Hlavní VšeobecnéŠití plyšových hraček - bezplatné pokyny k výrobě

Šití plyšových hraček - bezplatné pokyny k výrobě

obsah

  • Materiál a příprava
  • Pokyny k šití - vycpaná zvířata
    • Šít jednorožec
    • Šicí slon
    • Šít dinosaury
  • Rychlý průvodce pro vycpaná zvířata

Není to tak dávno, co jsem vám ukázal, jak vyrobit roztomilý velikonoční zajíček jako ozdobu. Tato malá zvířata jsou perfektní jako dárek pro malé děti a ve stejném pořadí pro zbývající část použití. Samozřejmě si můžete také koupit textilie pro své vycpané zvířecí projekty.

V mém průvodci dnes vám ukážu, jak navrhovat, šít a navrhovat vycpaná zvířata v budoucnosti. Za tím účelem vše omezím na nejjednodušší variantu. Udělal jsem jednorožec, dinosaura a slona. Připojte se ke mně od konceptu až po konečný dotek! Mimochodem, kopírování je nejen povolené, ale výslovně žádoucí!

Obtížnost 1-2–5
(tato příručka je také vhodná pro začátečníky v závislosti na výběru předmětu)

Náklady na materiál 1/5
(v závislosti na výběru materiálu a velikosti zbytků do asi 20 eur)

Časové výdaje 2/5
(v závislosti na zkušenostech a přesnosti asi 1 h na vycpané zvíře včetně kreslení a ručního šití)

Materiál a příprava

Výběr materiálu

Vaše malá vycpaná hračka zůstane zvláště tvarově s trochou pevnější tkané textilie. Pokud to bude nutné, vyztužím strečové textilie žehlicími vložkami, ale funguje to bez nich, pak jsou trochu kulatší. Jak již bylo zmíněno v úvodu, můžete užitečně pokračovat ve zpracování vašich zápisků ze všech ostatních projektů.
K plnění používám speciálně vyrobený výplňový materiál od místního dodavatele. Můžete také použít výplň.

Vzorek

Jste vítáni používat mé skici jako vzory nebo je kreslit sami. Použil jsem znakový blok ve formátu A3. Napřed si promyslete, které vycpané zvíře chcete implementovat, a jen na něj kreslete tužkou. Můžete vymazat a překreslit části, které se vám tolik nelíbí. Mezitím existují také jemné barvy v mnoha krásných barvách, které lze také vymazat. Trochu navíc hra, která není nutná, ale může zvýšit zábavný faktor při skicování.

Nakreslil jsem jednorožec a dinosaura od ruky a pak jsem je vytvořil pomocí mých pravítek křivky. Pro slona jsem jako základní tvar použil kruh (talíř, velkou misku apod.) A poté vypracoval jednotlivé končetiny.

Tip: Pokud si nejste jisti, jak navrhnout své vycpané zvíře, podívejte se na několik obrázků na internetu pro inspiraci. Vhodné jsou zejména siluety nebo řezání papíru, protože se jedná hlavně o obrysy.

Pokyny k šití - vycpaná zvířata

Šít jednorožec

Nakreslete jednorožec na papír. V dalším kroku vystřihněte základní tvar výkresu, označte body, na které se mají aplikovat jiné kusy látky, a poté je vystřihněte.

Nyní následuje určitá improvizace. Pro hřívu mého jednorožce bych chtěl šít duhové třásně. Nejprve změřím délku označené hřívy, vezmu kus látky s pruhy v barvách duhy a jednou ji složím. Poté upravím spodní okraj a zaoblím rohy. Nakonec jsem řezal těsně vedle sebe znovu a znovu zdola nahoru, takže nad pruhem o výšce asi 7 mm zůstal (můj příspěvek na šev).

Culík vytvářím stejný, až na to, že zde dvakrát skládám látku a mám celkem čtyři vrstvy.

Pro roh jsem si vzal zadní část tkaniny, která je vyztužena šedo-stříbrným žehlícím rounem. Pod napínáním se rouno uvolní a ztenčí, pak by měly být v požadovaném případě viditelné pouze malé třpytivé tečky. Myslím, že by to byla velmi jednorožec magie! Roh je rozřezán na dvě vrstvy.

Odstraním vzorec a prozatím dáme obě vrstvy dohromady kolíkem.

Tip: Nezapomeňte při řezání přidávat povolenky na švy všude!

Nyní používám trikový marker k přenosu těla jednorožce do vysoce kvalitní lněné tkaniny, kterou jsem také rozřezal na dvě vrstvy s přidáním švu.

Detail těla jsem položil pravou (tj. „Pěknou“) stranou nahoru přede mnou, na hřívu a cop, pak druhou částí těla pravou stranou dolů. Obzvláště dobře připojuji díly několika vrstvami. Ale před šitím se musím pohrávat s rohem. Za tímto účelem jsem dal dva kusy textilie z vnějšku (v mém případě s fleecovou stranou) a šil dohromady. Pak zkrátím povolenky na švy do strany a zejména nahoře a otočím. Pak jsem ji dal do prostoru poskytnutého mezi dvěma částmi těla mého jednorožce.

Šil jsem kolem s švem a nechal jsem otvor. Po otočení může být jedno oko šité ručně (nebo dvě, pokud chcete). V tuto chvíli to ukážu. Po vyplnění je pro mě snadnější vyšívat oči. Naplňte vycpané zvíře a uzavřete otočný otvor žebříkovým švem.

Tento speciální šev jsem již podrobně popsal ve svém kouzelném tutoriálu s polštáři. Nezapomeňte si vybrat přízi v odpovídající barvě.

Šicí slon

Stejně jako u jednorožce, nejprve nakreslete papír a poté přeneste svůj design na látku. Slon je také rozřezán na dvě vrstvy. Pokud je to nutné, zajistěte obě vrstvy textilie několika kolíky, aby během řezání neklouzaly. Uřízněte také uši. Uši jsou nejprve sešity a otočeny. Nekrmil jsem uši svého slona, ​​protože chci, aby visely a nevystrčily se.

Vraťte si uši zpět mezi dvě vrstvy částí těla. Pošívejte stále, ale uložte obrat. Otočte slona, ​​naplňte jej a uzavřete otočný otvor žebříkovým švem.

Vzhledem k tomu, že mi uši příliš vybíhají kvůli volbě tkaniny, šil jsem je rukou na jedné straně těla. Vyšíval jsem si oči - stejně jako u jednorožce. Tentokrát však po naplnění.

Šít dinosaury

Stejně jako u ostatních dvou vycpaných zvířat si také nakreslíte vzor pro dinosaura na papír a přenesete jej do látky podle vašeho výběru. U hrotů na zádech můžete buď přesně sledovat křivku podle náčrtu, nebo (u roztažných tkanin) šít rovný pruh látky s hroty různých velikostí.

Považuji to za obzvláště příjemné, když hroty na začátku (horní část hlavy) a směrem ke konci (na ocasu) jsou o něco menší než hroty uprostřed.

Na dně nechte pruh asi 7 mm, toto je váš šev. Odřízněte vše, co již nepotřebujete, pomocí ozubeného švu a aplikujte ozubení. Protože používám Alpenfleece, který se snadno uklouzne uvnitř suchého zipu, na kterém ležím na sobě, zajistím kolíky po otočení kolíky.

Řádek zubů položte mezi dvě poloviny těla stejně jako u ostatních dvou plněných zvířat a všechny vrstvy pevně vložte na místo. Jednou obtočte a uložte otočný otvor.

Tip: Pro mnoho vycpaných zvířat je prsa ideálním místem pro otočný otvor. Pokud hledáte místo, které je co nejrovnější a kde se nepoužívají žádné jiné součásti, usnadněte vám uzavření zatáčecího otvoru.

Otočte dinosaura, naplňte jej a uzavřete obrat zpět žebříkovým švem. A moje tři vycpaná zvířata jsou již hotová! A jak cool můj syn najde dinosaura, tentokrát jsem se rozhodl ho věnovat na charitu.

Bavte se s imitací!

Rychlý průvodce pro vycpaná zvířata

1. Myšlení a výzkum
2. Nakreslete a navrhněte koncept, narovnejte čáry, zjednodušte
3. Ořízněte všechny kusy papíru (označte další části)
4. Přeneste vzor na požadovaný materiál (y)
5. Vyřízněte řez řezem!
6. Připravte předměty, jako jsou rohy, uši, hřívu, cop, řádek pipů
7. V případě potřeby vyplňte jednotlivé díly
8. Jednotlivé součásti umístěte na značení mezi části těla a čep.
9. Šití (otočení otvoru!)
10. Otočte, naplňte, uzavřete žebříkovým švem.
11. Vyšívací oko (oči) a další podrobnosti podle potřeby.

Zkroucený pirát

Kategorie:
Ohněte měděnou trubku sami - Pokyny pro tenkostěnné trubky
Tvorba Origami Peace Dove - skládací holub: Pokyny + originál