Hlavní VšeobecnéJak mohu šít aplikaci? - Pokyny pro aplikaci

Jak mohu šít aplikaci? - Pokyny pro aplikaci

obsah

 • volba materiálu
  • Množství materiálu a vzoru
 • Pokyny: Použít
  • Záznam řezací vzor
  • šití
  • Pro dekorace
 • variace
 • Stručný návod

Jsou to fandové a vždy chtěli vědět, jak přišit aplikaci ""

Použití vysvětleno snadno a pochopitelně

Není nic cennějšího než něco, co jste si udělali s velkou trpělivostí a láskou. Zejména s dětským a dětským oděvem a doplňky můžete nechat svou kreativitu běžet zdarma a vytvářet magické jedinečné kousky. Poslední třešničkou na dortu může být v takovém případě vlastní aplikace. Jak něco takového chci ukázat dnes v tomto tutoriálu.

Aplikace jsou - v závislosti na zvoleném motivu - vhodné i pro začátečníky a také další skvělou příležitost pro smysluplné využití zbytku. Pokud je to vaše první aplikace, je vhodné předem vyzkoušet různé stehy na kusu látky, takže budete s výsledkem spokojeni později. Pro první pokus také nabízejí jednodušší motivy nebo hotové aplikace, které jsou šity pouze v obrysu.

Obtížnost 1-5 / 5
(vhodné i pro začátečníky v závislosti na vybraném motivu)
Náklady na materiál 1/5
(v závislosti na výběru tkaniny mezi 0, - EUR od zbytkového využití a 30, - EUR)
Požadovaný čas 1-5 / 5
(včetně proměnné vzoru v závislosti na předmětu)

volba materiálu

Pro aplikaci si můžete vybrat jakýkoli typ tkaniny, který vyhovuje vašemu požadovanému designu. Například plyšová tkanina je také myslitelná pro aplikaci medvídka.

Tip: Pokud je hlavní tkanina velmi tenká, měli byste také pracovat s výšivkou, zejména ve vícevrstvých aplikacích nebo v tlustších tkaninách, aby se látka neohýbala a nevrásčila.

Tkaniny, které mají sklon se snadno roztřepit, by se měly před stříháním překrýt netkanou textilií. I když to u dresových tkanin není nezbytně nutné, pomáhá to s tvarováním. Kromě toho lze k ozdobám připojit knoflíky, kamínky a další speciální detaily. Motiv většinou připravuji předem a poté z mé sbírky vyberu vhodné látky a doplňky. To může často vést během aplikace.

Množství materiálu a vzoru

Množství materiálu samozřejmě závisí na subjektu. Vzor lze vytvořit jednotlivě. Od jednoduchých čtvercových až po složité skladby je vše na vás. Chtěl bych použít aplikaci na dresovou tkaninu, kterou bych chtěl později zpracovat. Nemám v tomto ohledu žádné přesné nápady - ať už je to tričko, bunda nebo šaty, najde vhodný střih. Tento motiv však už nějakou dobu pronásleduje mysl a jen jsem ji jednou zaznamenal. Pak jsem vystřihnul všechny kusy, které jsou vyrobeny z různých materiálů (s tím, že šaty ve středu byly znovu rozděleny).

Tip: Položte vyříznuté šablony na látky a zkontrolujte, zda se hodí. Možná budete muset zvážit vzorek na tkanině.

Pokyny: Použít

Záznam řezací vzor

V dalším kroku jsem se připojil ke všem látkám na zadní žehlící rouno. Nyní jsem dal své řezané části na pravou ("krásnou") stranu textilie a nakreslil obrys křídou na míru.

Tip: U tváře, krku a paže jsem trochu štědře řezal, aby se ostatní materiály mohly trochu překrývat. To vytváří hezčí konečný obraz. Okamžitě také zaznamenávám polohu očí a úst.

Chtěl bych navrhnout sukní část šatů ve 3D optice, tak rozdělím strany trochu velkoryse a nechám výřezy pro vlasy mé dívky pryč. Horní a spodní okraj jsem právě odřízl. U nohou natahuji několik centimetrů nahoru, protože přicházejí pod sukni, která zůstává dole otevřená. Všechny ostatní řezy jsou řezány bez „švu“, tj. Přímo na vzoru. Pro část sukně jsem našil dva pruhy bílé a fialové na spodní straně zezadu - trochu roztomilé pro můj motiv dívky.

šití

Nyní pomocí svých šablon nejprve umístím vrstvy, které mají být úplně dole, v mém případě hlava, krk a paže. Žehlím to oboustranným žehlícím rounem, aby během šití nemohlo nic proklouznout. Pokud jste již vyzkoušeli, můžete své aplikační kousky opravit kolíky. Ale to je snazší s rounem.

Tip: Experimentoval jsem s různými stehy. V zásadě je povoleno to, co je povoleno za předpokladu, že látka, která má být použita, je spojena se substrátem. Mnoho z nich doporučuje pro aplikace jednoduché přímé sešívání nebo krátký klikatý steh. Ale vybral jsem si dekorativní steh zde. Se strojem aplikace vyžaduje nějakou praxi, ale švy jsou krásně rovnoměrné a je mnohem rychlejší než ručně.

Takže teď se podívejte na první použité části motivu na mé tkanině. V dalším kroku jsem aplikoval horní část a nyní sleduje svou 3D sukni: horní okraj jsem umístil tak, aby se uzavíral napravo a vlevo nahoře. Držím boční okraje podél mého základního motivu a vytvářím v sukni vrásky. Zde šiji jen po stranách a podél horního okraje. Spodní část sukně s tylem zůstane otevřená, protože stále chci dát nohy pod sebe. Ty jsou opět fixovány rounem a šity. Kromě toho jsem se spontánně rozhodl připojit fialovou saténovou stuhu, protože se mi nelíbí přechod z horní a dolní části.

Nyní chybí jen vlasy, které také fixuji fleece a obléknu. V části sukně věnuji pozornost skládání. Nakonec jsou vyšívány oči a ústa - udělal jsem to ručně.

Než začnu s dekorací, znovu jemně žehlím celý předmět.

Pro dekorace

Jak jste již viděli na mé skici, ráda bych do vlasů své dcery vložila květinu. K tomu bych nyní mohl jednoduše vytvořit květinový vzor a aplikovat to stejně jako všechny ostatní části. Chci ale něco zvláštního a rád bych přidal další 3D efekt, takže zašiju květinu a poté ji zašiju.

K tomu potřebuji pět materiálních kruhů, které zaznamenám na tkaninu a vystřihneme. Jako šablonu používám pro víko klapky lepicí tyčinky. Hotová květina bude přibližně stejná. Teď složím kruhy uprostřed a žehlím na ně. Pak jsem zaokrouhlení zakončím nití (počáteční kus může být trochu delší nebo sešitý dobře), zatáhni za nit a získám představu o tom, jak bude moje květina vypadat.

Poté následují přímo ostatní okvětní lístky, dokud nebude zpracováno všech pět. Nakonec všechno tlačím k sobě a uzlím konce. Moje květina je připravená. Protože nyní uprostřed příspěvku na šev byl vytvořen poměrně velký otvor, zakrývám to odpovídajícím tlačítkem z mého fundusu. Zde vidíte opět srovnání velikosti se šablonou. Nyní je květina s knoflíkem našita pouze na mou aplikaci a motiv přání je připraven!

variace

Pokud jste šťastným majitelem řezacího plotru, můžete svou aplikaci samozřejmě také profesionálně vyjmout z plotru. Při vytváření návrhu v souboru však nezapomeňte, že by se měly také mírně překrývat části textilie potažené barvou kůže a že nohy musí být oříznuty výše, protože pod sukní je vidět o několik milimetrů více.

Stručný návod

1. Vytvořte motiv a vzor a střih
2. Postupně opravujte a aplikujte části motivu
3. Vytvořte a připojte ozdoby
4. Žehlení
5. Další šití
6. A hotovo!

Zkroucený pirát

Kategorie:
Vysušte suterén - pokyny pro vytvoření vlastního
Háčkování panenka sami - zdarma pokyny pro háčkování panenka s vlasy