Hlavní Háčkování dětské oblečeníHrnčířství s dětmi - pokyny pro učení a nápady

Hrnčířství s dětmi - pokyny pro učení a nápady

obsah

 • volba materiálu
  • znít
  • Modelovací hmota FIMO
  • Pomůcky - další potřebné materiály pro hrnčířství
 • Který motiv bych měl zvolit "> Motiv 1: Sova
 • Motiv 2: Vánoční strom
 • Motiv 3: Muchomůrka
 • Motiv 4: Lžíce
 • Motif 5: Beruška
 • Motiv 6: Závěs
 • Sušení a malování
 • Stručný návod

Hledáte kreativní zábavu se svými dětmi, které můžete snadno implementovat i v deštivých dnech v domě a kromě toho jsou trénovány jemné motorické dovednosti? Pokud ano, jste na správném místě! Hrnčířství můžete samozřejmě také venku, ale zejména za deštivého počasí často chybí užitečné způsoby, jak děti propagovat. Hrnčířství je zábava, a to nejen pro děti! Je však důležité se dobře připravit a mít všechny materiály po ruce.

Kreativní zábava s dětmi: keramika

Obtížnost 1-5 / 5
(v závislosti na motivu a počtu různých motivů proměnné)

Náklady na materiál 2/5
(V závislosti na základním materiálu se mohou objevit další náklady na spalování)

Požadovaný čas 1-5 / 5
(variabilní v závislosti na výběru motivu a množství)

volba materiálu

Poměrně rudimentálně existují v keramice pro laiky dva základní materiály: Za prvé, pravá hlína v různých kompozicích nebo modelovací hlína, jako je FIMO.

znít

Hlína může být tvarována velmi pěkně, ale při delším zpracování se snáze vysychá, a proto může praskat rychleji. Navíc jej obvykle získáváte pouze v bílé nebo přírodní barvě a poté je musíte barvit sami. V případě samobarvené hlíny je však vysoká pravděpodobnost, že se během dalšího zpracování (tj. Během hrnčířské hlíny) bude trvale otírat (na rukou, pozadí a textilu). Z tohoto důvodu je vhodné po vypálení hlíny pracovat s přírodními barvami a obarvit a glazurovat obrobky.

Jen málo lidí může doma vypalovat ten správný zvuk, protože je zde potřeba speciální pec s velmi vysokými teplotami. Zde není možné vypalování v troubě. Kromě toho by hotové výtvory měly být schopny pomalu schnout nejméně týden po provedení, což je samozřejmě pro děti méně krásné. V tomto případě jsem se stále rozhodl pro klasickou keramiku s hlínou. S FIMO je to však pro děti snazší.

Modelovací hmota FIMO

FIMO je obchodní značka. Jde o modelovací hmotu, která je již předbarvena v mnoha různých barvách a během zpracování se neodtrhává. Ideální dětský materiál pro keramiku. Kromě toho může být FIMO „vypalován“ v domácí peci, a proto může být dokončen v krátké době. V oboru existuje také mnoho doplňků pro tento produkt, jako jsou válce, šablony, razítka, prázdné přívěsky na šperky a mnoho dalšího, s nimiž se vytváří mnoho nových nápadů pro keramiku. Už nějakou dobu existuje řada produktů FIMOkids, kde je modelovací směs obzvláště měkká, a proto je s ní velmi snadné pracovat.

Podrobné pokyny k tématu „Vytváření polymerní hlíny“ naleznete zde: //www.zhonyingli.com/basteln-mit-fimo-knete/

Pomůcky - další potřebné materiály pro hrnčířství

Chcete-li pracovat s hlínou, měli byste vždy poskytnout malou misku s vodou, abyste vykompenzovali prasklé a nerovné oblasti a na druhé straně slepili různé sekce. Kromě toho můžete použít cokoli, co vám dává smysl. Váleček je užitečný, například, pokud chcete hrnce věšáky nebo jiné ploché předměty. Kromě toho různé položky, se kterými můžete vytvářet tisky a vzory (ořezávače cookie, čepice s plstěnými hroty, Entgitterungshaken, Spritzsackaufsätze a mnoho dalšího). Budete také potřebovat nůž, abyste mohli z hliněného bloku vyříznout větší kousky jílu.

Pro práci s FIMO existuje, jak bylo uvedeno výše, mnoho dalších doplňků pro keramiku v oboru. Kromě toho můžete samozřejmě, stejně jako zvuk, také shromáždit vše, co považujete za užitečné.

Který motiv bych měl zvolit ">

Tip: Vytiskněte jen několik návrhů jako šablonu, abyste dostali jídlo k zamyšlení a dali dětem příležitost stát se kreativními.

Tip: Pokud pracujete s hlínou, připravte místo, kde můžete dokončené práce nechat zaschnout asi týden (např. Velká dřevěná deska - v tomto případě vložte mezi ně fólii, protože jíly vydávají vodu). nebo plastová deska).

Pokud pracujete s FIMO, měli byste v ideálním případě připravit plech na pečení odpovídajícím způsobem, abyste hotové rostliny „vypálili“ ihned poté.

Motiv 1: Sova

Chcete-li modelovat jednoduchou sovu, nejprve vytvořte rovnou plochu asi 3 mm vysokou pomocí válečku a vytvořte kruhový tvar. Ozdobte tento kruhový tvar asi na polovinu „peřím“ (použil jsem stříkací trysku, ale funguje s jakýmkoli jiným podobným předmětem, jako je sláma nebo pero). Sklopte obě vnější strany dovnitř tak, aby se setkaly uprostřed.

Poté sklopte horní část dolů tak, aby mírně nad prostředím spočívala. Vše citlivě stlačte a uši sovy mírně tvarujte. Nyní pomocí vaší pomoci vytlačte dvě oči na hlavovou část a pak vidličkou nebo nožem označte zobák. A již první motiv je hotový!

Motiv 2: Vánoční strom

Pro vánoční stromeček potřebujete jako dočasnou podporu kónický objekt. Stává se stabilní, když vytvoříte kužel z hlíny, který zůstává trvale pod „maskováním“. Nyní modelujte dlouhou čáru a navíjejte ji kolem kužele počínaje zdola, dokud nedosáhnete vrcholu.

Nyní můžete ozdobit vánoční stromeček kuličkami a vyseknutou nebo vyříznutou hvězdou, kterou můžete ke stromu připojit pomocí nějaké vody.

Druhý motiv je tedy připraven!

Motiv 3: Muchomůrka

Vytvořte kouli, stiskněte ji rovně a vytvořte z ní misku. Uprostřed můžete stisknout malou jámu, která je později zvlhčena, aby stonek dobře držel. Otočte misku a připojte malé korálky. Pro stopku vytvořte mírně tlustší rolku a roztáhněte ji dole (může stát u stolu). S trochou vody na prstech můžete dosáhnout hladšího povrchu. Vrchol běží relativně špičatý a navlhčený. Nyní položte „klobouk“ na rukojeť a všechno opatrně zatlačte.

Voila! - Třetí motiv je připraven!

Motiv 4: Lžíce

Rozvařte modelovací hmotu a vystřihněte obdélník, ve kterém lze dobře uložit skladovací tyčinku. Převlékněte naběračku do masy a tvarujte ji podle svých představ. Nyní můžete připojit různé ozdoby a také čtvrtý motiv je připraven!

Motif 5: Beruška

Chcete-li udělat jednoduchého berušky, vytvořte polokouli opatrným přitlačením míče na desku stolu a překreslením. Nyní použijte obloukový objekt (například kruhový ořezávač) a udělejte dojem jako dělicí čára pro hlavovou část. Tento krok lze také provést ručně pomocí nože. Opatrně rozdělte hřbet brouka nožem na dvě poloviny (pouze jako dojem - neprorezejte). Ve vizuálním poli vtiskněte oči, nos a ústa a body na každé křídlo. Beruška je připravena!

Motiv 6: Závěs

Ať už jako dekorace na strom nebo jako dekorace v okně nebo na dveřích: věšáky přinášejí do domu vánoční náladu. Zde je velmi rychlý návod na hrnčířství, který zvládnou i malé děti bez námahy: Jděte modelovací hmotou na povrch asi 3 mm vysoký. Vytvořte základní tvar (na obrázku kruh) a menší dekorativní tvar (na obrázku hvězdy). Upevněte hvězdu na kruh trochou vody. Nakonec použijte slámku nebo jiný nástroj podle vašeho výběru, abyste propíchli díru na straně, která bude později nahoře. Tyto věšáky lze nyní ozdobit podle vaší nálady. Náš šestý motiv je tedy připraven.

Sušení a malování

Vzhledem k tomu, že jsem pracoval s hlínou, musí být všechny obrobky předsušeny při pokojové teplotě po dobu jednoho týdne, aby se později při střelbě neobjevily žádné trhliny. Samozřejmě, už jsem na tom pracoval, takže nemusíte čekat týden, takže teď můžu připravit barvy a představit vám lakovaná díla. Barevné schéma je samozřejmě na vás! Bavte se keramiky!

Stručný návod

1. Vyberte základní materiál pro keramiku
2. Sestavte další materiály
3. Zajistěte malou misku s vodou
4. Udělejte různé motivy
5. Nechte keramiku schnout po dobu jednoho týdne hlínou
6. Vypálit
7. Malování keramiky s keramikou
8. Malování
9. Hotovo!

Zkroucený pirát

Vysušte suterén - pokyny pro vytvoření vlastního
Háčkování panenka sami - zdarma pokyny pro háčkování panenka s vlasy