Hlavní VšeobecnéSew Smoken - Ruched Smoke Seam | Pokyny pro začátečníky

Sew Smoken - Ruched Smoke Seam | Pokyny pro začátečníky

obsah

 • Ušijte plácnutí
  • Výběr materiálu
  • Množství materiálu
 • Kouření šít strojem
  • Varianta 1
  • Varianta 2
  • Varianta 3
  • Varianta 4
 • Můj malý navíc
 • Stručný návod

Moje dcera je typická dívka: každá tunika, každé malé šaty, každá sukně z ní dělá princeznu! Poté, co se oblékne, vždy chodí přímo do zrcadla, aby se na ni podívala a obdivovala se zde. Je tedy zřejmé, že vždycky chci vyzkoušet nové škrty a techniky, aby z toho bylo zvláštní potěšení.

Nedávno jsem při procházení relevantními skupinami objevil sladké šaty vyrobené z tkané textilie, které lze údajně velmi snadno a bez vzoru obšit . Trik je šít nahoře pružnou, mírně tlustší přízí. Tato technika se nazývá „ kouření “ a je běžná zejména v tradičním šití, zejména u dirndlů.

„To dokážu taky, “ pomyslel jsem si a okamžitě jsem začal hledat všechny materiály, které jsem potřeboval společně. Kromě toho jsem našel několik pokynů a také spatřil mnoho videí. A tady je moje shrnutí se vším, co jsem musel překonávat překážky a jak to nakonec dopadlo. Mohu říci tolik: Jedná se o nové oblíbené šaty mé dcery!

Ušijte plácnutí

Obtížnost 1-3 / 5
(v závislosti na typu šicího stroje a použité technice šití je někdy nutná určitá praxe)

Náklady na materiál 1/5
(v závislosti na výběru tkaniny a projektu / množství mezi 0, - Euro od zbývajícího využití a 18, - Euro)

Čas 1-3 / 5
(v závislosti na typu šicího stroje a použité technice šití mezi 20 a 60 minutami)

Výběr materiálu

Opravdu vzrušující je kouř šílený tak rovně s neroztažitelnými tkaninami, protože to „dělalo to roztažným“. Vybral jsem si tzv. „Broderskou látku“. Jedná se o jemnou tkaninu s výšivkou.

V mém případě není čistě bílý, ale bělavý nebo ecru. Kromě toho potřebuji normální šicí nit pro šicí stroj a cívku Elastický šicí nit.

Jsou zde například v několika barvách:

PRYM elastický šicí nit 0, 5 mm, 20 m.

Množství materiálu

Množství materiálu a vzor

Správný vzorec je pro šaty, když Smoken šít, jak jsem řekl, ne. Požadovanou šířku nelze tak snadno určit. Pro dětské šaty, ale měla by být nejméně 110 cm široká. Vzal jsem tkaninu o šířce 120 cm, protože moje malá myš potřebuje trochu většího rozsahu.

Po šití tkaniny lze šířku tkaniny upravit přímo na dítě. V dostatečné délce pro moji myš 50 cm včetně švů a lemů.

Nejprve žehlím horní okraj tkaniny dvakrát asi 1 cm uvnitř ...

... a steh je s jednoduchým rovným stehem.

Rád to znovu žehlím, aby šev byl plochý.

Kouření šít strojem

Nejprve chci ukázat šití Smoken pomocí šicího stroje.

Varianta 1

Za tímto účelem se doporučuje navíjet elastický nit rukou lehkým napětím na spodní cívku.

Pokud chcete ušít několik pásů, naviják by měl být zabalen co nejúplněji. V případě kouřového švu nesmí elastická nit končit uprostřed švu, jinak nelze efekt realizovat. Šev by se pak musel znovu oddělit a úplně sešit.

TIP: Pro mírné zvlnění - např. Pod prsou - postačí jeden Smoknaht v závislosti na vzoru. Ve většině případů však, stejně jako u mých šatů, je potřeba několik švů vedle sebe.

Důležité:

Nyní nastavte napětí niti vašeho šicího stroje na nejnižší úroveň.

Postup je popsán pro každý stroj odlišně a v provozních pokynech. Kromě toho jsem nastavil větší délku stehu nejméně 4 mm. Nejprve vyzkouším šev na zkušebním kusu.

Nejprve zašijte pouze 2-3 stehy, udržujte začátek gumové nitě pevně na svém místě. Poté se pauza zastaví s přítlačnou patkou a uzel elastickou nit se šicí nití vzadu. Poté se zašijte jemným natažením gumové nitě. Měl by být natažen tak daleko, aby textilie při šití hladce spočívala. Nakonec obě vlákna znovu spojte, aby se výsledné shromáždění nerozpadlo.

Výsledek na vzorku vypadá docela dobře.

Bohužel to na delší trase nefungovalo tak dobře, takže jsem musel znovu odstranit kouřový šev. Po nějakém výzkumu jsem zjistil, že je v novějších strojích, ve kterých jsou cívky vkládány (jako moje) shora ...

... občas nefunguje tak zakouřený. Modely, kde je pomocná cívka nejprve vložena do kovového pouzdra a poté vložena do stroje, by zde měly hrát lépe.

Varianta 2

Naštěstí existuje další způsob, jak se smíchat se šicím strojem. Tohle je trochu více zapojené a může to nějakou dobu trvat, než se to učí. Nejprve jsem nastavil napětí vlákna zpět na normální.

Pak si představím klikatý steh s délkou a šířkou nejméně 2 mm. Na začátku je jistě snadnější nastavit šířku ještě velkoryse 4 mm.

V pomocné cívce je normální šicí nit . Nyní položím elastickou nit na látku a na začátku ji zafixuji několika stehy. Pak jsem dal gumovou nit do středu mých šicích patek a opatrně ji zašil tak, aby jehla vždy pronikla pravou a levou stranou do tkaniny.

POZOR:

Elastický nit nesmí být zasažen jehlou po celé délce švu, jinak kouřový efekt nebude fungovat!

Hotový šev by měl vypadat takto.

Nakonec se gumová nit vytáhne, dokud se nedosáhne požadovaného účinku a dokud se konec dobře nevytvoří.

Varianta 3

Pro dosažení stejného účinku je stále ještě trochu pomocníka. Tzv. Curlingová stuha, ...

... která zde existuje, například: krimpovací páska 32 mm.

Páska se jednoduše prošívá naplocho na levou stranu textilie a poté se táhne současně na všechna vlákna. Jedinou nevýhodou: Tato varianta je docela tvrdohlavá a nevhodná pro mé účely. Tuto techniku ​​bych používal spíše než manžety na částech sukně.

V každém případě by měl kouřový šev vypadat ve všech třech variantách.

Varianta 4

Pokud se všechna lana (nebo vlákna v našem případě) zlomí a prostě to nefunguje, existuje další způsob, jak ušetřit ruční šití, alespoň částečně.

Použijte šicí stroj s normální horní a spodní nití k našití klikatého stehu o délce a šířce nejméně 2 mm. Šijte na začátku a na konci.

Potom elastickou nití provlékněte jednotlivě diagonálními vlákny rukou zaoblenou jehlou.

Nakonec se všechny elastické nitě stáhnou dohromady, aby se dosáhlo kouřového efektu .

Pro správný efekt potřebuji u svých šatů, jak již bylo zmíněno, několik Smoknähte vedle sebe. Protože je moje dcera jen dva roky mladá, rozhodl jsem se pro 4 švy ve vzdálenosti asi 1, 5 cm. Pro starší děti bych přidal stehy.

Nyní je čas změřit velikost dítěte. Šaty by neměly být příliš volné, takže je lze mírně natáhnout. Pro mě je to hezké s povolením na švy, a tak jsem sešil obě strany s asi 1 cm švem spolu s Dreifachgeradstich dohromady. Může být také šitý jednoduchým přímým stehem, ale vybral jsem trojnásobek pro lepší zajištění gumových pásek.

Otevřené okraje nejsou krásné ani zvlášť stabilní, protože se roztřepí. To je důvod, proč jsem každý ze dvou okrajů látky našil hrubým cik-cak stehem.

Pro spodní lem používám overlock pro pěkný, rovný a čistý povrch.

TIP: Žehlím jednou přes šev a potom položím vlákna pěkně a plochě.

Ořízl jsem tuto hranu asi o 1 cm a vyžehlil krásný závěr, pak znovu asi 2 cm. Zde znovu vyžehlím a upravím novou vnější hranu pomocí Wonderclips (fungují také kolíky).

Lem jsem nyní stepoval s jednoduchým rovným stehem a znovu ožehlil.

A už jsou moje letní šaty připravené.

Můj malý navíc

Jelikož moje malá princezna neustále žije, rozhodl jsem se nasadit nosiče. Mohl jsem je také ušít z tkané textilie, upravit je na délku nebo je nechat otevřený pro navázání nahoru. Rozhodl jsem se zde pro úzkou gumičku, jak ji zná Trägerleibchen, a jednoduše jsem šil dva kusy v odpovídající délce ručně „neviditelným“. Pokud chcete také ušít popruhy, můžete to provést také pomocí šicího stroje.

Není rozkošná “>

Zkroucený pirát

Stručný návod

01. Vyberte látku, získejte pružnou pásku a v případě potřeby naviňte rukou.
02. Nastavte délku a šířku tkaniny.
03. Dvakrát projeďte horní hranou a horní steh.
04. Šijte na švy a v případě potřeby je vytáhněte.
05. Upravte obvod dítěte a uzavřete šev.
06. Zataženo povolenky na švy.
07. Hemming.
08. Podle potřeby připojte závorky.
09. Obleč se a cítíš se jako princezna!
10. Hotovo.

Kategorie:
Ohněte měděnou trubku sami - Pokyny pro tenkostěnné trubky
Tvorba Origami Peace Dove - skládací holub: Pokyny + originál