Hlavní šití dětské oblečeníŠicí šátek vyrobený z dresu - Pokyny pro šátek s vložkou

Šicí šátek vyrobený z dresu - Pokyny pro šátek s vložkou

obsah

 • Materiál a příprava
  • příprava
  • Přišijte vložku
 • Šití šálu

Dnes bych vám chtěl ukázat, jak ušít skvělou kojící šálu vložkou z dresu. Její miláček má hlad každých pár hodin. Podpírání rukou často způsobuje dlouhodobou bolest v paži a ramenou. Díky naší smyčce můžete své dítě snadno vložit do měkkého úpletu a kojit. Další plus: dítě může být v případě potřeby chráněno před očima životního prostředí.

Do ošetřovatelského šálu přidáváme malé pouzdro, do kterého můžete ukládat například kojící polštářky nebo jiné důležité nádobí. Tato malá taška také pracujeme z úpletu, prošíváme tři strany v pořádku a získáme vizuálně atraktivní tašku, kterou lze libovolně zmenšit nebo zvětšit.

Protože je šátek šitý z dresu, lze jej prát v pračce při 60-75 ° C a skutečném všestranném oblečení, které se týká zpracování a kvality.

Materiál a příprava

K šití kojící šály potřebujete následující materiály:

 • 2 pleteniny - každá o šířce 0, 5 mx
 • nůžky
 • odpovídající příze
 • pravítko
 • kolík
 • šicí stroj
 • náš průvodce
 • nějakou kůži nebo SnapPap podle potřeby

Obtížnost 1/5
snadno vhodný pro začátečníky

Časové výdaje 1/5
1 hodinu

Náklady na materiál 1/5
10 EUR - 15 EUR za dresovou tkaninu

Když máte po ruce všechny materiály, začneme měřit materiál a zbývající kroky v přípravě!

příprava

Krok 1: Nejprve jsme střihali naše dvě dresovací tkaniny. Za normálních okolností by zakoupené textilie měly mít šířku asi 1, 40 m - 1, 70 m . Perfektní šířka by byla asi 1, 50 m, protože šátek se tak dokonale ovine kolem horní části těla a dítěte. Délka obou kusů textilie by měla být 50 cm .

TIP: Aby se usnadnilo stříhání a získaly co největší kousky textilie, může se textilie při řezání zdvojnásobit. Rohové hrany tedy leží na sobě a musí být proříznuty pouze polovinou šířky tkaniny. Ujistěte se, že nakreslíte čáry na levé straně látky.

Pokud chcete šít Stillloop z jedné barvy, můžete střih dresu zkrátit na délku 1 m . To eliminuje jeden ze švů a šátek je monochromatický!

Krok 2: Pro malou zásuvku, kterou lze použít k uložení kojících polštářků, dudlíků nebo kapesníků, potřebujeme obdélník vyrobený z trikotu o rozměrech asi 10 cm x 15 cm . Pomocí pravítka a pera nakreslete kapsu na levé straně látky z jakéhokoli úpletu.

Samozřejmě můžete také použít stejnou látku, kterou používáte pro šátek, pro tašku.

3. krok: Horní okraj tašky sklopíme dozadu. Je-li to nutné, lze jej také žehlit, což usnadňuje zrychlení.

Přišijte vložku

Krok 1: Nejprve se horní část malé zásuvky sešívá dvakrát rovným stehem .

Použijte odpovídající přízi. Při šití druhého švu se doporučuje šít pomaleji, aby se dosáhlo stejné vzdálenosti od předchozího švu.

Krok 2: K okoření malého sáčku používám malý proužek SnapPap (k dispozici v jakémkoli dobrém šicím obchodě). Samozřejmě lze použít i jinou tkaninu dresu nebo kůži. Na spodním konci jsem praštil malé srdce.

Nyní sklopíme SnapPap doprostřed a fixujeme horní část srdcem na tkanině. Nyní může být prošívaná malým švem.

TIP: Pro velmi krátké švy používám pouze ruční kolečko k přeměně jehly na látku a opět ven. Takže můžete lépe řídit délku běhu švu!

Krok 3: Zbývající tři strany zásuvky jsou nyní vyžehleny dozadu.

Nyní může být taška položena na jeden ze dvou kusů tkaniny kojící šály (nejlépe na látku, která je určena pro vnitřní stranu) a upevněna kolíky.

Nyní sešívejte všechny tři strany vaku rovným stehem .

Šití šálu

Krok 1: Než se přesuneme k šicímu stroji, dáme dohromady dvě velké dresovací textilie doprava a zafixujeme obě dlouhé strany (celá šířka tkaniny) kolíky nebo Wonderclipsy.

2. krok: Dále sešít okraje spolu s overlockem nebo šicím strojem (cik-cak steh ) a otočit kojící šálu zpět na pravou stranu tkaniny.

Takto vypadá váš výsledek šití.

Krok 3: Nyní musí být krátké (nevšité) strany sešity dohromady.

Za tímto účelem překlopte jednu polovinu kojící šály přes druhou tak, aby pravá strana textilie ležela na sobě.

Váš projekt šití šití nyní zobrazuje tento výsledek šití.

Krok 4: Nyní šijte klikatým stehem kolem hadice, ale nechte cca 10 cm široký otočný otvor .

Tímto otvorem otočte šátek smyčky zpět na pravou stranu tkaniny.

5. krok: K zavření malého otvoru používáme tzv. Matracový steh.

Potřebujeme jehlu a odpovídající přízi. Nejprve propíchněte látku zespodu na pravou stranu. Nyní přilepte protilehlou látku shora dolů a zpět nahoru a otočte strany znovu.

Tímto stehem uzavřete celý otvor. Nakonec pomalu vytáhněte nit. Tkanina by se tedy měla pěkně uzavřít a neměl by být přítomen žádný viditelný šev .

Voilà - náš ošetřovatelský šátek je již hotový a připraven k použití! Přeji vám hodně zábavy při šití!

Prádlo: jak často a kolik stupňů? Vlevo nebo vpravo?
Tučňák tučňák s dětmi - pokyny a nápady