Hlavní VšeobecnéHáčkované legwarmers - Pokyny pro ohřívače paží

Háčkované legwarmers - Pokyny pro ohřívače paží

obsah

 • Materiál a příprava
 • Návod - Háčkované manžety
  • háčkování
  • Ponechte palcový otvor volný
  • Háčkujte manžety
  • Háčkování okraj
 • Háčkování ornament

Oteplovací ramena mohou plnit mnoho funkcí. Pro některé jsou to doplňky, pro jiné praktické sportovní společníky. V chladných dnech zahřívají ruce a paže. Například, rukavice, také známý jako zahřívače zápěstí, mohou také sloužit jako dárci tepla v kanceláři. Ohřívače ramen získávají zvláštní hodnotu, pokud odpovídají individuálnímu vybavení a jsou vyráběny individuálně. Můžete to udělat sami teď!

Háčkovací vzor ukazuje, jak háčkovat své jednotlivé manžety. V montážní délce a šířce, chytře okouzlené malým poutačem, si můžete vytvořit své vlastní ohřívače ramen ve své oblíbené barvě s několika pohyby a sklízet obdivuhodné komentáře pro svůj nový poutač.

Materiál a příprava

Potřebujete toto:

 • háčkovací háček o síle 4, 5 (4 až 5)
 • 50 g vlny pro přizpůsobení velikosti jehly vaší oblíbené barvě
 • Zbytky příze v odpovídající barvě
 • Tlačítko podle vašeho vkusu

Musíte mít:

 • stehy
 • řetízkový steh
 • silné stehy
 • celé hůlky

Návod - Háčkované manžety

Můžete samostatně háčkovat své rukavice přesně tak, jak jsou pro nového majitele. Zda háčkování legíny pro sebe nebo pro vaše dítě či vnouče nezáleží. Pro první kolo však potřebujete správné množství paže, abyste mohli nosit rukavice. Chytají rukavice zezdola, tj. Ze strany, která směřuje k lokti. Určete obvod paže v místě, kde by měly manžety končit. Háčkování vzor háčkování rukavice, které začínají asi 10 centimetrů před loktem. Je háčkovaná v kolech. V závislosti na průměru ramene je třeba 30 až 40 vzduchových ok. V háčkovaném vzoru předpokládáme 32 vzduchových sítí.

háčkování

Zasažte 32 vzduchových stehů a připojte se k vzduchovým uzávěrem štěrbinovým stehem.

Tip: Háčkované volné smyčky. Díky tomu bude vaše manžeta pružnější.

1. kolo: Na začátku prvního kola háčkujte letecký steh. V prvním vzduchovém pletivu z kruhového pletiva se háčkuje háčkování.

Tip: Háčkujte úzké stehy tohoto kola do zadní části oka. To dává lemu velmi čistý povrch.

Háčkujte do každé sítě jednu háčku a dokončete kolo štěrbinovým stehem.

2. kolo: Na začátku 2. kola háčkujte tři vzduchové oky. V prvním stehu prvního kola je háčkována celá hůl. V každé pevné smyčce prvního kola je háčkována celá hůl. Druhé kolo je také zakončeno řetízkovým stehem.

Další kola jsou háčkována jako opakování 1. a 2. kola. Zde lze vzor, ​​takže střídání mezi koly s pevnými stehy a koly s celými pruty lze provádět libovolně. Měli byste si však tuto epizodu zapsat, abyste ji mohli zopakovat na manžetě druhé ruky. Ve vzorci háčkování byla použita následující sekvence:

 • a = pevné stehy
 • b = celé tyčinky

a - b - a - a - b - a - b - a - a - a - b - a - b - a - a - b - a

V tomto nařízení bylo háčkováno 17 řádků. V 11. a 12. řadě jsou vzájemně spojeny dva stehy. Protože se paže zužuje směrem k zápěstí. V posledních 3 řadách (15., 16. a 17. řada) by se jednotlivé stehy měly postupně znovu zdvojnásobit, takže v 17. řadě se vytvoří 34 stehů. Vaše ohřívače paží jsou tedy vhodné pro širokou dlaň.

Výsledkem je přibližně celková délka ohřívačů ramen v tomto kroku 13 centimetrů. Až do tohoto bodu lze manžety na pravé a levé straně háčkovat stejně.

Ponechte palcový otvor volný

Od této chvíle pokračuje háčkování v řadách. Namísto posledního kola osnovním stehem je série jednoduše dokončena bez zaokrouhlování a práce je pak otočena. To se děje v následujícím pořadí:

 • a = řádek s pevnými stehy
 • b = řada s celými hůlkami

a - a - b - a - a

Sérii začněte robustními stehy jako předtím se spirálovým vzduchovým stehem a řady hůlkami se třemi spirálovými pruhy. Tímto způsobem se vytvoří 5 řádků, které představují dostatečně velkou palcovou díru.

Háčkujte manžety

Další řada je však opět háčkovaná. To znamená, že v poslední řadě pevných smyček (a) háčkujeme vzduchovou komoru jako začátek dalšího kola. Další těsný steh je háčkován přes palcový otvor do prvního stehu na druhé straně.

Další dvě kola jsou háčkována v pevném stehu podle pořadí: a - a. Měli byste vzít stehy nebo sloučit, takže na konci dvou kol máte několik stehů, které lze dělit čtyřmi. Teprve potom se může v následujícím kole objevit jednotný vzor.

Háčkování okraj

Poslední kolo pro ohřívače paží je háčkované ve skořápkové optice. To představuje obzvláště romantický konec pro návleky na ruce. Za tímto účelem jsou háčkovány tři háčky v prvním stehu nového kola. Potom háčkujte celou hůl ve stejném stehu. Nyní následuje vzdušnou síť, pak další dvě celé tyčinky ve stejném stehu. Nyní jsou vynechány 3 stehy. Ve čtvrtém stehu znovu háčkujete 2 celé tyčinky, vzduchovou síť, 2 celé tyčinky. Tento princip se řídí vzorem:

 • b = celá hůl
 • l = vzduchová síť
 • * = Omit steh

bblbb (***) bblbb ...

Vzorek opakujte tolikrát, kolikrát jste v posledním kole těsného stehu drželi násobky 4 stehů.

V tomto příkladu bylo 28 ok. To znamená, že bylo háčkováno 7 hřebenů.

Nyní je manžeta připravena. Můžete začít háčkování druhé paže manžety.

Háčkování ornament

Ozdoba slouží k zkrášlení hravé manžety. Z tohoto důvodu je manžeta háčkována z příze do skořápky bílé. Za to je zasaženo 10 pruhů.

Následně háčkování stehů podél jedné strany oka. To se provádí v každém Luftmaschenseite jako pevná síť. V poslední vzduchové síti jsou háčkovány 3 háčky. Háčkování zpět na druhé straně. V první mřížce, ve které jste háčkovali háčkování, háčkování na konci dvou silnějších smyček.

Kolo je na konci uzavřeno řetízkovým stehem. Výsledkem je ovál, který je nyní dokončen dalším kolem pevných stehů.

V každém stehu je háčkování. V rozích oválu jsou háčkovány pouze 2 háčky. Výsledkem je 24 pevných stehů.

Tyto stehy jsou připoutány osnovními stehy. Nyní je možné na něj našít ozdobné tlačítko.

Poté je dekorace našitá na kotníkové straně paže pouta, vlevo tak vlevo vedle otvoru pro palec, vpravo podobně vedle otvoru pro palec. To dává hrudní manžetě hravý vzhled a je zaručeno, že je okouzlující. Šijte všechna vlákna a můžete si užít nové ohřívače nohou.

Kategorie:
Ohněte měděnou trubku sami - Pokyny pro tenkostěnné trubky
Tvorba Origami Peace Dove - skládací holub: Pokyny + originál