Hlavní Háčkování dětské oblečeníVytiskněte si vlastní tričko - pokyny pro kutily

Vytiskněte si vlastní tričko - pokyny pro kutily

obsah

 • Vytiskněte si vlastní tričko
  • omyvatelnost
  • Vhodné materiály
 • Průvodce pro kutily | S bělidlo
  • Připravte fólii motivu
  • Pokyny s odbarvovačem
 • Průvodce pro kutily | S levandulovým olejem
  • Pokyny s levandulovým olejem

Trička s cool potisky jsou absolutně konstantní trend. Ať už je to stylový nápis nebo pěkný motiv, jako jsou květiny, zvířata nebo tajemné vzory: Kreativní vzory okořenují každý výstroj a dodávají vzhledu individuální dotek. Bez utrácení velkého množství peněz může být styl navržen rychle a snadno na vlastní pěst. Tričko si můžete vytisknout sami pomocí následujících dvou metod!

Vytiskněte si vlastní tričko

DIY: Tisk trička je velmi snadný

Hotové výtisky v obchodech často neodpovídají vlastnímu vkusu - nebo přitahují mnoho lidí, a proto se nezdají být trochu individuální. Navíc i jednoduché kreace mohou rychle stát relativně velké množství peněz. Nemusí to být, pokud si své další tričko vytisknete sami. Obě níže uvedené metody jsou výborně vhodné pro vyzkoušení této techniky .

Protože každá příručka pro kutily přichází s materiálními náklady hluboko pod 5 EUR a nevyžaduje žádnou praxi ani zkušenosti. Tímto způsobem lze perfektně padnoucí košili navrhnout pro speciální akce během několika minut. Ale také pro každodenní život je nová oblíbená košile, protože je naprosto věrná praní.

omyvatelnost

Každá z těchto dvou metod produkuje na konci snadno omyvatelného jedinečné. Chcete-li to provést, jednoduše otočte košili na levé straně před praním a dejte ji do malé prádelní sítě, která ji ochrání. Pak není problém prát si nové tričko na 30 stupňů v pračce.

Vhodné materiály

Ve skutečnosti není vaše kreativita omezena. Pro vlastní potisk triček fungují všechny textilní materiály . Samozřejmě, kromě stylového svršku, můžete také tisknout na všechny ostatní tkaniny, jak si přejete. Polštáře, bundy nebo tašky vypadají s osobním potiskem alespoň stejně skvěle jako staré dobré tričko.

Jen nezapomeňte vybrat správnou barvu pro svůj design nebo naopak ten správný design pro barevné tričko. V závislosti na metodě je nejkomplikovanějším způsobem tisknout zcela bílé nebo zcela černé tričko . Koneckonců, každá myslitelná nuance výběru motivů je jasně rozpoznatelná. Například ti, kteří si vyberou červenou košili, by si měli vybrat variantu bez červené ve variantě 2, protože by samozřejmě už nebyly vidět odpovídající hry na hotovém výtisku.

Tip: Jakmile váš oblíbený kus dostane nepříjemnou skvrnu, můžete jej nádherně skrýt potiskem na tričko. Jednoduše umístěte požadovaný motiv přímo nad skvrnu a zakryjte jej.

Průvodce pro kutily | S bělidlo

Bělením určitých oblastí na tkanině můžete na ně tisknout skvělé obrázky - bez skutečného tisku. Spíše změna barvy dává konturu a zviditelňuje siluetu požadovaného motivu. Pozor: Protože v tomto DIY tutoriálu pracujeme s bělícím prostředkem, malé děti by se měly lépe dívat, zatímco dospělí si tričko vytisknou sami.

Musíte to vytisknout tričko:

 • Tričko v černé barvě
 • Bělidlo (najdete v jakémkoli lékárně, velkém supermarketu nebo online)
 • jednorázové rukavice
 • Motiv z průhledné fólie nebo laminovací fólie
 • velká základna vyrobená z plastu, jako je stará prostírání
 • Stříkací láhev nebo houba
 • nůžky
 • komerční lak na vlasy se silným držením

V podstatě každá barva funguje kromě bílé. Čím tmavší je tričko, tím silnější je efekt . Proto jsou černé vrcholy obzvláště dobré. Obrázek se pak objeví ve skvěle červenooranžových odstínech.

Připravte fólii motivu

Krok 1: Vyhledejte kreativu, která se vám líbí online, a vytiskněte ji.

Tip: Nejlepší je vybrat jednoduše udržované obrázky s dobře viditelnými obrysy podobnými siluetám. Pokud na své tričko tisknete pomocí bělení, poslední motiv se skládá z jeho obrysů. Tak například sedící kočka je dobrá, zatímco kočičí tvář by byla omezena pouze na obrys hlavy.

Krok 2: Pokud vlastníte laminátor, začněte laminovat tištěný motiv.

alternativa:

Bez laminátoru nejprve umístěte obrázek do obyčejného průhledného filmu . Můžete jej nastříkat předem pomocí malého spreje na vlasy nebo aplikovat nenápadná místa oboustrannou páskou, aby se papír pevně zasekl ve filmu.

Krok 3: Bez ohledu na to, zda jste se rozhodli pro laminování nebo variantu fólie, nyní vyřízněte motiv.

Tip: Můžete použít jak vnější okraj jako šablonu, tak i samotný vyříznutý obrázek. Při použití okraje bude skutečný obraz vybledlý, a tím jasnější světlo z tmavší košile. Na druhou stranu, kdo zavěsí obraz a poté odbarví, udržuje objekt tmavý a rozjasní jeho okolí.

Pokyny s odbarvovačem

Takto to funguje:

Krok 1: Zasuňte ochranný film do trička, aby se na jeho zadní straně nenacházely žádné bělidlo.

Krok 2: Nyní upevněte preferovanou fólii motivu do požadované polohy tkaniny. Za tímto účelem nastříkejte film stříkáním vlasů a přilepte jej na textil. Ujistěte se, že se šablona opravdu hodí kamkoli, aby se pod ni nedostal žádný bělidlo.

Důležité: Pokud jste vytvořili šablonu s průhledným filmem, nyní používejte pouze filmovou část. Papír lze odložit stranou.

Krok 3: Nasaďte si jednorázové rukavice.

Krok 4: Přeneste bělidlo do stříkací láhve. Věnujte pozornost pokynům vašeho produktu, může být vhodné použít bělidlo zředěné, aby se chránila struktura tkaniny trička.

Krok 5: Nyní jemně stříkejte buď vnitřek šablony nebo její vnější okraje (podle toho, co si vyberete) pomocí bělidla. Postřik vytváří na ošetřované oblasti pěkný efekt skvrn. Případně namočte houbu trochou bělidla.

Houbová metoda je ideální pro přesné bělení malých ploch. Uživatelé houby nyní jednoduše odbarvují bělidlo podél kontury.

Tip: Pokud stříkáte velmi blízko, dosáhnete silného výsledku. Místo toho, pokud budete držet stříkací láhev dále od subjektu a kolmo na ni shora, uvidíte malé skvrny, které připomínají hvězdnou oblohu.

Krok 6: Můžete přímo sledovat, jak proces bělení začíná. Bělidlo musí nyní zcela vyschnout - buď za několik hodin na vzduchu, nebo rychleji s vysoušečem vlasů.

Krok 7: Nezapomeňte si tričko před potištěním umýt, než jej nasadíte.

Krok 8: Jsou-li viditelné nerovnoměrné okraje - a obtěžujete -, máte možnost je snadno znovu dotáhnout pomocí stejné barevné textilní značky. To nevyčnívá, poskytuje přesnější linie a je naprosto omyvatelný.

Průvodce pro kutily | S levandulovým olejem

Tento druhý průvodce pro kutily je obzvláště šetrný k životnímu prostředí, ale funguje stejně snadno. Je vhodný pro ty, kteří nemají rádi bělidlo - například když se malé děti chtějí přímo účastnit.

Toto tričko musíte vytisknout:

 • světlé tričko (to nejlepší z bavlny)
 • motiv vytištěný v zrcadle pomocí laserové tiskárny
 • levandulový éterický olej (z lékárny, obchodu se zdravou výživou nebo z lékárny)
 • volitelně: Kartáč pro nanášení oleje
 • velká dřevěná lžíce nebo lžíce
 • pečící papír
 • železo
 • páska

Poznámka:

Olej rozpouští barvy laserové tiskárny (!) A přenáší je do tkaniny v úžasné barevné záři. Bohužel to nefunguje s barvami inkoustové tiskárny. Každý motiv musí být také vytištěn zrcadlově obráceně, jinak se pro diváka objeví obráceně.

Pokyny s levandulovým olejem

Takto to funguje:

Krok 1: Rozložte si tričko na pevný povrch tak, jak je to možné, bez vrásek. (Možná žehlit košili předem.)

Krok 2: Z důvodu ochrany zasuňte několik vrstev pečicího papíru rovnoměrně do trička, aby se nic nezachytilo na zádech.

Krok 3: Nyní připněte luk požadovaným motivem dopředu k látce na místě na tričku, na kterém chcete tisknout.

Tip: Obrys obrázku nebo písma nemusíte ořezávat samostatně. Koneckonců, olej přenáší barvy na látku stejně.

Krok 4: Nyní přidejte několik kapek levandulového oleje do štětce a jemně nalakujte obrázek.

Tip: Pokud se chcete obejít bez kartáče, můžete jednoduše pokropit větší množství oleje přímo na objekt a něco předat prsty.

Důležité: Nikdy nepoužívejte více oleje, než je potřeba k tomu, aby papír nasákl kolem objektu. Pokud se obrázek vznáší v oleji, bude následující tisk vypadat rozmazaně. To může dokonce vytvořit skvělý vintage efekt, ale rozhodně by mělo být zváženo předem.

Krok 5: Nechte olej několik sekund sbírat. Potom jemně vtřete motiv do tkaniny zadní stranou lžíce. Dávejte pozor, aby papír ani tkanina neklouzly.

Krok 6: Zkontrolujte svůj úspěch opatrným zvednutím papíru z času na čas v jednom rohu, abyste zjistili, zda obraz již zcela dosáhl textilie.

Krok 7: Jakmile byl motiv úplně přenesen, nechte tričko vyschnout na vzduchu (a užijte si intenzivní vůni levandule).

Krok 8: Nyní vložte do suchého koše nový list pečícího papíru. Tím se v dalším kroku dokonale zbývající oleje. Na motiv můžete také velkoryse umístit kousek pečícího papíru. Chcete-li chránit železo, které se chystáte použít před možným únikem barvy nebo oleje.

Krok 9: Poté nastavte žehličku na teplotu bavlny. Žehlete na motiv po dobu několika minut.

Tímto způsobem zafixujete barvu v látce a učiníte ji naprosto omyvatelnou.

Doufáme, že si potěšíte tisk vašich individuálních triček!

Měření běhounu pneumatiky - Určete hloubku běhounu bez měřícího zařízení
Po tolika dnech je potěr choditelný - tipy a rady