Hlavní VšeobecnéHáčkovací hůlky - videonávod pro začátečníky

Háčkovací hůlky - videonávod pro začátečníky

obsah

 • Výukový program pro začátečníky
 • Háčkované půlky
 • Háčkování (celé) hůlky
 • Háčkování dvojité hole
 • odlehčovací hůlky
  • bodl zepředu
  • bodl zezadu
 • Všechny hůlky v porovnání

Háčkování netrvá moc - trochu vlny a háčkování a jste připraveni jít. Začněte s námi, pokud jste nováček. V této příručce uvádíme jeden z nejdůležitějších základů, které potřebujete pro háčkování: háčky pro háčkování. Kromě vzduchového pletiva a pevných stehů jsou hůlky nezbytnou součástí mnoha vzorů háčkování. Zde poskytujeme podrobný video návod, jakož i další důležité informace pro háčkování různých tyčinek.

Hůl samotná je vyvýšený, silný steh na chůdách. V závislosti na háčkování můžete rozlišit různé tyčinky. Níže ukážeme, jak vypadají.

Výukový program pro začátečníky

Zde zobrazujeme každý krok přesně a podrobně pro post-háčkování.

Na začátku budete potřebovat základnu pro háčkování hůlky - může to být sada pevných smyček, vzduchový řetěz nebo řada hůlek. Ukazujeme háčkování různých tyčinek na řadě vzduchových sítí.

Air mesh řetězec

U řetízku stehů vytvořte smyčku s pracovním závitem, skrz který háčkem háčkujete. Potom jednoduše protáhněte pracovní nit s jehlou smyčkou na jehle. Podrobný popis a další tipy na vzduchovou síť najdete zde: Air Mesh

Nyní vám ukážeme různé hůlky a jak vypadá řada těchto. Uvidíte, tyčky se liší svou výškou.

Háčkované půlky

Jak název napovídá, jedná se o asi půl hůlky. Protože je výchozím bodem hůl, je tato polopůlka tak poloviční, jako normální celá hůl. Pro půl hůl budete potřebovat 2 vzdušné stehy jako stoupací stehy, abyste mohli začít novou řadu. Dá se říci, že dvě vzduchová oka jsou asi tak vysoká jako půl palice.

Za půl hůl vezměte obálku na háčkovém háčku a potom bodněte do dalšího stehu. Potom provlékněte vlákno smyčkou. Na jehle jsou nyní 3 stehy. Pracovní nit je tažena o polovinu tyčky přes všechny tři stehy.

Takto vypadá řada s půlky tyčinek.

Poloviční hůlky

Háčkování (celé) hůlky

Nyní je hvězdou manuálu, který je o všem: o celých, normálních nebo dokonce jednoduchých hůlkách. Tato výška je dvakrát vyšší než polovina hůlky. K zahájení série hůlkami potřebujete 3 vzestupné vzduchové sítě . 3 vzduchové oky jsou tak vysoké jako tyčka.

Za celou hůl dostanete obálku na jehlu a bodněte do dalšího stehu. Provedete vlákno skrz tuto síť. Na smyčce jsou nyní tři smyčky. Nyní je vlákno odebráno a protaženo pouze přes první dvě smyčky. Nyní jsou na jehle 2 smyčky. Získejte vlákno znovu a protáhněte je těmito smyčkami .

Takto vypadá řada s hůlkami.

(celé) hůlky

Háčkování dvojité hole

Dvojitá hůlka je přibližně dvakrát vyšší než celá hůlka. Pro začátek řady dvojitých tyčinek háčkujte 4 stoupačky . To znamená, že 4 vzduchová oka jsou asi tak vysoká jako dvojitá tyč a mohou ji nahradit.

Pro dvojitou tyčinku na začátku sbírejte dvě jehly na jehlu, vložte do dalšího stehu a protáhněte pracovní nit. Na háčkovém háčku jsou nyní 4 smyčky. Nyní získejte pracovní nit a protáhněte ji přes první dvě smyčky na jehle, vlevo jsou 3 smyčky. Vlákno je znovu načteno a protaženo dalšími dvěma smyčkami, vlevo jsou 2 smyčky. Nyní je pracovní vlákno získáváno potřetí s háčkem a protaženo oběma smyčkami.

Takto vypadá řada dvojitých tyčinek.

dvojité tyče

Jakmile pochopíte princip „dvojitých tyčinek“, můžete s nimi udělat mnohem více. Nyní máte nástroje pro háčkování trojitých a čtyřnásobných tyčinek. U trojitých tyčinek vezměte na začátku tři obálky na jehlu. U čtyřnásobných tyčinek je to logicky čtyři. Smyčky jsou postupně háčkovány ve dvojicích. Samozřejmě musíte odpovídajícím způsobem upravit počet stoupajících vzdušných ok:

 • trojité tyčinky - 5 stoupajících vzduchových ok
 • čtyřnásobné tyčinky - 6 vzestupných vzduchových ok

Více informací o double sticks máme tady pro vás: double sticks

odlehčovací hůlky

Samotná reliéfní hůl může být buď poloviční, celá nebo dvojitá. Důležité v tomto háčkování je pouze místo vpichu. Reliefstäbchen můžete propíchnout zepředu i zezadu. Hůl je háčkovaná kolem hůlky předchozí řady a ne do stehu.

Důležité pro háčkovací reliéfní tyčinky: ty lze háčkovat pouze na sadu polovičních, pravidelných nebo dvojitých tyčinek.

bodl zepředu

Reliéfní hole zepředu

bodl zezadu

Reliefstäbchen zezadu

Pokud píchnete reliéfní tyčinky zepředu v každé řadě: vzor se vždy střídá mezi přední a zadní stranou.

Pokud píchnete reliéfní tyčinky zezadu v každé řadě: vzor se vždy střídá mezi přední a zadní stranou.

Máte-li píchnutí reliéfní hole střídavě řádek po řadě zepředu a zezadu: háčkování kus bude mít přední a zadní.

Další tipy a rady k reliéfním tyčím naleznete zde: Reliefstäbchen

Všechny hůlky v porovnání

Zde vidíte na první pohled, jak se liší výšky tyčinek a jaké jsou reliéfní tyčinky.

Kategorie:
Ohněte měděnou trubku sami - Pokyny pro tenkostěnné trubky
Tvorba Origami Peace Dove - skládací holub: Pokyny + originál