Hlavní Háčkování dětské oblečeníTvorba vánočních přání s dětmi - kurz pro kutily

Tvorba vánočních přání s dětmi - kurz pro kutily

obsah

 • Vánoční přání se sněhem
  • instrukce
 • Razítko vánoční přání
  • instrukce
 • Vánoční přání s tlačítky
  • instrukce

Každoročně potěší hezké a hlavně domácí vánoční přání radost mladých i starých. Již drhnutí láskyplné pozornosti dělá dětem spoustu zábavy a je skvělým zaměstnáním v chladných dnech adventu. Ať už malované, lepené, řezané nebo mramorované: Zde najdete různé inspirace pro karty, které jsou tak snadné vyrobit, že ti nejmenší pomohou nadšeně.

Drotár s vánočními vánočními přáními!

Obtížnost pěkných vánočních přání s dětmi je v adventní sezóně skvělou aktivitou. Můžete hrát vánoční hudbu nebo slyšet pěkný příběh. Dokonce i vlastní příběhy nebo sdílená radost ve sváteční dny najdou spoustu prostoru. Všechny děti, které jsou již v bezpečí při práci s tužkami a nůžkami, mohou pomoci. V obchodě jsou samozřejmě ozdobné vánoční karty, které si můžete koupit za málo peněz - ale uvidíte, kolik efektů můžete dosáhnout při co nejmenším množství peněz při prezentaci týmové práce na vánočním kutilství přátelům a rodině!

Nejlepší podmínkou pro skvělé vánoční přání je krásný papír. S efektem papíru, barevné lepenky, která je také o něco stabilnější, nebo vzorového papíru lze navrhnout zvláště krásné karty. Zejména v období před Vánoci je téměř v každém papírnickém obchodě velký výběr barevných papírů. Každý by měl něco najít. V naší příručce používáme silnější tónové karty s třpytivým efektem.

Vánoční přání se sněhem

I vzrušující efektová karta může být snadno ovládána. Výsledkem je atmosférický model s malým oknem, ve kterém se třese sníh. Zní to jako hodně úsilí - ale ve skutečnosti je to docela snadné.

Úroveň obtížnosti: 1/5

Potřebný čas: s praxí asi 15 minut na kartu
Náklady na materiál: do 5 EUR

Potřebujete:

 • Tonenkon A4 v barvě vánoční (o červené, tmavě zelené, zlaté)
 • Taška na zip (bez nápisů, formát mírně menší než A5)
 • Sůl, cukr, umělý sníh nebo třpytky (jako sníh)
 • Nůžky a nůžky
 • Pravítko a tužka
 • gluten
 • zimní obrázek *
 • tiskárna *
 • Páska nebo lepší: zimní washi páska

* Zde najdete šablonu pro tisk. Případně si můžete přivézt i své vlastní krásné zimní fotografie nebo si sami sami namalovat obrázek.

Klikněte zde: Pro stažení šablony řemesla

instrukce

Krok 1: Přeneste svůj stavební papír do krásného formátu karty A5 jednoduchým složením.

Krok 2: Vystřihněte obdélník do krycího listu, který nakreslíte tužkou a pravítkem. Vzdálenost k okraji podle přání: Menší okno vypadá tajemně, velké okno poskytuje větší pohled na váš objekt. Náš okenní rám je široký 3 cm - jednotlivé proužky okenního kříže mají šířku 1 cm.

Poté, co jste vyřízli okno řemeslným nožem, lze tužkové značky vymazat. Nejlepší starat se o vystřihování pro vaše děti.

Pozor: Vystřihovací oblast musí být menší než taška se zapínáním na zip, protože jinak ji nelze náležitě upevnit!

Tip: Pokud chcete udělat trochu více úsilí, nakreslete kříž uprostřed a nechte jej jako okenní rám. Potom místo jednoho velkého vyřízne čtyři malé obdélníky.

Krok 3: Dále nalepte zimní obrázek dovnitř mapy (kde by se normálně psal text).

Tip: Tužkou můžete označit roh zpředu oknem a později budete přesně vědět, kam má být obrázek přilepen.

Krok 4: Nyní naplňte zipovou tašku asi třetinou z „sněhu“ a dobře ji zavřete.

Krok 5: Otevřete kartu a připevněte sáček na levé straně - za okraje výřezu okna pomocí pásky nebo hezčí: slavnostní washi pásky!

Tip: Ujistěte se, že se nelepíte příliš daleko za okraj, protože samozřejmě by z vnější strany neměla být viditelná žádná páska.

Krok 6: Když zavřete mapu a poté ji mírně posunete dopředu a dozadu, sníh idylicky přechází přes vaši zimní krajinu!

Krok 7: Vyzdobte si kartu, jak chcete. Na titulní stránce můžete umístit obvyklé „Veselé Vánoce“ nebo jiné pozdravy velkými písmeny. Slavnostní je také velká lepená smyčka. Hezké hvězdy nebo zimní samolepky zaokrouhlují kartu láskyplně.

Tip: Vzhledem k tomu, že obrázek v interiéru již není možné zapisovat, můžete zvenčí uvítat malá pozdravy malými písmeny - kolem zobrazeného rámečku okna kolem. Tím se dosáhne fantastického tvůrčího účinku. Pokud se vám líbí více klasický, nechte kartu mluvit za sebe a přidejte malou poznámku pro další slova!

Razítko vánoční přání

Tato myšlenka jistě přinese vašim dětem spoustu radosti, protože se zároveň budete stále učit, jak si sami vyrábět skvělé vánoční známky. Ty pak mohou být použity pro všechny ostatní účely dekorace - ať už pro zdobení dárků nebo stolních karet.

Úroveň obtížnosti: 1/5

Potřebný čas: 30 minut na kartu

Náklady na materiál: 5 EUR (podle toho, které materiály již existují)

Potřebujete:

 • Vánoční hlína karton ve formátu A4
 • pěnová guma
 • Tužka nebo pero
 • nůžky
 • Dřevěné nebo polystyrénové kostky
 • horké lepidlo
 • Akrylové barvy a štětce

instrukce

Krok 1: Na začátku potřebujete razítkový motiv. Buď si můžete být kreativní sami, nebo jednoduše vytisknout naše šablony razítek.

Klikněte zde: Stáhnout šablonu

Krok 2: Jakmile jste se rozhodli pro motiv, jsme to vystřihli.

Poznámka: U cukrové třtiny v naší šabloně vystřihněte pouze obrys, ne malé bílé pruhy. Po nalepení motivu na razítko jsme pečlivě vystřihli bílé pruhy řemeslným nožem. Tuto část byste měli určitě převzít za své děti.

Krok 3: Poté obrysy šablony razítka přesuňte kuličkovým perem na dostatečně velký kus gumové houby. Poté objekt znovu ořízněte.

Krok 4: Nyní nalepte houbové razítko na kus dřeva, polystyrenu nebo jiného hladkého povrchu, který můžete převést jako razítko. K tomu se nejlépe hodí horké lepidlo nebo dobře drží Bastelleim.

Krok 5: Nyní se připravují karty. Karton můžete složit ve formátu A4 jednou uprostřed, což vede ke kartě ve formátu A5. Nebo papír znovu rozdělíte uprostřed a tyto poloviny jednou složíte, což má za následek malou mapu ve formátu A6.

Krok 6: Nebudeme otiskovat přímo na kartách, ale uděláme jakýsi pas-partout. Pokud se razítkový tisk jednou pokazí, karta není přímo nepoužitelná, ale pouze pas-partout. Změřte šířku a výšku mapy. Pro rohož vytáhněte několik palců výšky a šířky. Tento formát je potom vystřižen z obyčejného bílého papíru. Naše karty jsou ve formátu A6, pasparty mají velikost 9 cm x 13, 5 cm.

Krok 7: Nyní je čas na razítko. Nejprve nalakujte razítko akrylovou barvou. Pokud je na razítku příliš mnoho barvy, můžete udělat první tisk na kus kuchyňského papíru. Druhý potisk je pak na podložce. Nejprve pečlivě a rovně umístěte razítko do požadované polohy. Poté se nejprve stlačí na stonku. Pak vytáhněte razítko ihned s trhnutím.

Krok 8: Po úplném zaschnutí otisků razítek mohou být zaseknuty uprostřed karty. S lepidlem nebo oboustrannou páskou, která se provádí okamžitě.

Nyní můžete karty libovolně označovat, zdobit a samozřejmě také psát. Tyto vánoční nálepky s vlastním razítkem jsou zábavné a přinášejí radost. Zkuste to!

Vánoční přání s tlačítky

Mějte doma krabici plnou tlačítek a nevíte, co s nimi dělat nejlepší pokyny

Krok 1: Přeložte papír formátu A4 podélně a vystředěný, aby z něj byla skládací karta ve formátu A5.

Krok 2: Poté označte střed mapy na horním okraji - ujistěte se, že otevření mapy ukazuje doprava. Poté připojte tento středový bod ke dvěma rohům spodního okraje papíru. Tím se vytvoří trojúhelník s ostrým úhlem.

Krok 3: Dále je tento trojúhelník natřen zelenou barvou a štětcem. Akrylová barva je nejlepší na silném kartonu. Malování trojúhelníku úplně. Nebojte se, pokud mluvíte o linii - strom nemusí mít přesné hrany.

Krok 4: S horkou lepicí pistolí nyní různá barevná tlačítka - zejména zelená, - žlutá a hnědá barva - přilepená ke stromu. Všechny se mohou lišit velikostí. To dává stromu přirozený vzhled.

Tip: Pokud si pohráváte se svými dětmi, můžete při lepení horkou lepicí pistolí použít následující postup. Na stromeček vždy položte malé množství lepidla. Potom vaše dítě může na knoflík nasadit knoflík a lehce stisknout. Pozor - nepoužívejte příliš mnoho lepidla, může to rychle nabobtnat přes knoflíky.

Krok 5: Pokud je celý strom pokrytý tlačítky, pro špičku chybí pouze malá hvězda. Vystřihněte jej z plsti a připevněte jej také lepidlem na vrchol jedle.

Nyní můžete vy a vaše nejmenší psát vánoční přání a blahopřání na kartu. A krásná zelená vánoční přání je připravena! Bavte se tvorbou a rozdáváním!

Prádlo: jak často a kolik stupňů? Vlevo nebo vpravo?
Tučňák tučňák s dětmi - pokyny a nápady