Hlavní VšeobecnéŠicí kruhová sukně - pokyny a vzor šití zdarma

Šicí kruhová sukně - pokyny a vzor šití zdarma

obsah

 • volba materiálu
  • množství materiálu
 • vzory
  • boky
  • délka sukně
  • pás
  • Položte řez
 • Šít talíř sukně
  • Manžeta
  • doplňující informace
 • „Lazy Room“
 • Stručný návod

Tyto pokyny, včetně bezplatných vzorů šití, vám řeknou, jak šít kruhovou sukni s nízkou rychlostí a s malým úsilím - ať už pro mladé nebo mírně starší dámy. Bavte se šití a nošení!

Rychlá a snadná domácí šitá sukně

Pro malé (a velké) dívky není nic lepšího než stoupající sukně, když se otočíte! Proto jsem obzvláště potěšen tím, že po dlouhé době mohu šít kruhovou sukni! Nepotřebujete vzor a ani pro výpočty nemusíte být matematický génius. Tentokrát jsou kolem mého oblíbeného lemu, "límce lemu" a jednoduchého návodu, jak manžetu ušít.

Obtížnost 2/5
(vhodné pro začátečníky)

Náklady na materiál 1/5
(v závislosti na výběru tkaniny mezi 0, - EUR od zbývajícího využití a 25, - EUR)

Časové výdaje 2/5
(včetně vzoru asi 2 hodiny)

volba materiálu

S tímto vzorem je výběr materiálu prakticky neomezený. Pro začátečníky je však vhodné začít s dresem, protože odpouští drobné chyby a rány. Pokročilí uživatelé se mohou také pustit do neroztažitelných tkanin, ale pak byste měli z bezpečnostních důvodů přidat centimetr (viz pozdější výpočet). Rozdělení vzoru je také možné (někdy nutné, je-li vybrán vzor, ​​na kterém všechny subjekty jasně mají „horní“ a „spodní“). Začátečníci by se pak měli spíše držet jednoho a stejného typu tkaniny. Pro pokročilé uživatele je také možná kombinace materiálů.

Abych to zjednodušil, vytvořil jsem pás bez zatažené gumy a ještě jednou popíšu, jak je šitá jednoduchá manžeta. Pro děti je to často pohodlnější, protože je pěkné a vysoké.

množství materiálu

V závislosti na vzoru (tj. Obvod pasu, obvod kyčle a požadovaná délka sukně) se může množství materiálu měnit. Pokud chcete všechno nakrájet na jeden kus, jak je uvedeno v tomto tutoriálu, určitě musíte očekávat 1 x 1 metr na dětskou sukni o délce 28 cm.

vzory

V ideálním případě navrhnete svůj vzor na papíře. Na jedné straně pak můžete řez použít několikrát, na druhé straně můžete sdílet řez a dát pláštovou sukni z několika jednotlivých částí.

boky

Nejprve potřebujete obvod kyčle. Změřte pro sebe (nebo váš „model“, pokud je střih pro někoho jiného) nejširší bod (na hýždě). Pak se vypočítá, protože potřebujeme poloměr (v mém případě to bude dětská sukně s obvodem kyčle 76 cm):

Takže můj poloměr je 12, 1 cm (pro dres - pokud nepoužíváte pružné tkaniny, přidejte 1 cm). Tuto vzdálenost zaznamenávám na svůj kus papíru z levého horního rohu. Nyní můžete pomocí kompasu vytvořit čtvrtinový oblouk s poloměrem 12, 1 cm od rohu.

Tip: Pokud nemáte kompas po ruce, můžete pomocí pravítka z rohu označit body v různých vzdálenostech, poté je ručně spojit zakřivenou čarou nebo spojit kus provázku s kuličkovým perem a připojit jej k vašemu 12, Značka 1 cm, natáhněte kabel do přesného rohu a držte jej tam. Chcete-li vytvořit luk, držte pero co nejrovnější.

délka sukně

V dalším kroku potřebujete délku sukně. Měřte od pasu (nejužšího bodu) až dolů, dokud by měla být deska sukně. Šiju sukni pro dívku, která by měla skončit trochu přes její kolena a změřit délku 28 cm. Nyní změřte dalších 28 cm od obvodu oblouku a označte místo. Nakreslete druhý oblouk z levého horního rohu. Prořízněte obě luky a váš vzor je hotový.

pás

Pro manžetu potřebujete obvod pasu. V mém případě to je 68 cm. Nyní spočítejte x 0, 7 a přidejte 1 cm povolený šev, tj .: 68 x 0, 7 = 47, 6 + 1 = 48, 6

Šířka mé manžety je tedy 48, 6 cm. Na výšku jste variabilní a můžete je posuzovat zcela podle vašich představ. Moje výška manžety by měla být asi 5 cm. Vzhledem k tomu, že manžeta je položena dvakrát, musím zdvojnásobit a přidat švy. Pak se zaoblím a mám výšku řezu 12 cm. Potřebuji tedy manžetovou tkaninu 48, 6 x 12 cm.

U lemu očekávám na dně 4, 5 cm. V žádném případě by neměl být užší, jinak by se hodil příliš snadno.

Položte řez

Pokud máte design, který vám nevadí, leží bokem nebo vzhůru nohama, můžete vystřihnout celou kruhovou sukni z jednoho kusu látky. Chcete-li to provést, složte látku jednou na délku a pak znovu na šířku. Umístěte výsledný střed (do rohu, kde není otevřená hrana látky, jsou vidět pouze záhyby) jako na fotografii níže vpravo. Nyní umístěte svůj vzor tak, aby menší oblouk ležel v pravém dolním rohu. Po stranách vzoru by měla ležet přímo na okrajích tkaniny. Přilepte vzor na látku. Vystřihněte malý luk s přidáním švu asi 0, 7 cm. Pro velký luk přidejte k lemu nejméně 4, 5 cm.

Tip: Pokud jste stále začátečník, změřte směrem ven z velkého kruhu na několika místech a označte vzdálenosti, ve kterých jste se pak prořízli. Vyškolené švadlenky mohou pracovat okem.

Pokud rozložíte tkaninu po řezání, vypadá to jako velká deska s otvorem uprostřed.

Tip: Tento vzor odpovídá čtvrtině celé kruhové sukně. Můžete jej také položit čtyřikrát a individuálně jej oříznout (v tomto případě nezapomeňte na okrajové okraje!), Ale můžete jej ještě více rozdělit a sestavit kruhový plášť mnoha jednotlivých kusů. Tento řez je také dobrým příkladem smysluplného využití zbytku.

Šít talíř sukně

Manžeta

Dalšího průvodce manžetou najdete také v článku o dětské tašce: //www.zhonyingli.com/pucksack-naehen/

Polovinu manžetové textilie na polovinu napřed roztečte („pruhy“ v tkanině vedou shora dolů, je šité bočně) a přikrývejte ji jednoduchým rovným stehem. Na protilehlých rozích vyznačte přední středové kolíky. Rozložte povolenky švu od sebe a umístěte látku tak, aby povolenky švu byly vystředěny na horní straně a označte obě strany.

Nyní složte manžetovou tkaninu nahoru tak, aby se okraje spojily. Zajistěte obě vrstvy povolenek na švy kolíkem. Nyní sklopte horní vrstvu a položte ji na všechny tři další vrstvy tak, aby směřovala dolů. „Pěkná“ strana vaší manžetové tkaniny je nyní na vnější straně. Nyní položte manžetu tak, aby se setkaly jehly obou protilehlých stran, odstraňte jehlu a dejte obě vrstvy dohromady. Tedy manžeta je „čtvrtkovaná“ kolíky.

Označte také tyto ubikace na sukni - stejně jako manžety. Manžeta je nyní umístěna venku na pravé („krásné“) straně textilie a připnuta na čtvrtinových značkách. Musíte manžetu lehce protáhnout. Poprvé to není snadné, ale rychle to vyjdete.

Nyní ušijte všechny tři vrstvy tkaniny (jednou sukni a dvakrát manžetové tkaniny) s obvyklým povolením švu všude kolem a šít na začátku a na konci.

doplňující informace

Pokud šijete manžetu poprvé, zde je několik drobných doplňujících informací: Začněte hned za manžetovým švem a začněte šít. Spusťte jehlu do tkaniny a spusťte přítlačnou patku. Nyní zaujměte místo s dalším špendlíkem v levé ruce a opatrně táhněte látky, dokud manžeta nebude mít stejnou délku jako sukně a nejsou vidět žádné vrásky. Nyní zarovnejte okraje zarovnané s pravou rukou a pokračujte v pomalém šití, zatímco v levé ruce držte napětí se stejnou silou.

Šijte, dokud nebude čep na přítlačné patce a vyjměte jej. Nyní pokračujte také s ostatními „ubikace“, dokud se nevrátíte na začátek. Nakonec šít přes hýždě šev a šít. Na fotografiích je tento šev šitý overlockovým stehem, nemusí být šitý. Při přetahování se ujistěte, že jste pin předčasně odstranili. Pokud by nůž zasáhl, mohl by se zlomit.

Pokud chcete, můžete nyní do pláštové sukně připojit štítek velikosti nebo podobný. Jinak manžetu jednoduše složte nahoru. Z vnější strany jsem připojil dekorativní steh ve tvaru půlměsíce. U širokých manžet to však není nezbytně nutné.

„Lazy Room“

Jak jsem slíbil, také ukazuji svůj oblíbený lem s touto plátovou sukní, tzv. Mokasíny lemem, který je v současné době nabízen pro šití s ​​dresinovými tkaninami. Za tímto účelem byste měli začít s přidáním švu nejméně 4, 5 cm.

Přeložte 4, 5 cm látky směrem ven (zprava doprava - tj. „Pěkné“ strany na sebe) a ihned poté hranu zpět k rozbití materiálu. Tyto tři vrstvy jsou přilepeny a šity obvyklým přídavkem na šev.

Pokud nechcete používat měřicí pásku, můžete použít i jiné nástroje. Například moje kolíky jsou přesně 4, 5 cm dlouhé. Když jsem je položil na okraj látky, vždy jsem dosáhl konstantní vzdálenosti, aniž bych musel pokaždé měřit.

Poté sklopte lem a nasaďte další výztužný šev (nepoužívejte rovný steh v pružných tkaninách, ale použijte dres nebo úzký cik-cak steh) tak, aby lem sukně později nevzrostl. Chcete-li to provést, přišijte na vnější straně pomocí švu krátký okraj.

Tip: Pokud lem vaší kruhové sukně neklesne stejně dobře, žehlte to po celém obvodu.

A talířová sukně je hotová!

Stručný návod

1. Změřte délku kyčle, pasu a sukně
2. Vytvořte kruhový střih sukně, střih manžety
3. Odřízněte pláštovou sukni
4. Šijte manžety
5. V případě potřeby připojte štítek velikosti
6. Znovu zašijte lem a horní část stehu
7. Žehlete lem
8. Hotovo!

Zkroucený pirát

Kategorie:
Vytvořte velikonoční koše - Pokyny + šablony pro velikonoční vajíčka
Symboly praní a jejich význam