Hlavní VšeobecnéCrochet Potholders - kurz pro kutily pro začátečníky

Crochet Potholders - kurz pro kutily pro začátečníky

obsah

 • Materiál pro držák hrnce
 • Užitečné informace
 • Häkelanleitung
  • Řetěz vzduchových sítí
  • 1. háčkování řada s pevnými stehy
  • Pevné stehy
  • 2. a všechny následující řádky
  • Háčkování háčky
  • absolvování
 • Tip pro háčkování barevných pruhů

I když už díky hořákům z plastu na sporáku již nepálíme prsty tak snadno, rukavice prstů zůstávají užitečným a oblíbeným kuchyňským doplňkem jako osvědčená pomůcka. Ať už vlastně jako ochrana proti teplu nebo pro ozdobné účely - háčkované hrnce se nyní vracejí. Tento jednoduchý průvodce vysvětluje populární háčkovanou položku, kterou se mohou i začátečníci odvážit používat.

Háčkované potácky vyrobené ze silných stehů

Tento tutoriál ukazuje, jak rychle háčkovat potholder pomocí jednoduchých a robustních stehů. Složité vzorky sítě a komplikované výpočty jsou zcela vyloučeny.

Z spletené bavlněné příze se vytvoří praktický kuchyňský pomocník, který - háčkovaný láskou - vytváří skvělý dárek. Pokud chcete háčkovat dva chňapky, můžete si hrát s barvami. Jedna koule se stává hlavní barvou jedné látky a druhou hranou. Nakonec je každá kuchyňská víla šťastná, protože obě ruce zůstanou zdravé, když vytáhne horkou pečeně nebo čerstvě upečený dort z trubice. Také stručně vysvětleno je pruhovaná verze.

Materiál pro držák hrnce

 • 50 g háčkované příze (bavlněná příze)
 • 1 háčkovací háček v příslušné tloušťce
 • Také: Svinovací metr, tupá jehla pro šití, nůžky

Zde se v popisu vzoru používají:

 • 100% bavlna s průběžnou délkou 90 m / 50 g
 • Háčkový háček: 4 mm

Co byste měli zvážit při nákupu materiálů:

Potholders jsou často vystaveny vysokým teplotám. Výběr háčkované příze by proto měl být odpovídajícím způsobem robustní. Ve specializovaném obchodě je nabízena speciální „příze z potu“. Alternativně je však pro tuto háčkovací práci úžasná jiná čistá bavlněná příze nebo tzv. Školní příze.

Kromě délky běhu cívky obsahují pokyny výrobce na korálku také údaj o velikosti jehly, se kterou má být příze zpracovávána. Pro stabilní háčkování byste měli použít co nejmenší háčkovací háček v držáku hrnce.

Užitečné informace

Aby držák háčkovaného hrnce později plnil svůj důležitý úkol - chránit naše ruce před teplem - je vyroben z pevného pletiva. Tím se vytvoří hustý a vizuálně krásný háčkovaný obraz.

Optimální velikost hotového potisku je asi 20 centimetrů. Na milimetru nezáleží na tomto háčkování. Pokud je dosaženo pouze 19 centimetrů nebo je-li délka strany o něco větší, můžete to tolerovat a dát pod heslo „umělecká svoboda“.

Häkelanleitung

Pro konečně čtvercový potholder je nejprve háčkován řetězec 35 volných vzduchových ok. (Pokud pracujete s tenčím vláknem nebo menší jehlou, jednoduše naneste trochu více ok.) Hotový řetěz by měl být dlouhý asi 20 centimetrů.

Řetěz vzduchových sítí

Jak název napovídá, vzduchové oky jsou zavěšeny k sobě - ​​vytvořte jediný steh a poté nakreslete jednoduchou novou smyčku smyčkou na háčkovém háčku.

Tip: Pokud pro řetěz použijete mírně silnější háčkovací háček, bude jednodušší bodnout jednotlivé oky do první háčkované řady.

1. háčkování řada s pevnými stehy

Na začátku každé nové řady je háčkován tzv. Spirálový vzduchový steh. K hotovému řetězu vzduchové mřížky je proto nejprve háčkována další vzduchová mřížka. V první řadě, která nyní následuje, se každá pevná smyčka přepracuje do jednotlivých smyček řetězu. První místo vpichu je označeno šipkou. Spirálová vzduchová síť se stává okrajovým stehem.

Pevné stehy

Háčkovací hák je nyní propleten smyčkou řetězu, nit je protažena a protažena (nyní jsou na jehle 2 smyčky) - nyní vlákno znovu zvedněte a protáhněte obě smyčky.

Podle tohoto principu pracuje 35 pevných stehů až do konce řetězce vzduchových stehů.

Pozor: Poslední steh řady, který musí být v každém případě bodnut, už byl trochu vyklenutý. Na obrázku jsou stále dva stehy unbehäkelt, při dokončení série je ještě třeba vložit.

Pro háčkované nováčky je vhodné pečlivě spočítat jednotlivé stehy v prvních řadách. Tím se vytvoří přímočarý čtverec a tím důsledný konečný výsledek.

Tip: Při háčkování se nezaškrtávejte a ve skutečnosti vytvářejte obdélníkové čtverce namísto špatně tvarovaných lichoběžníků - pro mnoho nováčků je to obtížné. Důvod je obvykle nalezen v malé nedbalosti na začátku nebo na konci řádku. Pokud budete věnovat pozornost následujícím věcem, nemělo by to být obtížné: Vždy háčkujte síťku na začátku sady stehů. (Pokud pracujete s polovičními tyčemi, potřebujete 2 spirálové vzduchové sítě a hůlkami se vytvoří i 3 spirálové vzduchové sítě). Nakonec vždy správně postupujte až do posledního stehu.

2. a všechny následující řádky

Jakmile je první řádek úplně háčkován, je práce obrácena. Nyní je poslední háčkovaná smyčka opět na pravé straně. Nyní sledujte spirálovou vzduchovou síť již popsanou na začátku (háčkování jednoduchou vzduchovou sítí). Tato otočná kapsa se při počítání stehů v řadě ignoruje.

Od nynějška jsou pevné stehy zpracovány do každého stehu předchozí řady. První místo vpichu lze znovu vidět na fotografii.

Chcete-li vytvořit krásné, silné stehy nejen propíchnout přední steh předchozí řady, ale pomocí háčkování projít celý steh předchozí řady. Pokud je háčkování touto metodou 35 stehů, druhý řádek je již hotový. Následuje 3., 4., 5. řada atd.

Háčkování je vždy tam a zpět, dokud má držák čtvercového tvaru. To lze snadno zkontrolovat bez měřicí pásky sklopením háčkované části diagonálně, tj. Z rohu do rohu. Pokud všechny boční okraje leží na sobě, je háčkovací čtverec dokonalý. Pokud existuje ještě jedna stránka, zabere jeden nebo více řádků. (Potholder v této příručce má celkem 36 řad.) Nyní odřízněte nit a jednou jej protáhněte poslední háčkovací smyčkou.

Jakmile se zašije počáteční a koncový závit, můžete teoreticky použít držák hrnce. Aby praktický ruční nástroj vypadal pěkně, je vhodné investovat trochu více času a vybavit rukavice bez prstů okrajem a smyčkou. Později může být držák snadno zavěšen ve smyčce poblíž kuchyňského sporáku.

Háčkování háčky

Za tímto účelem se nit protáhne spodním koncem háčkovaného čtverce (v prvním stehu původního počátečního řetízku stehů) - vytvoří smyčku.

Háčkujte krátkou řetězec vzduchových stehů (přibližně 12 stehů) na této smyčce.

Střílejte řetězem opětovným vložením do úplně první síťky.

Nyní je tato smyčka znovu háčkovaná pevnými stehy. Chcete-li to provést, otočte držák hrnce, položte nit za jehlu, nejprve nakrájejte na poslední steh řetězu a poté pracujte na okrajích podél stehů.

Pak začíná skutečná hranice potahové látky. Vypracovává se ze smyčky doleva a háčkuje celé náměstí pevnými stehy. Aby se zabránilo dírám ve spodní části, je steh vložen hlouběji.

Roh: Háčkování tři sts v jednom stehu. (Normální steh ukončete jako obvykle, pak znovu propíchněte otvor, který byl použit pro tento účel, přiveďte nit a vytvořte těsný steh a poté také bodněte potřetí na tomto místě a háčkujte pevnou smyčku.

Sleduje okraj kolem mírně zmačkaných okrajových stehů háčkovaného kusu (ve výšce každé zadní a čtvrté řady pracuje steh).

V dříve 36 háčkovaných řadách tak vznikne 36 Umrandungsmaschen. Jsou-li oba rohy háčkované, objeví se na horním okraji pěkný jasný vzor. V každém z těchto okrajových stehů je snadné pracovat s pevnou sítí.

Po třetím rohu opět přejděte na pravou háčkovací stránku (postupujte jako levý okraj stránky), dokud se znovu nedosáhne původně vytvořené závěsné smyčky. Poslední steh smyčky je sešíván do prvního stehu této závěsné smyčky jako řetězový steh.

Pletací steh: Pomocí háčkovacího háčku propíchněte požadované místo vpichu, zvedněte nit a okamžitě ji protáhněte přes smyčku na jehle.

absolvování

Odřízněte nit jako v háčkování základního čtverce a jednou jej protáhněte poslední háčkovací smyčkou.

Nyní je třeba sešít pouze vlákna ...

Šicí nitě: Zejména u háčkovacích prací, které také chcete použít a následně namáhat, je vhodné nitě elegantně a stabilně šit. Kromě toho neexistuje žádná zadní strana pro chňapky. Obě strany jsou čisté, proto protáhněte konce nití 5 - 6 stehů háčkovanými stehy tak, aby již nebyly vidět. Odřízněte konec niti krátký. Pokud pracujete s různými barvami, nejlepší vlákna se nejlépe zašijí tam, kde jsou háčkovány správnou barvou.

... a je připraven jednoduchý, ale krásný potholder.

Tip pro háčkování barevných pruhů

Změna barvy: Jakmile je zadní řada dokončena jednou barvou, je práce obrácena a háčkována druhou barvou. Háčkujte spirálové vzduchové pletivo novým vláknem. Vlákno původní barvy je nejprve složeno dolů, nové vlákno přichází zezadu. V případě potřeby utáhněte oba konce závitu tak, aby nevznikaly žádné otvory. Dokončete řádek dozadu a dopředu (nebo háčkujte blok bloku v požadované šířce) a změňte barvu znovu. U úzkých proužků lze první závěs zavěšený z práce jednoduše vytáhnout nahoru. Při háčkování v širších blocích také navlékněte vlákno nahoru podél okraje nebo jej při změně barvy odřízněte a konce niti vždy zašijte.

Krátké pokyny pro jednoduše háčkované potácky vyrobené ze silných stehů:

 • Materiál: 1 háčkovací háček č. 4, 1 kulička potisku příze (délka 90 m / 50 g)
 • háčkování řetěz 35 stehů (asi 20 cm na délku)
 • Zpracujte 1 spirálovou vzduchovou síť a háčkujte řetěz 35 stehů
 • obrátit práci, pracovat 1 spirálový vzduchový steh, háčkování 35 stehů do stehů předchozí řady
 • Háčkujte celkem 36 řádků podle tohoto principu
 • Háčkování 1 smyčka 12 stehů v jednom rohu
 • Háčkovaná smyčka s robustními stehy
 • Háčkujte všechny 4 strany držáku pomocí sady silných smyček
Kategorie:
Vysušte suterén - pokyny pro vytvoření vlastního
Háčkování panenka sami - zdarma pokyny pro háčkování panenka s vlasy