Hlavní VšeobecnéSprávně připojte propojovací kabely k autobaterii - takto to funguje

Správně připojte propojovací kabely k autobaterii - takto to funguje

obsah

  • příprava
  • Připojte propojovací kabel
  • Použijte pomoc při skoku

Neskáká auto, někdy může být potřeba nějaký start. Co byste měli zvážit při startu a jak správně propojit propojovací kabel s autobaterií, dozvíte se v této příručce.

Přestože jsou naše auta stále spolehlivější, není neobvyklé, že se auto v nepříznivé době rozpadne: prázdná startovací baterie je stále příčinou číslo jedna - podle Auto Club Europa (ACE) bylo asi 28% všech poruch vozidla způsobeno vyčerpaným systémem ukládání energie.

Obzvláště v zimě spočívá obtížnost v tom, že zima navíc snižuje kapacitu již staré baterie. Kromě toho je motorový olej za studena viskózní, takže startér musí překonat větší odpor. V důsledku toho se často stává, že auto ani nenastartuje. Čím déle se vozidlo nepohybuje, tím vyšší je riziko prázdné baterie automobilu; na rozdíl od moderní lithium-iontové baterie ve smartphonu nelze samovolné vybíjení automobilové baterie podceňovat. Dokonce i moderní vozidla mohou být přesunuta tak, aby startovala se skokem. Majitelé automobilů však musí věnovat pozornost některým radám, aby nedošlo k poškození citlivé elektroniky.

příprava

Pro tzv. Zahraniční startování vozidla s prázdnou startovací baterií není potřeba žádný nástroj.

Potřebujete toto:

  • Booster kabely
  • další vozidlo s neporušenou baterií

Nebo alternativně:

  • Jump Start Device

Tip: Připojení mnoha autobaterií se v průběhu let špiní nebo oxiduje. To vytváří kontaktní odpory, které snižují napětí a ztěžují startování. Póly baterie by se měly pro přípravu očistit hadříkem nebo drátěným kartáčem (oxidová vrstva).

Připojte propojovací kabel

Nejprve je popsán skokový start v konvenční variantě s „dárcovským autem“, který má funkční nabitou baterii do auta.

Krok 1: Pokud jsou elektrické spotřebiče stále zapnuté ve vozidle, které není připraveno k řízení, měly by být nyní vypnuty.

Krok 2: Startovací baterie je viditelná téměř ve všech vozidlech v motorovém prostoru. Před vlastním skokem musíte nejprve najít autobaterii.

Krok 3: Pojeďte s druhým vozidlem do blízkosti svého auta tak, aby v každém případě byla dostatečná délka propojovacích kabelů.

Krok 4: Připojte kladné svorky autobaterií obou vozidel k sobě pomocí červeného kabelu.

5. krok: Připojte černý kabel k zápornému pólu baterie druhého stále běžícího automobilu. Druhá strana kabelu by nikdy neměla být připojena k zápornému pólu baterie vozidla, která má být nastartována - zde se mohly tvořit výbušné plyny. Lepší: Upevněte kabel k bloku motoru nebo k jinému světlému kovu v motorovém prostoru (zemnící bod).

Krok 6: Nastartujte motor stojícího vozidla. To také zvyšuje napětí použité na autobaterii, což zjednodušuje start do skoku.

Krok 7: Pokuste se nastartovat motor vozidla, které potřebuje start do startu. Pokud je pokus o spuštění neúspěšný, počkejte alespoň 10 sekund a zkuste to znovu.

Krok 8: Po nastartování automobilu musí být motor na chvíli nabitý, aby se baterie mohla nabít. Kabely propojek jsou odstraněny v opačném pořadí, počínaje černým kabelem.

Použijte pomoc při skoku

Zařízení pro startování je velká baterie, ke které je propojovací kabel již připojen. Praktické zařízení nahrazuje druhé vozidlo a externí propojovací kabel.

Chcete-li nastartovat auto pomocí zařízení Jump Start:

Krok 1: Stejně jako při startování s druhým vozidlem musí být nejprve vypnuty všechny elektrické spotřebiče, aby nedošlo k dodatečnému zatížení autobaterie.

Krok 2: Vyhledejte baterii vozidla. Téměř ve všech autech je startovací baterie umístěna v motorovém prostoru, méně často ve spodní části kufru nebo pod zadním sedadlem. V případě pochybností jsou informace uvedeny v návodu k obsluze.

Krok 3: Poté připojte červený kladný kabel k kladnému pólu baterie.

Krok 4: Poté černý záporný kabel upněte na holý kov v motorovém prostoru, abyste zajistili kontakt se zemí.

Krok 5: Mnoho propojek má různé rozsahy napětí. Zde musíte nastavit 12 V, pouze některé klasické vozy mají na palubě napětí 6 V.

Krok 6: Nyní stiskněte startér. Pokud vozidlo nenastartuje, počkejte alespoň 10 sekund a zkuste to znovu. Během této doby se může autobaterie trochu zotavit.

Krok 7: Pokud byl vůz úspěšně nastartován, vypněte startovací pomůcku. Svorky se odstraní v opačném pořadí počínaje černou svorkou. Motor by měl chvíli běžet, aby se nízká baterie mohla trochu nabít.

Pokud je pokus o zahájení skoku úspěšný, měli byste objasnit, co způsobilo závadu. Se životností několik týdnů je docela způsobeno obvyklým vybitím baterie, že na start není k dispozici dostatek energie. Při kratší životnosti je však vhodné nechat zkontrolovat startovací baterii nebo, je-li to nutné, nabíjecí systém vozidla. Ve specializované dílně lze zjistit zbývající kapacitu baterie, otestovat také regulátor nabíjení a generátor. Tato krátká kontrola vám zabrání, abyste se nemuseli brzy začít znovu.

Kategorie:
Stick boty sám a opravit boty
Pokyny: Jak odstranit staré silikonové spoje