Hlavní šití dětské oblečeníŠití plenky - průvodce bez vzorů

Šití plenky - průvodce bez vzorů

obsah

 • Materiál a příprava
  • Výběr materiálu pro plenkovou tašku
  • vzory
 • Nähanleitung
 • Varianty plenkové tašky
 • Stručný návod

Při cestování s kojenci a batolaty jste vždy šťastní, že máte volné ruce. Ale platí pro mě toto pravidlo: čím menší je dítě, tím více věcí na cestě potřebujete. To je důvod, proč vám dnes v této příručce ukážu, jak si můžete ušít geniální tašku na plenky / tašku na plenky, do které se vejde všechno, což je důležité! A co víc, můžete si vytvořit svůj vlastní vzor!

Pokyny k jednoduchému plenkové tašce nebo tašce na zavěšení - takže vždy máte všechno s sebou!

Pokud hledáte online plenku nebo plenkovou tašku / plenkovou tašku se vzory online, najdete z větší části pouze malé sáčky na kabelku, do pouhých dvou plenek a do ní vejde malý balíček vlhkých ubrousků. Nepochybně často velkou pomocí. Ale pokud trávím nějaký čas se svými trpaslíky, bohužel nedám pod všechno, co potřebuji. V této příručce vám ukážu tašku na plenky ve své nejjednodušší podobě a poté přijdu s návrhy, jak ji přizpůsobit a okořenit podle svých představ.

Obtížnost 2/5
(vhodné pro začátečníky s touto příručkou a tímto vzorem)

Náklady na materiál 2/5
(u tkanin a doplňků podle této příručky se očekává přibližně 40 €)

Požadovaný čas 1.5 / 5
(s touto příručkou byste měli být připraveni přibližně za 2 hodiny s taškou na plenky / taškou na plenky)

Materiál a příprava

Výběr materiálu pro plenkovou tašku

Tuto tašku jsem si vybral pro směs dresů (pruhované, s hvězdami), softshellu (šedá) a alpského rouna (růžová), čímž jsem zesílil části textilie dresu nažehlovacím rounem. Protože zde pracuji s několika vrstvami, doporučuji pro začátečníky spíše kombinaci s bavlněným tkaným zbožím.

vzory

Vzorek pro tašku na plenky / tašku na plenky jsem úmyslně držel co nejjednodušší. Lze jej snadno přizpůsobit vašim přáním. Nastavil jsem základní velikost 75 x 75 cm, protože většina softs má šířku 150 cm, takže šířka látky může být plně využita. V tomto tutoriálu jsou již zahrnuty všechny dimenze, včetně povolených švů.

Vzor se skládá z několika částí, které lze podle potřeby vynechat, přidat nebo změnit. Pro základní verzi v této příručce jsem použil následující mezery:

 • Taška na plenky venku: 75 x 75 cm Softshell
 • Taška na plenky uvnitř: alpská fleece 75 x 75 cm
 • spodní boční přihrádky: softshell 75 x 40 cm
 • horní boční přihrádky: dres 75 x 35 cm (+ žehlící vložka 75 x 35 cm)
 • Rohová kapsa uvnitř: dres 40 x 40 cm (+ žehlící vložka 40 x 40 cm)
 • Nosné rukojeti: softshell 75 x 12 cm (řez dvakrát!)
 • Přebalovací podložka: 75 x 55 cm softshell
 • Alpská rouna o rozměrech 75 x 55 cm
 • 2 - 3 metry dres na hranici
 • možná Tlačítka KamSnaps nebo dres
 • možná suchý zip

Nähanleitung

Začnu s převlékací podložkou. Za tímto účelem položte oba kusy textilie jeden na druhý tak, aby požadované strany byly již na vnější straně.

Tip: Pro spodní část jsem použil softshell, protože je odpuzující nečistoty a vodu. Na vrchol jsem použil zdrsněnou stranu Alpenfleece, takže moje dítě je pěkně mazlivá.

Zaoblete rohy tužkou. Můžete také použít nástroje, jako jsou talíře, talíře, role pásky a mnoho dalšího. Odřízněte rohy a fixujte dva kusy textilie všude kolem, aby nedošlo k uklouznutí.

Tip: Špendlíky nejsou vhodné pro softshell, protože tato tkanina je na jedné straně poměrně silná, a tak okamžitě vrásky a kolíky na druhé straně zanechávají v tkanině nevzhledné otvory. Začátečníci mohou bodově přilepit i Wondertape.

Nyní položte rozloženou předpínací pásku na jednu z krátkých stran uprostřed, opláchněte okrajem a pevně ji sevřete. Šitý v horním záhybu. Šití začněte až po několika centimetrech, tj. Kde bod tužky ukazuje. Stitch jednou kolem s lehkým protáhnout a šít pár centimetrů před začátkem stuhy. V rozích můžete mírně zvýšit natažení vazby zkreslení. Nyní odřízněte obě kapely tak, aby se přesně setkaly.

Spojte oba konce zprava doprava a sevřete je.

Přišijte je k sobě a vyžehlte švy. Nyní sešijte zbývající centimetry spolu s mírným roztažením. V prvním ohybu složte spodní hranu, podruhé ji ohněte a nakonec ji na druhou stranu tkaniny složte a pásku upevněte na obou stranách.

Tip: Pokud si myslíte, že příspěvek na šev je příliš široký, můžete jej snížit.

Aby okraje vypadaly hezky na obou stranách, raději bych v softshell dopředu odstoupil ze švu. I když to vyžaduje hodně času, ale je to zvládnutelné s měnící se rohožkou a budete mít lepší šití a budete také spokojeni s výsledkem. Potom jsem ještě jednou obešel stroj se stínem švu (bílá nit) prvního švu. Současně detekuji vázání zkreslení na zádech a pak je měnící se rohož připravená.

Nejprve žehlím na části dresu na vklady.

Tip: Žehlete vložky podle pokynů výrobce ohledně teploty a doby zahřívání. Pokud na železo vyvíjíte určitý tlak, lepidlo může látku lépe pronikat. Poté je důležité nechat látku zcela vychladnout, aby lepidlo ztuhlo a dobře se spojilo s tkaninou. Pak pokračujte.

Přeložte dlouhé pruhy tkaniny pro postranní kapsy podélně uprostřed. Tkaninový čtverec vyrobený z trikotového záhybu uprostřed diagonálně. Nyní položte dva kusy textilie dohromady na otevřené okraje, přilepte je ke stranám a přišijte dvě podoblasti. Nyní položte boční kapsy s otevřenými okraji ven na vnitřní tkaninu a na některých místech rozštěpte všechny vrstvy tkaniny. Pro další členění jsem jednou prošil postranními kapsami uprostřed všemi vrstvami textilie (začátek a konec zámku).

V dalším kroku připněte trojúhelník dresu otevřenými stranami ven do rohu. Na vnější straně steh všechny infikované části v rámci švu.

U stoupaček složte dva měkké softshellové kousky podélně k sobě, potom je stehem spojte a vytvořte trubku na otevřené straně a otočte ji. Pro správnou pozici ohněte velký čtverec nahoru a změřte si obvyklý přídavek na švy na každé straně. K těmto značením nyní vložte oba nosiče vnější hranou. Naproti je druhý nosič oříznut ve stejných bodech. Nyní položte kus látky, který je určen pro kapsu, s pravou stranou tkaniny dolů a vše dobře spojte.

Nyní ho vštešte se svým obvyklým přídavkem na švy - vynechejte otočný otvor asi 10 cm. Odřízněte švy v rozích pod úhlem, otočte pytel a pěkně jej vytvořte a uzavřete otvor pro otočení.

Tip: Protože už jsem zpracoval docela silné vrstvy textilie pomocí softshellu a alpského rouna, nechám to na tom. Pokud používáte tenčí textilie, můžete nyní steh znovu kolem okraje dát tašce větší stabilitu.

Pokud pracujete také se silnějšími materiály, šijte velmi pomalu a opatrně v oblastech s mnoha vrstvami tkaniny. V místech, kde jsou připevněny rukojeti, jsem dokonce našil jen ruční otáčení bočního kola. Jinak švy nebudou hezké. Může se také stát, že se nit zamotá nebo se zlomí jehla.

Naplnění, jednou na stranu a jednou na vyklopení - a pak je vak na plenky připraven!

Varianty plenkové tašky

Můj prostý design exteriéru se hodí téměř všude a líbí se mi to jednoduché. Pokud chcete, můžete samozřejmě ozdobit vnější strany jakoukoli aplikací. V závislosti na druhu tkaniny jsou možné různé plotrové fólie. Žádosti musí být podány nejpozději před konečným šitím. Ideálně hned na začátku po řezání.

Volitelně můžete také připevnit pásky na suchý zip uvnitř popruhů na tašce na plenky, takže můžete také připojit tašku k kočárku.

Úchytky, které vidíte na obrázku pomocí materiálů, můžete připojit jako uzávěry kapsy na tašku na plenky a také sešijí dohromady před finále.

Rozdělení v bočních kapsách můžete definovat od začátku. Například můžete ušit proužky dresu na místech proužku softshellu (pouze do bodu, kde proužky proužku končí), potom ušijte dva prameny na místech na vnitřní tkanině (až na konec proužku softshell) různé šířky.

Pokud stále připevňujete žebrované nebo tkané pásky pomocí úchytů, můžete malé hračky nebo dudlík upevnit přímo do vaku a snadno je kdykoli odstranit.

Pokud hledáte menší plenkovou tašku, ve které chcete uložit jen pár drobností, najdete zde další průvodce: Malý plenkový vak

Stručný návod

1. Řezejte všechny části textilie pro plenkovou tašku a měnící se rohož podle vzoru nebo podle vlastních představ
2. Přebalovací rohož: Sloučte látky zleva doleva, kulaté rohy, blízko
3. Přeložte látku pro postranní kapsy centrálně podélně a položte je na sebe
4. Sešity bočních kapesních kusů libovolně
5. Nasaďte na látku vnitřní kapsy a podle potřeby ji znovu připevněte
6. Přehněte čtvereček pro rohovou kapsu diagonálně zleva doleva a zaklapněte do rohu
7. Sešít všechny kapsy v rámci švů
8. Vytvořte popruhy a přitiskněte je na požadovaná místa
9. Položte vnější tkaninu na pravou stranu a připněte ji k sobě
10. Sešít (otáčet otevírání!)
11. Úkos, otočte a zavřete rohy. možná Steh znovu všude kolem.
A taška na plenky je připravena!

Zkroucený pirát

Ohněte měděnou trubku sami - Pokyny pro tenkostěnné trubky
Tvorba Origami Peace Dove - skládací holub: Pokyny + originál