Hlavní VšeobecnéTričko s výstřihem do krku - Pokyny pro výřez

Tričko s výstřihem do krku - Pokyny pro výřez

obsah

  • materiál
  • Varianta 1: výstřih s manžetami
  • Varianta 2: kulatý výstřih s proužkovaným výstřikem
  • Stručný návod

Příkladem technik, které se mnozí nespravedlivě obávají, jsou loupeže. To je obvykle připevněno k výstřihu, zejména v kulatém výstřihu, ale může být také realizováno na mnoha jiných okrajích tkaniny.

Dnes vám ukážu dvě varianty této techniky se dvěma různými, roztažitelnými materiály. Na jedné straně s bavlněným dresem, který dá kulatému výstřihu pěkný závěr. Na druhé straně s manžetovým úpletem, aby se trochu příliš široký výstřih trochu zpřísnil.

Obtížnost 1/5
(tato instrukce pro výstřih je vhodná i pro začátečníky)

Náklady na materiál 1-2 / 5
(V závislosti na výběru materiálu a délky postačuje zbývající kus hlavního nebo kombinovaného materiálu)

Požadovaný čas 1.5 / 5
(v závislosti na zkušenostech a přesnosti asi 10 až 20 minut včetně přípravy na kulatý řez)

materiál

V tomto tutoriálu vám ukážu dvě varianty, jak vyrobit výstřih se zbytkem proužku vaší hlavní nebo kombinované látky nebo manžetové tkaniny. V mém případě je to bavlněný trikot s asi 5% elastanu. V ideálním případě použijte na tuto tkaninu natahovací jehly (dresinkové jehly jsou vhodnější pro jiné natahovací textilie).

Poznámka: Další varianta pro praní pomocí páskové vesty (zakoupené nebo samořezané a žehlené ve tvaru) najdete také v tutoriálu pro výstřih do V. Tuto variantu můžete také použít pro kruhový výřez.

Varianta 1: výstřih s manžetami

Nejprve nařežte pruh manžety. Můj pás je vysoký 3, 5 palce. Proč ">

Během šití jemně napněte manžetový proužek. Hlavní látka by se neměla protahovat. Nyní máte několik možností skládání manžety. Buď dovolte, aby se švový povlak postavil a položil manžetovou tkaninu přes výstřih, nebo složte manžetovou tkaninu společně s ševem.

Opět existují opět dvě varianty: Převrátí se tak, že manžeta stále „bliká“ nebo že něco z hlavní textilie je přehnuté zpět s manžetovou tkaninou, takže není zvenku vidět.

Ať už se rozhodnete cokoli: žehlte a zevně umístěte požadovaný výsledek z vnějšku a poté manžetovou tkaninu z vnější strany znovu zašijte elastickým stehem. Ve variantě, kde vidíte manžetovou tkaninu z vnějšku, to ve stínu švu.

Tip: Šití ve stínu švu znamená, že šijete přesně tam, kde se tyto dvě látky setkávají, zatímco je velmi pečlivě roztahujete. Šev je tedy stejně dobrý jako neviditelný.

V jiné verzi, kde není manžetová textilie vůbec viditelná, ji jednoduše zašijte z vnějšku jen několik stop široký. Nyní stačí jen zavřít druhý ramenní šev. Ujistěte se, že oba švy jsou přesně na sobě.

Pak můžete snížit švy a vyčnívající manžetu po celém výstřihu.

A již je kruhový řez připraven!

Varianta 2: kulatý výstřih s proužkovaným výstřikem

U této varianty dejte přední a zadní část znovu zprava doprava a přišijte oba ramenní švy. Připravený pruh dresu - tentokrát s 3, 5 centimetry, tentokrát ale nežehlený - je připnut na jednom rameni o několik palců, které se překrývají.

Šít, ale začít přesně u ramenního švu. Šitý pevně je neroztažený, hranatý a nohy široké s nataženým stehem. Když se vrátíte k druhému ramennímu švu, ve kterém se kulatý výstřih uzavře, otočte začátek pruhu dresu zleva doleva dozadu. Položte konec přes to a všijte všechny vrstvy dohromady. Pak šít.

Výsledek je obzvláště pěkný, pokud pak přišijete otevřenou hranu na proužku. Tento krok není nezbytně nutný.

Tady jste opět rozmazleně na výběr: položte proužek přes povolený šev tak, aby zůstal viditelný zvnějšku nebo se ohnul dovnitř s povoleným švem, aby zmizel ">

Nakonec jsem odřízl vyčnívající dres z praní a druhá verze výstřihu je připravena!

Bavte se šití!

Stručný návod

1. Uzavřete oba ramenní švy
2. Odřízněte pruh dresu (3, 5 cm)
3. Přilepte se k ramennímu švu, který se překrývá
4. Začněte šití přesně v ramenním švu
5. Přeložte začátek proužku, nasaďte konec, přišijte, přišijte
6. Zašijte jakýkoli otevřený okraj
7. Pokud je to nutné, složte dovnitř přes přídavek na šev nebo společně s přídavkem na šev
8. Žehlička, špendlík, šít (možná ve stínu švu)
9. Vyčnívající trikot odřízněte od pytlů k švu.
10. A kulatý krk je připraven!

Zkroucený pirát

Kategorie:
Která minerální omítka pro fasády - omítka minerální nebo silikonová pryskyřice?
Cenový podlahový talíř - tyto náklady jsou za m²