Hlavní Háčkování dětské oblečeníVydělejte si křtiny sami - nápady pro vytváření a navrhování

Vydělejte si křtiny sami - nápady pro vytváření a navrhování

obsah

 • materiály
 • Basics Guide
 • Tipy na design
 • Nápady pro krásné křtiny svíčky

Křtina je jedním z nejdůležitějších prvků křtu. Samozřejmě existuje mnoho variant, jak nakupovat více či méně peněz. Často však osobní dotek chybí. Proto je zvláště vhodné pro řemeslné přátele, aby si svíčku vytvořili sami. Jak přesně to funguje, je vysvětleno v tomto článku!

Můžete žít podle křesťanské víry, kterou chcete - ale křestní svíčka je rozhodně velmi krásný symbol. Měla by doprovázet pokřtěného od začátku a oživit jeho cestu životem. Při klasickém obřadu je svíčka osvětlena velikonočním světlem oltáře. Kmotr potom nese za pokřtěného dítěte novorozence světelný prvek.

Vzhledem k důležitosti křtiny svíček je zvláště důležité zvolit pro potomstvo dokonalý design. Naštěstí existují skvělé příležitosti pro kutily. Následující obecný průvodce se bude řídit několika tipy a konkrétními nápady pro design. Užijte si kreativitu!

materiály

Přehled požadovaných materiálů:

 • bílá svíčka prázdná *
 • barevné voskové destičky nebo role **
 • Dekorativní prvky ***
 • nůžky
 • box řezačka
 • dlouhá jehla
 • Wax lepidlo ****
 • stabilní neklouzavý povrch
 • možná tiskárna
 • silnější karton
 • řemeslo lepidlo

* Velikost svíčky si můžete libovolně vybrat. Doporučuje se však použít dlouhý a relativně silný design. Máte tedy více prostoru na jejich zdobení. Vhodný rozměr je například 350 mm / 50 mm (L / Ø).

Pokud byste chtěli svíčku navrhnout nejen individuálně, ale také si ji sami vyrobit, pomůže vám tato příručka: vyrobte si svíčky sami

** Populární a vhodné barvy jsou zlato, červená, růžová (dívky) a světle modrá (chlapci).

Tip: K dispozici jsou také prefabrikované voskové dlaždice s motivy a písmeny. Svíčka však bude o něco méně kutilská. Pro řemeslného nováčka mohou být náčiní velmi užitečné. V závislosti na symbolu jsou průměrné náklady na kus asi tři až pět eur.

*** V závislosti na tom, jak chcete navrhnout svíčku, budete potřebovat různé ozdobné prvky, jako jsou motivy a dopisní šablony, korálky, kameny, skořápky, ozdobný luk a tak dále.

Tip: Jako motivy přicházejí v úvahu tradiční symboly jako kříže a andělé nebo něco modernějšího, jako je duha nebo motýl. To jsou jen příklady, jste zcela zdarma podle vašeho výběru.

**** Pokud chcete svíčku ozdobit doplňky, jako jsou korálky, kameny nebo skořápky, potřebujete bezpečné voskové lepidlo. Podpora stojí asi pět eur.

Basics Guide

Krok 1: Nejprve si vyberte své oblíbené motivy. Můžete například použít Vyhledávání obrázků Google. Možná už máte doma obrázky.

Tip: Naše šablona je nejrychlejší. Prohlédněte si soubor - možná se vám budou líbit motivy.

Krok 2: V případě potřeby vytiskněte obrázky (nebo naši šablonu).

Klikněte zde: Chcete-li stáhnout šablony

Krok 3: Naneste tenký kopírovací papír na mírně silnější lepenku.

Poznámka: To usnadňuje uchopení šablon.

Krok 4: Opatrně vystřihněte motivy nůžkami.
Krok 5: Umístěte voskové desky v požadovaných barvách na základnu.
Krok 6: Nyní položte motivy na voskové desky.
Krok 7: Zvedněte dlouhou jehlu nebo tužku.
Krok 8: Umístěte motivy jehlou nebo tužkou na voskové desky.

Tip: Nemusíte tlačit příliš tvrdě. Je důležité, aby byla šablona vosku mírně viditelná.

Krok 9: Popadněte nůž na koberce.
Krok 10: Nůž opatrně vyřízněte motivy z voskových desek.

Tip: Pracujte velmi pečlivě, aby byl výsledek co nejúplnější.

Krok 11: Podle potřeby připevněte motivy ke křtící svíčce.

Nechcete, aby se prvky správně přilepily ">

Tip: Vrcholové finále a dokonalé zaokrouhlení tvoří barevnou dekorační smyčku, například ze zlata nebo stříbra (podle toho, jaké barvy má svíčka jinak).

Doporučujeme vám nechat svíčku samotnou další dvě hodiny, aby všechno mohlo ztuhnout.

Tipy na design

Při navrhování křtiny můžete v zásadě nechat svoji kreativitu svobodnou. Je však třeba mít na paměti několik věcí, abychom mohli žít podle této příležitosti a dosáhnout zcela úspěšného výsledku. Tady "To-dos":

a) Jako barvu svíčky vždy vyberte bílou. Jak elegantní může vypadat jiná barevná verze, prostě se nehodí pro křest.

Poznámka: Bílá symbolizuje mimo jiné čistotu a nový začátek. Není divu, že všechny křtiny jsou takto udržovány. Atributy jednoduše dokonale harmonizují to, co je za křtem: začátek čerstvého, nevinného života.

b) Shoda motivů a dekorativních prvků a barev navzájem.

Tip: Nemusíte nutně integrovat duchovní motivy. Symboly by však pro tuto příležitost měly zůstat stylové. Například auto nemá nic společného s křtiny.

Nezapomeňte také použít pouze dvě až maximálně tři barevné skupiny - pokud nepoužíváte duhu, může to samozřejmě být i několik dalších tónů. V tomto případě je však vhodné ponechat zbývající část designu z hlediska barvy poměrně jednoduchou.

c) Orientujte se ve výběru motivů a doplňků i v období, ve kterém se dítě narodí. Například již zmíněná duha by byla pro léto velmi barevným prvkem. Květiny jsou perfektní pro jaro. V zimě funguje sněhová vločka velmi dobře, zatímco jako podzimní symbol může vypadat skvěle strom s barevnými listy. To jsou samozřejmě pouze návrhy, pravděpodobně pro každou sezónu přijdete s více motivy.

d) Svíčku nepřetěžujte příliš mnoha jednotlivými prvky. Koneckonců, celá věc by neměla být koláž, ale krásné a docela poutavé, ale také skromné, elegantní umělecké dílo. Také byste měli text zkrátit.

Tip: Skvělých efektů lze dosáhnout pomocí drobných předmětů z kovové fólie. Dělá svíčku jiskrou ve světle - to je slibný design pro jasný život.

e) Jeden zásadní bod: Používejte pouze předměty, které nejsou hořlavé.

f) Alternativně nebo kromě pasty s různým příslušenstvím můžete také malovat kreativní svíčku. Pro tento účel jsou k dispozici speciální voskové barvy. Pokud jste uměleckým / malířským nadáním, je to velmi pěkný nápad.

Tip: Pro nalezení vhodných produktů je nejlepší zadat "svíčku" nebo "svíčku". Náklady se pohybují kolem dvou až 20 eur, v závislosti na velikosti a výrobci.

Nápady pro krásné křtiny svíčky

Idea # 1: Duha s námořními symboly

Velmi pěkná varianta pro „letní dítě“: Barevné obdélníky v barvách duhy, které mají námořní (a do značné míry také křesťanské) symboly, jako jsou ryby, vlny, člun a racek. Kromě toho jednoduše jméno dítěte, datum narození a některé malé kameny v nenápadné křížové podobě. Omezený, ale výrazný.

Idea č. 2: Motýl s integrovaným křížem

Obzvláště vhodné pro dívky: Hnědo-zlatý kříž, tvořivě vsazený do motýla s růžovými křídly. Připojte jméno a datum pod ušlechtilý motiv a smyčku, která zvedne růžovou motýli.

Idea # 3: Bötchen jako centrální motiv s hranicemi

Často se používá pro chlapce: Modro-zelený zajíček na vyznačených vlnách uprostřed svíčky, včetně chlapcova jména a data narození. Na spodních okrajích v různých modrých a zelených tónech, někdy monochromatických, někdy s jemným vzorem. Na "zadní" svíčce krátké kouzlo, které se hodí k motivu.

Idea # 4: Křížové hvězdy ve více barvách

Relativně jednoduché, ale velmi zářivé - v pravém smyslu slova: hvězdy v různých, koordinovaných barvách, jiné s třpytivými prvky (ne všechny, které se jinak zdají přehnané), uspořádané do křížového tvaru. Včetně jména a data narození dítěte.

Idea # 5: Krásně nakreslený tygr jako symbol síly

Sotva žádné jiné zvíře znamená sílu, krásu a půvab než tygr. Přestože se jedná o poněkud neobvyklý motiv pro křtiny, není nic jiného než nevhodné. Důležité: Použijte / nakreslete pěkně nakreslený obrázek, také jako malý dětský.

Idea č. 6: Strom života na dlouhou cestu

Svíčka, jejíž centrum zdobí velký strom života, vypadá také velmi vznešeně. Je vhodné, aby listy ve dvou odstínech zelené a zlaté. Zlaté prvky mohou tiše svítit a / nebo se třpytit - velmi pěkný pohled. Design je zakončen jménem a datem narození novorozence.

Idea # 7: Zakřivený kříž v barevných pruzích

Klasický a moderní v jednom: zakřivený kříž zdobený třpytivými prvky, zapuštěný do širokého podélného pruhu, který vyniká barvou od kříže a téměř tvoří jeho pozadí. Kromě jména a data narození můžete přidat i malý symbol, například motýl nebo květ.

Idea # 8: Dětská stopa s andělskými křídly

Extrémně kreativní a individuální: použijte původní stopu dítěte jako andělské tělo a udělejte křídla a malou hlavu. Zadejte znovu jméno a datum narození - je připravena jedinečná křtící svíčka!

Použijte tyto nápady jako inspiraci - a pokud jste si vyrobili vlastní svíčku, přidejte obrázek do komentářů, bylo by to skvělé pro nás i další čtenáře!

Obnovte a odstraňte staré silikonové spoje - pouze ve 4 krocích
Pletací prstové rukavice - návody pro dětské postýlky zdarma