Hlavní VšeobecnéŠicí gymnastika - bezplatná příručka pro kutily pro sportovní tašky

Šicí gymnastika - bezplatná příručka pro kutily pro sportovní tašky

obsah

 • volba materiálu
  • Množství materiálu a řezu
  • vystřihnout
  • Šijte gymnastickou tašku
  • Nyní je vyžehlené
  • šňůrky
  • finále

Zde najdete opět skvělý způsob zpracování nepružných tkanin. Taška na gymnastiku je skvělým nástrojem pro mateřské školy, základní školu, ale také nedávno pro dospívající. Turnbeutel vidíte stále více a více u starších lidí. Kultovní tašky jsou zároveň praktické a módní. Je individuálně navržen, a proto nezaměnitelný. V této příručce se naučíte, jak ušít jednoduchou tělocvičnou tašku.

Obtížnost 2/5
(vhodné pro začátečníky)

Náklady na materiál 2/5
(v závislosti na výběru tkaniny mezi 0, - EUR od zbývajícího využití a 25, - EUR)

Časové výdaje 1/5
(včetně vzoru bez příplatků asi 1, 5 hodiny)

volba materiálu

Tentokrát jsem se rozhodl pro tyrkysové prádlo. Jako dekorativní prvek používám také dětskou kordovou tkaninu, která také zesiluje spodní část otočného vaku a poskytuje tak větší stabilitu. Jako zvláštní poutač jsem také vytvořil šňůry v jasně neonově červené barvě, která později poslouží jako nosič.

Množství materiálu a řezu

Řez je velmi jednoduchý. Pro gymnastickou tašku potřebujete pouze pravoúhlý kus látky vyrobený z mírně pevnější, neroztažné textilie o rozměrech 40 cm x 100 cm. Samozřejmě si můžete ušít gymnastickou tašku větší nebo menší - přesně tak, jak chcete. Pokud stejně jako já stále chcete používat dekorativní látku, měla by mít stejnou šířku a zhruba polovinu výšky. V mém případě 40 cm x 50 cm. Výška se samozřejmě může lišit v závislosti na vašem vkusu.

Při použití motivových tkanin vždy věnujte pozornost tomu, na kterou stranu jsou tyto dva kousky sešity k sobě, aby subjekt nebyl vzhůru nohama! Kromě toho pracuji v této příručce v rozbití materiálu, takže byste měli vytvořit každý dva obdélníky o rozměrech 40 cm x 50, 7 cm (včetně přídavku na šev) pro základní tkaninu a dva obdélníky o rozměrech 20 cm x 25, 7 cm (včetně přídavku na švy) pro dekorační textilie. Ty jsou sešity dohromady, aby se obě strany motivu „na zemi“ spojily. Při dalším zpracování se švy následně upravují podle prasklin materiálu.

vystřihnout

Potřebujete:

 • 1x základní střih tělocvičné tašky 40 cm x 100 cm (40 cm x 50 cm v rozbití materiálu)
 • 1x vyztužení 40 cm x 50 cm (40 cm x 25 cm v rozbití materiálu)
 • Příspěvky na švy jsou již zahrnuty.
 • Kromě toho potřebujete 2 šňůry o délce asi 160 cm.

Tip: Pokud chcete, můžete připojit aplikace přímo po oříznutí nebo vyšívání tkanin. Zejména jako taška na gymnastiku pro mateřskou školu nebo školu nabízí připevnění jména dítěte. To však lze provést - podle potřeby - v pozdějším kroku. Pokud například chcete vyšívat název těsně nad ozdobnou částí, mělo by se to stát až po nanesení ozdobné textilie tak, aby linie švu byla přímo pod ní.

Šijte gymnastickou tašku

Nejprve jsou všechny části textilie hotové!

Poté nažehlte vždy asi 1 cm ozdobné textilie na horních okrajích směrem dovnitř, výsledné okraje položte na sebe a žehlte znovu materiál, který je krásný.

U většího obdélníku vyžehlte krátké strany vždy asi o 1 cm dovnitř, znovu je překlopte, znovu je vyžehlte a stehem jednoduše rovným stehem. Poté se horní okraje umístí vedle sebe a rozbití materiálu se krásně zašije.

Nyní otevírá dekorační tkaninu a nastavuje materiální zlomení „vnitřní části“ (ve skutečnosti nejde o vnitřní část, ale jde nad to, ale pro jednoduchost budu vždy používat termín „vnitřní část“ pro tyrkysovou tkaninu) přesně na hraně tvaru U ve tvaru U dekor tkaninou.

Potom tkaninu složte nahoru a položte na obě strany. Aby se nepoužilo příliš mnoho vrstev textilie, můžete mezi první dvě a další dvě vrstvy vložit karton nebo řezací rohož. Potom se na „vnitřní část“ zašije ozdobná textilie. Udělal jsem to se dvěma rovnými stehy.

V dalším kroku změřte každou „vnitřní část“ z výšky nad 8 cm a vyžehlte tkaniny dovnitř, aby se vytvořil krásný žehlicí okraj. Na jedné straně změřte 2, 5 cm na obou stranách zespodu a označte je. Poté znovu rozložte oba konce, položte krásné strany na sebe, zafixujte je a přišijte každou rýhu ke značení.

Ve spodních rozích je nyní vytvořen úhel 45 stupňů a přesně na konci švu je oříznut trojúhelník.

Nyní je vyžehlené

Poté nejprve vyžehlte švový materiál, otočte látku a také vyžehlte druhou stranu nahoru, včetně zbývajících 7 cm nahoře, abyste vytvořili pěknou rovnou hranu. To samé se děje na druhé straně.

Nyní položte jednu stranu 7 cm dolů a žehlte horní okraj, otočte gymnastickou tašku, otočte druhou stranu 8 cm dolů a znovu žehlte horní okraj. Oba horní okraje by nyní měly ležet na sobě v jedné rovině. Na boku byly nyní vytvořeny dva oblouky, které budou sloužit jako stahovací šňůra pro šňůry. Za tímto účelem se složené 7 cm sešívají jednou ve vzdálenosti asi 4 cm od horního okraje na druhé straně. Ujistěte se, že se švy okrajů setkávají přesně v přechodech. Zde můžete znovu vidět otvor pro šňůrku.

šňůrky

Nyní lze jednu stahovací šňůru vtáhnout zleva a zprava. Můžete buď připojit velký bezpečnostní špendlík na konec kabelu nebo ho zavázat na kuličkové pero a protlačit jej prostřednictvím stahovací šňůry. Začnete na jedné straně a jednou zatáhnete za kabel. Pak začněte na druhé straně a znovu natáhněte druhý kabel. Ujistěte se, že konce kabelů mají stejnou délku na obou stranách. Pokud tomu tak není, můžete ji nyní upravit (takže ji přetáhněte, dokud není vše v pořádku a ne pouze řezané!).

finále

Okamžitě jste to zvládli. Nyní musí být do otvorů v rozích zasunuta pouze pravá a levá strana kabelů. Můžete také sáhnout do kapsy zevnitř a protáhnout konce kabelů dovnitř skrz otvory.

Nyní otočte pytel doleva tak, aby konce kabelu vyčnívaly do rohů. Aby se šňůry neotevřely, můžete je také uzelem zahrát v bezpečí. Nyní musí být rohy zašity pouze tak, aby šňůry nemohly vyklouznout. Za tímto účelem jsem se poprvé prošíval ve vzdálenosti asi 1, 5 cm od okraje tkaniny jednoduchým rovným stehem a pak jsem se šil přes to dvakrát více úzce lemovaný klikatým stehem.

3, 2, 1 ... hotovo!

Nyní stačí otočit tělocvičnou tašku a dobrý kus je připraven!

variace

Zbytky textilie můžete zpracovat do mozaiky, ze které pak můžete vystřihnout základní vzor, ​​ozdobit kousky látky pomocí aplikací nebo přidat zvýraznění krásnými ozdobnými stehy nebo výšivkou. Bavte se to vyzkoušet!

Stručný návod:

 1. Vytvořit řez (je již zahrnut příspěvek na švy)
 2. Vystřihněte a v případě potřeby ozdobte
 3. Železné hrany, steh, ozdobte dekorační tkaninu na „vnitřní části“
 4. Připojte označení a steh
 5. Připravte šňůrku a šijte
 6. Odřízněte spodní rohy, provlékněte šňůry a našijte
 7. Turning - ready!

Zkroucený pirát

Kategorie:
Která minerální omítka pro fasády - omítka minerální nebo silikonová pryskyřice?
Cenový podlahový talíř - tyto náklady jsou za m²