Hlavní VšeobecnéJak zašít roh knihy Tipy pro rohy a hranice

Jak zašít roh knihy Tipy pro rohy a hranice

obsah

  • materiál
  • příprava
  • Pokyny k šití - Zašít roh dopisu
  • Stručný návod

Šití rohů rychle a krásně je snazší, než si myslíte! Ať už ubrusy, jako jsou ubrusy, běžce, prostírání nebo tenký šátek - existuje spousta příležitostí pro strouhanku, pokud chcete pěkně doplnit jednovrstvé tkaniny. Už jsem vám podrobně ukázal, jak vytvořit jednoduché hranice s krásnými rohy ve vícevrstvých projektech v našem tutoriálu prošívané přikrývky. Dnes se zaměřujeme na krásné ploché rovné rohy dopisů, které jsou také atraktivní na dně. V následujících pokynech se naučíte, jak šít roh dopisu.

Nemusíte cvičit po dlouhou dobu, takže si naplánujte svůj projekt o 3-4 cm více na stranu pro vnitřní rohy a můžete začít hned. Je to opravdu snadné a nemůžete pokazit! Dalšími oblastmi použití rohů dopisů mohou být například záclony nebo otevřené rohy v sukních se štěrbinami, tj. Všude tam, kde je roh!

Obtížnost 1/5
(vhodné i pro začátečníky)

Náklady na materiál 1/5
(na jednu stranu 3-4 cm více tkaniny)

Časové výdaje 1/5
(s nějakou praxí a předehřátým železem 5 až 10 minut)

materiál

V mém případě to není zvláštní projekt, pro který potřebuji hranice, protože jsem chtěl pro ilustraci připojit čáry perem (na fotografiích to uvidíte níže). Vybral jsem si bavlněnou vazbu, protože se neroztahuje ani neklouzává, což samozřejmě celou věc ještě usnadňuje a usnadňuje šít rohy. Tento závěr je však v zásadě vhodný pro všechny typy tkanin.

množství materiálu

Při sergenci své tkaniny očekávejte o 3 cm více na stranu za okraje. Pokud není zakřivený, přidejte 4 cm na každou stranu pro vnitřní rohy. Stručně řečeno, budete mít o 6 až 8 cm více materiálu potřebného jak na délku, tak na šířku. Například, pokud šijete prostírání o rozměrech 40 cm x 50 cm, budete potřebovat 46 cm x 56 cm (verze A: sergované) nebo 48 cm x 58 cm (varianta B: nepokryté). Pak můžete začít sešít rohy!

příprava

Před šitím: Dobře vyžehlené je napůl šité!

Varianta A: Žehlete 3 cm dovnitř na každé straně.

Varianta B: Žehlete 1 cm na každé straně a dalších 3 cm (celkem 4 cm) uvnitř.

Sledoval jsem záhyby perem pro lepší viditelnost, což ve vašem případě samozřejmě není. Samotné záhyby by měly stačit.

V dalším kroku zahněte roh v místě řezu záhybů (u varianty B ve vnitřním rohu), abyste vytvořili úhel 90 stupňů a žehlte přes nově vytvořenou hranu a znovu jej rozložte.

Položte tkaninu na pravou stranu k sobě (tj. Hezkými stranami k sobě tak, aby všechny záhyby ležely přesně na sobě.) U varianty B přeložte vnější okraj 1 cm dovnitř (zleva doleva).

Aby se nic neklouzlo, můžete vrstvy tkaniny přilepit špendlíkem.

Pokyny k šití - Zašít roh dopisu

Šijte přes dříve diagonální ryhování jednoduchým nebo trojitým stehem a našijte začátek a konec švu.

Pokud chcete, zkraťte příspěvek na švy. V rozích by měla být v každém případě zkrácena, zvláště krátká, aby později při otáčení nebylo příliš mnoho látky ve vnitřních rozích, čímž by vznikly nevzhledné hrboly.

Tip: Je otázkou vkusu, jak dlouho zůstanou povolenky na švy. Můžete ji také nechat nezměněnou, v dalším kroku bude žehlení jednodušší. Roh by měl být v tomto případě zkrácen.

Položte rohy rovně a vyžehlte noční doplňky.

Rohy otočte a znovu nažehlte.

Šijte jednoduchým rovným stehem jednou podél švového příspěvku po celém obvodu - a váš nový obrobek je již vybaven krásnými rohovými úpravami!

Myslel bych si, že je to tak snadné a provedené tak rychle "> Stručný průvodce

1. Žehlička v lemu a případné švy.
2. Vyžehlte úhlopříčku v (vnitřním) průřezu.
3. Položte doprava doprava a šijte diagonální ryhování (případně přeložte SZ zleva doleva)
4. Vyřízněte NZ, je-li to nutné, v každém případě NZ roh
5. Zavěsit a žehlit na NZ
6. Soustružení a žehlení
7. Steh jednou zaokrouhlit.
8. Roh je připraven!

Zkroucený pirát

Kategorie:
Obnovte a odstraňte staré silikonové spoje - pouze ve 4 krocích
Pletací prstové rukavice - návody pro dětské postýlky zdarma