrobcích existuje celá řada papírů pro různé příležitosti a s různými povrchovými strukturami.

2. Práce s razítky

Některá dobře umístěná razítka v rozvržení vypadají skvěle a jsou velmi oblíbená v scrapbookingu. Výběr se pohybuje od ozdob přes písmena abecedy po typické symboly, jako jsou vánoční stromky nebo poštovní známky.

3. Vložte nůžky na strukturu

Strukturované hrany nabízejí podmanivý účinek, zejména u příležitostně umístěných sekcí ze vzorového papíru. K tomuto účelu jsou v zásobách řemesel k dispozici různé konstrukční nůžky, které místo ostří, vln nebo jiných struktur stříhají místo přímky.

4. Tísňová technika pro retro vzhled

U mnoha témat vytváří lehký dotek ročníku ve vašem zápisníku obzvláště profesionální efekt. Chcete-li to provést, opatrně otřete tzv. Tísňový inkoust přes vnější okraje stránky knihy houbou. Výsledkem je, že vypadají jasnější nebo tmavší v závislosti na tom, jaký inkoust si vyberete.

5. děrování ven

Malé údery nejsou drahé a nabízejí příležitost vyrazit předem vytvořené motivy z vašich papírů a vložit je do zápisníku. Například byste mohli vyrazit různé tvary květin a dát vašemu rozvržení jarní vzhled. Alternativně může být také vyražen přímo na stránku knihy a pracovat s konturou.

6. Rozptylové prvky a nálepky

Drobné ozdobné prvky pro scrapbooking jsou například kamínky, napůl perly, rozptýlené květiny nebo jiné malé ploché materiály, které se vám líbí a které jsou v souladu s tématem knihy. Můžete také použít nálepky s příslušnými motivy pro návrh.

7. Přidejte ohraničení

Samolepící okraje vytvářejí v každém zošitu úžasně romantický efekt. Pokud jej nemáte, můžete použít špičku dortu a nalepit jej nebo malovat ozdobným perem. Ale také dárkové stuhy vytvářejí nádherné hranice, pokud je přilepíte podél jedné hrany do rozvržení nebo přes kryt.

8. Lepidlo ve smyčkách

Se stuhami můžete udělat hodně. Upevněte je do pěkných smyček a připojte je šikmo k jedné boční hraně. Vázací kroužky lze také snadno upgradovat pomocí několika smyček.

9. Vytvořte interaktivní stránky

Takzvané interaktivní stránky již patří k poněkud pokročilému scrapbookingu. Tato metoda designu je ideální, pokud by mnoho obrázků mělo najít místo. Jde o vložení malých kapes do rozvržení. Začátečníci mohou snadno použít barevné obálky. V opačném případě lze tašky a obálky také snadno složit [vložit Talu link] a poté fixovat pomocí Washi pásky, oboustranné lepicí pásky nebo víceúčelového lepidla. V těchto taškách mohou být fotografie nebo jiné předměty.

Skládací stránky jsou také součástí interaktivních rozvržení. Pro jednoduchý skládací mechanismus jednoduše složte dlouhý pruh pevného papíru jako akordeon a vytvořte čtverec nebo obdélník, který je dostatečně velký, aby k němu bylo připojeno více fotografií. Tyto fanoušky ven divákovi pak úžasně nápadité.

Obnovte a odstraňte staré silikonové spoje - pouze ve 4 krocích
Pletací prstové rukavice - návody pro dětské postýlky zdarma