Hlavní Háčkování dětské oblečeníPletení Strickliesel - instrukce a kreativní nápady

Pletení Strickliesel - instrukce a kreativní nápady

obsah

 • Pletací pokyny pro Strickliesel
  • Materiál a příslušenství
  • Připravte Strickliesel
  • Pletení Strickliesel
  • instruktážní videa
 • Kreativní nápady pro Strickliesel
  • Pletené písmo s drátem
  • Pletená květina
  • Držáky a ubrousky
  • Pletené pouzdro
  • Pletená čelenka

Pletení je v módě, stejně jako pletení s Strickliesel. Barevné, pletené hadice Strickliesel jsou ideální pro zdobení a řemeslné zpracování. Tato ruční práce je nejen velmi snadná a snadná na ruce, ale je také univerzální. V této příručce jsme shromáždili základy toho, jak plést se Strickliesel a kreativní nápady. Díky obrázkům a výukovému videu, které vás krok za krokem ukáže pletení pomocí Strickliesel, se nejen vaše děti stanou fanoušky pletení.

Ať už vy nebo vaše děti chcete plést s Strickliesel, tato příručka je velmi snadná. V deštivých dnech můžete za sebou dát jeden nebo druhý metr pletené hadice, takže se Stricklieselem můžete snadno a rychle pracovat.

Vše, co potřebujete vědět o pletení, bude vysvětleno níže a my vám ukážeme skvělé kreativní nápady pro pletení hadic.

Pletací pokyny pro Strickliesel

Materiál a příslušenství

K pletení s úpletem nepotřebujete tolik. Celkově vzato, nákup vlny, pokud chcete vytvořit metr-dlouhé pletené hadice, "nejdražší" položka.

Malý dřevěný válec se 4 očky je k dostání v obchodech za méně než 5 €, jakož i odpovídající pletací jehlice, které jsou obvykle v sadě, aby tak učinily.

Poznámka: Pro ty, kteří chtějí použít mechanický Strickliesel, je k dispozici také Strickliesel s klikou. Zařízení dělá téměř všechno samo o sobě a můžete rychle plést mnoho yardů. V této příručce vám však představíme ruční přístup, který je mnohem zábavnější.

Je také vhodný pro pletení běžných pletacích jehel, které však bývají obvykle příliš dlouhé, a proto spíše nepraktické. Velikost jehly musí v každém případě odpovídat tloušťce očních víček a vlny. V konvenčním Strickliesel, stejně jako v našich pokynech, se dostanete úplně s jehlou o tloušťce 3, 0.

Vlna nebo příze, kterou chcete použít, by proto neměla být příliš silná a příliš silná. K tomu jsou nejvhodnější 4- nebo 6-vláknová ponožková vlna nebo 50 g vlna s délkou běhu 125 - 210 m. Vlna by měla být v každém případě barevná.

Připravte Strickliesel

Pro začátek musí být Strickliesel vybaven vlněným vláknem. Chcete-li to provést, protáhněte konec vlny shora dolů trojúhelníkem. Míč je tedy nahoře.

Ve směru hodinových ručiček je nyní nit umístěna kolem vnější strany prvního oka. Potom provlékněte nit dovnitř a diagonálně doprava k sousední pletací smyčce na pravé straně. Závit kolem tohoto očka, jak je znázorněno na prvním oku na vnější straně. Tento proces se nyní opakuje i na dalších dvou očkách.

Nyní položte nit na první očko v místě, kde jste začali.

Pletení Strickliesel

Nyní můžete začít pletení.

Položte nit pro pletení jednou kolem ukazováčku levé ruky - pro leváky to je ukazováček pravé ruky. Vlákno tak může být uloženo stabilní a po ruce. Strickliesel vás udrží pletení palcem a zbývajícími třemi prsty.

Uvolněné vlákno, které ještě není pevně na oku, nazýváme následující vlákno. Toto je nyní umístěno první na smyčce, která je již na oku, a stejně jako smyčka ven ve směru hodinových ručiček venku.

Pletací jehlu vložte do smyčky shora a přetáhněte ji přes nit. Steh je tedy ze smyčky odstraněn, aby se z niti vytvořil nový. Pokud jste udělali vše správně, nyní leží steh prvního kola uprostřed na vnitřní straně očka a na oku nový.

Nyní pokračujte v pletení z očku na očko ve směru hodinových ručiček. Pokud chcete těsnou pletenou hadici, utáhněte nit po každém stehu. Ale pak sešití se stává obtížnějším. Pro volný pletený vzor nechte nit běžet hladce, ale buďte opatrní, aby se konstrukce nezvolnila.

Když pletená trubice dosáhne požadované délky, nit se odřízne a uzlí se stehem zbývajícím na očkách. Za tímto účelem je řezaná nit vedena přes stehy s jehlou, NENÍ přes očka. Vlněný konec provlékněte očky na vnější straně okraje. Následně může být úpletová hadice zcela odstraněna. Nakonec uzly dobře utáhněte.

Změna barvy může být dosaženo jednoduchým uzlem konce vlákna s jinou vlněnou nití nebo přízí. Když jste v bodě, můžete tento uzel skrýt uvnitř pletené trubice.

Už jste se naučili plést se Stricklieselem. Nebylo to obtížné nebo instruktážní video

Kreativní nápady pro Strickliesel

Pletené hadice jsou univerzální, praktické a vhodné k dekoraci. Robustní, přitažlivá vlákna mohou být vytvořena z pleteného drátu, používaného jako umělecký obal nebo dokonce jako motouzy. Zde jsou některé kreativní nápady.

Pletené písmo s drátem

Dejte pletenému lanu zvláštní tvar. Například vytvořte pletená loga, která můžete integrovat do svého domova pro výzdobu.

K tomu musíte do hadice plést řemeslný drát. Jakmile hadice vyjde z pleteniny ve spodní části, jednoduše zatlačte začátek drátu dolů do otvoru uprostřed. Drát by samozřejmě neměl plivat níže. Pletení je o něco složitější, protože musíte mít vždy s sebou svinutý drát.

Poznámka: Pokud přemýšlíte o zatlačení drátu do hadice na konci, ujistěte se, že nefunguje až do konce. Pokud je hadice poměrně dlouhá, může to být obtížné.

Pletená květina

Pro tuto variantu potřebujete dvě pletené hadice, jednu dlouhou a jednu krátkou. Dlouhá hadice opět obsahuje drát. Tuto hadici položte jednou na hadovité čáry na stůl. Počet křivek děleno 2 udává počet okvětních lístků. Pokud chcete květ s osmi listy, potřebujete 16 křivek.

Tyto křivky jsou na spodním konci sešity dohromady tak, že začátek a konec spolu. Vytáhněte vše dostatečně pevně, pak se květ vytvoří sám.

Pro květinové razítko nakloňte krátkou trubici do šnek a zašijte ji pevně. Poté vytvořte jednotlivé plátky - hotovo!

Držáky a ubrousky

Samozřejmě můžete také vytvořit povrch z pletené hadice. Zkumavku nakloňte na stůl do šnek. Sešijte vnitřky dohromady. Začněte šití na vnější straně. Konec hadice vyčnívejte asi o 3 cm. To není šité, protože je to smyčka pro zavěšení. Nyní šijte z vnějšku dovnitř, dokud nejsou řádky pevně spojeny.

Nakonec musí být z vystupujícího konce vytvořena pouze jedna smyčka a ty jsou sešity - potholder je hotový!

Jako podložky lze použít také malé pletené ubrousky

Pokud chcete vytvořit kulatý, pletený ubrousek, nechte část smyčky.

Pletené pouzdro

Pletení různých potahů pro pera, kabely, sklenice nebo dokonce lahve Strickliesel - takové pletené potahy jsou barevné kabáty pro téměř jakýkoli předmět s protáhlým tvarem. Pro objekty s větším průměrem nabízí Strickliesel několik očka. Pro pletení kabelů a pouzder na tužky stačí Vierösige Strickliesel.

Plette normální hadici pomocí Strickliesel. Má-li to požadovanou délku, nesmí být otvor na konci uzavřen. Chcete-li to provést, zvedněte háčkovací háček a háčkujte 4 osnovní stehy se závitem, jeden skrz každý ze čtyř stehů.

Háčkování háčkovacím stehem znamená projít stehem zdola háčkovacím háčkem, zvednout nit a protáhnout ji. To vytváří smyčku. Prostřednictvím této smyčky nyní znovu zatáhnete vlákno. Vlákno je vázáno stehem. Opakujte pro všechny ostatní tři stehy. Hadici lze nyní odebrat ze Strickliesel.

Podrobné pokyny pro háčkování Knittmaschen najdete zde: //www.zhonyingli.com/kettmaschen-haekeln/

Nyní můžete vložit pero do hadice a v žádném okamžiku nemá barevný, pletený kabát.

Pletená čelenka

Čelenky lze také vyrobit z pletených hadic. K tomu pletené tři trubky stejné délky. Tkali jsme všechny tři do tlusté trubice. Konce trubice jsou pak sešity dohromady. Dokončena je speciálně pletená čelenka.

Měření běhounu pneumatiky - Určete hloubku běhounu bez měřícího zařízení
Po tolika dnech je potěr choditelný - tipy a rady