Hlavní VšeobecnéPletení, háčkování a šití doma: Od hobby po samostatnou výdělečnou činnost

Pletení, háčkování a šití doma: Od hobby po samostatnou výdělečnou činnost

obsah

 • Igniting nápad
  • Podnikatelský plán
  • povolení
  • kancelářské práce
  • získávání zákazníků

Milují háčkování klobouky, pletené šály nebo šít svetry a chtějí se samostatně výdělečně činit svým koníčkem ">

Igniting nápad

Základem je jiskřivý nápad

Nejprve potřebujete nápad pro své založení. Koncept by měl vyhovovat nejen vám, ale také trhu. Protože pouze pokud jsou tato dvě kritéria splněna, má vaše nadace skutečnou šanci na úspěch. Proto je nejlepší brainstorming a položit si otázku: Co byste raději dělali jako samostatně výdělečně činná osoba? Svým nápadům můžete dát bezplatnou podporu. Nejprve neexistují žádné nevhodné nápady - teprve pak byste měli své myšlenky vyhodnotit a kriticky je zpochybnit.

Při brainstormingu se snažte neblokovat a zachytit myšlenky, které vám přijdou na mysl. Poté můžete kriticky zpochybnit své nápady a konkretizovat svůj podnikatelský nápad. Pokud si nejste jisti, měli byste se poradit s důvěrnými důvěrníky. Ty lze snadno posoudit a poskytnout jim rady.

Podnikatelský plán

Vytvoření obchodního plánu je zásadní

Pokud máte představu o svém založení, je důležité jej formulovat. To se nejlépe dosáhne v obchodním plánu. Kromě shrnutí vašeho obchodního konceptu by měl zahrnovat i další aspekty:

 • Vaše jméno a kontaktní informace
 • Jedinečný prodejní bod vašeho nápadu
 • Vaše kvalifikace
 • Informace o cílové skupině
 • Marketing Concept
 • Analýza trhu a konkurence
 • Financial concept
 • Možná rizika
 • cíle

Teprve potom se můžete optimálně připravit na nezávislost. Protože s jeho pomocí zajistíte, že jste dobře promyšlili svůj podnikatelský nápad. Váží možná rizika a snaží se je minimalizovat. Takový přístup musíte také přijít, pokud jste závislí na dluhovém kapitálu. Protože vám banky a spol. Poskytují půjčky, pouze pokud můžete předložit důkladně připravený podnikatelský plán a přesvědčit se o tom. Tímto způsobem můžete zajistit firemní financování, na kterém je vaše nezávislost zásadně závislá.

povolení

Získat povolení od úřadů a spol.

Pokud chcete začít podnikat, obvykle to vyžaduje konkrétní schválení, kvalifikace nebo schválení. Zjistěte, co musíte splnit. Poté získejte všechna nezbytná schválení. Patří sem například žádost o daňové číslo nebo zápis do obchodního rejstříku nebo zápis do obchodního rejstříku.

kancelářské práce

Dokončení kancelářské činnosti

Kromě skutečného jádra podnikání řemesel spadají i osoby samostatně výdělečně činné více úkolů. Jejich vypořádání musí být také vyjasněno předem. Například samostatně výdělečně činní lidé musí psát účty nebo řádně vést knihy. Tyto úkoly nejsou často příliš populární. Mnoho finančních zakladatelů si však nemůže dovolit tyto činnosti zadávat externě.

Kdo ale přebírá účetnictví sám, nejen šetří náklady, ale sleduje jeho nezávislost. Pro usnadnění této úlohy můžete použít počítačové řešení, jako je účetní software společnosti Lexware. Protože to vám umožňuje provádět účetnictví sami s malými zkušenostmi v této oblasti. Kancelářská práce se provádí rychle a vy se můžete soustředit na svou hlavní činnost.

získávání zákazníků

Získejte nové zákazníky

Pokud chcete být dlouhodobě úspěšní, musíte se etablovat na trhu a vybudovat zákaznickou základnu. Teprve pak můžete dosáhnout požadovaného prodeje. K tomu, aby vás potenciální zákazníci poznali a našli, potřebujete sofistikovanou marketingovou strategii. Ve věku digitalizace je zásadní přítomnost sociálních médií i vlastní webová stránka. Protože teprve potom můžete najít vůbec. Má smysl prodávat vaše produkty na platformách, jako jsou Etsy, Amazon Handmade nebo eBay. Protože tam můžete informovat zúčastněné strany o vás a vašem zboží a rozšířit svou zákaznickou základnu. Nevýhodou těchto platforem jsou vysoké poplatky a nízká loajalita zákazníků. Díky modulárním systémům lze online obchody zřídit rychle, levně a flexibilně. Tím si zachováváte plnou kontrolu nad svými kontakty se zákazníky, ale budete se muset ještě intenzivněji zabývat právními otázkami (storno podmínky a podmínky) a zpracováním plateb.

Obrázky svých domácích produktů můžete také sdílet prostřednictvím sociálních sítí, jako je Pinterest. I tak lze získat nové zákazníky. Kromě internetu můžete také upoutat pozornost prostřednictvím osvědčených reklamních kanálů. Co třeba například reklama v regionálních novinách ">

Kategorie:
Ohněte měděnou trubku sami - Pokyny pro tenkostěnné trubky
Tvorba Origami Peace Dove - skládací holub: Pokyny + originál