Hlavní Háčkování dětské oblečeníVýroba vánočních andělů - nápady a pokyny pro anděly vyrobené z papíru

Výroba vánočních andělů - nápady a pokyny pro anděly vyrobené z papíru

obsah

 • Vydělejte vánoční anděly
  • Vánoční anděl - varianta 1
  • Vánoční anděl - varianta 2
  • Vánoční anděl - varianta 3

V době před Vánoci, když je venku nepříjemné a šedé, se lidé rádi hýčkají v teplém a útulném domě. Sestavili jsme pro vás bezplatný návod o vánočních andělech. Zde najdete tři různé papírové anděly, které můžete udělat pro vánoční sezónu se svými dětmi nebo vnoučaty nebo pro své blízké.

Vydělejte vánoční anděly

Výroba nebeských vánočních andělů je stejně skvělý nápad pro milovníky velkých i malých řemesel. Malí nebeskí poslové jsou vždy milým, vyrobeným suvenýrem pro rodinu a přátele. Jako dekorace pro vánoční věnec jsou také vhodné kouzelné vánoční andělé. Malá nebeská stvoření také doplňují každý barevný a tajemný vánoční dárek. V našem průvodci krok za krokem vám ukážeme, jak vyrobit různé vánoční anděly.

Vánoční anděl - varianta 1

Díky této nápadité tvorbě vytvoříte vánočního anděla ve tvaru kužele. Tělo vánočního anděla tvoří větší kužel a dvě paže tvoří dva menší kužely. V následujícím jsme vysvětlili a uvedli všechny kroky tvorby.

požadované materiály:

 • dva listy vánočního vzorového papíru ve formátu 15 x 15 cm, 80 g / m2 nebo barevného stavebního papíru
 • větší dřevěná korálek pro hlavu, několik malých bílých skleněných korálků ze skla nebo plastových korálků a střední dřevěná korálek
 • použitelné je několik barevných knoflíků vyrobených z plastových nebo dřevěných knoflíků
 • Kruhové nebo kulaté objekty pro kruhové tvary
 • nůžky
 • Bastelleim nebo horké lepidlo
 • trochu řemeslného drátu mědi nebo jiné barvy, jak se vám líbí
 • bonefolder

Krok 1: Nejprve si vezměte kousek vánočního papíru o rozměrech 15 x 15 cm . Pomocí kompasu nakreslete větší kružnici o průměru 14 centimetrů na jeden kus vzorku a menší kružnici o průměru 8 centimetrů na druhý kus papíru. Ze zbytku vzorku vyřízl trojúhelník, který se vejde do jedné poloviny velkého kruhu.

Tip: Pokud nemáte po ruce formát papíru 15 x 15 cm, můžete také oříznout papír formátu A4 na tuto velikost, nebo pomocí kompasu vytvořit kruhové tvary z formátu A4 a poté vystřihnout. Dokonce i řezač papíru lze použít k řezání požadovaného papíru ještě rychleji.

Krok 2: Nyní sklopte obě poloviny k sobě, pak je znovu složte a oba kruhy rozřízněte na polovinu nůžkami na polovinu.

Tip: K odříznutí kruhů od sebe lze po středovém ohybu použít také řezací stroj, pokud je k dispozici.

Krok 3: Nyní vytvořte jednu polovinu velkého kruhu do kužele tím, že vyvalíte polovinu kruhu. Poté pomocí malého horkého lepidla fixujte kuželovitý tvar.

Krok 4: Nalepte trojúhelník na kužel z druhého vzorku papíru. Dolní konec trojúhelníku nevyčnívá za spodní okraj kužele, ale zavírá se před ním několik milimetrů.

Krok 5: V tomto kroku odřízněte asi 20 cm od tenkého řemeslného drátu, poté navlékněte malou bílou korálku do středu drátu a jednou nebo dvakrát ji otočte pod korálek. Poté provlékněte další bílou perlu přes oba konce drátu a potom sledujte větší dřevěnou kouli. Potom se navlékne třetí bílá korálek. Nyní přichází tlačítko, které je také zatlačeno na vodič. Pod knoflíkem otočte oba konce vodičů znovu v několika zatáčkách.

Krok 6: Konce vodičů protáhněte z horního středu kuželem. Pokud kužel nevykazuje na špičce žádný nebo jen malý otvor, pomocí malé nůžky vyřízněte malou díru. Ze dna položte na konce drátů středně dřevěnou kouli a zbylý drát znovu otočte. Potom jednoduše odstřihněte vyčnívající konce drátu nůžkami.

Tip: Pokud hlava vánočního anděla nemá dostatečnou pevnost, jednoduše vložte pod tlačítko nějaké horké lepidlo a připojte hlavu ke tvaru kužele. Před připevněním čelní desky můžete oříznout tvar kužele nahoře o něco více, takže tlačítko, které tvoří límec, ještě lépe spočívá na tvaru kužele a nakonec jej fixujte trochou horkého lepidla.

Krok 7: Ze dvou polovin druhého vzorového papíru z menšího papírového kruhu vytvořte další dva malé kužely jako dříve a oba kužely přilepte horkým lepidlem.

Krok 8: V posledním kroku nalepte dva menší kónické tvary na stranu, vpravo a vlevo, na velký kónický tvar horkým lepidlem.

A Schwuppdiwupp je váš první vánoční anděl vyrobený z papíru a může být použit jako kouzelný suvenýr pro milovaného člověka, jako dekorace pro stolní dekorace nebo adventní věnec.

Vánoční anděl - varianta 2

Tento crafting nápad je velmi zvláštní vánoční anděl s šaty složené z kruhu.

požadované materiály:

 • jeden až dva listy vánočního vzorového papíru ve formátu 15 x 15 cm, 80 g / m2 nebo barevného stavebního papíru, pro křídla lze použít i zbytky vzorového papíru
 • větší dřevěný korálek pro hlavu a menší barevný korálek
 • použitelné je několik barevných knoflíků vyrobených z plastových nebo dřevěných knoflíků
 • Kruhové nebo kulaté objekty pro kruhové tvary
 • nůžky
 • Jehla pro navlékání dřevěných korálků
 • Bastelleim nebo horké lepidlo
 • nějaká příze nebo nit pro závěsnou smyčku
 • bonefolder

Krok 1: Nejprve odeberte kus vzorku papíru o rozměrech 15 x 15 cm . Potištěná strana je dole. Nakreslete kruh o průměru 14 cm kompasem. Pak nůžky odřízněte kruh.

Tip: Pokud nemáte kompas po ruce, můžete použít také kulatý předmět, například sklenici nebo podobně. Jako kruhová šablona jsou vhodné dokonce i prázdné dárkové pásky.

Krok 2: Přeložte kruh na polovinu. Nyní složte výsledný půlkruh ještě třikrát doprostřed. Je to vždy vnější složená na druhé vnější straně. Poté s Falzbeinem vytáhněte všechny záhyby. Na konci tohoto kroku jste složili kruhový papír celkem čtyřikrát. Existuje 16 záhybů, z nichž osm směřuje dolů a osm směřuje nahoru, vždy střídavě. Róba anděla je nyní dokončena.

Krok 3: Nyní pokračujte jehlou a nití. Položte jehlu na kousek příze a na konec niti zadejte dvojitý uzel. Jehlu provlečte oděvem zespodu a nejprve na ni nasaďte knoflík a nitě několikrát protáhněte příze knoflíku tak, aby pevně zapadla. Poté navlékněte větší a menší perlu na jehlu a nit. Na konec závitových kuliček znovu vložte dvojitý uzel.

Tip: Pokud první dvojitý uzel opět vyklouzne, jednoduše uzel ještě silnější přidejte několik dvojitých uzlů nebo na dvojitý uzel připevněte malou zesílení zespodu tak, aby nit pevně držela pod róbou.

Krok 4: Nyní vyzvedněte kus vzorku papíru v půlkruhové podobě a odstřihněte jej nůžkami uprostřed. Tím získáte dva trojúhelníky zaoblené na jedné straně. Pokaždé je složte dvakrát doprostřed, jako jste to udělali ve druhém kroku s druhým kusem vzorku papíru. Střední špička se složí, což má za následek dvě malé části ventilátoru, které tvoří křídla vánočního anděla. Přeložte zde záhyby s Falzbeinem.

Krok 5: Přilepte dva malé oddíly, vpravo a vlevo, na stranu anděla.

V několika krocích je váš druhý vánoční anděl připraven a on jen čeká, aby našel hezké místo u vás doma, nebo chytil vánoční strom jako místo na vánočním stromku.

Vánoční anděl - varianta 3

Pro tuto vánoční andělskou verzi potřebujete také jen několik materiálů k vytvoření okouzlujícího anděla vyrobeného z papíru.

požadované materiály:

 • list vánočního vzorového papíru ve formátu 15 x 15 cm, 80 g / m2 nebo barevného stavebního papíru, typy papíru lze také smíchat
 • několik barevných ozdobných kamenů pro zdobení malých nebeských poslů
 • Kruhové nebo kulaté objekty pro kruhové tvary
 • nůžky
 • zikzak
 • pravítko
 • tužka
 • Bastelleim nebo horké lepidlo
 • nějaká příze nebo nit pro závěsnou smyčku
 • bonefolder

Krok 1: Nejprve znovu začněte kusem vzorku papíru o rozměrech 15 x 15 cm . Pomocí kompasu nakreslete kruh o průměru 14 cm . Potom vystřihněte tento kruh.

Tip: Nevyhazujte zbytek papíru, může se později stát hlavou vánočního anděla.

Krok 2: Přeložte kruh na polovinu. Přehnutá středová čára leží svisle před vámi a strana tištěného vzorku papíru směřuje dolů. Nyní umístěte svůj ukazovátko a prostředníčky doprava a poté nalevo od této středové čáry a umístěte tam malou tužku.

Krok 3: Pomocí pravítka změřte 4 cm shora, dovnitř podél středové čáry a vložte také malou tužkou. Nakreslete čáru 4 cm tužkou na papír. Poté spojte všechny body dohromady a vytvořte trojúhelník s pomlčkou nahoře.

Krok 4: Vystřihněte kruh s malovaným trojúhelníkovým tvarem nůžkami na tři části. Křivky na třech částech jsou zaobleny růžovými nůžkami. To dává papíru obzvláště dekorativní povrch.

Krok 5: Z zbylého zbytku papíru z kruhového řezání v prvním kroku se nyní vytvoří hlava. Pomocí kompasu nakreslete kruh o průměru 3 cm . Vystřihněte to nůžkami. Poté na kousek papíru natřete malý obdélník a vystřihněte ho. Obdélník se stává spojnicí mezi částí hlavy a těla.

Krok 6: Přilepte malý obdélník k malému kruhu horkým lepidlem.

Krok 7: Vezměte trojúhelník, který představuje tělo papírového gelu, a horní špičku trochu sklopte. Poté připevněte hlavu k tělu horkým lepidlem. Malý sklopený hrot vám uspěje ještě snadněji.

Krok 8: Vánoční anděl je téměř hotový. Nyní stačí spojit obě křídlové části položením obou částí na sebe a vytvořit tak určitý tvar V. Nyní připevněte křídla k tělu horkým lepidlem a narodil se váš třetí vánoční anděl.

Tip: S kouskem nitě nebo příze můžete k hlavě papírového gelu připojit malou závěsnou smyčku a tam ji připevnit horkým lepidlem. Velikost a tvary každého vánočního anděla se mohou lišit, jak si přejete. To je počet různých papírových andělů, kteří přicházejí s vánočními anděly.

Přejeme vám a vašim dětem hodně radosti z následného vytváření, zdobení a rozdávání velmi individuálních a nebeských vánočních andělů.

Fold Christmas Star - 5 nápadů pro tvorbu
Dýňová semínka suchá - je to tak snadné