Hlavní Háčkování dětské oblečeníBalení vánočních dárků - pokyny a tipy pro balení

Balení vánočních dárků - pokyny a tipy pro balení

obsah

 • balicí papír
 • Tipy a triky pro balení
  • Úhlové vánoční dárky
  • Kulaté vánoční dárky
  • Bez pásky - japonsky
  • papírové sáčky
 • Kreativní balení: oddíly
 • Vázací smyčky
 • Vytvořte dárkové štítky

Milují Vánoce a dávají dárky! ">

balicí papír

Stabilní vzorový papír

Balicí papíry jsou k dostání s nejbarevnějšími a nejkreativnějšími vzory. Obzvláště o Vánocích to opravdu můžete nechat roztrhat - ať už jde o třpytivý papír, geografické vzory, klasické vánoční motivy nebo dokonce povznášející texturovaný papír. Na vánoční dárky existuje celá řada variant a vzorů.

Pokud dáváte přednost balicímu papíru, uchopte nějaký robustnější papír - velmi tenký, levný papír může při složení způsobit nepříjemné trhliny, jak je znázorněno na obrázku. Ale můžete tomu také zabránit tím, že budete mimořádně opatrní.

Natřete papír sami

Můžete si také jednotlivě zabalit vánoční dárky! Vše, co potřebujete, je obyčejný, pevný balicí papír - to je často ve světle hnědém odstínu. Jednoduše zabalte dárek papírem a poté jej namalujte nebo popište jemnými plstěnými pery. To mohou být Vánoce nebo jen sladit dárek!

Rychlá alternativa

Pokud potřebujete rychlou, přesto kreativní verzi pro balicí papír, doporučujeme noviny nebo plakáty! Není to pro každého, ale s nezbytnou ozdobou pro opravdový poutač pod vánoční stromeček! Každý tedy na první pohled ví, jaké dárky jste si zabalili. ????

Tipy a triky pro balení

Úhlové vánoční dárky

Dobrý trik, jak zabalit beztvaré dárky s mnoha drsnými hranami, je: Uložte dárek do lepenkové krabice nebo dárkové krabice. Pak je můžete snadno zabalit do balicího papíru.

Potřebujete:

 • balicí papír
 • nůžky
 • páska
 • Geschenkband

Krok 1: Nejprve musí být řezací papír oříznut. Za tímto účelem dáte dárek na dostatečně srolovaný papír. Papír musí být schopen zcela uzavřít dárek ze všech stran. Za tímto účelem složte dárek na všech čtyřech stranách papíru zprava doleva. Odřízněte papír. Před řezáním zvažte, jak ušetřit papír. Nemělo by to být ani příliš velké.

Krok 2: Položte balicí papír na stůl lícem dolů. Umístěte krabici doprostřed dárku - horní část dárku směřuje dolů ke stolu. Položte dárek před papír tak, aby byl svisle zarovnán.

Poznámka: Pokud používáte vzorovaný papír, dávejte pozor, kterým směrem se vzorec pohybuje. Možná budete muset otočit dárek - upravte jej tak, aby odpovídal vzoru na papíře.

Krok 3: Začněte levou a pravou stranou. Přeložte obě strany papíru asi o 1 cm. Později tedy není vidět žádná roztřepená ostří.

Krok 4: Umístěte pravou stranu kolem dárku. Poté na něj položte levou stranu a připevněte ji kusem pásky uprostřed.

Krok 5: Nyní se věnujte straně současnosti, která ukazuje na vás. Složte papír dolů uprostřed okraje. Opravte všechno uprostřed jinou páskou.

Krok 6: Potom zkosením prstů doleva a doprava vyhlaďte. Existují dva trojúhelníky.

Krok 7: Tyto trojúhelníky jsou nyní otočeny dovnitř.

Krok 8: Úchytka na stole je složena k okraji daru. Pak ji složte a připevněte kouskem Tesa.

Krok 9: Nyní opakujte kroky 5 až 8 na druhé straně dárku. Ujistěte se, že neklouže a že je papír těsný. Hotovo!

Kulaté vánoční dárky

Potřebujete:

 • balicí papír
 • nůžky
 • páska

Krok 1: Ořízněte balicí papír na začátku. Potřebujete pásek, který je o něco delší než obvod kruhu. Šířka proužku se skládá z: výšky daru + 2 x poloměru kruhu.

Krok 2: Papír je nyní umístěn na stole ve formátu na výšku před vámi - krásná strana dolů. Položte kulatou krabici na stranu proužku a připojte spodní okraj papíru k krabici dvěma proužky pásky.

Krok 3: Zasuňte další protilehlý okraj papírového pásu 1 cm.

Krok 4: Nyní zcela zabalte papír do krabice a závěr upevněte páskou.

Krok 5: Nyní opatrně položte dárek na jednu stranu - ujistěte se, že se papír příliš nepohnul.

Krok 6: Horní část je nyní otočena kus po kousku proti směru hodinových ručiček se záhyby. Začněte v bodě, kde byl papír uzavřen. Nyní ji složte, dokud nebude stránka zcela zabalena. Nyní zatlačte poslední špičku dovnitř pod první záhyb. Nakonec můžete vše opravit pomocí pásky.

Krok 7: Obal otočte a opakujte krok 6 na druhé straně.

Bez pásky - japonsky

Potřebujete:

 • balicí papír
 • nůžky
 • možná skládací kost

Krok 1: Na začátku potřebujete dostatečně velký kus balicího papíru. Rozbalte papír. Poté pomocí papíru změřte papír od levého vnějšího okraje. Dárek musí být zcela zabalen. Chcete-li to provést, složte všechny čtyři strany současné po sobě doprava. Kromě toho stále potřebujete ještě hrst papíru. Odřízněte papír.

Krok 2: Přeložte roh papíru tak, abyste z něj mohli vyříznout čtverec.

3. krok: Papír leží s krásnou stranou dolů před vámi. Přítomnost je nyní umístěna na papír následujícím způsobem. Umístěte ji šikmo uprostřed.

Krok 5: Vytáhněte pravý dolní roh šikmo nahoru nad současnost, bod by nyní měl být přesně na okraji. Levý a pravý trojúhelník jsou rozděleny - měly by mít stejnou velikost.

Krok 6: Pomocí nůžek nebo špičky skládací kosti se přesuňte k dolní hraně na pravé straně.

Krok 7: Složte pravou stranu. Vidíte, tvoří to vzestupný trojúhelník - to je prostě zasaženo. Nahoře by tato strana měla nyní končit o několik centimetrů okrajem a pak běžet diagonálně vlevo nahoře.

Krok 8: Opakujte krok 6 vlevo. Dva spodní rohy jsou nyní hotové.

Krok 9: Nyní se věnujte ostatním rohům. Procházejte následující hrany s pásem počasí vlevo a vpravo jako dříve. Poté papír vytáhněte přímo nahoru a svisle nad přítomnost - levé a pravé vrásky by se měly tvořit samy o sobě.

Krok 10: Vyhlaďte papír a porazte jej kolem poslední hrany.

Krok 11: Potom vyčnívající špičku vezměte a skryjte ji do chlopně.

Dárek by nyní měl být zabalen sám - a bez pásky!

papírové sáčky

Pokud potřebujete trochu rychleji, doporučujeme tyto papírové sáčky - s jedním listem ve formátu A4 si můžete rychle vytvořit dárkový sáček. Poté můžete malovat a zdobit jednoduchou bílou knihu tužkami - hotovo!

V této příručce vám řekneme, jak přesně skládat papírové sáčky: Vytvořit papírové sáčky Zde najdete také druhou příručku pro větší a stabilnější papírové sáčky.

Kreativní balení: oddíly

Potřebujete:

 • balicí papír
 • nůžky
 • oboustranná lepicí páska

Krok 1: Na začátku budete potřebovat pruh balicího papíru. Ten má šířku současnosti. Odřízněte pásek.

Krok 2: Poté položte proužek ve svislé poloze před sebe na stůl a přeložte jej do cik-cak s proužky o šířce asi 1, 5 až 2 cm.

Krok 3: Přeložte přeložený pás uprostřed.

Krok 4: Poté odstřihněte otevřený konec ventilátoru nůžkami.

Krok 5: Obě poloviny ventilátoru jsou nyní slepeny malým kusem oboustranné pásky.

Samotný ventilátor je již hotový a lze ho k daru připojit pomocí pásky.

Vázací smyčky

Klasický dárkový luk má vždy pravdu - zejména s ozdobnou, širokou nebo vzorovanou dárkovou stuhou! Zde je několik způsobů, jak uvázat dárkové smyčky. Vyzkoušejte - můžete udělat hodně v několika jednoduchých krocích!

Zde jsou čtyři kreativní průvodci: Tie Gift Bows

Vytvořte dárkové štítky

Ať už anděl nebo hvězda - dárková značka může mít mnoho tvarů a barev. V následujícím textu vám ukážeme, které vánoční varianty můžete snadno kopírovat.

Vystřihli jsme tohoto anděla ze stavebního papíru - dokončí dárek! Pokyny k šablonám a řemeslům najdete zde: Angel jako dárková značka

Nebo co si myslíte o této dekorativní origami hvězdě? S tenkým hrotem na pero je potřeba přidat jméno osoby, která má být nadána - hotovo! Pokyny pro origami jsou zde pro vás podrobně: Origami hvězda

Bílé Vánoce - to chtějí všichni. Vytvořte špetku sněhu na Štědrý den s touto sněhovou vločkou. Zde vám ukážeme, jak vyrobit tento přívěsek: sněhová vločka ze železných korálků

Řádní do-it-yourselfers se budou pravděpodobně těšit z těchto následovníků - tyto dřevěné hvězdy byly vyrobeny z ledových stopek. Jak přesně to funguje, říkáme vám zde: dřevěné hvězdy

Vánoční strom je také důležitým symbolem Vánoc! Tak proč neudělat dárkovou značku ve tvaru jedle "> Tinkenbaum tanner

Prádlo: jak často a kolik stupňů? Vlevo nebo vpravo?
Tučňák tučňák s dětmi - pokyny a nápady