Hlavní Háčkování dětské oblečeníVytvořte si vánoční aranžmá z přírodních materiálů sami

Vytvořte si vánoční aranžmá z přírodních materiálů sami

obsah

 • Varianta A: Klasické vánoční uspořádání
  • Obecný postup
   • Tvar a velikost
   • Připravte plug-in houbu
   • Rám vánoční uspořádání
  • návrh dekorace
 • Varianta B: nápadité vánoční uspořádání
  • Pokyny pro návrh

I když podzim a zima lpí na přírodě s ledovým úchopem, kontemplativní procházkou mrazivým, čerstvým lesem vám umožní objevit mnoho prvků od větviček různých větví až po bizarní propletení dřeva, ze kterého můžete vykouzlit fantastické vánoční uspořádání. Postupně vysvětlíme, jak postupovat!

Samozřejmě máte možnost koupit v obchodě hotové a víceméně speciální vánoční aranžmá. Doporučujeme vám však podat ruku. Existuje celá řada způsobů, jak takové výtvory zlevnit a bez vlastního času. Nejkrásnější varianta je určitě ta s použitím přírodních materiálů. Ať už se jedná o větve a dřevo, mechové a kůry nebo šišky a zelené větvičky: Les funguje jako hodgepodge pěkného nádobí, které v kombinaci s několika nástroji a doplňkovými ozdobnými prvky vytváří snové uspořádání, pomocí kterého si můžete připravit svůj domov na Vánoce. Naše podrobné pokyny podrobně popisují, jak si můžete sami vytvořit umělecky atraktivní vánoční aranžmá s přírodními materiály!

Varianta A: Klasické vánoční uspořádání

V této variantě vám ukážeme, jak vytvořit klasické vánoční uspořádání materiálů, které najdete v lese. Při cestě do lesa byste měli věnovat pozornost a shromažďovat následující zdroje:

Přírodní materiály z lesa:

 • různé kužely (jedle, borovice, smrk)
 • mech
 • kůra
 • malé větve (dávejte pozor na pěkný tvar, pokud možno hladký)
 • břečťan
 • jmelí
 • Šípky, jiné ovoce (bobule)
 • Ořechy (lískové ořechy, vlašské ořechy)
 • Pomeranče, jablka

Můžete použít pouze jeden typ zelené nebo typ kužele, nebo můžete kombinovat různé typy. Stačí chodit do lesa s otevřenýma očima a brát si přírodní materiály, které se vám líbí. Je povoleno brát věci z lesa, pokud se to děje v malém množství. Proto prosím neprovádějte z lesa hrbolaté kužely, které nakonec slouží k udržení našich lesů.

K provedení dohody potřebujete ještě další položky:

 • jakékoli plavidlo
 • floristické
 • drát
 • horké lepidlo
 • barva ve spreji
 • Střihací nůžky, ostrý nůž, kleště

Pokud je drát zpracován tak, že není viditelný, postačuje jednoduchá zástrčka nebo podpůrný drát. Jinak byste se měli uchýlit ke zlatému drátu.

Obecný postup

Tvar a velikost

Přemýšlejte o tom, kam chcete umístit hotové uspořádání. To určuje optimální tvar a velikost stvoření.

 • úzké, vysoké uspořádání vypadá okouzlující na podlaze vedle předních dveří.
 • široké, nízké uspořádání je vhodné jako dekorativní prvek do obývacího pokoje nebo jídelního stolu.

Vyberte plavidlo, které odpovídá zamýšlenému účelu. Pravidlo: vysoká nádoba pro vysoké uspořádání a nízká nádoba pro nízké uspořádání.

 • Buďte opatrní s plechovkami. Zkontrolujte, zda je zvolená nádoba vodotěsná.
 • Pokud používáte skleněnou nádobu, měli byste houbu zakrýt přírodními materiály, aby nebyla viditelná.

Doporučujeme používat dekorativní květináč

Připravte plug-in houbu

Zalévací houbičku důkladně zalévejte. Umístěte houbu na vodní hladinu a nechte ji namočit do vody. Ponořte jej aktivně, není rovnoměrně namočeno.

Zasuňte vlhkou houbu do nádoby. Měl by přesahovat několik palců houby přes hrnec. Pokud je příliš mnoho houby, můžete ji řezat nožem. S odříznutými kousky jste si vzali houbu do nádoby tak, aby seděla naprosto pevně.

Rám vánoční uspořádání

Vezměte si své zelené přírodní materiály do ruky, nakrájejte je podle svých představ a začněte hledět ven. Ujistěte se, že také vyléváte přes loď, abyste udělali pěkný přechod mezi uspořádáním a nádobou.

 • Zakryjte všechny viditelné části houby mechem nebo štětcem.
 • Také pracujte s několika větvemi nebo pruty, aby uspořádání vypadalo ještě zajímavější. Mohou být vloženy do houby nebo připojeny k zelené drátěným nebo horkým lepidlem.

Integrujte sloupovou svíčku. Je nezbytné je pevně a bezpečně připevnit, aby se minimalizovalo riziko požáru. Existují také držáky svíček, zvláště pro Steckschwämme. Doporučujeme se k tomu uchýlit. Pokud nechcete používat modrý ohnutý železný drát.

Tip: Chcete-li drát lehce dostat do svíčky, zahřejte jej krátce pod tekoucí horkou vodou nebo v plameni svíčky. Nejlepší je držet drát kleštěmi, abyste se nespálili. Jakmile jsou kousky drátu dostatečně horké, vložte je rovnoměrně do dna svíčky. Upozornění: Nepracujte se silou. V případě potřeby drát znovu zahrejte. Jinak existuje riziko, že celá svíčka praskne.

Je základní forma se vsazenou zelenou a svíčkou bezpečně připevněna ">

Tip: Pokud chcete vložit vánoční koule a hodláte uspořádat uspořádání venku, měli byste používat pouze plastové verze. Skleněné kuličky nejsou vhodné, protože materiál je v chladném počasí pod napětím a hrozí tak prasknutí.

návrh dekorace

Nyní bychom vám chtěli poskytnout konkrétní návrh dekorace na základě toho:

 1. Jako nádobu vezměte starý plechový hrnec a vložte do něj malý, jednoduchý hrnec pro bezpečnost - klíčové slovo „vodotěsnost“.
 2. Řezejte vodou nasycenou houbičku a vložte ji do secího stroje. Poté zbytky houby vložte do secího stroje do strany.
 3. Zaměřte na nízké uspořádání uspořádání a odpojte jej větvičkami borovice, jmelí, borovice a jehličnanů. Zakryjte mechem stále viditelné zbytky houby.
 4. Uvolněte několik větví modřínu při pokládání přes uspořádání a upevněte je silným drátem.
 5. Zapojte svíčku a zapracujte ji do středu uspořádání.
 6. Poté připojte kužely, kůru stromů a tyčinky skořice drátem. Položte břečťanovou úponku na vánoční aranžmá.
 7. Nalepte trochu bavlny, několik mrazivých koulí a zlatou hvězdu s horkým lepidlem.

Užijte si pohled na hotové uspořádání a položte jej na okenní parapet, na malou komodu nebo na stůl. ????

Uspořádání by samozřejmě mělo zůstat čerstvé po dlouhou dobu a zelená by neměla ztratit jehly. Abyste toho dosáhli, měli byste do nádoby pravidelně nalévat vodu. Proto je stejná vodotěsnost. Houba plug-in by nikdy neměla vyschnout - jinak bude zelená doslova na suchu. Dále je vhodné umístit zařízení přes noc do chladicí místnosti nebo venku (pod střechu).

Varianta B: nápadité vánoční uspořádání

S tímto průvodcem chceme ukázat alternativu k klasickému vánočnímu uspořádání. Ukážeme vám, jak si vytvořit vánoční a elegantní aranžmá jako hranici pro svíčku samotnou. Zde se však zaměřujeme také na použití přírodních materiálů.

Potřebujete toto:

 • malé větve hole
 • Holzverwachsungen *
 • čtvercová dřevěná deska (20 cm)
 • Šišky (modřín, borovice, jedle atd.)
 • Nůž, brusný papír
 • horké lepidlo
 • Barevná barva v bílé barvě, dekorační sprej ve zlatě
 • malé vánoční koule
 • Svíčka ** a svíčka

* Ideální je přírodní dřevo bez kůry.

** Existuje několik možností pro držitele svíček. Například lze uvažovat o hliněném hrnci se zimním nádechem, sklenici tealight, ušlechtilém svícnu nebo lucerně.

Pokyny pro návrh

Náš průvodce je samozřejmě pouze variantou. Můžete zde také nechat svou fantazii poběhat.

Krok 1 - Vydejte se na dlouhou výpravu do blízké přírodní oblasti a sbírejte malé větve a atraktivní ozdobu dřeva a čípky z modřínu.

přírodních materiálů

Krok 2 - Upravte získané dřevo tím, že v případě potřeby odstraníte kůru nebo kůru. Můžete použít řezbářský nebo kuchyňský nůž. Je důležité používat ostré provedení. S tupými náklady existuje mnohem větší riziko zranění.

Tip: Když už mluvíme o zranění: Pro bezpečné vedení nože pracujete mimo tělo. Někdy se stává, že to není možné, například kvůli mnoha ohybům v lese. V každém případě pečlivě vyřezávejte.

Krok 3 - Dřevěné nástroje skvěle obruste vhodným papírem nebo rounem. Udělejte si čas a užijte si práci s přírodními materiály. Ti, kteří mají rádi blízkou přírodu, mohou prostě nechat tyčinky tak, jak jsou. Také jsme je osvobodili od nečistot a potom je dále zpracovali.

Krok 4 - Popadněte čtvercovou dřevěnou desku. Tvoří základ vašeho vánočního uspořádání. Před připojením tyčinek a větví změřte, kolik místa si zvolený svícen potřebuje. Používáme hliněný hrnec ve tvaru zimy. Potom na desce přilepte připravené větve a lepidla na dřevo. S horkým lepidlem to funguje nejlépe. Jednotlivé díly zasuňte dovnitř a na sebe - přesně podle vašich představ.

Tip: Pevnější tyčinky připevněte v rozích dřevěné desky.

Krok 5 - Nyní je řada modřínových kuželů. Pomáhají také uvolnit strukturu a skrýt nežádoucí povrchy lepidla. Distribuujte a lepte kolem uspořádání, ale ne ve velkém počtu. Čípky by měly nastavovat pouze akcenty.

Krok 6 - Pokud chcete, můžete použít své přirozené kresby s bílou barvou a nechat barvu dobře uschnout.

Poznámka: Místo použití rozprašovačů můžete samozřejmě také používat kartáče a akrylové barvy.

Krok 7 - Potom trochu nafoukněte dřevo zlatým tónem. Před dalším krokem musíte opět počkat na sušení.

Krok 8 - Vyzdobte si uspořádání. Chcete-li to provést, nejprve vezměte požadovaný svíčkový obal a umístěte jej do středu dřevěné desky.

Tip: Kvůli harmonii, která je obecně velmi důležitá během vánoční sezóny, doporučujeme, abyste kuličky drželi také v bílé a zlaté barvě. Jak získat zvláště elegantní uspořádání.

závěr
Není opravdu těžké navrhnout vánoční aranžmá s přírodními materiály sami. S trochou praxe získáte popsané varianty asi za 30 až 60 minut. Přejeme vám veselé Vánoce a hodně radosti při tvorbě!

Měření běhounu pneumatiky - Určete hloubku běhounu bez měřícího zařízení
Po tolika dnech je potěr choditelný - tipy a rady