Hlavní Háčkování dětské oblečeníMalování kamenů - 5 krásných vzorů a šablon

Malování kamenů - 5 krásných vzorů a šablon

obsah

 • Sbírejte kameny
 • Čisté kameny
 • Malování kamenů akrylovou barvou
 • Pokyny: malovat mandaly na kameny
 • Další motivy a nápady
  • Monster Stones s Wiggle Eyes
  • Maskování pro přesné řádky
  • dopis dlaždice
  • Posypeme kameny

Tato řemeslná myšlenka vás bude inspirovat - sebrané kameny, které najdete všude, lze dokonale malovat a přeměnit na ozdobné prvky. Vytvářejte barevné a krásné kamenné obrazy pro každou příležitost jako dárek nebo jako zvláštní dekorační nápad pro domov. Ukážeme vám, jakou barvu byste měli použít při malování kamenů, a poskytneme potřebnou inspiraci. Bavte se sbírání a malování!

Malířské kameny nejsou tak komplikované - jen nechte svou kreativitu poběhat volně. Výsledky vás překvapí. Mandaly, zvířata, tváře nebo geometrické vzory - všechno vypadá dobře na kameni. V závislosti na příležitosti nebo zařízení můžete zbarvit motiv kamene.

Sbírejte kameny

Před malováním musíte nejprve získat správné kameny. Mohou to být velké, malé, kulaté, ploché kameny - stejně jako se vám líbí. To je na vás.

Proč nekombinovat tento řemeslný nápad s procházkou v lese, městem nebo ještě lépe na pláž nebo na břehu řeky. Tam najdete hladké omyté kameny vodou. Tyto kameny mají pěkný povrch a jsou ideální pro malování. Mějte oči otevřené, na cestě najdete jeden nebo dva kameny. Každý kámen může udělat něco zvláštního - uvidíte.

Vaše děti si také budou užívat tohoto drotárství a zároveň se naučí oceňovat přírodu.

Čisté kameny

Než začnete malovat, je třeba kameny očistit. Nepotřebujete však základní nátěr. S mýdlem a vodou můžete opláchnout kameny. Po zaschnutí to již začíná.

Malování kamenů akrylovou barvou

Různé barvy jsou vhodné pro malování kamenů: akrylový lak například dělá kameny lesk, normální akrylový nebo Plaka barva je k dispozici téměř ve všech barvách a lze je dobře promíchat.

Co musíte hledat, je správná konzistence barev. Samozřejmě můžete také malovat kameny velmi tekutou barvou nebo namočit do nich, ale pro filigránové linie na kameni je dobrá barevná konzistence výhodou.

Vyzkoušejte konzistenci na kousku papíru. Na plech položte malou kapku barvy a vytvořte jednotný bod, který neběží, konzistence je perfektní.

Pokyny: malovat mandaly na kameny

Mandala je geometrický vzor, ​​který je většinou čtvercový nebo kruhový. V hinduismu a buddhismu mají tyto barevné grafy náboženský význam. V módě a umění se často používají jako dekorace a jako stylové prvky. Mandalas vypadá také krásně na kamenech. Tento způsob malování kamenů je však o něco složitější a vyžaduje trochu trpělivosti. S trochou praxe a správnými pokyny, ale funguje to poprvé.

Kulatý, rovný a plochý kámen je nejlepší pro malování mandaly. Čím menší je kámen, tím je obtížnější malovat filigránové linie štětcem. Než začnete malovat, měli byste proto hledat vhodný kámen o něco déle.

Krok 1: Nejprve očistěte kámen vodou a trochou mýdla. Po úplném zaschnutí může začít malování.

Krok 2: Kámen nyní potřebuje základnu. Tyto barvy jsou nejlepší v černé barvě, což dává mandale trojrozměrnost. Nakreslete černý kruh od středu kamene. Kruh by neměl zabírat celý povrch kamene, ale měl by zanechat malý okraj - asi polovinu poloměru. Nechte barvu zaschnout.

Krok 3: Nyní natřete bílou barvou malý kruh jako střed mandaly přímo uprostřed kamene. Zakroužkujte tento kruh více, ale menšími body. K tomu stačí strčit kámen špičkou štětce tak, aby se příliš nezvětšil.

Tip: S tenkým a špičatým dřevěným špízem lze do kamene dobře přivést i malé body.

Krok 4: Nyní přichází do hry další barva. To bude nakonec v různých nuancích hlavní zaměření vzoru. Vybrali jsme si měkkou tyrkysovou.

Pro barevné odstíny nyní smícháte pět různých, světlejších odstínů od základní barvy, tyrkysové. Stačí smíchat trochu více bílé. Pak máte barevnou paletu se šesti odstíny tyrkysové, které jsou stále jasnější. Většinu těchto barev nepotřebujete.

Kruhy a body mandaly jsou tmavší a tmavší od středu směrem ven.

Krok 5: Nyní namalujte druhou řadu teček, které jsou vždy nastaveny na bílé tečky z první řady. Tyto body budou o něco větší než body v první řadě. Vezměte nejjasnější tyrkysový tón.

Krok 6: Třetí řada bodů je nyní druhým nejjasnějším tyrkysovým tónem. Rovněž je uspořádejte s přesazením na řádek vpředu a mírně větší.

Krok 7: Nyní pokračujte v řadách, velikostech a barvách teček, dokud nebudete muset malovat přes černý podklad nejkrajnějšími a nejtmavšími body. Poslední řada protíná černou oblast zhruba v polovině bodů.

Krok 8: Nyní přidejte malé tečky mezi každý z kruhů bílou akrylovou barvou. Bílé tečky v poslední řadě jsou na vnější straně doplněny dvěma menšími tečkami. Chová se jako paprsky, díky nimž se mandala leskne.

Krok 9: Mandala je hotová! Natřený kámen lze nyní lakovat čirým lakem - barva tak zůstává ve styku s vodou a mandala svítí.

Další motivy a nápady

Monster Stones s Wiggle Eyes

Tyto vtipné kameny nepotřebují tolik - jedovaté barvy, jako je tato žluto-zelená nebo dokonce černá, čirý kabát, roztřesené oči z řemeslné dílny a horké lepidlo.

Nejprve natřete kameny základní barvou. Pro jasnější odstíny budete muset použít několik vrstev, abyste úplně zakryli kámen. Nechte kámen dostatečně dlouho zaschnout.

Nyní mačte křivé ústa děsivými zuby na spodní polovinu kamene - přemýšlejte o tom, kam nejlépe umístit oči a ústa.

Pokud je tato barva také suchá, může být kámen natřen. Rostoucí páry mohou rychle vstoupit do dýchacích cest, takže byste měli nanášet čirý lak venku, pokud je to možné. Nechte barvu dobře uschnout.

Nakonec nalepte jedno nebo dvě oči, jedno velké a jedno malé, těsně nad ústa. Hotovo jsou monstrózní kameny! Vaše děti budou nadšené!

Maskování pro přesné řádky

Pomocí malířského krepu mohou být sebrané kameny maskovány - takto získáte rovné barevné okraje. Vytvořte s těmito povrchy ušlechtilý design kameny nebo kameny v barvách vlajek země. Samozřejmě, každá jednotlivá barva musí být natřena a usušena, než budete moci pokračovat v poklepávání.

dopis dlaždice

Nebo můžete malovat písmena na kameny a pak je používat k psaní zpráv nebo jmen. Jednoduše napište na každý kámen náhodné písmeno a umístěte jej například doprostřed tabulky nebo jej použijte jako jmenovku.

Posypeme kameny

Tuto variantu lze implementovat poměrně rychle a nepotřebujete filigránové tahy štětcem. Kameny stříkejte úplně lakem v různých barvách.

Zlatá a stříbrná barva přemění kameny na skutečné kousky šperků, které pak můžete jednotlivě nebo seskupit rouška v misce nebo rostlině. Jako šumivé šťastné kouzlo je takový kámen také ideální.

Nastříkejte kameny, nejlépe venku, ve vzdálenosti 20 - 30 cm, dokud celý povrch nezasvítí zlatem a stříbrem. Jako pozadí použijte karton nebo noviny.

Pomocí těchto jednoduchých prostředků - s kameny a malbou - lze vytvořit nádherná kouzla a dárky. Nechte svou kreativitu běhat divoce při malování kamenů.

Prádlo: jak často a kolik stupňů? Vlevo nebo vpravo?
Tučňák tučňák s dětmi - pokyny a nápady