Hlavní Háčkování dětské oblečeníEditovat mastek - Pokyny pro figurky / sochy

Editovat mastek - Pokyny pro figurky / sochy

obsah

 • Pokyny - Upravit mastek
  • Materiál a nářadí
  • kroky
   • Formovat mýdlo zhruba
   • Vyřezat podrobnosti
   • Broušení mýdla
   • Polský mastek
 • Nápady pro postavy z mastku
  • srdeční
  • Mastková kostka
  • Leaf přívěskem

Mýdlo je velmi snadno zpracovatelný kámen a ideální pro řezbářství. Lesklý povrch dává minerálu jeho jméno. Po vyleštění kámen svítí vznešeně a vypadá téměř jako mramor. V této příručce vám řekneme, jak zacházet s mýdlem. Také vám poskytneme hrst kreativních nápadů pro mastkové figurky a sochy.

Mastek, který se také nazývá mastek nebo mastek, sestává ze 100% mastku. Z tohoto důvodu má kámen také lesklý, mastný povrch, který můžete poškrábat holým nehtem. Dokonce i ve starém Orientu a Číně byl mastek vyhledávaný přírodní kámen, který se používal hlavně k výrobě tuleňů, nádobí, nádob a soch.

Ještě dnes je mýdlo oblíbeným materiálem pro řemesla a řezbářství. Zejména v terapeutické oblasti je plastová práce s mastencem často a ráda vykonávána. Dotek hladkého kamene, pocit a řezba mají uklidňující účinek na řezbáře. Toto musí jednat citlivě při zacházení s mýdlovými kameny, protože jinak se může kámen rychle zlomit. Úpravy mýdla jsou proto pro nervózní a netrpělivé lidi malou výzvou. Ale to přináší spoustu legrace a radosti - zvláště pokud nakonec držíte v ruce lesklý mýdlo.

Mastek je dodáván v barvách bílá, růžová, fialová, šedá, zelená, černá a modrá - každý kámen může mít různé odstíny různých barev. Pokud jde o barvu, nejste si jisti, zda chcete pracovat na mastku. Můžete to kreativně přeskočit - to je jisté.

Tip: Pokud chcete přesně vědět, jakou barvu má mýdlo, důkladně ji omyjte vodou. Tím se odstraní vrchní vrstva prachu a barva se zobrazí v plné kráse.

Pokyny - Upravit mastek

Materiál a nářadí

Potřebujete:

 • mastek
 • pila
 • rašple
 • řezba
 • Ruční vrtačka nebo vrtačka
 • brusný papír
 • pískování houba
 • olej
 • plátno
 • voda

Mýdlo je k dispozici v dobře vybraných řemeslných obchodech - často jako sada s brusným papírem, olejem a rašple. Tyto soubory jsou v průměru od 10 do 15 EUR a jsou určitě dobrou investicí pro začátečníky. Individuálně si můžete také koupit mýdlo - již existuje několik kamenů (10 kusů s 1 kg) za 5 €.

řezba

Tyto kovové řezbářské nástroje jsou určeny pro filigránskou práci. Hlavy jsou k dispozici v různých provedeních - kulaté, čtvercové, trojúhelníkové, oválné a malé škrabky. Díky dřevěné rukojeti jsou tyto nástroje v ruce. Zařízení se také používají pro řezbářství.

řezba

V obchodě jsou k dispozici různé typy rašplí:

Kámen rašple s dřevěnou rukojetí - k dispozici s kulatým, půlkruhovým a rovným povrchem rašple. Díky robustní rukojeti je vhodný zejména pro velké plochy, které je třeba odstranit.

Metal Ripple Rasp - je oboustranná rašple, která je kompletně vyrobena z kovu. Je k dispozici s různými povrchy rašeliny (kulaté, půlkruhové, rovné, trojúhelníkové, čtvercové a obdélníkové). Zvláštností této mastkové rašeliny je to, že povrch rašeliny je ohnutý. To lze použít k tvarování mýdla do křivek. To je zvlášť výhodné pro misky.

Riffelraspel

Brusná houba a brusný papír

Hrubý až jemný brusný papír dodává mýdlovému tvaru a zlepšuje povrch. Brusná houba je k dispozici také v hrubých a jemných variantách. To je téměř lepší volba pro broušení než papír, protože dobře padne do ruky.

Brusná houba a brusný papír

mastek Oil

Mýdlový olej přináší lesk a barvu kamene. Olejovou tekutinu lze nanášet štětcem nebo hadříkem. Pak je kámen vyleštěn. Olej je k dispozici v nejrůznějších řemeslných obchodech a je nenahraditelný pro skutečně krásný lesk.

mastek Oil

kroky

Obecně lze zpracovat mýdlo na čtyři základní kroky: škrabání, broušení, řezbářství a leštění. V následujícím textu tyto kroky podrobně vysvětlíme.

Formovat mýdlo zhruba

Na začátku musí být mýdlo hrubě tvarováno, což by měl konečně mít. Ať už je to srdce, kočka nebo mísa - s hrubou mastkovou maltou nebo hrubším brusným papírem (K60), nejlepší a nejrychlejší způsob, jak vytvořit tvary.

Poznámky: U opravdu velkých kusů, které mají být odstraněny, se pila nabízí. S jednoduchou dřevěnou pilou můžete bez obav vidět skrz kámen. Při hrubé erozi mastku logicky také padne většina odpadu. Mastek se rozpadá na prach a bez vysavače je obtížné jej odstranit. Proto během tohoto kroku nezapomeňte rozložit pracovní plochu novinami nebo jinou podložkou, kterou můžete buď zahodit, nebo snadno vyčistit. Pokud je jasné, že bude létat hodně prachu, doporučujeme nosit chirurgickou masku.

Vyřezat podrobnosti

Pro vyřezávání malých detailů, jako jsou čáry, díry, vzory, oči nebo prohlubně, budete potřebovat řezné nástroje s různými řezbářskými hlavami. Při práci s takovým nástrojem se škrabe spíše než strouhá. Pomalu a kontrolovaným způsobem je řezný nůž tlačen přes mastek. To je přesně to, co nosí na mýdlovém kameni, což by mělo být opravdu dole.

Otvory jsou nejlépe vyrobeny pomocí vrtáku nebo ručního vrtáku. Na začátku buďte velmi opatrní, abyste na hladký povrch neklouzali.

Broušení mýdla

Poté, co jste dokončili škrabání a kámen měl požadovaný tvar, povrch se vyhladí. Přitom rovnoměrně otřete jemným brusným papírem (K120) nebo brusnou houbou přes kámen. Odstraňuje škrábance, praskliny, hrboly a malé díry vytvořené během hrubého obrábění.

Polský mastek

Mýdlo je nyní vyleštěno do vysokého lesku. Před manipulací s mastkovým olejem odstraňte prachovou vrstvu vodou. I když je mokrý, mastek září jako mramor. Ve vodě můžete kámen vyhladit vodním pískem (K360 až K500 nebo K1200). Po zaschnutí kamene je vyleštěn. K tomu můžete použít přírodní pryskyřičný olej - dejte několik kapek na hadr nebo hadřík a otřete mýdlovou postavu.

Nápady pro postavy z mastku

srdeční

Srdce má trojúhelníkový tvar. Odřízl kus mýdla, proto nejprve rovnoramenný trojúhelník. Tohle je nyní nastrouhané. Typické srdeční centrum může být vytvořeno velmi dobře s kulatým rašple. Poté povrch jemně obruste. Mýdlové srdce je nyní ponořeno do vody a poté vyleštěno olejem.

Toto sladké srdce je měkké, hladké a vejde se do každé ruky - dokonalý lichotník rukou, který můžete dát jako dárek svému milovanému nebo miláčku.

Mastková kostka

Zemřít pro hráče mezi vámi je stejně snadné. Nejprve vyřízněte pravidelnou kostku z mýdla. Poté vyhlaďte boky štěrbinovým papírem. Potom vezměte tužku a namalujte oči na kostky na všech šesti stranách. Pomocí ruční vrtačky nebo vrtačky vyvrtejte jednotlivé oči do mýdla - Pozor! nevrtávejte příliš hluboko! Následuje rafinace. Kámen očistěte vodou a vyleštěte mýdlovým olejem.

Tato kostka je opravdu pro fanoušky pro kutily - domácí, přírodní materiál a můžete ji dokonce použít.

Leaf přívěskem

Můžete také vytvořit mýdlové šperky jako tento přívěsek na list. Na začátku jste znovu viděli kousek mýdla. To by mělo mít zhruba tvar listu, takže by mělo být protáhnuto bodem na jedné straně. Druhá strana by měla mít přístup stonku. Potom zakřivte křivky. Pro detaily, jako je díra a listové žíly, potřebujete nějakou dovednost. Pomocí oválného řezbářského nástroje můžete pečlivě vyřezávat listové žíly na povrch. Vyvrtejte díru ještě jednou rukou do středu listu pod stopkou. Potom je kámen napojen a znovu vyleštěn.

S elegantním koženým řemínkem lze přívěsek nyní nosit jako řetízek nebo visící ozdobný předmět!

Fold Christmas Star - 5 nápadů pro tvorbu
Dýňová semínka suchá - je to tak snadné