Hlavní VšeobecnéCrochet Star - návod pro kutily pro velkou háčkovanou hvězdu

Crochet Star - návod pro kutily pro velkou háčkovanou hvězdu

obsah

 • materiál
 • Háčkování Amigurumi hvězda
  • star tělo
  • Háčkové hvězdné paprsky
  • Háčkování Amigurumi Háčkování Star větší
 • Plochá háčkování hvězda

Když hvězda spadne z nebe, můžeme si něco přát. Bohužel jen zřídkakdy uvidíte takové padající hvězdy. Proto pomáháme a háčkujeme naše hvězdy sami.

První tutoriál ukazuje, jak háčkovat baňkovitou hvězdu po stylu Amigurumi a ve druhém tutoriálu je to všechno o krásné ploché háčkovací hvězdě, která je dobrým dárkovým štítkem nebo ozdoby na vánoční stromky.

materiál

Jako obvykle u háčkování, přísahám na mercerovanou bavlněnou přízi. To lze velmi dobře zpracovat a má také mírný lesk - ideální materiál pro hvězdy. Chcete-li koupit tam je taková příze z. B. z

 • Schachenmayr (Catania), délka 125 m na 50 gramů, pro háčkový háček 2, 5 - 3, 5
 • Příze Lang (Quattro), délka 120 m na 50 gramů pro háčkový háček 3 - 4

Neexistují však žádná přesvědčivá pravidla pro háčkování hvězd. To, co potěší a může být dobře háčkováno, se může ukázat jako hvězdná příze.

Pro háčkovací hvězdu Amigurumi jsou zapotřebí vlněné zbytky jako značkovací nitě a část výplně.

Chybějící pouze ten správný háčkovací háček pro vybranou přízi a háčkovací hvězdu může růst.

Háčkování Amigurumi hvězda

Hvězda je háčkovaná zevnitř ven do spirálových kruhů. Nejprve háčkujte přední a zadní hvězdná těla a poté postupně háčkujte pět tipů.

star tělo

Kolo 1: Jako první kolo háčkujte 5 těsných stehů do provázku a prsten uzavřete štěrbinovým stehem.

Od tohoto prvního kola je nyní v každém kole 5 zvýšení. Takže nakonec žádné přesně kruhové tělo, ale mírně 5stranný tvar.

Kolo 2: Proveďte navýšení při každém stehu. (Háčkování 2 sts v každém stehu) = 10 stehů

Upozornění: Ve spirálovitých kolech nejsou jednotlivá kola uzavřena řetízkovým stehem a neexistují žádná přechodná vzduchová oka. Na konci kola jednoduše přejděte rovnou do dalšího kola. Každý, kdo bojuje s počítáním ok, může kulatý kříž označit označovacím vláknem. Na začátku kola jednoduše plette značku do stehu, háčkujte celé kolo k niti, vytáhněte nit a přemístěte ji!

Kolo 3: Proveďte navýšení každých 2. steh = 15 stehů.

Kolo 4: Zvýšení na každé 3. stehové značce = 20 stehů.

Kolo 5: Zvýšení každé čtvrté značky stehů = 25 stehů. (Pentagon se již začíná projevovat)

Kolo 6: Zvýšení na každém pátém stehu = 30 stehů.

Kolo 7: Zvýšení na každém 6. stehu = 35 stehů.

Kolo 8: Zvýšení na každém 7. stehu = 40 stehů.

Kolo 9: Zvýšení na každém 8. stehu = 45 stehů.

Kolo 10: Zvýšení při každém 9. stehu = 50 stehů. Označte všechna zvýšení v tomto kole: Chcete-li tak učinit, ořízněte 5 značek. * Háčkování 9 stehů, vyzvednutí niti vlákna a sevření, háčkování zdvojeného stehu ve stejném bodě stehu *, * * opakujte celkem pětkrát, dokud se kolo nedokončí háčkování.

Nyní pracujte také s druhou částí těla hvězd.

POZOR: nepřerušujte pracovní nit, nechte steh na háčkovém háčku. Je přímo háčkován posledním stehem hvězdného těla.

Háčkové hvězdné paprsky

Tělo hvězdy ve své astrální formě doplňuje pět paprsků mezi značkami. Jsou spojeny kus po kousku s přední a zadní částí dvou hvězdných částí těla.

Paprsek č. 1: Počínaje od poslední pracovní smyčky, háčkujte pevné stehy k další značce. Háčkujte síť vzduchu jako směs a uspořádejte zadní hvězdné tělo tak, aby tam mohlo být i první kolo.

Nyní také háčkujeme pevné stehy podél zadní strany hrudní kosti mezi dvěma značkovacími nitěmi, háčkujte síť vzduchu jako kloub a dokončete kolo silným stehem. Toto první kolo měří 22 stehů (10 stehů mezi značkovacími nitěmi na přední straně, přechodový steh, 10 stehů mezi značkovacími nitmi na zadní straně, přechodovým stehem)

Pokračuje v nemocničních kolech, které se samy šroubují ke špičce paprsku. V každém případě na pravé a levé straně jsou smíchány dva stehy, takže počet stehů je v každém kole snížen o 2 stehy. Postavte se v posledním stehu vpředu, vezměte nit, neháčkujte steh, ale vyřízněte rovně do prvního stehu na zádech, vezměte nit a protáhněte ji přes všechny 3 stehy na jehle, háčkujte po zádech a opakujte stejný postup .)

Hvězdný paprsek postupně dosáhne bodu. Pokud zbývá jen několik stehů, které již nelze odstranit, je špička uzavřena finálním stehem. Pokud je stále otevřený malý otvor, může se to okamžitě přišit pomocí pracovního vlákna.

Paprsek č. 2 až 4: Druhý paprsek je zobrazen vlevo vedle paprsku hvězd. Poté následují pevné stehy k dalšímu označovacímu niti vlevo a vzduchová síť. Pak píchněte do označeného stehu na zádech a háčkování na zádech.

Pro připojení není nutné na této straně háčkovat samostatnou síť. Z první tryskové stěny může být vyzvednuto pevné pletivo. V konečném výsledku nejsou žádné díry.

Od této chvíle dokončte paprsek podle popisu č. 1 ve spirálovitých kolech a háčkujte oba rohové stehy znovu doleva a doprava.

Paprsek č. 5: Poslední tryska je již otevřena. Háčkování podél kola těsných stehů a pokračovat s poklesy, jak je popsáno výše. Pokud má být háčková hvězda zaplněna, je nyní nejlepší čas na to, než bude otvor příliš malý.

Když dorazí na poslední špičku paprsku, háčkovaná hvězda je hotová. Šijte na pěti koncích nití, aby se skryly v srdci hvězdy.

Háčkovanou hvězdu lze samozřejmě vyšívat pěknou tváří. Ve větší verzi je úžasný jako polštář.

Háčkování Amigurumi Háčkování Star větší

Popsaná hvězda je příliš malá “> Plochá háčkovací hvězda

Kolo 1 ( Hvězdné tělo ): Toto první kolo se skládá z prstence se závity, ve kterém jsou 3 vzduchové oky háčkovány jako první hůlky a navíc 11 dalších hůlek. Uzavřete prsten řetízkovým stehem = 12 stehů

Kolo 2 (hvězdné paprsky): háčkujte 5 vzduchových stehů a háčkujte tyto stehy zpět směrem k kruhu takto:

(První kontrolní bod je druhá síťovina z háčkovacího háčku.)

 • 1 pevná smyčka
 • 1 polovina hůlky (3. bublina z háčkovacího háčku)
 • 1 hůl (4. bublina z háčkovacího háčku)
 • 1 dvojitá hůl (5. bublina z háčkovacího háčku)

Takže již byl vytvořen hvězdný paprsek, který je nyní fixován při zaokrouhlování uprostřed. To se provádí silným stehem v hlavě oka druhé vznikající tyčinky.

U druhého paprsku háčkování 5 ok a háčkování zpět, jak je popsáno výše:

 • 1 pevný steh (2. vzduchový steh z háčkovacího háčku)
 • 1 polovina hůlky (3. bublina z háčkovacího háčku)
 • 1 hůl (4. bublina z háčkovacího háčku)
 • 1 dvojitá hůl (5. bublina z háčkovacího háčku)

Ukotvení k tělu hvězdy je stejné jako u prvního paprsku. Za tímto účelem je hlava hůlky vedena a háčkovaný steh háčkován v mřížkové hlavě 4. Originstabchensu.

Háčkuje se celkem 6 hvězdných paprsků, které ukotvují poslední paprsek řetízkovým stehem na těle hvězdy v hlavě oka 12. původního tamponu.

Kolo 3: Následuje další kolo pevných stehů: * Hvězdné paprsky 4 háčkovací stehy do horní části paprsku 1 háčkovací steh, 1 vzduchový steh, 1 háčkovací steh, druhá strana dolů znovu 4 stehy, v prostoru 2 trysek pevný steh. * * * se opakuje šestkrát kolem každé hvězdy. Úplným posledním stehem je opět řetězový steh.

Šijte nitě buď na zádech, nebo je nechte jako vázací pásky.

Rychlý start háčkovaný Amigurumi Star:

Pro háčkovanou hvězdu Amigurumi nejprve nejprve 2 x tělo hvězdy:

 • Obsazení na 5 stehů v závitu prsten
 • Háčkování ve spirálovitých kolech a rovnoměrně rozprostřené 5 stehů v každém kole, dokud není dosaženo požadované velikosti těla hvězdy (tělo hvězdy představuje 5-rohový)
  Háčkujte 5 hvězdných paprsků do obou částí těla těla ve spirálovitých kolech a odstraňte vždy 1 steh vlevo a vpravo

Kategorie:
Přeložte origami žábu - vyrobte papír / bankovky
Origami žirafa složit - instrukce pro refolding