Hlavní VšeobecnéHáčkování vafle vzor - pokyny pro oblast a v kolech

Háčkování vafle vzor - pokyny pro oblast a v kolech

obsah

 • Háčkujte vaflový vzor v řádcích
 • Háčkování vafle vzor v kolech
  • Varianta 1
  • Varianta 2

Vzor vafle opravdu vypadá docela tak, jak byste očekávali jméno. Háčkované v řadách jako kulaté, připomíná lahodně sladké svádění, které parně vychází z maminky vaflové železa. Není těžké háčkovat, vypadá opravdu vtipně a dává pěknou povrchovou texturu.

Velmi oblíbený je tento šachovnicový vzor v dětském oblečení. Díky své trojrozměrné povaze vytváří docela silnou háčkovací práci, která vás udržuje dokonale v teple. Vyzkoušejte vaflový vzor v kolech u dalšího klobouku nebo háčkujte celý ubrousek v chytrém vzoru. Můžete si vybrat mezi jednotlivými čtverci, které jsou spojeny dohromady, aby vytvořily patchworkovou deku a kompletní ubrousek v tomto vzoru. S barevnými variantami přidáváte vzrušující akcenty.

materiál:

 • Häkelgarn
 • odpovídající háčkový háček

Pro vaflový vzor potřebujete trochu více příze, než jste zvyklí z jiných vzorů pro stejnou oblast. Nezapomeňte to na své materiálové náklady!

Háčkujte vaflový vzor v řádcích

Tento vzorec se integruje do většiny háčkovacích prací. Pokud jste z nějakého důvodu určili určitý počet stehů, přizpůsobí se tomu vzor vafle. Pokud máte na výběr, doporučujeme pracovat s několika stehy dělitelnými 3. Okraj vafle je nakonec dokončen čistým navýšením.

Předchozí znalosti:

 • stehy
 • hůlky
 • Reliéfní hole zepředu

Pro první řadu plácněte vzduchový řetěz s požadovaným počtem stehů. Pokud se budete držet pravidla „divize by 3“, obdržíte o dvě políčka méně, než byste čekali. Pokud například chcete mít 5 uzavřených polí vedle sebe, musíte udeřit 5 x 3 + 6 = 21 ok.

U druhé řady háčkujte celou tyč do čtvrtého stehu od jehly. Tři vzduchové oky tvoří první řadu zadní řady. Nyní háčkujte celou tyč v každé bublině.

Řádek A:

Následující řádek začíná třemi oky, které nahrazují první. Háčkujte celou hůl do druhé hůlky předchozí řady. Poté následují 2 reliéfní hole zepředu. Další, háčkování normální, celá hůl. Tuto změnu udržujte až do konce série: celá hůl, 2 reliéfní hůlky zepředu. Řádek končí normálními hůlkami ve 3 stehech od začátku předchozí řady.

Řádek B:

Začněte další řádek znovu pomocí 3 vzduchových stehů. Ve 2. tyčce předchozí řady přichází reliéfní tyč zepředu. Následovaly 2 celé hole a reliéfní tyč zepředu. Vždy přepínáte mezi 2 celými tyčemi a reliéfní tyčkou zepředu na konec řady. V podstatě háčkování nyní v reliéfních tyčinkách předchozí řady běžných hůlek a naopak.

Tip: Změna barvy se vždy hodí do řady B.

Nyní háčkování střídavě řádek A a řádek B. Každá řada začíná 3 vzduchovými stehy a končí celou tyčinkou ve vzduchových stecích předchozí řady. Nakonec to vypadá hezčí zastavit po sérii B, ale v žádném případě to není nutné. Mimochodem, couvání vypadá v zádech úplně jinak než vpředu, ale o nic méně hezké.

Háčkování vafle vzor v kolech

Varianta 1

Například, pokud chcete háčkovat granny náměstí ve vaflovém vzoru, musíte udělat něco jiného než řádky. Není to ani mnohem těžší.

Předchozí znalosti:

 • závit kroužek
 • silné stehy
 • stehy
 • hůlky
 • odlehčovací hůlky

Začněte závitovým kroužkem se 6 pevnými stehy. Zdvojnásobte každý steh ve druhém kole. Kolo uzavřete řetízkovým stehem.

Další kolo začíná 4 vzduchovými oky. Tito stojí za hůl a vzduchovou síť. Potom háčkujte tři celé tyčinky a vzduchovou síť. Potom následují ještě 2 krát tři hole a vzduchová síť. Na konci kola háčkujte další 2 tyčinky. Uzavřete kolo osnovním stehem ve 3. vzduchovém pletivu od začátku. Další osnovní steh přichází v malé díře, která byla vytvořena pod 4. vzduchovým okem.

Začněte 3 vzduchovými oky. Poté háčkujte hůlku do malé díry pod vzduchovou sítí. Po vzduchové síti přicházejí do stejné díry další 2 tyčinky. Potom háčkujte celou hůl do dalších 3 tyček předběžného kola. Do otvoru pod vzduchovou sítí z předběžného kola přicházejí dvě celé tyčinky, vzduchová síť a dvě další celé tyčinky. Následuje 3 celé hůlky. Tento postup opakujte dvakrát: Do otvoru v rohu přicházejí dvě tyčinky, vzduchová komora a dvě tyčinky; v rovném háčkování 3 celé tyčinky. Uzavřete kolo štěrbinovým stehem ve 3. vzduchovém pletivu od začátku kola. Háčkujte ještě jednu warp do další tyče a do vzduchové komory. Nyní jste zpět u malé díry v rohu.

Kolo A:

Nyní přichází první kolo se vzorem vafle. Toto kolo se bude opakovat střídavě s následujícím, dokud váš čtverec nedosáhne požadované velikosti.

Také toto kolo začíná 3 vzduchovými oky. Háčkování celou hůl do díry. Poté následuje vzduchová síť a 2 další hole ve stejné díře. Roh je v tomto kole úplně stejný. Nyní přichází rozdíl:

V prvních hůlkách po rohovém háčkování reliéfní tyč zepředu. Poté následují 2 normální hole v přímé linii, další reliéfní tyč zepředu, 2 normální hole a poslední reliéfní tyč zepředu. Nyní jste dosáhli rohu. Háčkujte obvyklé 2 hole, 1 vzduchový uzávěr a 2 hole do otvoru v rohu. Další rovina začíná znovu reliéfní tyčkou zepředu. Pokračujte s rovným a rohovým schématem, až dorazíte na konec kola.

Poslední steh je reliéfní hůl zepředu. Zahrňte toto kolo řetězovým stehem do třetího řetězce vzduchu od začátku. Použijte dva osnovní stehy k tomu, abyste se dostali do díry v rohu.

Kolo B:

Druhé standardní kolo pro náš vzor vafle začíná 5 vzduchovými oky. Představují 1 hole a 2 vzduchové oky. Háčkujte celou hůl do rohu. Rovná čára začíná 2 reliéfními tyčkami zezadu a následuje normální tyč. Zezadu jsou vždy 2 střídačky Reliefstäbchen a normální hůlky, dokud se nedostanete na roh.

Poznámka: Reliefstäbchen zezadu vždy přicházejí v normálních tyčích předběžného kola. Normální hůl vždy přichází v reliéfní hůl předběžného kola.

A konečně, v přímce máte 2 reliéfní tyčinky. Do otvoru v rohu přicházejí v tomto kole pouze hůl, 2 vzduchová mřížka a další hůl. Pak to pokračuje s reliéfními tyčkami zezadu v další rovině. Jako obvykle ukončete kolo řetězovým stehem ve třetím kole vzduchu od začátku kola. Tentokrát potřebujete pouze jeden osnovní steh, abyste se dostali do díry v rohu.

Opakujte kola A a B tak často, jak chcete. Váš čtverec poroste rychle. Jako závěrečné kolo doporučujeme, aby se vám líbilo kolo B. Vzor tedy vypadá samostatně. Stejně jako u háčkování v řadách, vzor také vypadá velmi odlišně v kolech na zádech než na přední straně.

Varianta 2

Pokud chcete háčkovat rukavice, čepici nebo něco podobného, ​​můžete postupovat stejným způsobem jako u vaflového vzoru v kole I. Rohy jsou samozřejmě pryč. Stačí přepnout z kola na kolo mezi popisy kol v kolech A a B. Počet stehů ve vaflovém vzoru by měl být dělitelný 3 v kolech II. Po prvním kole vzduchovými stehy háčkujte kolo celými hůlkami. Poté v dalším kole postupujte podle pokynů pro postupku z kola A.

Kategorie:
Obnovte a odstraňte staré silikonové spoje - pouze ve 4 krocích
Pletací prstové rukavice - návody pro dětské postýlky zdarma