Hlavní Háčkování dětské oblečeníVideo: Tie dárkové smyčky - skvělé smyčky z dárkové pásky

Video: Tie dárkové smyčky - skvělé smyčky z dárkové pásky

obsah

 • materiál
 • Elegantní lepená smyčka
  • video
 • Klasická trojitá smyčka
  • video
 • Smyčka mini vidlice
  • video
 • Objemná smyčka
  • video
 • Origami luk z papíru
  • video

Ať už na Vánoce nebo na extravagantní narozeninové dárky - krásné dárkové mašle jsou nutností pro jakékoli překvapení. V tomto tutoriálu vám ukážeme čtyři velmi jednoduché varianty vázání dárkových luky.

Nádherné luky s vázankou

V tomto výukovém videu vám dnes ukážeme jedinečné dárkové smyčky, které můžete snadno a rychle vyrobit doma. Od nynějška je tedy každý z vašich darů absolutně poutavý. A je to snadné!

Nejen nyní - v předvánočním období - krásně navržené dárkové smyčky jsou speciální polevou vašich dárků. Dokonce i na narozeniny, svatby a další výročí můžete dát svému balíčku něco malého s domácími dárkovými smyčkami. Vezměte nás dnes v barevném, třpytivém a oslnivém světě!

Obtížnost 1/5
(snadno implementovatelné s dětmi)

Náklady na materiál 1/5
(variabilní v závislosti na základním materiálu, ale velmi příznivý)

Požadovaný čas 1.5 / 5
(v závislosti na cvičení)

materiál

V tomto tutoriálu vám ukážeme, jak vyrábět lepené, složené a svázané dárkové stuhy. Podle svého vkusu vyberte svůj základní materiál ve svých preferovaných barvách a materiálech.

Elegantní lepená smyčka

Pro tuto smyčku potřebujete dárkovou stuhu (s nebo bez bočního drátu - dává různé efekty), oboustrannou pásku (nebo foto lepidlo), nůžky a dárek, který chcete zabalit.

Vyřízněte pět proužků o délce 8 cm, 12 cm, 16 cm, 15 cm a 20 cm. Tyto tři proužky o délce 12 cm, 16 cm a 20 cm se skládají jednou uprostřed a lepí se přes tuto skládanou oboustrannou lepicí pásku. Opatrně ohněte vnější okraje směrem do středu (zde by se neměl vytvářet žádný záhyb) a poté je pevně přilepte a výsledné oblouky pěkně vytvořte. Pak pásku o délce 15 cm přehněte podélně (hrana k okraji) a na obou stranách ji šikmo ořízněte. Poté střed znovu označte (přeložte) a připojte jej k dárku oboustrannou lepicí páskou.

Postupně lepte tři připravené smyčky uprostřed sebe, počínaje největší. Naneste lepicí pásku na obě strany 8 cm kusu na jeden konec. Upevněte jednu stranu přímo na smyčku, vytvořte kruh a také stiskněte druhý konec (buď nejprve vytvořte kruh a přilepte jej ke smyčce).

Tip: Pokud používáte dárkovou stuhu s motivem, ujistěte se, že lepicí pásky jsou vždy připevněny k vnitřní straně tak, aby motiv zůstal viditelný v listech. Někdy je však obzvláště pěkný efekt při střídání uvnitř a vně pásky. Buďte kreativní!

Nyní protáhněte proužkem dárkové stuhy (která jednou musí projít kolem dárku - včetně lepicí plochy cca 2 cm) skrz kruh uprostřed a přilepte oba konce na zadní stranu vašeho dárku. Zakrývejte smyčky znovu - a máte hotovo!

video

Klasická trojitá smyčka

Tento luk vypadá obzvlášť pěkně s mírně širší stuhou (od 3 cm).

Chcete-li vytvořit, ovinujte pásku čtyřikrát až pětkrát kolem otevřené ruky, jemně vytáhněte vnitřní konec z boku a potom vše upevněte drátem. Jednotlivé smyčky mohou být nyní bočně vytaženy a roztaženy. Pak je smyčka položena tak, aby oba konce směřovaly dolů. Konce jsou ohnuty uprostřed (ujistěte se, že nedochází k žádnému přehnutí) a konce jsou oříznuty pod úhlem. Nakonec obtočte kolem středu další úzký proužek stejné pásky. Na jedné straně to zakrývá drát a na druhé straně máte popruhy na zadní straně přídě, které jej připevňují k vašemu dárku.

video

Smyčka mini vidlice

Tento typ smyčky je vhodný pro úzké dárkové stuhy, které mají být tvarovány do poněkud menších smyček. Jako ozdoba na dárky nebo jako smyčka na svatební kolíky jsou zvláště oblíbené. Můžete také pracovat ve dvou nebo více barvách. Budete potřebovat požadovanou dárkovou stuhu a nůžky.

Začněte tím, že kapelu položíte na každý další hrot vidlice, a pak jej „splétáte“ na dva další hroty vidlice stejným způsobem, dokud se celkem pětkrát nezměníte. Jemně zatlačte pásy doprostřed. Poté provlékněte kravatu (ve stejné nebo jiné barvě) do otvoru uprostřed hrotů a uzlujte s ní pět řad. Nyní odřízněte vyčnívající konce vidlice pod úhlem, otočte vidličku a opatrně vytáhněte hotovou smyčku z hrotů.

video

Objemná smyčka

K tomu potřebujete dárkovou stuhu bez okraje drátu. Obzvláště krásná je luk se širší dárkovou stuhou (nejméně 2, 5 cm). Jako pomůcku použijte čtvercový karton (nebo čtyřikrát složený papír) požadované velikosti. Kromě toho potřebujete nůžky a pár centimetrů úzké dárkové pásky.

Umístěte jeden konec dárkové stuhy na střed krabičky asi jeden centimetr doprostřed. Potom stužku osmkrát ovinujte kolem krabice jejím vyklopením nahoru. Ujistěte se, že počáteční část pásky nevyklouzla, zejména během prvních otáček. Po osmé zatáčce by strana měla být opět nahoře, na které leží otevřený konec (výchozí kus). Položte na ni pásku a pak ji odřízněte asi jeden centimetr od okraje Katonu. Nyní vezměte horní vrstvy s oběma konci mezi palci a předky a druhou rukou opatrně vytáhněte lepenkový kus. Vezměte si zadní vrstvy. Nyní vystřihněte malý trojúhelník na obou stranách uprostřed (držte vrstvy dobře, aby nic neklouzalo).

Tip: Chcete-li zabránit uklouznutí, můžete také smyčku uprostřed fixovat špendlíkem. Jen ne příliš daleko na okraji, pokud zůstane malá díra z vpichu - to by nebylo tak hezké!

Nyní vezměte tenčí dárkovou stuhu a vložte ji zezadu přesně do výsledných špiček trojúhelníků a několikrát ji uzlete. Uzel můžete správně utáhnout. Pak vytáhněte smyčky do stran a otočte je o 360 stupňů a vaše smyčka je připravena. Nyní je můžete pomocí tenké dárkové pásky připojit k širší skupině na svém zásilce.
Jako malý doplněk přichází varianta bez dárkové pásky: papírová stuha origami.

video

Origami luk z papíru

Potřebujete čtvercový list papíru, který je vytištěn alespoň na jedné straně (nebo monochromaticky, pokud se vám líbí).

Papír rozložte podélně a potom nahoru, pak šikmo a potom jej znovu složte, abyste odkryli 8 trojúhelníků.

Nyní ohněte dva diagonálně složené rohy dovnitř a složte je do menšího čtverce. Strana motivu by měla ležet uvnitř.

Nyní složte horní roh dopředu a pevně jej označte. Když list zcela otevřete, je nyní vidět malý čtvereček uprostřed. Chcete-li usnadnit další kroky, můžete nyní překreslit všechny čtyři strany tohoto čtverce, abyste vynikli.

Poté stiskněte střed tohoto čtverce směrem k straně motivu a sklopte čtyři rohy dolů. Dvě krátké strany jsou přitlačeny dovnitř, takže máte před sebou další čtverec (mínus horní roh).

Sklopte dva horní okraje dolů, otočte jejich čtverec a sklopte ostatní dva horní okraje dolů.

Pak opatrně otevřete svůj list. Malý čtverec uprostřed by měl být zachován.

Nyní ji aplikujte a opatrně ořízněte dané záhyby. Výsledná horní strana je pak přehnuta dolů a boční okraje jsou přehnuty do středu.

Stejně tak druhá strana. Pracujte opatrně, aby se papír nikde neroztrhl.

Nyní ohněte boky svého čtverce směrem do středu a pak řezejte přímo nahoru podél středové čáry k malému čtverci.

Střed je pak po obou stranách složen ven.

Nyní otočte téměř hotovou smyčku a ohněte boční špičky dovnitř, abyste mohli skrýt konce pod uzlem a papírové luk je hotový.

video

Hodně potěšení při broušení vázanky!

Zkroucený pirát

Vysušte suterén - pokyny pro vytvoření vlastního
Háčkování panenka sami - zdarma pokyny pro háčkování panenka s vlasy