Hlavní Háčkování dětské oblečeníTechnika ubrousku - které ubrouskové lepidlo / lepidlo je vhodné?

Technika ubrousku - které ubrouskové lepidlo / lepidlo je vhodné?

obsah

 • Vlastnosti lepidla na ubrousky
 • Výhody a nevýhody
 • Výběr a cena
 • Alternativní lepidlo

Technika vložky je snadný způsob, jak změnit tvar různých objektů a vizuálně vylepšit. Kromě předmětu, který má být konzervován, a ubrousku, který chcete, potřebujete pouze vhodné lepidlo na ubrousek. Na co se musíte zaměřit a na které produkty se mají doporučit, se dozvíte v tomto příspěvku!

Na čem záleží při výběru lepidla

Ubrousek musí být vždy na vodní bázi. Jinak technologie nefunguje. Kromě toho je důležité, aby lepidlo harmonizovalo s příslušným substrátem: Například často potřebujete jiný produkt na dřevo než na plasty nebo sklo. Příklad: Na mnoha fórech si člověk přečte otázku, zda lepidlo na dřevo (někteří ho mají doma ...) s technologií ubrousků ve sklárnách. Můžete to vyzkoušet - jako všechno ostatní - ale šance na úspěch jsou malé.

Před nákupem nového lepidla nebo použitím položky na skladě je tedy vždy dobré se zeptat, zda je pro váš projekt opravdu vhodný. Nakonec by měl být výsledek skvělý co nejdříve, i když by úsilí nebylo příliš velké na opětovné použití techniky ubrousku po neúspěšném pokusu s vhodným lepidlem. Ujistěte se, že ten není příliš silný ani příliš tenký.

Vlastnosti lepidla na ubrousky

Přehled klíčových vlastností užitečného ubrouskového lepidla:

 • vyrobené na vodní bázi
 • vhodné do podzemí
 • ne příliš silný nebo tenký
 • Lehký a odolný

Jakmile budou tyto funkce splněny, je pravděpodobné, že vaše práce bude krásná - a zůstaňte tak po dlouhou dobu. Pokud jde o vyjádření konkrétního tónu, máte na výběr z různých variant. Existují matná nebo lesklá lepidla na ubrousky, ta se starožitným vzhledem nebo jasnými verzemi, které můžete použít k vykouzlení kreativních povrchových úprav. Obchod je nyní velmi široký, pokud jde o speciální lepidla.
Lepidlo na ubrousky pro různé substráty

Mnohem důležitější než vzhled betonu nebo povrchová úprava je však to, že vybrané lepidlo na ubrousky harmonizuje se substrátem. Pro tento účel jsou k dispozici různé vzory, z nichž každý je navržen pro jeden nebo více povrchů. Zde je krátký přehled běžných možností týkajících se speciálního lepidla:

 • na papír *
 • na dřevo
 • na plasty
 • pro textil
 • na sklo
 • pro zvuk
 • pro porcelán
 • na svíčky **

* obecný nebo speciální pro matný nebo lesklý papír (příklad)
** nemusí být hořlavý

Většina lepenek na ubrousky, které si můžete koupit online nebo v nejrůznějších řemeslných obchodech, není jen pro jeden, ale pro více substrátů. To, že někteří fandové pochybují o tom, zda skutečně potřebují speciální lepidlo pro své činy, je způsobeno vysokými cenami těchto výrobků. V závislosti na výrobci a obchodě stojí 250 mililitrů asi pět až deset eur.

Výhody a nevýhody

+ výslovně určené k tvorbě
+ vhodné lepidlo pro každý povrch
+ slibují optimální výsledky (žádné vrásky atd.)
+ jsou odolnější než typické alternativy
- cena by neměla být podceňována
- některý produkt, který se téměř neliší od tapetové pasty apod.

Výběr a cena

Konkrétní doporučení výrobku včetně ceny

Pokud si jednoduše koupíte nejlevnější ubrouskové lepidlo nebo produkt, který vám vyhovuje nejvíce, není zaručeno, že se design bude výrazně lišit od levných alternativ, jako je například pasta na tapety. Znovu a znovu lze číst, že rozdíly jsou, pokud, pak minimální (a nestojí za mnohem vyšší cenu). Proto vás chceme seznámit se třemi produkty, které nás a ostatní fandy přesvědčili.

Tip č. 1: Kreul 49252

Jeden z nejoblíbenějších produktů stojí 250 milimetrů těsně pod osmi eury. Lepidlo je na vodní bázi a transparentní. Je vhodný na dřevo, keramiku, kámen, terakotu a karton. Kromě toho může být také použit pro Potchen, tak pro craftingovou metodu, která je podobná technologii ubrousků.

Tip č. 2: Marabu 114075843

Jedná se o kombinované lepidlo a lak. To znamená, že produkt se používá nejen pro lepení, ale může být také použit jako těsnicí lak. Cena 250 mililitrů (matná nebo lesklá verze) činí asi deset eur.

Tip č. 3: Mod Podge

Něco jako tajné oblíbené mezi řemeslnými přáteli. Je optimální pro téměř jakýkoli povrch a přináší skvělé výsledky. Nefunguje však jako lak jako produkt Marabu. Mod Podge je k dispozici v různých verzích - rohož stojí asi šest eur za 236 mililitrů.

Už jste slyšeli o Decopatch "> Decopatch

Alternativní lepidlo

Pokud chcete ušetřit peníze a experimentovat s jinými lepidly, která se používají pro výrobu, vyberte si z našeho seznamu preferované řešení:

 • Pasta na tapety (nemíchejte příliš silně)
 • Latexová pojiva z železářství
 • Lepidlo na dřevo (ale pouze na dřevo, a dokonce i tam obtížné ...)

Můžete také vyzkoušet jiná lepidla (a podělit se o své zkušenosti s námi v komentářích) - pokud vezmete v úvahu funkce požadované pro techniku ​​pracovní ubrousky. V zásadě je stále vhodné aplikovat těsnicí lak na konci s těmito alternativními lepidly. Jinak kresba netrvá (dlouhá).

Tip: Pokud je alternativní produkt opravdu dobrý, obvykle si všimnete již při kartáčování ubrousku na požadovanou položku. Rychlé trhliny nebo jasné vrásky nebo zvlněný povrch jsou znaky, že byste měli (příště) zvolit jiné lepidlo nebo dokonce správné lepidlo na ubrousky.

Technika ubrousku: další odkazy

Jak vyrobit lepidlo pro tuto technologii lze vyrobit z pasty na tapety, dozvíte se v tomto článku: Pokyny pro technologii ubrousků. Průvodce také poskytuje obecného průvodce včetně skvělých nápadů pro metodu vytváření.

Ohněte měděnou trubku sami - Pokyny pro tenkostěnné trubky
Tvorba Origami Peace Dove - skládací holub: Pokyny + originál