Hlavní Háčkování dětské oblečeníPokyny pro Tangrami - 3D Origami Swan Fold

Pokyny pro Tangrami - 3D Origami Swan Fold

obsah

 • Pokyny pro 3D Origami Swan
  • Příprava: Řezaný papír
  • Skládací origami prvky
  • shromáždění
   • základ
   • prsa
   • ocas
   • krk
 • instruktážní videa

Udělat ušlechtilé origami labutí není opravdu obtížné. Může být složen za několik minut z listu papíru. Ale pokud chcete něco složitějšího a chcete na něj zapůsobit, měli byste poznat Tangrami. Toto umění znamená dát malé kousky papíru dohromady do jednoho velkého objektu. V této příručce Tangrami vám ukážeme, jak sklopit 3D Origami Swan. Měli byste přinést trochu trpělivosti, ale stojí to za to.

Origami, japonské skládací umění, má mnoho aspektů. To zahrnuje Tangrami, což je třeba chápat jako modulární origami. Toto je charakterizováno skutečností, že papírové prvky složené z origami jsou spojeny a vytvářejí velké umělecké dílo. Pouze po složení mnoha malých čtvercových kusů papíru do malých trojúhelníků lze objekt sestavit. To znamená, že byste měli nechat trochu více času na takovou ozdobnou origami labuť.

Pro labutí origami této velikosti potřebujete:

 • 6 listů bílého papíru ve formátu A4
 • malý oranžový list papíru
 • Řezací nůž nebo nůžky
 • bonefolder

Pokyny pro 3D Origami Swan

Příprava: Řezaný papír

Labuť se skládá z 185 malých papírových prvků, 184 bílých prvků a oranžového prvku. Chcete-li je získat, je třeba nejprve oříznout šest listů papíru. To může být velmi únavné, ale s tímto tipem uspěje relativně rychle.

Každý list papíru vždy složte na polovinu a poté jej odřízněte od sebe pomocí ořezávačky nebo nůžkami. Pak to uděláte celkem pětkrát na list A4, vždy se střídají a stříhají střídavě. Na konci obdržíte malé kousky papíru o velikosti asi 5, 4 cm x 3, 7 cm.

Důležité: Všechny malé papírové položky by měly mít stejnou velikost, takže je můžete také vystřihnout z listu formátu A3 nebo menšího. Jen se ujistěte, že malé noty jsou obdélníkové a ne hranaté. Čím větší skluz, tím větší labuť.

Skládací origami prvky

Nyní vezměte každý ze 184 malých kousků papíru a přeložte je následujícím způsobem:

Krok 1: Papír leží před vámi na stole. Nyní sklopte spodní polovinu na střed nahoru.

Krok 2: Otočte papír o 90 ° a poté tuto dolní polovinu přeložte doprostřed.

Krok 3: Otevřete záhyb znovu od kroku 2. Poté vložte papír s přehybem zavřenýma před sebe.

Krok 4: Poté pravý roh sklopte doleva a dolů tak, aby pravý vnější okraj vedl podél středové linie. Opakujte toto zrcadlení s levým rohem.

Krok 5: Naneste papír na zadní stranu. Poté zasuňte pravý a levý dolní roh nahoru. Příslušné vnější hrany také probíhají podél vodorovné linie.

Krok 6: Potom otočte oblast rohy, které jste nařezali z předchozího kroku nahoru. Výsledkem je nyní trojúhelník.

Krok 7: Nakonec přeložte tento trojúhelník doprostřed jednou. Ready je první prvek Tangrami.

Nyní musíte tyto kroky opakovat celých 183krát. Nejlepší je, když integrujete celou rodinu v deštivou neděli do skládací práce. Takto se 3D labuť stává rodinným projektem.

Aby se jednotlivé prvky Tangramu dobře připravily k montáži, měly by být tyto prvky několikrát sestaveny. Vložte jeden prvek se špičkami do úchytů jiné části. Takto vytvořte dlouhý řetěz, který si nakonec pevně přitlačíte.

Výsledkem je, že jednotlivé jazýčky jsou odsunuty od sebe a montáž je pak snazší. Obrázek ukazuje rozdíl:

shromáždění

základ

Základní struktura Tangrami Schwane se skládá ze šesti řad po 15 prvcích. U startérů vložte jednu špičku jedné části do druhého výstupku druhého prvku. Třetí prvek je potom umístěn na druhý hrot. Konstrukce objektů Tangram je proto vždy vyrovnána.

Nyní dejte 15 prvků na 15 dalších prvků a první dvě řady jsou kompletní. Kruh je uzavřen posledním prvkem.

Tip: Pokud zatlačíte naskládané prvky spolu s prsty, máte větší kontrolu a konstrukce se nemůže snadno rozpadnout (viz výše vpravo).

Postupujte stejným způsobem s dalšími dvěma řádky. Při montáži vždy dbejte na to, aby všechny prvky byly vyrovnány a vyrovnány ve stejné orientaci.

Pak přichází složitá část. Pokud jsou připojeny všechny čtyři řady a kruh je uzavřen, posuňte strukturu nahoru. Chcete-li to provést, otočte konstrukci tak, aby podlaha směřovala k vám a tipy byly nyní stlačeny dolů.

Stiskněte, dokud první řada dolů na stole nevytvoří uzavřené dno. Špičky čtvrté řady již nesměřují ke straně, ale k vrcholu. Ohýbáním jsou prvky velmi rozebrány - takže buďte zvlášť opatrní, jinak se všechno rozpadne.

Nyní existují další dva řádky s 15 prvky. Základna labuť nyní sestává ze šesti řad, z nichž první spodní byt tvoří podlahu a je vidět pouze jeden kus.

prsa

Hrudník labuť se skládá ze šesti prvků. Stačí si vybrat místo. Na začátek vložte 3 prvky. Poté přeskočte první špičku těchto tří prvků a umístěte na ni dva prvky. Poslední část je nyní uprostřed.

ocas

Ocas labutě se skládá z 10 řad, ale ne zcela v kruhu kolem. Začněte řádkem 1 následujícím způsobem: uvolněte slot vedle hrudníku a poté umístěte první položku. Od té doby musíte vložit 10 dílů. Pokud jste udělali vše správně, měl by být po deseti prvcích na druhé straně hrudi volný prostor.

Nyní přidejte o jeden prvek méně, tj. Devět, osm, sedm, šest atd., Až se nakonec připojí pouze jeden prvek. Na začátku každého kola uvolněte první hrot - ocas směřuje k poslednímu prvku v řadě 10.

Jednotlivé prvky dělají rámec stabilním, ale také tvárným. Ohněte a pohybujte prvky požadovaným směrem a dejte Tangrami Swan svým prstům pěkný zakřivený tvar.

Nyní to pokračuje následovně. Nyní vyplňte dvě mezery vlevo a vpravo na hrudi, každý po jednom prvku.

Labuť Tangrami je téměř hotová. Ocas nyní potřebuje pěknou vnější hranu, kterou můžete také vyrobit s různě barevným papírem. Umístěte první prvek této koncové hrany na druhou špičku (zde levou špičku obrázku) aktuálně nainstalovaného výplně prostoru. Nyní je další prvek umístěn na levé horní straně právě připojeného prvku a další mimo linii pod ním. Ocas se tedy staví ještě více směrem ven. Umístěte 12 prvků na špičku ocasu.

1 ze 3

Poté opakujte postup na druhé pravé straně. Špička ocasu je na konci stále spojovacím prvkem.

krk

Nyní labuť potřebuje ještě jeden krk. Dejte dohromady asi deset prvků a vytvořte řetěz. Přiveďte součásti do zakřiveného tvaru. Poté je krk umístěn přímo uprostřed hrudníku. Složte zobák oranžovým papírem a dokončete hlavu labutí jednoduše položením tohoto kusu na krk - to je vše!

instruktážní videa

Vysušte suterén - pokyny pro vytvoření vlastního
Háčkování panenka sami - zdarma pokyny pro háčkování panenka s vlasy