Hlavní VšeobecnéŠití vánočních ozdob - 4 nápady a bezplatné pokyny

Šití vánočních ozdob - 4 nápady a bezplatné pokyny

obsah

  • Šít dveřní věnec
  • perla stromek
  • Perník muž jako vánoční dekorace
  • Vánoční ozdoby

Je pro adventní období něco lepšího, než navštívit vánoční trhy, pít punč a ozdobit svůj domov svou vlastní vánoční výzdobou ">

Dnes vám ukážu obzvláště flexibilní projekt na vánoční výzdobu. A čtyři různé nápady, které můžete vzájemně kombinovat! V detailu to znamená: šitý dveřní věnec, který lze použít po celý rok, v závislosti na výběru látky, a tři další nápady na vánoční výzdobu, které si můžete buď připevnit někde doma, nebo zkombinovat na svůj dveřní věnec.

Obtížnost 1-2–5
(vhodné pro začátečníky)

Náklady na materiál 1/5
(mezi 0, - EUR od zbytkového využití až do 6, - EUR za obrobek)

Potřebný čas 1/2 / 5
(v závislosti na výběru motivu a proměnné schopností)

Šít dveřní věnec

Pro dveřní věnec jako vánoční dekorace potřebujete jeden až tři kusy látky asi 110 cm široké a asi 12 cm vysoké. Rád používám Fat Quaters. Jedná se o patchworkové tkaniny, které již byly nařezány na velikost přibližně 45 cm x 55 cm a barevně sladěny. Fat Quaters používá pouze kvalitní patchworkové tkaniny, takže jste vždy na bezpečné straně. Takže jsem nakrájel dva proužky každého tukového kvateru o výšce 12 cm a přišil jsem je dohromady, abych získal proužky široké asi 110 cm.

Proužky se nyní ohýbají podélně, takže výška se sníží na polovinu a vloží se špendlíky a potom se sešije Dreifachgeradstichem.

Tip: Řezejte látku pomocí klikatých nůžek, aby se snadno neroztřepily. Pokud takové nůžky nemáte, přišijte s extra širokým švem přibližně 1, 5 cm nebo sevřete okraje látky.

Pokračujte se všemi třemi proužky tkaniny a aplikujte je po šití. Nyní vyplňte proužky látky.

Tip: Nejjednodušší způsob je vždy vložit nějaký výplňový materiál do otvoru a potom pomocí nástroje zatlačit vše doprostřed. Používám rukojeť dětského koště. Rovnoměrně naplnit vše z obou stran.

Nyní položte konce tkanin všech tří hadů na sebe a připevněte je kolíkem nebo pojistným kolíkem.

Tip: Pokud si nejste jisti vyplněním na spodním konci, zajistěte spodní konce SINGLE kolíky, pojistkami nebo Wonderclipy.

Nyní začněte tkát věnec jako vlasový hrnec. Když jste všude kolem, dejte odpovídající protilehlé konce dohromady. Tady to může být, že musíte něco vyzkoušet a povolit nebo utáhnout, aby vše poskytlo pěkný obrázek.

Pro šití existují dvě varianty:

Varianta 1

Vložíte povolenky na švy dovnitř, položíte látku doprava a zašijete oba otvory dohromady, až přijdou. Uzavřete zbývající otvor vodivým stehem. Protože vyplněný věnec má tendenci se objevovat znovu a znovu a tato varianta je velmi fitzelig, dal jsem vám variantu 2 k srdci:

Varianta 2

Jednoduše zavřete oba otvory stejné barvy tkaniny a přišijte je k sobě. Přídavek na šev může zůstat potichu viditelný. Za tímto účelem zašijeme steh, který pokryje všechno dobře:

Vystřihněte kus látky s výškou 20 cm a šířkou 15 cm. Nyní ohněte horní a spodní okraje, které se překrývají, do středu a zajistěte strany.

Šijte upevnění s normálním povolením švu a trojitým rovným stehem. Odřízněte rohy a použijte obdélník. Přeložte ji jednou uprostřed a položte ji pod další záhyb. Upevněte všechny vrásky uprostřed pomocí špendlíku.

Pro smyčku na zavěšení vánoční ozdoby používám textilní dárkovou stuhu. Můžete si také prošít stuhu pro sebe, která je vyrobena ze stejného materiálu jako váš věnec, nebo si můžete vzít jinou hotovou stuhu, která se vám líbí. Může to být také pás nebo gumička. Délka vaší pásky by měla být asi 110 cm. Přeložte jej doprostřed a v tomto bodě jej umístěte kolem stehu. Zdvojnásobte kravatu na zádech a uvázejte další smyčku pod steh. Pak uvázat smyčky luky. Přilepte konce obou pásů kolem věnce, kde jste hadičky ušili dohromady. Dále výše, uzel stuhu a vytvořte další stuhu s konci pásky, které pak zajistíte smyčkami luky stuhy.

A již základní kámen vánoční dekorace je připraven a připraven k dalšímu zdobení.

perla stromek

Pro svůj strom používám pěnovou gumu a červené dřevěné korálky. Můžete však také použít jiné materiály, jako jsou plsti a zlaté korálky.

Nejprve jsem nastříhal 1 cm široký pás z mého kusu pěnové gumy. Můžete také pracovat s růžovými nůžkami, ale to je méně doporučováno pro houbu gumy, protože to bude roztříštit. Neměl by být problém s plstí nebo papírem.

Nyní navlékněte nit v odpovídající barvě kolem jedné z korálků a opravte ji. Pak propíchněte jehlou koncem pěnové gumové pásky, pak znovu přijde perla a tak dále. Složte pěnovou pryžovou pásku pro vaše vánoční dekorace tak, aby vytvořila stále větší luky a postupně se stala stromem. Stačí, když skončí houbová páska, můžete připojit a ušit jednu korálku, nebo si kousek, jako jsem já, stále ještě malý kmen stromu s hnědými dřevěnými korálky. Nakonec je v každém případě šitá a vázaná. A druhá vánoční dekorace je již hotová.

Perník muž jako vánoční dekorace

Tuto myšlenku lze snadno implementovat pomocí plsti. Vytvořte šablonu perníkového muže a vystřihněte je.

Tip: Pokud nemůžete dobře čerpat, nejste si jistí nebo chcete získat nápady na podrobný design, rychle najdete internet. Pokud hledáte barevné stránky nebo používáte výrazy nůžky nebo ořezávání stínů, existuje mnoho návrhů, které můžete vytisknout a vystřihnout.

Přeneste šablonu na plsť a oddělte ji od dvojité vrstvy. Jedna ze dvou stran je nyní trochu zdobená. Také jsem na to použil plst a bylo to samolepicí. Pro oči, nos a tlačítka jsem použil punč naší kanceláře, který skvěle fungoval. Můžete však také ručně šit na malá skutečná knoflíky a vyšívací nos a ústa. Dekódovací proužky na koncích mohou být také zvlněné nebo klikaté. Hrubě sešijte a vše vyplňte nějakým výplňovým materiálem.

Tip: Nepoužívejte příliš mnoho výplně, jinak by se mohlo po stranách vykroutit. Všestranný šev je zvláště u šicího stroje, ale ruční šev přináší trochu kouzla.

Vánoční ozdoby

Obzvláště sladký nápad jsou domácí vánoční stromky. Lze je samozřejmě použít i mimo strom. Například na věnec dveří.
Chcete-li to provést, nakreslete kruh v požadované velikosti. V mém případě má kruh průměr 8 cm. Nemělo by to být ani mnohem menší, jinak bude obtížné navrhnout motivy. Nyní přeneste kruh do světle modré plsti.

Tip: Oba kruhy můžete později slepit zády k sobě, pokud mají volně viset v místnosti a otočit se. V tom případě si myslím, že je nejlepší, pokud mají obě strany stejný předmět.

Chtěl bych připojit své dva kruhy ke svému novému dveřnímu věnci jako vánoční ozdobu, a proto si vybral dva různé motivy: jelen a tučňák. V každém případě potřebuji dva kruhy.

Abych celé věci dal zimní dotek, vystřihnul jsem také bílý kruh ve stejné velikosti a na polovinu zakřivenou linii. Dva půlkruhy, které teď držím přímo na modrých kruzích, takže vzniká zasněžená krajina. V dalším kroku nakreslím své motivy a vystřihnu je.

Držím své motivy ve vrstvách na kruzích. V pozadí vytvářím malé stromy z plstěných zbytků ze zelených trojúhelníků a hnědých obdélníků a ze zbytků řezu dělám malé úryvky, které k němu přidám jako sněhové vločky.

Jaký roztomilý nápad na vánoční dekorace! Myslím, že to musím udělat ještě pár!

Pokud se vám líbí, můžete nyní malovat motivy stejně jako v aplikaci. To však není nezbytně nutné. Pokud chcete zavěšit „plstěné koule“, vložte mezi obě koule rozpůlenou šňůru s otevřenými konci, než se slepíte. Pokud nemáte samolepicí řemeslnou plsť a nepracujete s normální plstí, jednoduše ušijte „plstěné koule“ jako perník. Pak je můžete také vyplnit a dát jim trochu většího objemu.

Pro svůj vánoční deco věnec jsem nyní spojil všechny tyto malé nápady a musím říct: Jsem úplně zamilovaný! Stal se mnohem krásnějším, než se očekávalo!

Bavte se šití!

Zkroucený pirát

Kategorie:
Která minerální omítka pro fasády - omítka minerální nebo silikonová pryskyřice?
Cenový podlahový talíř - tyto náklady jsou za m²