Hlavní Háčkování dětské oblečeníSorbian Easter Eggs - DIY Pokyny: Ozdobte vejce voskem

Sorbian Easter Eggs - DIY Pokyny: Ozdobte vejce voskem

obsah

 • Reserve stráž Technology
  • Materiál a příprava
  • instrukce
 • Bossiertechnik

Velikonoce nejsou daleko - tak i velikonoční vajíčko zbarvení! Už jste někdy viděli tato komplikovaně a jemně zdobená velikonoční vajíčka ">

Zdobení vajíček tak komplikovanou výzdobou je důležitou součástí srbských a slovanských velikonočních zvyků. Říká se, že vzory a dekory mají magický účinek na příjemce. Zdobení srbských velikonočních vajec zabere spoustu času a trpělivosti - ale vyplatí se a jakmile se vám to podaří, budete nadšení. Dvě následující techniky jsou nejčastěji používanými variantami výroby takových dekorativních velikonočních vajec. Kromě toho existuje i technika leptání a škrábání. Ať už vařená nebo zavěšená - tato velikonoční vajíčka jsou určitě skutečnými poutači.

Reserve stráž Technology

Při použití techniky voskové rezervy se vosk aplikuje na vajíčko - obvykle na dekorativní vzor a vzory - a pak se pouze obarví. Po barvení se vosk odstraní znovu. Sorbian velikonoční vejce jsou malá umělecká díla - body a linie mohl být aplikován pouze profesionálním štětcem a barvou. Chcete-li ozdobit srbská velikonoční vajíčka, použijte malé aplikátory a žádné kartáče - tím se dekorace dokonce zlepší. V následujícím textu ukážeme každý krok, od přípravy po výzdobu kraslic. Bavte se vyzkoušet!

Materiál a příprava

Nářadí a materiály:

 • Bílá vejce
 • ocet
 • vosk
 • tužka
 • Párátka, jehly s hlavami, zátky, peří
 • nůžky
 • Teplejší a malá keramická mísa
 • tealight
 • egg Vostrej
 • Barvy pro barvení kraslic
 • několik prázdných džemů
 • papírové ručníky
 • šablona

1. Připravte vzorek a vejce

Než začnete zdobit velikonoční vajíčka, potřebujete nějakou přípravu. Vejce musí být nejprve vyčištěna. Očistěte vejce směsí octa s vodou a osušte je.

Zda už foukáš vejce, je na tobě. Někdy je lepší to udělat před zdobením, aby se krásně malované velikonoční vajíčko nerozbilo, když ho vyhodíte. Foukaná vajíčka se však obtížněji zbarvují, protože se vznášejí. V tomto případě musí být velikonoční vejce stlačena v barvicí lázni. Nevýhodou je také to, že chcete-li barvit vyfukovaná vejce, je to, že tekou plnou vody. Voda potom z vejce na chvíli vytéká a způsobuje velmi pěkný rozbředlý povrch.

Tip: Razítko na vejce můžete snadno odstranit drsnou stranou houby a štětcem intenzivního čističe.

Následně jsou jednotlivé prvky na vejce označeny tužkou. Protože srbská velikonoční vejce jsou symetricky přesná, musíte na vejce nakreslit malé oblasti. Ukážeme vám několik variant níže. Nejlepší ze všeho je, že vytvoříte zcela unikátní design.

Tužkou nakreslete dvě svislé čáry procházející horní částí ledu svisle na led. Pro orientaci můžete protáhnout malou gumu uprostřed vejce a kreslit perem po stranách. Tyto čáry vám poskytují čtyři strany. Poté můžete na vejce namalovat také vodorovnou středovou čáru. Poté přidejte kruhové nebo eliptické povrchy. Tyto povrchy vždy uspořádejte pravidelně a symetricky. Můžete také vejce rozdělit několika proužky na různé části. Existují tisíce možností.

Poznámka: U velmi světlých vaječných barev můžete po barvení stále vidět čáry tužky. S trochou praxe můžete zdobit, ale i bez nahrané šablony.

2. Aplikátory drinků

Nyní budete potřebovat malé aplikátory pro pozdější aplikaci vosku. Tradičně se pracuje s peřím. Měkké pružiny jsou za tímto účelem řezány na vrchol. Zbývající peří pak tvoří tzv. Špičku štětce. Pěkné je, že tímto způsobem můžete vytvářet jednotlivé tipy. Níže vám ukážeme typické tvary.

 • Trojúhelník
 • čtyřúhelník
 • V
 • Kosočtverec
 • Bod

Pro jeden bod potřebujete jiný nástroj - z korku a špendlíku s větší hlavou jehly si uděláte bodový aplikátor. Jehla se jednoduše vloží do korku.

Poznámka: Není nutné používat skutečné prameny. Vyzkoušeli jsme techniku ​​voskových rezerv s umělými prameny z řemeslné činnosti a fungovalo to skvěle.

3. Připravte vosk

Vosk musí být pro aplikaci trvale kapalný a musí být neustále zahříván. To se nejlépe hodí pro ohřívač s malou keramickou miskou. Položte kousek vosku ze staré svíčky do malé keramické misky a položte ji na konvici teplejší. Nezáleží na tom, jaký vosk používáte. Zpracovali jsme zbytek staré včelí voskové svíčky.

Tip na jinou variantu: Můžete také obrátit malou lžičku ze staré lžíce. Lžíce se ohne a pak se připevní na těžké sklo pomocí pásky. Stačí umístit tealight pod lžíci.

instrukce

1. Ozdobte vejce voskem

Technologie rezervy vosku je charakterizována skutečností, že aplikovaný vosk zabraňuje barvení ledu. Místa zdobená voskem nezbarvují a zůstávají bílá.

Naneste tečky, vzory nebo linie na vajíčko jehlou nebo malými aplikátory na jaře. Ponořte jehlu do tekutého vosku a vytvořte na skořápce skvrnu. Pro každý bod a každý nový prvek musí být aplikátor pokaždé ponořen do vosku. Takto ozdobte označené čáry tečkami, trojúhelníky, diamanty nebo kapkami.

Poskytli jsme pro vás šablonu se společnými vzory. Typickými vzory pro srbská velikonoční vajíčka jsou například slunce nebo kruhy ve tvaru květiny uprostřed velikonoční vajíčko. Všude kolem kapely a hranice jsou umístěny. Můžete si také vytvořit vlastní návrhy z jednotlivých tvarů - stačí namalovat několik nápadů na list papíru.

Šablona - vzor pro srbská velikonoční vajíčka

2. Barevná vejce

Nyní je vejce namočeno do barvicí lázně. Velmi důležité: barevná voda by měla být v nejlepším případě studená nebo vlažná. Je-li horké, vosk při ponoření přirozeně zhasne. Vezměte lžíci a namočte vejce do koupele.

Tam jsou studené barvy a barvy vajec, které je třeba zahřát. Můžete udělat obojí - barvy vajec, které se mají zahřát, také barvy po ochlazení. Nechte vejce ve vodě několik minut. Potom ji vyjměte a jemně osušte. Pokud chcete, aby vejce bylo monochromatické, již máte hotové zbarvení a vosk lze odstranit (viz níže).

3. opakování

U různobarevných srbských kraslic opakujte kroky 1 a 2, tentokrát s jinou barvou. Vezměte si nově zbarvené vejce a přiveďte ozdobné vzory s voskem, tentokrát jinde. Vosk předchozího kola musí být nalepen na vajíčko. Poté dejte vejce jinou barvu.

Velmi důležité - pracujte s několika barvami, měli byste vždy začít s nejjasnější barvou a poté se dostat k nejtmavší. Zářivě žlutá by tmavě fialovou barvu nezbarvila. Vejce jsme namočili v tomto pořadí: žluté, pak oranžové, pak zelené a fialové. Základní barva sorbského velikonoční vajíčka je tedy fialová.

4. Odstraňte vosk znovu

Nyní musí být odstraněny malé voskové body a čáry. Držte vejce na straně svíčky a setřete vosk. Malé kapky můžete také oškrábat prstem nebo plochým nožem. Vyzkoušejte obě techniky, abyste zjistili, co vám lépe vyhovuje.

Zůstaňte barevné tečky a čáry každé jednotlivé pasáže. Vyčistěte velikonoční vajíčko znovu opravdu prázdné a je hotovo.

5. Vyfukujte vejce

Pokud chcete pověsit srbská velikonoční vajíčka, je třeba je vyhodit do vzduchu. Jak přesně to funguje, vám ukážeme v této příručce: Vyfukujte vejce

Bossiertechnik

Ozdobte vejce voskem

Tato technika se zaměřuje na zdobení vajec voskem. Vosk zůstává na vajíčku a nebude odstraněn. Bílé vejce můžete ozdobit přímo barevným voskem nebo ho můžete předem obarvit. To je na vás.

Jinak prostě pokračujte, stejně jako u techniky voskové rezervy - u malých aplikátorů aplikujete vzory a body na vejce. Vše, co navíc potřebujete, je barevný vosk. Malé barevné kousky vosku jsou k dostání v jakémkoli dobře roztříděném řemeslném obchodě - zejména na Velikonoce, tam by ho měly najít.

Ještě větší zájem o zbarvení a zdobení kraslic "> Omalovánky s cibulovou kůží

 • Barevná vejce - obecné informace
 • S čím byste měli řezat plexisklo? Tipy pro řezání
  Rhododendron cicadas - řádný boj s cikádami na azalkách