Hlavní VšeobecnéSew V neck - návody a tipy

Sew V neck - návody a tipy

obsah

  • volba materiálu
  • vzory
  • Šijte V-krk
  • Stručný návod

Často se jedná o „nejobvyklejší“ věci, které vždy tlačíte, protože ve skutečnosti nemáte žádný plán, jak to udělat správně. Pokud jste to vyzkoušeli, je to snadné a do šicího repertoáru můžete vložit novou techniku. Jedno z těchto předpokládaných tajemství, které chci dnes vysílat: výstřih do V.

Dnes vám ukážu, jak krásně připravit výstřih do krku a obléknout ho tak, aby i jeho horní část vypadala hezky. Nejedná se o velký problém a můžete zvládnout variantu, která vám umožní přizpůsobit si šatník.

Obtížnost 1/5
(tato příručka pro V krk je vhodná také pro začátečníky)

Náklady na materiál 1-2 / 5
(V závislosti na výběru materiálu a délky postačuje zbývající kus hlavního nebo kombinovaného materiálu)

Požadovaný čas 1.5 / 5
(v závislosti na zkušenostech a přesnosti asi 10 až 20 minut včetně přípravy na oddíl V)

volba materiálu

V tomto tutoriálu vám ukážu, jak vyrobit výstřih do tvaru V se zbytkem vaší hlavní nebo složené látky. V mém případě je to bavlněný trikot s asi 5% elastanu. Pro tento typ textilie je nejlepší použít natahovací jehly (jehly pro dresy jsou vhodnější pro jiné natahovatelné textilie).

Tip: Zejména u dětských košil a v případě, že je výstřih příliš velký, lze čisticí pásek také oříznout z manžetové tkaniny. Musíte však dávat pozor, abyste se příliš protahovali, aby se látka příliš nepřehýbala na výstřihu. Viz také pokyny pro krk posádky.

vzory

Pokud to již není ve vzoru uvedeno, měly by se spodní konce V setkat na obou stranách ve stejném úhlu. Za tímto účelem složte přední horní část svisle uprostřed a zkontrolujte, zda je výřez přesně stejný nebo jej ořízněte.

Chcete-li zabránit zvlnění nebo vyčnívání řezu ven, nažehlovací pásku nažehlete na obě strany. Tato páska je připravena ke koupi a je třeba ji pouze zkrátit na délku. Žehluje se mezi úrovní dva a tři bez páry se středním tlakem na žehličku. Případně můžete také použít Framilonband.

Nyní odřízněte pás z hlavní nebo kombinované tkaniny. Můžete také použít ready-made (Jersey) zkreslení pásky. Můj pruh je široký 3, 5 cm.

Tip: Pro svůj pruh používám jako vnější stranu levou stranu tkaniny, abych zajistil, že barva přesně padne. Ale může to být také prostě pravá strana látky nebo látka v kontrastní barvě.

Šijte V-krk

Nejprve přeložte pás podél středu a nažehlte jej. Rád to dělám s dresem s párou, protože to vytváří jasnější záhyb. Poté pruh od sebe oddělte a obě strany o jeden centimetr doprostřed. Znovu nažehlte, aby i zde byly záhyby jasně viditelné. Nakonec znovu složte obě strany a znovu je vyžehlte, abyste vše upevnili.

Poté, co jsou přední a zadní strana sešity na ramenou, začněte dopředu dopředu nasazením pruhu dresu. Chcete-li to provést, nejprve rozložte proužek tak, aby nahoře byl otevřený okraj. Šitý by měl být přesně na horním záhybu. Konec proužku by měl mírně přežít, zejména spodní roh by měl být asi palec nad vrcholem. Zde také pomocí jehly přesně umístíte bod pod bod, kde by měl váš šev začínat a končit a do kterého budete také jako první bodat jehlou šicího stroje.

Pro čistý výsledek je velmi důležité, aby v tomto bodě bodli znovu posledním stehem. Takže když jste zpět nahoře po prošití všude, přeložte překrývající se tkaninu z horní části proužku na stranu, abyste ji nešili. Začněte a končte dobře, aby nic nemohlo proklouznout.

U elastických tkanin vždy používejte elastické stehy. Ty vždy zahrnují postranní pohyb jehly. Pro lepší pochopení: když taháte látku, může se protáhnout. Přímé prošívání nemá volnost, takže se nit roztrhne. V cik-cak stehu nebo jiných elastických stehů má nit stále prostor pro pohyb a lze ji natáhnout bez roztržení. Pokud vám doporučujeme použít trojitý rovný steh, protože je to „skvělé“, je to proto, že látka v těchto oblastech se musí natahovat mnohem více a je nadměrně používána, takže krásné oděvy jsou mnohem rychlejší a v nejhorším případě se mohou tvořit nevzhledné díry.,

Nyní sklopte horní část středem zleva doleva (tj. „Pěknou“ stranou tkaniny směrem ven). Překrývejte oba konce proužků a složte oba okraje dovnitř příslušného záhybu. Nyní položte tyto dva překrývající se proužky látky přesně na sebe.

Tip: Pokud je jeden z pruhů stále příliš dlouhý, můžete ho samozřejmě zkrátit. Oba by měli přežít alespoň jeden centimetr.

Na následujícím obrázku jsem označil čáru, která má být nyní šita. Tuto značku můžete také malovat na látku, ale není to nezbytně nutné. K tomu jsem použil ve vodě rozpustný trikový marker.

Tip: Pokud vyznačíte čáru, můžete jemně zatlačit tkaninu přední části pod její stranu. To samozřejmě usnadňuje přesné stehování dohromady a zajišťuje, že látku náhodně nešítte na přední část.

Důležité: Odřízněte příspěvek na švy nad špičkou těsně nad švy. Šev sám o sobě nesmí být řezán. V dalším kroku vyžehlte povolenky na švy ...

... a ořízněte jej na jednu velikost: jeden na každé straně se vzdáleností asi jednoho centimetru od švu a poté dolů přes dva vyčnívající rohy.

Nyní složte celý pruh společně s přídavkem na švy dovnitř na levé straně látky (ten bez motivu, který je uvnitř hotového oděvu). Ujistěte se, že je nahoře viditelná část vnější látky, aby se stěrka nemohla náhodně vytlačit a vykouknout. To je důležité zejména v kontrastních barvách. Pevně ​​přitlačte spodní okraj proužku kolem celého výřezu.

Nyní šijte podél této značky pevně ohraničené. Nezapomeňte použít elastický steh znovu pro elastické tkaniny!

A krk V je již hotový! Také jsem přiložil fotografii použitých dětských šatů.

Bavte se šití!

Stručný návod

1. Zkontrolujte výřez pro symetrii
2. Nažehlovací páska nažehlovací (páska Framilon je také v pořádku)
3. Odřízněte pruh dresu (3, 5 cm) a připravte nebo vytvořte předpětí
4. Zavřete ramenní švy
5. Označte střed přední strany a upevněte pevný počáteční a koncový bod švu
6. Přišijte výztuhy v nejvyšším záhybu pod stejným úhlem
7. Vyřízněte přídavek švu ve V, horní část ohněte středem vlevo
8. Přeložte složené proužky svisle a odřízněte odstupy švů od sebe, zkraťte je
9. Přeložte proužky včetně švů dovnitř, přilepte je na místo a přišijte krátkou hranou.
10. A krk V je připraven!

Zkroucený pirát

Kategorie:
Měření běhounu pneumatiky - Určete hloubku běhounu bez měřícího zařízení
Po tolika dnech je potěr choditelný - tipy a rady