Hlavní Háčkování dětské oblečeníVytváření gumových razítek sami - výukové video

Vytváření gumových razítek sami - výukové video

obsah

 • Co je to houba guma "> Craft houba razítko
 • Použití razítka
 • Náklady a čas
 • instruktážní videa

Známka je velmi užitečným nástrojem k ozdobení a personalizaci různých předmětů - například dopisů a pohlednic nebo triček a textilních nákupních tašek. Vytvořte si vlastní osobní razítko: S pěnovou pryží a různými pomocnými materiály tento zábavný podnik uspěje rychle a spolehlivě. Vysvětlujeme vám slovy a obrázky, co opravdu potřebujete a jak musíte přesně postupovat!

V obchodě je samozřejmě nespočet známek s různými motivy, které jsou někdy levnější, někdy dražší. Obecně je však levnější a především individuálnější vyrábět požadované razítko samo. Nechte svou fantazii poběhat divoce: od vašich iniciál po imaginární mýtické stvoření, budete si užít absolutní svobody v kreativním designu vašich známek. Z čeho se však taková domácí známka vlastně skládá? Houbací guma je nejdůležitější materiál. Stojí to jen velmi málo - takže si můžete koupit balíček deseti barevných luků za čtyři až pět eur. Kromě toho obvykle potřebujete pouze dřevěné kostky, papír, tužku, lepidlo, nůžky a možná řemeslný nůž. Níže vás provedeme krok za krokem k vašemu osobnímu razítku z pěnové gumy, poskytneme vám mnoho praktických tipů k aplikaci a poskytneme vám všechny druhy informací, které stojí za to vědět o tvorbě!

Tip: Kromě našich písemných komentářů vám poskytujeme video, které ilustruje jednotlivé kroky a usnadňuje drotářství. Nezapomeňte tedy přijít!

Co je to houba guma?

Než se plně věnujeme této praxi, měli byste se ještě naučit, co musíte dělat s tvorbou. Pěnová guma je do značné míry uzavřená a elastická pěna, která patří k tzv. Pórovým kaučukům. Materiál je vyroben z chloroprenu, přírodního kaučuku, akrylonitrilového butadienového kaučuku nebo srovnatelného syntetického kaučuku - vždy s přídavkem hnacích plynů.

Hotová houbová pryž se používá různými způsoby: používá se například jako těsnicí materiál ve formě čtvercových profilů, kulatých kordů nebo listů. Kromě toho se často používá jako izolační oděvní materiál v potápěčských oblecích. Kroužky v prstencovém tenisu jsou také vyrobeny z pryžové houby. A my chceme použít pěnu, která dělá vynikající postavu jako řemeslný nástroj, nyní pro naši skvělou známku.

Craft houba razítko

Drátěný z houba gumy se doporučuje nejen pro dospívající a dospělé. Akce se mohou zúčastnit i menší děti. Měli by však dostávat pomoc od starších supervizorů, protože lepení je zdravotním rizikem. Ti nejmladší nakonec mají tendenci zkoumat všechno ústy - což by mohlo být smrtelné toxickým lepidlem. Je však možné, že malé holčičky a kluci nakreslí motivy, které by na konci měly razítko zdobit.

Například uspořádat rodinné shromáždění během adventní sezóny, aby se razítka na vánoční přání. Kdokoli, kdo pracuje jako učitel nebo učitel na základní škole, může se svou třídou také vyučovat. Možnosti jsou nakonec neomezené, protože jedna věc je jistá: vytváření razítek vyrobených z pěnové pryže je radost a vede k něčemu, co zůstává, což umožňuje různé možnosti nasazení.

Co potřebujete k vytvoření razítka z pěnové gumy:

 • pěnová guma
 • Dřevěné kostky nebo dřevěné proužky (nebo jiný hladký povrch, na kterém můžete stabilně upevnit motiv, případně polystyren)
 • papír
 • tužka
 • nůžky
 • Řezací nůž (volitelný)
 • oboustranná páska nebo tekuté lepidlo

Jak postupovat při výrobě gumové známky:

Krok 1: Zvažte motiv vaší známky.

Krok 2: Vezměte kus papíru a na něj namalovejte imaginární motiv v požadované velikosti.

Tip: Motiv samozřejmě nemusí být větší než dřevěný blok, na který budete houbičku později nalepovat.

3. krok: Vystřihněte motiv nůžkami. Slouží jako šablona v epizodě.

Krok 4: Umístěte řezanou šablonu na houbu a sledujte čáry tužkou. Nyní je motiv na pěně.

Tip: Pokud si nepřejete nakreslit motiv sami, můžete použít také plechovku cookie nebo podobně. Tito jednoduše silně zatlačí do gumové houby a vytlačí motiv.

Krok 5: Vystřihněte motiv z gumové houby.

Tip: Pro velmi malé oblasti, které vyžadují velmi citlivou práci, je nejlepší použít řemeslný nůž. Díky tomu lze přesně vyříznout obtížné části.

Krok 6: Popadněte dřevěný blok a nalepte na něj motiv z gumové houby. Můžete použít oboustrannou lepicí pásku nebo tekuté lepidlo.

Tipy: Při práci s tekutým lepidlem se ujistěte, že kolem okrajů motivu gumy je dostatek lepidla. Kromě toho byste měli okraje tlačit obzvláště silně. Jinak se může stát, že se razítko později odloupne a na cílovém objektu přinese rozmazaný výsledek. Samozřejmě byste měli také pevně přitlačit gumu, pokud používáte oboustrannou lepicí pásku. Pro velmi malé motivy můžete také použít vinné zátky jako náhradu za dřevěné kostky.

Těžko tomu uvěřit, ale to je vše. Vaše razítko je připraveno!

Použití razítka

V závislosti na tom, zda chcete použít nové razítko na dopisy a pohlednice, nebo chcete-li místo toho tisknout textilie, jako jsou trička a tašky, potřebujete různé pomůcky:

a) Pěnové známky pro pohlednice a pohlednice: Malé modely lze použít s běžnými známkami. Pro větší verze jsou možné barvy vody nebo plakátu. Jednoduše štětec motiv v požadované barvě a razítko na něm. Pracujte co nejrychleji, aby barva na gumě nezaschla.

Tip: Samozřejmě můžete také použít několik barev současně. Obzvláště hezké je smíchat několik barev na paletě a ponořit razítko do této směsi, aby se pak zvěčnila na cílovém objektu. To vytváří úžasně barevný, organický efekt.

b) Pěnová gumová razítka pro trička a látkové tašky: Chcete-li tisknout trička, tašky nebo jiné textilie s razítkem z pěnové gumy, měli byste si koupit textilie a štětce. Kromě toho potřebujete kus lepenky.

Podrobný postup:

Krok 1: Před zapečetěním zasuňte karton mezi dvě vrstvy trička nebo látkového sáčku. To zabrání přenosu barvy na druhou stranu tkaniny.
Krok 2: Poté natřete svůj penový gumový motiv malým širokým štětinovým štětcem a oblíbenou látkovou barvou. Dávejte pozor na rovnoměrné rozložení barvy, zejména v oblasti okrajů.
Krok 3: Razítko na látce. Umístěte razítko na požadované místo a pevně jej přitlačte.
Krok 4: Vyjměte razítko z tkaniny.
Krok 5: Opakujte kroky 3 a 4, dokud nebude viditelný zamýšlený konečný motiv.
Krok 6: Nechte barvu zaschnout.
Krok 7: Namontujte motiv v souladu s návodem k použití použité textilní barvy. Hotovo - vaše individuálně potištěná textilie je připravena!

Náklady a čas

 • Balení pěnové gumy s deseti luky v různých barvách - jak již bylo zmíněno - stojí asi čtyři až pět eur.
 • Dřevěné kostky se v železářství často používají jako dřevní odpad, takže nebudete muset investovat mnoho nebo vůbec nic.
 • Za sadu šesti textilních barev o objemu 20 mililitrů zaplatíte v průměru mezi 10 a 15 eurami. Podobné náklady se vztahují na barvy plakátů a sady inkoustových podložek s více barvami. Položte pět až deset eur na jednoduchou krabici s akvarely.
 • Sada štětin štětce stojí - v závislosti na velikosti - mezi dvěma a deseti eury.
 • Ostatní materiály (papír, nůžky, řemeslné nože, lepenka, lepicí pásky a tekuté lepidlo) máte pravděpodobně na skladě doma, takže obvykle nevznikají žádné další náklady.

Celková cena je asi deset až 30 eur za různé známky vyrobené z gumové houby a jejich opakované použití. K výrobě razítka z pěnové gumy potřebujete jen trochu času. Pro jednu kopii je deset až patnáct minut zcela realistické. Při tisku na tkaninu samozřejmě tato aplikace trvá o něco déle.

Na výrobu razítka z piškotové gumy nepotřebujete mnoho času ani nespočet materiálů. Ve skutečnosti je nádherný dekorativní prvek vyroben s minimem nástrojů a relativně rychle. Také nejsou vyžadovány speciální znalosti a speciální dovednosti. To znamená, že každý může převzít tento úkol a vyrobit si razítko z houby. Hotové nádobí lze použít k ozdobě dopisů a pohlednic i k textilním výrobkům, jako jsou trička a tašky. Doufáme, že se vám bude líbit kreativní práce a design cílových objektů!

instruktážní videa

Tipy pro rychlé čtenáře:

 • Vytvářejte razítka z houba gumy rychle a levně
 • Vhodné pro dopisy, pohlednice a textilní náčiní
 • Přemýšlejte o předmětu a namalujte na papír
 • Vystřihněte motiv a použijte jej jako šablonu
 • Položte šablonu na pěnovou gumu a sledujte čáry
 • Vystřihněte motiv z pryžové houby
 • Nůžky jsou dostačující pro hrubé součásti a něžné oblasti lze vyříznout nožem na nože
 • Lepicí pěnový gumový motiv na dřevěných blocích
 • K lepení použijte oboustrannou lepicí pásku nebo tekuté lepidlo
 • Razítko je dostačující pro malá razítka pro dopisy a pohlednice
 • Malování větších razítek pro dopisy a pohlednice s plakátem nebo akvarely
 • Razítka na textilie (trička, tašky atd.) S textilními barvami
 • Na známku naneste štětcem štětce barvy na plakát, vodu a látku
 • Pevně ​​a rovnoměrně stiskněte razítko
 • U textilie jej nechte zaschnout a upevněte jej podle pokynů
Která minerální omítka pro fasády - omítka minerální nebo silikonová pryskyřice?
Cenový podlahový talíř - tyto náklady jsou za m²